CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ahazman24

Rumah baru ku berhantu??

zulka posted on 13-12-2012 02:52 PM
hehe..jgn percaya sgt mama...
mngkin kebetulan je, tapi ofismate aku ada 2 org beli rumah ambank  ...

iols beli dari allianz bank.......

tt hupdate la cepatttt

burungantu posted on 13-12-2012 12:00 PM
Alhamdullillah...

Ala kintan.......burungantu kat sini.....sampai hati halau saya..

sori laa.. saya tak tau plak awak burungantu yg menumpang kat umah saya tu
dan lagi.. saya tak halau awk pun... awak yg pindah kuar dari rumah saya tu

anak teruna saya.. dia suka sakat2 saya if dorang sumer kuar.. so tinggal saya sorang2 kat umah even siang hari pun.. dia akan ckp.."nanti mama akan dengar bunyi2 kat atas ceiling tu.."  hohohoooo.. bila anak teruna dah ckp gitu.. perasaan serem trus bermain2.. nak taknak saya kena gak ikut dorang kuar..

anak teruna saya ada gak citer.. dia kata dia kerap dgr bunyi kat ceiling.. tapi dia buat tak tau jer.. selalu bunyi2 tu jadi bila takde org.. senyap2 jer.. nanti akan bunyi.. mcm ada benda dlm ceiling tu.. berlari2.. sampai skang saya tetap kata itu kucing kejar tikus..

TT...cepat laa sambung......

TT sila spice up cerita ini dengan gaya suspen.... harap2 ada yg terkencing malam ni....

zulka posted on 13-12-2012 02:52 PM
hehe..jgn percaya sgt mama...
mngkin kebetulan je, tapi ofismate aku ada 2 org beli rumah ambank  ...

Iols speku...bos mebenk jumpa bomoh suruh kaco rumah ambeng tu

Follow Us
Mak aiii. Hardcore betul cara dia kacau wak dan konco2 nya.
Jangan jadi macam jiran saya dahla. Beli tanah, buat rumah banglo besar gila, tapi duduk 2 bulan je, pastu pindah. Sebab wife dia tak tahan kena kacau.
Sekarang ni rumah tu diorang buat jadi homestay. Yang sewa homestay 1 malam pon kena kacau jugak. Kesian penyewa.

Okeih, sambung....

Minggu 5

Aku ada berkenalan dengan jiran2 berdekatan rumah aku...rumah sebelah kiri aku corner house. Tuan rumah pulak tak duduk situ. Datang sekali sekala je pagi2 buta untuk siram pokok bunga dia. Aku sindri pun tak berkesempatan nak jumpa dia. Aku banyak berkenalan dengan tuan rumah deretan belah kanan rumah aku...

Dalam dok kenal2 tu, tak ada la pulak aku nak tanya rumah dorang duduk tu ada "benda" mengacau ke tak. Fikir positif je la...Antara jiran2 aku, selang lima rumah dari rumah aku ada sorang ustaz ni. Nama beliau Ustaz Din. Aku pun mula la sembang2 dengan beliau pasal rumah tu...tapi tak ada la nk sentuh lagi bab2 kena kacau ni. Sembang2 pasal kos renovation....bila nak siap...pasal kerja...benda2 umum la.

Masa tengah sembang2 tu, Wak pun datang join kitorang sembang..Selepas bersalaman dengan ustaz, Wak pun kenalkan diri dia..Kami semua pun terus la sembang2 macam biasa...

Tengah sembang2 tu, tiba2 ustaz tu tanya kat Wak..."Wak duduk sini....tak rasa apa2 ke?"

Aku ngan Wak saling berpandangan. Macam tau2 je ustaz ni. Wak pun balas, "Memang ada ustaz...ada benda dalam rumah ni."

Ustaz Din senyum sambil berkata,"Saya dah agak dah. memang ada....sebab saya pun pernah nampak!"

