CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

ArianPutra posted on 4-1-2013 04:37 PM
awok duduk kat kampung tekek nih

kg tekek? aku kalau mancing sana, selalu lepak kat kg mukut tu.....

hantukiller posted on 4-1-2013 04:55 PM

mukut ekkk... huhuhuhh sempoi beb mukut ..suasane memang kampung habiss

hantukiller posted on 4-1-2013 04:55 PM

aiii....waktom pn slalu lepak tioman ker???
pas ni bleh la lepak2 ngan si arian tu ye

sakitleher posted on 4-1-2013 04:25 PM
Cepat le sambung,bermalas2 ni amaln syaitonnnnn..

hahahahaha.....hampas gas ....

edoraixora posted on 4-1-2013 04:25 PM
adik ko tu la...si @ArianPutra tu, wat xtau plak dh ye....
parents korang tentera/polis/cikg ...

dah2...itu cerita peribadi.... hehehehe

Adiya posted on 4-1-2013 05:01 PM

bereh bohhh.....sori ler dh terkeluar topik lah plak

Follow Us

tuan guruu..cepat lahhhh citerr adoi aiii... tadi aku tepun mantaraguru die suh henjut  minah tuhh.. nak henjut ker takk aku on jerkkk....fuhfuhfuhfuhh saboo nihh aku sabo nih aaaaaa

hahahahaha.....hampas gas ....

Kehkehkeh..btol pe aku cakap.. ..cepat lah sambungnye,dr td asyik nak melalut nye,bile nak ade cite baru..

malam kang le teman sambung cite tu...agak sebok ptg2 ni...

dah2..tu cite peribadi...hehehehe

ArianPutra posted on 4-1-2013 05:08 PM
tuan guruu..cepat lahhhh citerr adoi aiii... tadi aku tepun mantaraguru die suh henjut  minah tuhh ...

oittt....mengata teman ke tu???
teman dh mintak ampun dh kt tuan guru, sbb tkeluar topik

ampunkan kami penunggu gua...ampunkan kami penunggu gua....

ArianPutra posted on 4-1-2013 05:08 PM
tuan guruu..cepat lahhhh citerr adoi aiii... tadi aku tepun mantaraguru die suh henjut  minah tuhh ...

henjut je la....jgn guna lampu suluh....guna ratu hiring putih...bio die merangkak...hahahahaha...syaitannnnn...syaitannnn

Adiya posted on 4-1-2013 05:22 PM
henjut je la....jgn guna lampu suluh....guna ratu hiring putih...bio die merangkak...hahahahaha... ...

oraitt bosss..... hermmmmmmm siapp kooo setannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

malam kang le teman sambung cite tu...agak sebok ptg2 ni...

Okey bos,akan ku tunggu sambungan mu..

edoraixora posted on 4-1-2013 05:20 PM
oittt....mengata teman ke tu???
teman dh mintak ampun dh kt tuan guru, sbb tkeluar topik

hahhahahahhah maner ader lahh adoi aiii..... janganler macam tuhh takde kene mengenepun ngan ko

ArianPutra posted on 4-1-2013 05:23 PM
hahhahahahhah maner ader lahh adoi aiii..... janganler macam tuhh takde kene mengenepun ngan ko

haishhhh...ingat mengata teman tadi
buat cuak org je la....

Haha terungkai la misteri aditavdgn arian ni

leenaz posted on 4-1-2013 05:51 PM
Haha terungkai la misteri aditavdgn arian ni

aku teka ajerrr.....dieorg pn mcam x menafikan jer, yela tu kotttt
tapi xnak cakap dh pasal ni , takut tmasuk dlm privasi org lak nnti, hehehhhh

Dah xder mister kat board ni lagi bila dah terungkai
Hahahahahhaa

Jgn lupamupdate malam ni...
Saya balik dr lepak nz boleh baca sblm tido
Hahahaha

ok kita sambung cita tadi.....

sesudah aku terima batu2 tu, aku dibekalkan dengan beberapa amalan untuk dibuat supaya dapat bertemu dengan sheikh yang kononnya nak berkawan dengan aku tu..esoknya aku dah start buat amalan tu...tp haram tak jumpa pun...
selang seminggu lepas tu tak silap aku, kami pergi lagi ke rumah pakcik aku tu untuk rawatan susulan....masalahnya, lepas dua kali rawatan pun aku masih tak sembuh2..bukan kata sembuh, kurang sikit pun tidak...

