CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Wakiwaki

Makanan yang bagus ketika mengandung.. -petua please..

Cari saffron sebagai tambahan masakan

epalgebuu posted on 10-7-2014 03:52 PM
aku tanya Dr Pakar dia kata xde kajian mengatakan soya penyebab kulit baby sensitif

memang lah takde kajian dah takde saintis yg carried out kajian tu... tapi kebenarannya boleh amik risiko utk try

so kalo minum soya baby sensitif ke tak??? saper pnh wat kajian??

far_sya posted on 13-7-2014 12:12 AM
so kalo minum soya baby sensitif ke tak??? saper pnh wat kajian??

tak pasti pasal kulit sensitif.

tapi soya banyak yang dah dimodified secara genetik. kalo sis nak makan / minum soya, carik yang ada label non-GMO (non genetically-modified-organism), atau yang organik.

soya yang bukan organik / takde label non-GMO nie yang tak elok untuk kesihatan di jangka masa panjang (bukan utk baby dalam kandungan sahaja, tapi utk semua).

so ~ kalo ada baby yang sensitif kulitnyer tu, mungkin disebabkan ibu tu makan soya yang tak organik / soya yang telah dimodified.

nie contoh2 minuman soya yang organik.

untuk ibu2 pregnant, sila amalkan minum / makan kurma setiap hari. sebaik2nyer 7 biji kurma sehari.

kalo nak ikut sunnah nabi, buat air nabeez. (air rendaman kurma yang dibiarkan semalaman & diminum airnyer / diblend keesokkan harinyer).

boleh baca pasal kebaikan air nabeez http://lifefrommyperspectives.blogspot.hk/2014/06/air-nabeez-air-sunnah-rasullah-saw.html

Banyak kebaikan air nabeez nie. Bukan time peknen je, tapi elok diamalkan setiap hari gak.

untuk ibu2 yg tgh peknen. me syorkan makan kurma setiap hari.

lebih baik kalo bole buat air nabeez setiap hari. air nabeez = air rendaman kurma / kismis. keesokkan harinyer bole minum air tu & makan kurma / kismis tu. atau bole blend je. ini adalah minuman sunnah. banyak khasiat.

KLIK SINI UNTUK TAU PASAL AIR NABEEZ DAN KEBAIKANNYER

Follow Us
Aku baru besalin..bb no.2

masa peknen alah mknan n minuman..minum air putih tu pun bleh muntah..nasib bleh minum teh n jus buah..susu pun xbleh..muntah balik..teh tu kena boh serbuk halia kalau x angin menderu2 masuk bdn..

pastu kurang darah, doc bagi iburxx jah..lain2 ubat doc saja..peknen kali ni aku x p KK langsung..p klinik yg aku nak besalin tu jah..tp masa anak 1st dulu nurse kk ada pesan jugak jgn minum anmum tu ..bb besaq ...

Makan paling payah, kdg2 blur x tau apa yg nak mkn sbb for sure lps mkn nanti kena p muntah jugak..sayoq memg x mkn..tengok sayoq hijau ka apa jenis sayoq aku mula nak muntah...sampai tutup mata la kalau nampak sayoq suma ...baru ingat, aku leh mkn nsk aym..kerap nsk ayam la..kalau x mkn nasik, mkn roti saja..

masa besalin baru ni, ada cina tu caesar..anak dia paling besaq hari tu..4.3kg..nurse yg bersih katil tu sembang2 la ngn aku..dia kata bb besaq tu depa p tnya mak dia mkn apa masa peknen...duk hentam durian..

nurse tnya aku masa peknen amik obimin + tak..aku ckp x..lain kali amikla dia kata..sbb dlm bilik bb tu dia cerita, ada bb yg bleh sahut bila nurse sembang...ckp hmm lagi bila nurse pesan jgn nangis ...tekebil2 pastu diam..nurse tu kalau bb mcm bijak or pelik2 perangai, memg kena inteview la mak bb nanti...

wanitajelita posted on 12-7-2014 10:57 AM
memang lah takde kajian dah takde saintis yg carried out kajian tu...  tapi kebenarannya bole ...

kwangkwang..

aku minum jugak tp xde la ari2 bedal soya pg petang siang mlm.. mungkin ada pro n cons disitu.. xtaula kann

alieyrina posted on 13-7-2014 03:53 PM
Aku baru besalin..bb no.2

masa peknen alah mknan n minuman..minum air putih tu pun bleh muntah..n ...

obimin + tu time pregnant bape bulan da boleh ambik?

poyohabis posted on 11-7-2014 12:28 AM
Ni betul2 lawak.. X nak anak warna hitam dah dia pun asal mamak mesti la jd warna yg sama... Heh ...

yeke aritu aku sakit perut gila aku sapu minyak yu yi cap limau

epalgebuu posted on 14-7-2014 08:10 AM
yeke aritu aku sakit perut gila aku sapu minyak yu yi cap limau

Kalo ikutkan betul gak coz menganndung anak no 2 aku x tau pg isi minyak pns kat  perut kuar anak kulit merah terbakar mcm terbakar... X tau la kot2 kebetulan ke apa ke..

epalgebuu posted on 14-7-2014 08:08 AM
obimin + tu time pregnant bape bulan da boleh ambik?

Brapa pun boleh aih..tp kwn aku yg bukan nurse penah bgtau obimin leh bg bb besaq ...x tau la sejauh mana betui nya ..

salam.. saya baru kt sini dan saya da nak masuk 7 weeks pregnant. Still baru and first baby.

hope dapat bagi tunjuk agar untuk pemakanan atau pantang larang ketika mengandung.

alieyrina posted on 14-7-2014 08:40 AM
Brapa pun boleh aih..tp kwn aku yg bukan nurse penah bgtau obimin leh bg bb besaq ...x tau la seja ...

betul ke kalau amek obimin baby boleh besaq?
saya amek pregnancy formula by Blacksmores and folic acid.

Xara86 posted on 12-8-2014 01:52 PM
betul ke kalau amek obimin baby boleh besaq?
saya amek pregnancy formula by Blacksmores and folic ...

Obimin x bg besaq lah..susu fomula tu adala nurse bgtau ...

alieyrina posted on 12-8-2014 03:53 PM
Obimin x bg besaq lah..susu fomula tu adala nurse bgtau ...

oh yeke? zara br beli similac satu tin... adeh

Xara86 posted on 12-8-2014 03:57 PM
oh yeke? zara br beli similac satu tin... adeh

Similac ...jrg dgr org amik yg ni..bolehla nanti jd testimoni bb besaq ka x  

jgn pikir bukan2 la..dah beli tu habiskan mkn ...lgpun x dak bukti secara saintifik...

lagi satu elok amik neurogain elok utk perkembangan otak baby.. obimin ++ pon elok..

coffee boleh minum x? zara da dekat 3 minggu tak minum... before pregnant zara minum 3 cawan sehari. bila dpt tau pregnant sume suruh stop.. sedihnye hati. br pg td minum nescafe o cair sebab dah tak tahan sangat.

azharpac2 posted on 14-5-2013 10:27 AM
masalahnya ko buka thread nie mcm tak ada  ilmu yg seperti ko cakap tuh......... sembangggg...

Abis tu, kenapa nak melalak sini Kalau niat nak menhentam. Buka thread nak share ilmu, bukan nak baca komen sampah ekau.