Patut la ustaz tu boleh tau...dia sendiri pernah 1st hand nampak benda dalam rumah tu...untuk pengetahuan semua, ustaz tu antara yang veteran kawasan rumah tu..jadi, semua jiran2 dia kenal, dan semua sejarah2 rumah sekeliling kawasan perumahan tu dia tau...

Yang buat aku peliknya, setiap kejadian dalam rumah tu semua ustaz tu tau. Pasal bentuk dan rupa benda 2 ekor tu....macam mana perempuan mata merah tu dengan si takda muka tu kacau...siap dengan hari ke berapa, dengan pukul berapa kena kacau semua dia tau! Memang hebat betul ustaz nih!

Ustaz Din pun sambung la cerita..."Rumah tu memang saya dah tau dah...kadang2 masa senja saya boleh nampak benda bertenggek atas tangga....kadang2 atas bumbung rumah...biasala kalau rumah yang lama ditinggalkan..memang jin yang akan menghuni."...

..."Kalau nak diikutkan, sederet rumah ni semua ada benda tu." Sambil dia tunjuk deretan rumah sebelah aku. Terkejut jugak aku dengar. Tapi jiran2 tak pernah pulak nak cerita. Mungkin diorang sendiri rasa benda ni macam personal problem kot..Aku pun tak pasti kenapa.

Ustaz tu sambung lagi," Saya bukan nak buat apa2 spekulasi yer.Nauzubillah saya tak mahu nak tuduh sapa2. Tapi saya dapat rasakan, benda yang ada dalam rumah awak tu bertuan." .......Berkerut dahi aku memikirkan. Kenapa la benda yang bertuan ni duduk kat rumah aku....pergi la duduk dengan tuan die kan?

"Apa yang buat ustaz cakap macam tu?" Aku bertanya. Ustaz tu berkata bahawa beliau pernah nampak bebola api berterbangan dekat kawasan rumah tu...tu bermakna benda tu mempunyai tuan...Betul ke tak tu, wallahualam..aku setakat mendengar..

Ustaz tu siap cerita lagi mengenai satu rumah di kawasan tu juga. Sambil tunjuk ke arah rumah tersebut...beliau bercerita bahawa pernah ada pergaduhan dalam satu rumah tu...pergaduhan tu menjurus kepada kematian salah seorang yang terlibat...dan kemudian mayatnya ditanam dalam rumah tu juga...

Aku tak pasti sama ada tu punca berlaku gangguan2 ni. Tapi yang aku betul2 nak tau, bagaimana nak hilangkan gangguan2 tersebut. Sementara aku belum pindah masuk ni kalau boleh aku nak bende2 tu keluar dari rumah aku...balik la ke tuannya kalau ada..

Ustaz tersebut bagi petua dekat Wak..sebab sekarang ni dia dan pekerja2 dia yang menghuni rumah tu. "Setiap kali lepas azan maghrib, setiap sorang berdiri depan rumah, blakang rumah, tengah2 tingkat dua, dan master bedroom, kemudian azan. Buat selama 7 hari berturut2..Insya Allah benda tu tak kacau dah."

Aku pandang Wak dengan harapan dia ikut saranan ustaz Din...kalau aku yang tengah duduk rumah tu, memang malam tu juga aku buat..."Kalau nak kepastian lagi, tiap2 malam bangun buat solat tahajjud, kemudian baca surah Yassin..kalau benda tu masih ada, masa tu la dia akan tunjukkan diri dia..sama ada dengan bunyi atau pun bentuk fizikal dia..Air yassin yang dibaca tu, gunalah untuk basuh satu rumah. Insya Allah dengan berbuat demikian, bersihlah rumah ni. Di samping dapat menyucikan hati penghuni rumah..." Ustaz Din menyambung petuanya...

Wak bersetuju untuk buat malam tu juga..Aku dapat rasakan yang dia kasihan dan risaukan anak2 buah dia. Selepas bersalaman dengan ustaz, kami semua pulang ke rumah masing2....