buat kali ketiga ni, kami pergi untuk mengambil beberapa barang lagi yang dikatakan hadiah untuk aku dari tn.sheikh tu...upacara kali ni pun dilangsungkan di waktu malam...pakcik aku tu sediakan satu talam kosong yang di tutup dengan kain hitam..talam tu di letakkan di dalam salah satu bilik dalam umah dia...sekali lagi lampu ditutup...asap kenenyian berkepol2 memenuhi ruang rumah....bacaan dbuat oleh pakcik aku..dia baca apa aku tak tau la...dok dalam  5 minit mcm tu, ada kedengaran bunyi2 dalam bilik tu terutama bunyi talam tu seperti diketok @ bunyi sesuatu jatuh kedalam talam....selang beberapa minit, pak cik aku bersuara.. "dah slesai...boleh buke lampu". talam di dalam bilik tu diambil dan kami perhatikan terdapat 1 bungkusan dari kain hitam di dalam talam tu.. dipendekkan cita, dalam bungkusan tu terdapat 2 bentuk cincin, sebijik tempurung kelapa, sebilah keris tanpa sarung dan beberapa barang lain...syarat yang dikenakan, semua barang tu aku boleh guna kecuali keris..bukan kata nak guna, nak tengok pun tak boleh, cuma boleh pegang bungkusan hitam tu untuk rasa yang keujudan keris tu..setiap khamis malam jumaat, keris tu kena diletakkan atas bantal bersama bungkusan hitam tu. katanya keris tu akan kembali kepada sarungnya pada malam itu..sayarat itu akan habis bilamana sarung keris itu kembali bersama2 bilahnya...

selesai sudah upacara tarik barang tu, kami pun balik...dalam perjalanan tu, aku tengok ada mcm seekor ikan pari putih dok follow keta kami dari belakan..kawasan tu kiri kanan sawah padi, bila sampai kawasan kelapa sawit, ikan tu dah tak kelihatan lagi..samada dia hilang atau terlindung dengan pokok2 kelapa sawit yang tinggi tu aku tak tau la...

sampai je kat umah, dah lewat malam...aku terus naik atas, ,asuk bilik n tdo...sakit badan aku masih lagi macam tu...dok tegang2, keras2 perut, sesak2 nafas..semua tu tak pernah berkurang pun...malam itulah satu malam yang tak dapat aku lupa....dalam kul 3 4 pagi mcm tu, aku terjaga dan seolah2 dapat nampak di luar rumah ada seekor makhluk dok terbang keliling rumah...pakaiannya putih dari atas sampai bawah, rambut panjang tp kusut masai ler...masa tu aku dah naik cuak...tak lama lepas tu, aku nampak makhluk tu masuk dalam bilik aku melalui tingkap bilik..kira dia tembus tingkap tu ler...wajah dia kome jgn sembang ar....memang mcm gampang...mata terjojol wana merah, pipi buruk gila berkedut2 n mcm dah tertanggal isi dari tulang pipi, rambut kusut masai...aku nak cita pun tak tau le....masa tu aku hanya mampu pandang dia n menangis...menangis choooooooo aku tengok bende tu...takut nak mampos...mak aku masuk bilik aku sebab dengo aku nangis...rope2nye, aku bukan nangis jer...siap terkencing lagi atas tilam...malu woiiiii tingkat 4 nangis n kencing dlm sluar...huhuhuhuhuhu

selang beberapa hari, keadaan aku masih mcm tu...bapak aku dah mula syak yang bukan2...ntah apa angin dia hari tu, dia naik bilik aku n dengan selambenye die buke bungkusan hitan tu untuk tengok keris yang dikatakan sakti sangat tu....rupa2nya kami tertipu...dengan muke yang merah padam menahan marah, bapak aku suruh aku bungkuskan segala barang2 yang diambil dari manusia tu dan petang tu jugak kita org gerak ke sabak bernam...sampai disana, bapak aku dah buke kung fu die ar...dia hamunnye sepupu die tu...tp nak buat apa lagi, nasi dah jadi bubur..duit2 semua leboh deme sapu....yang aku dapat tau, pakcik aku tu dah arwah...mati dia pun tragis jugak..perut dia meletop..dengar cita buatan org...mungkin bomoh2 lain tak puas hati @ deme lawan2 ilmu...udah leboh kedalam......

