CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

SAMBUNGAN KISAH TEMBERANG OAK ADAM..

Selepas dari pada peristiwa aku menonton die mengubat tuh... so die pun selalu lepak kat rumah mak angkat aku.. jadi kami seringlah bertemu... banyak lah yng aku tanya dia pasal cara perubatan dia nihh... menurut kata nya dia nih tak belajar pun tapi datang melalui mimpi.. satu hari tuh ada mahluk yang di beri nama PANGLIMA HITAM..  Panglima hitam nih masuk dalam mimpi dia dan ajar dia cara cara untuk merawat.. lepas tuh panglima hitam ada kenalkan dia dengan seorang puteri mende tah nama dia.. tapi puteri tuh dia panggil bonda.. mula mula mimpi kata nya lepas tuh dia nampak secara life depan mata dia..  

Menurut keterangan Pak adam lagik bonda nih selalu masuk dalam badan anak dia si ila.. so kalau ila merasuk tuh kompem lah bonda yang masuk takpun anak kepada bonda nih nama dia putri bongsu kate nye lahh.. lepas tuh puteri mende lagik akupun tak tau lah banyak sangat mahluk mahluk yang dia citer kat akuu sampai aku lupa..

Tapi setiap cerita yang dia sampai kan kat aku masa tuh.. aku macam berbau pembohongan jerkk... aku pun terasa macam kene kencing jerk ngan die nihh.. Tambahan pulak Pak Adam nih mula pengaruh mak angkat aku ngan pak ngan anak anak mak angkat aku sekali dengan sedare mare  mak angkat aku..  apa yang dia pengaruh kan ... yang aku tak suka nya boleh pulak die g bagi panglima hitam tuh kat si JO anak amak angkat aku tuh.. sampai kan budak tuh demam-demam dibuat nyaa ..sampai datang rumah aku ngadu cam gitu cam gini... tapi aku kate takpe annti aku buang kan panglima hitam lasangat tuhh..... tak sempat aku buang kan punn si JO nih serah balik kat pak adamm so alham dulillah lahh.. nasib baik Pak Adam nih nak ambik balikk.. jadika ku mula lah rasa bengang ... tapi tuh lah mak angkat aku nih.. die nih caye sangat kat bomoh bomoh dah buat aku nasihat kan jangan mak jangan tapi die nak jugak percaya ..nak buiat macam mana tego  dah tego dahh lantak ko lah labuu..

Macam mana pak adam nih kantoi ... nak dijadikan ceritaa...

Mak---“ arii malam karang datang umah mak ekk.. pak adam nak ubat kan orang.. kalu ko ade mak berani sikit””

Ari—” ish mak nih saya da pun nak buat apa bukan leh buat apa pun”

Mak—” akalu ko ada ramai la msikit kat rumah nih ko nih punn datang tauu t mak masak sedap sedap ekk”

Aku bila dengo makan jerkk lemah kepale lutut sebab mak aku masak sedapp kikikikiiki..

Ari---” ok lah mak esok malam saya datang.. erm takpa lah saya nak mintak diri dulu la yerkk saya ada kerja nak buat”

Masa tuh pagi dalam kui 1000pagi.. so aku pun balik lah rumah... petang nye g kedai snoker nengok member member aku g main snuker... untuk pergi ke kedai snuker tuh au kene lalu depan umah mak angkat aku tuhh begitu jugak lah kalau aku nak balik dari kedai tuh kene la lalu jugak... jadikk masa tuh dalam pukul 0700 petang aku baru gerak dari kedai snuker nak balik rumah nak mandi dan buat apa yang patut pastuh nak siap siap g umah mak... dalam perjalanan balaik tuh aku tgk pak  adam ngan ila ada kat belakang rumah mak akutah ape deme buat aku pun tak tahu lahh. Bila deme perasan jerk aku lalu terus cam kelam kabut nak blah terus... siap buat buat tak pandang aku pulak tuh.. masa tuh aku dah syakk dahh. Takpe kate aku dalam hati tunggu malam nih siap la korangg..