Minggu 6

Aku berjumpa dengan Wak lagi untuk minggu yang baru ini..Sambil bertanyakan khabar, aku tanya la juga sama ada dia amalkan atau pun tidak petua2 yang diberi oleh ustaz tu. Wak menjawab." Alhamdulillah bang, selepas buat apa yang ustaz suruh, makin kurang gangguan benda2 tu..tak seteruk dan sekerap dulu."

Syukur alhamdulillah, walaupn benda tu tidak hilang sepenuhnya, tapi ada la kemajuannya...aku berterima kasih kepada Wak sebab sudi menolong aku "membersihkan" rumah tu sebelum aku dan keluarga aku masuk... Sehingga lah sekarang, renovation masih berjalan macam biasa..

Para forumer sekalian, sampai di sini saja kisah aku yang tak seberapa ini. Minta maaf kerana entri kali ni tak berapa menyeramkan. Namun, aku harap semua faham, aku memang tak nak ada cerita2 seram dah pasal rumah tu. Sebab aku dan keluarga aku yang bakal duduk rumah tu. Cerita2 seram yang lain terjadi dalam rumah tu bagi aku tak perlu lah aku ceritakan lagi, sebab yang paling serius dah aku ceritakan dalam entri2 sebelum ini...yang lain tu hanya ganguan2 biasa saje....

Terima kasih kepada forumer sekalian, sebab setia follow cerita ni dari mula sampai akhir.....Akhir kata, doa2kan keselamatan kami, dan kalau ada apa2 petua untuk atasi masalah ni, sudi2 lah share yer...

Rate

1

kintan posted on 13-12-2012 03:27 PM
sori laa.. saya tak tau plak awak burungantu yg menumpang kat umah saya tu
dan lagi.. saya  ...

meh saya tolong sedapkan ati kintan ye
umah kampung saya selalu jugak bunyi camtu.. bunyi ada benda lari2 dalam siling..
tapi kat umah saya tu musang.. bila dia dh termasuk dalam siling, mula la gelabah bila tak jumpa jalan kuar...
tu yg berlari2 sakan.. sudahnya ayah pasang lampu dalam siling..
bila berbunyi je pasang lampu.. tak lama nanti senyap la..

seramnya.....

eh ? da tammat ye TT..
ok la TT saye paham keadaan TT...
tapi kalau lepas ni ade lagi cite2 yang ekstrem pasal umah tu
kongsi2 kan la ye kat sini...
selamat berpindah ke umah baru...

ahazman24 posted on 13-12-2012 04:42 PM
Okeih, sambung....

Minggu 5

waaa akhirnya abis cter gak...duk tertunggu2 jer hihi emm hope pas ni umh tu ok la & TT leh duk umh tu ngn aman...
huuu seram gak citer tu smbil membayangkan hantu2 tersebut.. minta dijauhkan la huhu

berkerut aku baca.. huhu.. ~
rajin2 mengaji quran dalam rumah tu, tu jelah yg aku tau.. hee ~

Salam TT,

Tahniah sbb bakal jadi bapa 19/12 ni
err..rasanye saya macam kenal TT & lebih2 lg wife TT
wife TT kerja di TPM rite?
kalau betul .. maka iols & wife TT keje 1 opis  

seram gak baca crita ni. ni yang buat fikir bany ak kali kalau nak beli rumah yg dah lama tak bertuan.

tamat dah.. xpela.. iols doakan moga tt dan keluarga sentiasa dilindungi oleh Allah...amin...

Dah habis baca dah. Best.. Terima kasih TT

Jgn lupa amalkan baca ayat kursi tiap kali nak masuk dan keluar rumah ye TT. Selamat jadi bapa

mak aii ni plg sceri antara semua cerita2 mps..
aku pon beli umah lelong gak ni under cimb. da duk dkt 2thn so far alhamdulilah..mnta jauhi la gangguan mcm tt

Assalamualaikum TT,

Benda tu semua attention seekers. Ada sebab le..sebab dah tak terjaga.

X ada keinginan nak jadi tuan baru rumah dan 'seisinya' sekali ke?