CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ahazman24

Rumah baru ku berhantu??

ahazman24 posted on 13-12-2012 10:58 AM
Actually memang da boleh agak dh ade something duduk. Cuma tak dapat nak confirmkan je. Sbb iols p ...

tunggu ni TT

nanti da free sambung ye.....

best stori ni..x sabar tggu sambungan ni

takootttt... tp nk bce gk.. TT sila smbung..

seramnya kalau beli rumah yang ada benda nieh..

cek in

TT cepat sambung .. hikhikhk @encikotot

Follow Us
kakilicious posted on 13-12-2012 11:33 AM
cek in

TT cepat sambung .. hikhikhk @encikotot

wah2x......

...

ko pon ade eh...sronok dia tulis..

belum seram lagi... sila tt sambung lagi cerita ni dgn intonasi yg menyeramkan...

alhamdullillah umah yg aku duduk skrg ok..
aku beli pun rumah org gak.. tapi org tu tak pernah duduk pun kat rumah tu.. kosong selama 10tn tak diduduki.. pulak tu kiri kanan pun kosong jugak takde org duduk.. walapun ada owner.. tapi owner jarang dtg..
cuma mula2 dlu ajer ada bunyi2 kat atas ceiling.. tapi tu aku tau bunyi burung antu.. sbb dia buat sarang kat dlm tu sbb dlu rumah tu kosong so dia buat tempat tinggal dia la kat situ.. now bila aku dah duduk.. burung antu tu pun dah pindah tempat lain..

alhamdullilah takde apa yg menyeremkan kat umah aku tu.. tapi kalo aku dok sorang2 serem jugak.. ekkeke waktu malam jer la..
tapi anak aku berani kalo dok sorang2 kat umah kalo aku gi holiday..

ahhh perasaan jer tuu.. jgn di layan perasaan serem... nanti lagi jadi serem.. ingat yg indah2 yg seronok2..

kintan posted on 13-12-2012 11:58 AM
aku beli pun rumah org gak.. tapi org tu tak pernah dud ...

Alhamdullillah...

Ala kintan.......burungantu kat sini.....sampai hati halau saya..

hehhee...

WAH TT....beruntunglah dapat beli rumah kat KL...

phweee...mahal nya sudah tentulah tu....

Kaya tt ni...

TT tlg la sambung

encikotot posted on 13-12-2012 11:35 AM
wah2x......

...

hehehehe..

best kan cite dia, xsabar nak tunggu sambung...

kakilicious posted on 13-12-2012 12:24 PM
hehehehe..

best kan cite dia, xsabar nak tunggu sambung...

TT nih tdo kot

Okeih, ni nak sambung nih;

Lepas mendengar cerita daripada Wak, aku terkedu seketika. Aku tak risau sangat kalau aku sendiri saje yang akan duduk rumah tu. (Padahal aku ni penakut jugak). Cuma aku risaukan anak dan isteri aku je nanti...Untuk pengetahuan semua, isteri tercinta aku akan melahirkan anak sulung ku bulan ni juga...EDD 19 Dec 2012. So target lepas dia habis pantang nanti boleh terus move in rumah baru yang dijangka akan siap renovate bulan Februari/Mac 2013 nanti..

Isteri aku ni memang penakut sikit. Tengok cerita Jangan Pandang Belakang Congkak pun dah jerit2 sambil tutup muka. Kalau betul2 agaknya tak tau la...

Lagi satu sebab ada anak kecik kan..baby lagi..selalu kan kita dengar, budak2 kan boleh nampak benda2 ni...lagi la bertambah kerisauan aku ni. Neway, tu serba sedikit background family ku..Maap termelalut sikit....

Malam tu tak tenang aku tido..dok terbayang apa yang Wak cerita..muka benda tu terbayang2 je..walaupun aku sendiri tak pernah jumpa, tapi daripada carita Wak saje da cukup nak buat bulu roma aku naik...

Minggu 4

Aku datang jumpa Wak lagi. Seperti biasa, Wak dan anak2 buah dia sibuk ikat batu-bata, bancuh simen, potong kayu... Mula2 macam biasa, tanya pasal progress, idea2 baru yang nak diguna pakai...selesai berbincang aku tanya la balik pasal kejadian2 yang pernah jadi lagi kat rumah tu...

Wak letak gergaji yang dia pegang untuk potong kayu, sambil mengelap peluh dia...Dia ajak aku pergi masuk dalam bilik yang pekerja2 dia selalu kena kacau tu. Aku pun dengan nak tak nak memberanikan diri pergi la jugak...masuk je dalam bilik tu, ada la beberapa toto dan sejadah yang digunakan anak2 buah dia untuk tido...dalam bilik tu jugak la Wak mula bercerita pasal benda yang lagi sekor nih...kalau sebelum ni menyerupai perempuan, yang lagi sekor ni lain pulak............

"Badan dia tinggi bang...kurus saja...lepas tu berbulu...yang paling menakutkan pasal muka dia..."