Ari—“” assalamualaikumm “

W`salam (rerami deme jawap salam aku)

Mak—“ hah ari sampai pun ko ingat ko tak samapi tadikk.. kalau ko tak datang mak nak merajuk dah tadi ”

Ari—” ish mesti datang punya saya janji datang mesti datang punya lah mak... mak masak ape hari nih kikikiki lapo al apulkk”

Mak—””” ish ko ni kalu bab makan ko no satu ekk ..jap lagi lah kita makan sama ..bia pak adam selesai ngubat dulu”

Ari—” alah tanye pun tak bolehh .. menyampahh i taww””

Mak—” konih macam macxam lahh dah dah pak adam nak stat dah tuh”

Macam biasa lah pak adam menadah tangan seakan berdoa tapi ayat ape aku tak dengo punn.. pastuh die bace lahh alfatihah ..tang bace alfatihah tuh dengo ..ayat yang lain tak dengoo... masa tuh aku dah psang baju aku siap siap. Malm nih kalau deme lelebih aku istihar perang malam nih taw la korang temberang korang dah nak pecah nihh kate aku dalam hati... macam biasa jugak gedebukk si pakadam ngan ila pengsann kene rasukk dek puteri putrei dan panglima panglima deme lah apa lagik kann..
Pastuh bangunn.. tapi yang pelik malam tuh si ila pandang aku dengan muka yang marah sesangat .. dok tgk tengok akuu...

Mak—” ari asal si ila tuh tgk ko macam tuh ko ade buat ape ape ker”

Ari—” ish mana ada saya buat apa-apa pun”

Lepastuh macam biasa lah pak adam akan bace mentera tah ape aku pun tak paham potong limau lah bagai .. lepas tuh die tepuk lantai rumah tiga pat kalii dan arah kan si JO g amik barang kat lokasi yang die bagi tau..masa tuh aku pun turut serta g tgk kat mana.. jeng jeng jengg.. tempat si JO tuh jumpa banrang adalah tempat aku tgk pak adam ngan ila petang tuh... haaa kata aku temberang korang dah pecah oo nih koje kome yerk siap korang....akupun masuk balik dalam rumah tuh dengan tersenyum senyum..aku duduk kat belakang dan mula mengasah parang pedang keris sabit misin rumput yang aku bawakk... siap asahh aku hantar satu pukulan kat ila.. sapp sapp.. si ila pandang aku dengan tajam sekali .. aku senyum dan cakap dalam hati salam perkenalan wahai sang puteri.. . sap sap aku bagi sekali lagikk ila jatuh pengsan.. haaaaa ni makan koo ..korang nipu yerkk.. lepas jerk ila pengsann belum sempat aku tibai pak adam ..dia pun pengsann aikk panglima hitam pun pengsan ekk .... masa tuh tiga pat kali jugak deme nak pulih kan si ila tuh dari sedo tak sedo sedo aku biar kan aje sampai lah pak adam pandang mata aku dengan muka kesain .... aku buat lah apa yang patut... dan ila alham dulillah sedoo nasib baik sedo kalu taksedoo idok laa awok tahuu.... lantak kome lerr sape suruh nipuu... pastuh pak adam mintak kemiann kat mak angakt akuu.. yang pelik nye mak aku nih ade pulak simpan kemiann kat rumah diee hampeh toi..... patuh pak adam bace ape tah kat kemian tuh.. lepastuh die bagi kat akuu.. nak ambik hadia dari panglima hitam kate nyee.. umak aii  kau nak bagi punn bagi la emas kerr batu cincin ker keris kerr ape kee boleh jugak aku juall nih bagi kemian ingat aku makan kemian ker aper.. kalau nak ikut kan hati aku malas nak terima sebab die bukan nak bagi aku die istihar perang dengan aku sebenar nyee tapi secara terbuka ..untuk tidak mang aib kan dia aku ambik jugak lahh... lepas jerk selesai dan makan makan kat umah mak aku tuh akupun balik laa sebelum sampai umah tuh aku buang kemian tuh kat lautt.. alham dulillah takde ape yang berlaku kat akuu ..Cuma bila sampai kat rumah aku ade rase sedikit himpitan aura tuh jerk lahh....