selesai la bab berubat ngan bomoh ni...bapak aku tka putus asa...dia cari lagi perawat yang mampu sembuhkan aku....berjumpa lah dia dengan seorg ustaz ni...dia ni keturunan raden...aku berubat ngan raden ni lebih kurang 3 kali....kaedah dia ni tarik penyakit n jin2 ni masuk botol..tp sebelom dia tarik tu, Ya Allah.....terseksanya aku....dia suruh aku baring atas sejadah...dia mulakan doa sambil tu tangan kanan dia menyapu dari kepala sampai la ke kaki...selalunya bila sampai di perut aku, dia dah macam tersekat..dah tak boleh nak sapu sampai ke kaki..apa lagi, dicucuknye perut aku dengan jari2 dia...kalau cucuk cikit2 tak pe jugak, ni hampir 4 5 inci kedalam perut..kome try cucuk tengok apa rasanya....pehhhhh hazab oooooo....

pak raden ni pun tak mampu nak ubat aku, habis dah segala ilmu dia digunakan..parang, pisau, keris habis semua keluar...bersilat bagai..tak jugak ok....last2 dia bagi aku 1 amalan zikir...katanya hanya aku sahaja yangmampu ubat diri aku sendiri...yang power tentang c raden ni...dia contact abang dia di pahang (waktu tu dia di ulu kinta, perak) hanya dengan meletakkan tapak tangan ketelinga...mcm dok pegang hp tu....abg dia lagi handal katanya....dari scaning abg dialah yang dapat tau sebenarnya aku disihir oleh org sabah...sihir ini menggunakan pemujaan keatas seekor ikan..ikan ni masih hidup dan dibela oleh penyihir...bila dia rasa marah dan tak puas hati, ikan tu akan dikeluarkan dari air dan korg pernah tengokkan mcm mn ikan bila tak ada air? haaaaaaaaa mcm tu la aku bila sakit aku sampai...memang hazab...kata raden lagi, nyawa aku seolah2 bersama nyawa ikan tu...mungkin bila ikan tu mati, maka sihir tu telah sempurna...raden tak dapat nak ubatkan aku sebab ikan tu berada bersama penyihit tu...udah le dia kat sabah nun..mana nak p cari...sudahnya balik hanya dengan harapan dan amalan zikir tu sahaja....sihir ni sebenarnya dituju khas utk bapak aku...tp disebabkan bapak aku ada pendinding, sihir tu menyimpang dan kena tepat pada aku....

penghujung penyeksaan aku dengan sihir ni bila mana seorg cikgu sebelah rumah aku rope2nye sorg perawat jugak....mak aku dok sembang2 ngan bini dia, last2 dapat tau yang lakinya (cikgu) rupanya perawat...apa lagi, mak aku mtk le dia tengok2kan aku....ptg tu cikgu datang umah aku nak tengok keadaan aku...dalam sembang2 ngan mak aku, tibe2 je dia kata " bawak air sebesen ngan pisau"..mak aku sediakan la apa dia nak...dia amik pisau tu n terus keluar rumah untuk ambil daun pandan...cikgu masuk balik umah n suruh aku lunjurkan kaki tangan di depan pintu rumah...direndamnye daun pandan tu dalam air tadi pas tu dia balom blakang aku, kaki tangan, semua la kecuali muka...habis je die balom, terus senyap...badan aku jadi ringan..dah tak kejang2 lagi dah...syukur laaaaaaaaaa masa tu...dok kejap lepas tu bapak aku balik umah dari opis...dia nampak cikgu ni ngah ubatkan aku...bapak aku bagi tau lagi dalam perut aku macam ada benda dok gerak2 nak keluar...

cikgu : adey telo?

mak aku bergegas ke dapo g cari telo ayam...

mak teman : telo ayam tak dak la cikgu, telo itik ada la...

cikgu : emh itik pun itik le...bak mari sini..

digolek-goleknye telok itik tu pada perut aku, ada kot seminit dua...lepas tu dia bagi ke bapak aku n suruh bapak aku buang ke sungai....settle la masalah sihir aku tu....

mcm tu je settle?????????pelik permainan Allah dengan hamba2Nya....tp itu lah dia Allah.....ujianNya kita tak dapat nak jangka....jalan penyelesaian yang Dia bagi tu pun tak dapat kita jangka sama skali....

untuk pengetahuan kome2 semua, cikgu yang ubatkan aku tu dah arwah.....al-fatihah untuk dia...