"Kenapa dengan muka dia Wak?" Aku tanya.

Wak balas,"Benda tu....tak ada muka.Kosong ja"

Aku da mula terbayang bukan2 dh. Kalau ada muka pun masalah, ni tak ada muka macam lagi menakutkan! Aku sambung la tanya, macam mana benda tak ada muka ni ganggu pekerja2 dia.

"Macam-macam benda dia buat...tapi yang paling mengganggu budak2 saya, dia suka melekat dekat siling. Umpama macam bila budak2 saya tengah tidur, dia kluarkan bunyi Pssst~ Pssst~~~!. Bila budak2 saya bukak mata saja, tengok benda tu tengah melekat atas siling tengah pandang2 mereka semua tengah tidur."

Wak sambung lagi,"Kalau ada yang menjerit ketakutan, benda tu trusjatuhkan diri dia ke arah sapa yang menjerit tu, sambil hilang macam tu saja."

Aku beristighfar panjang...tak dapat aku bayangkan betapa takutnya keadaan macam tu..dan2 tu la aku dongak atas tengok kat siling..Alhamdulillah tak nampak apa2...mungkin sebab time tu tengah siang..benda tu selalu kacau malam2...

Kejadian seterusnya dialami oleh Wak sendiri. Masa tu Wak dah nak masuk tidur..dalam pukul 12.30am macam tu...

"Masa saya tengah gosok gigi tu, ada cermin depan sink. Mula2 tak ada apa2 la. Lepas saya tunduk untuk berkumur, angkat saja muka, tiba2 benda tak ada muka tu yang ada dalam cermin tu! Serentak dengan tu tiba-tiba kedengaran suara perempuan menjerit sekuat hati!! Ntah dari mana datang." Cerita Wak dalam keadaan terketar-ketar sikit suaranya..

Wak menarik nafas panjang...seolah2 sangat seksa untuk sambung ceritanya...aku pula yang rasa bersalah sebab bertanya...
Tapi Wak tetap meneruskan ceritanya, seolah2 tak nak buat aku rasa bersalah.

"Saya dengan terkejutnya, cuba nak lari keluar. Entah macam mana pintu pulak tak boleh buka. Seolah-olah ada benda yang menghalang saya dari keluar. Saya cuba toleh balik ke cermin..........wajah si tak ada muka tadi diganti pula dengan perempuan berambut panjang tu! Dengan mata yang merah dia merenung saya...".....

...."Dalam kelam kabut tu saya tetap cuba untuk keluar dari bilik air tu. Pintu sedikit pun tak ada tanda-tanda nak bukak. Dengan tak semena-mena, lampu pulak tiba2 terpadam. Bertambah2 panik saya, bang...." Aku diam dengan tujuan tak nak mengganggu ceritanya..."Kemudian saya rasa kepala saya ditarik2 dan dalam keadaan panik dan gelap tu, saya rasa saya terhantuk dinding dan saya terus tak sedarkan diri.....beberapa jam kemudian barulah saya sedarkan diri..terbaring atas toto dikelilingi anak2 buah saya..."....

..."Mereka cerita yang saya dijumpai dalam keadaan tak sedar diri terbaring dalam bilik air. Yang buatkan saya pelik, mereka kata mereka tak dengar apa2 kekecohan yang terjadi dalam bilik air tu. Cuma mereka perasan yang saya lama sangat dalam bilik air."

Aku pun dah mula rasa bersalah dengan Wak...sebab aku yang suruh dia renovatekan rumah aku...dan sebab tu la jugak dia dan anak2 buah dia kena kacau sebegitu teruk sekali..Wak membalas dengan mengatakan tu memang kerja dia..sebelum2 ni pun dia pernah kena benda2 ni...cuma kali ni lain sikit...

Ok geng, da nk lunch break da nih, xsempat la pulak nak masukkan cerita pasal ustaz tu. To be continued ek.............

Rate

2

kintan posted on 13-12-2012 11:58 AM
aku beli pun rumah org gak.. tapi org tu tak pernah dud ...

Iols pn harap rumah tu tak ada apa2 la lepas iols pindah masuk..sekarang ada la usaha2 yang tgh dijalankan untuk halau bende2 tu kluar...

burungantu posted on 13-12-2012 12:00 PM
Alhamdullillah...

Ala kintan.......burungantu kat sini.....sampai hati halau saya..

haha, bukan kat kl pn...area seri kembangan jer...tu je yang mampu..

carly_lah posted on 13-12-2012 11:52 AM
belum seram lagi... sila tt sambung lagi cerita ni dgn intonasi yg menyeramkan...

huhu, mintak maap sbb xseram sgt...iols cuba yang terbaik ek...

encikotot posted on 13-12-2012 12:26 PM
TT nih tdo kot

tu dah sambung... seram gile kotttt

kalau beli rumah auction dari ambank memang berhantu..

tetibe cam dapat membayangkan part cite yg takde muke tu.. huhuii seram..