Dan itu lah kali terakhir aku tgk pak adam ngan ila mengubat di kampung tuh.. lepas pada tuh aku tak dengo dah yang die mengubat orang.... beberapa bulan lepas tuh aku dengo mak aku cakap.. yang si ila tuh mengandung... aku tanye anak siapa dia kate anak pak adam.. aikk aku pelik lah ..

Arii---” anak pak adam mak ..aikk ila tuh anak die ker bini die””

Mak—” aanak die ler arii”

Ari—” yerk ke nih mak mana mak tahu anak die”

Mak—” aku tahu lah aku kenal bini die ape lah ko nih ”

Ari—” betul ker cerita nih makk takkan lah pak adam nih haruan makan anak.. betul ker cerita nih”

Mak—” laa betul lahh jiran die yang ccerita malam malam deme dok ngintai die dok nojah si ila tuh kat rumah”

Arii—” ai siila tuh takdepun repot ker apee ke ngadu ker”

Mak—” dah die sedap lakut ish tak pahama ku nyesal aku kenal orang macam tuhh”

Ari—” ha tu laaa mak lain kali jangan dok caye sangat dengan orang2 macam tuh”

Mak—” eh aku cite kat ko ko pulak nak marah makk... dah ahh malas la aku nak borak ngan ko”

Ari—” alalalla majuk pulakk lalalalallalalalal uuuu cakk”

Hahahhahaahahhahahahhahahahhaa kami pun gelak lahh sama sama ...

Akupun tak paham lah pak adam tuh orang yang macam mana anak sendir pun die nak tibai agak agak lahh ..kta bomoh termahsurr.. perawatislam lah apa lahh..islam apa macam tuh.. kesian aku tgk budak ila tuh... memang betoi dak ila tuh mengandung sebab masa die mengandung aku ade terserempak dengan deme due beranak.. memang tgk perut die memboyut.. mungkin pak adam nih rasa malu ngan orang kampung sebab ada bebudak yang sound sound diaa... kemudian dia pun berpindah lah ke tempat lain memula kan hidup baruu..

Moral of the story jangan lah kita bersekongkol dengan syaitan kelak kita mengikut kehendak syaitan dan jadi setannnn la kitaa...

W`salam.

@yong posted on 31-12-2013 04:01 AM
Ok tt..tak pa tt relax2 kan je hati dlu bg mood mai..nak bca thread yg dlu2 kala plak ni..hahahaha

wokey siapp sila lah bacee

Ari

Ko memang minat cincin ek... boleh geng dgn abang aku la...

Aku pernah dapat hadiah rantai silver... batu permata dia cantik sgt. Warna coklat. Kononnya batu tu boleh tarik rezeki.... hahahaha... pinjam ayat ko jap... vongok...

Aku pakai tapi pakai sebab suka je...

ArianPutra posted on 31-12-2013 04:40 AM
wokey siapp sila lah bacee

Da bca da...tq3 tt..hehehe...jahat btol la pak adam tu da la menipu org..lpas tu anak sndri pun dia balun...kesian kat anak dia...

next..next...ahhahahahaaa... hari2 ada cite baru nie boss...hahaaha terbaekk...

@yong posted on 31-12-2013 12:05 PM
Da bca da...tq3 tt..hehehe...jahat btol la pak adam tu da la menipu org..lpas tu anak sndri pun di ...

apana nak buat ...itu lah manusia

Follow Us
ArianPutra posted on 31-12-2013 04:45 PM
apana nak buat ...itu lah manusia

Sbb mcm tu la sy kurng prcaya sgt dgn perawat2 yg mcm ni...rsa kesian sgt dkat ank dia n org2 kg yg kena tipu tu..

@yong posted on 31-12-2013 04:50 PM
Sbb mcm tu la sy kurng prcaya sgt dgn perawat2 yg mcm ni...rsa kesian sgt dkat ank dia n org2 kg y ...

tah lah aku pun taktau ler die tupi atau takk masa merawat tuhh... kenkdang nampak macam betul kenkadang akurase macam membohong tapi dari cerita diaa..dia nih bersahabat dengan jin soo aku rijekk 100% ...

ArianPutra posted on 31-12-2013 05:10 PM
tah lah aku pun taktau ler die tupi atau takk masa merawat tuhh... kenkdang nampak macam betul ken ...

Kiranya yg panglima hitam tu la jin dia..tp btol ke panglima bkan setan2 yg cuma merupa je..

Ish kesiannya nasib ila... tak trauma ke dia?

@yong posted on 31-12-2013 05:12 PM
Kiranya yg panglima hitam tu la jin dia..tp btol ke panglima bkan setan2 yg cuma merupa je..

tah mana ler aku tahu ..panglima hitam tuh pun aku tak penah jumpa... tapa bagi aku kire setan lah tuhhh..... takpe nanti kau jumpe panglima hitam aku tanye die ekk.. hihhhihihihhihihihihhihi gurau jerkkk

ArianPutra posted on 31-12-2013 05:15 PM
tah mana ler aku tahu ..panglima hitam tuh pun aku tak penah jumpa... tapa bagi aku kire setan lah ...

Choiiiiiiii..jgn buat naya tt...mau sy demam semggu mcm tu....tp kadang2 teringin jga nak tgk..ada jga sedara yg offer nak buka hijab tp hati sy yg tak berani nak cuba..

ArianPutra posted on 31-12-2013 02:14 AM
tak pernah pulak aku nengok cara macam tuh

sebab aku ada pengalaman tgk rawatan camni
hikhikhikhik

leenaz posted on 30-12-2013 05:57 PM
ko pernah baca tak cerita tok awang ngah?
dalam siri cerita dia...dia ada berubat..cara rawatan dia ...

Aku ada banyak koleksi buku2 Tok Awang Ngah ni. Aku rasa masa peringkat awal je dia guna perubatan cara tidur.
Lama kelamaan roh dia boleh je keluar sendiri even time dia tengah zikir. Yg aku tau, atuk dia tu orang alim. Tok Awang Ngah
ni memang banyak dibimbing oleh atuk dia. Dari kecik dah disuruh berzikir.

Aku rasa yg gunung hancur tu semua gambaran pertarungan dia dgn jin. Ada setengah siri tu bila dia tarik nafas, roh dia jadi membesar sebesar gunung. tu yg dia boleh picit je jin tu dgn jari kasi kiok. Tapi dari segi keseraman, buku Tamar Jalis tu lagi seram

krukx posted on 1-1-2014 10:08 PM
Aku ada banyak koleksi buku2 Tok Awang Ngah ni. Aku rasa masa peringkat awal je dia guna perubatan ...

ye betul tu
aku dulu ada pengalaman tgk cara rawatan camni
depan mata....
keseraman dia = zero
keterujaan = 100%

leenaz posted on 2-1-2014 08:25 AM
ye betul tu
aku dulu ada pengalaman tgk cara rawatan camni
depan mata....

Tak nak kongsi dgn kitaorang ke kat sini? Selama ni aku baca dalam buku je.
Kalau dapat tau dari orang yg pernah mengadap kejadian depan mata lagi best.
Masa Tok awang Ngah baru2 praktikkan teknik tu, masa dia ditidurkan, memang ada yg memantau.
Sebab masa tu roh dah keluar dari jasad dan nak masuk ke dimensi lain.

krukx posted on 2-1-2014 10:02 AM
Tak nak kongsi dgn kitaorang ke kat sini? Selama ni aku baca dalam buku je.
Kalau dapat tau dari ...

kes yg aku tgk ni dah lama
ingat2 lupa

tapi kes ni pasal kawan pakcik aku
dia citer bila duduk dalam rumah je rasa panas
satu family rasa nak gaduh

kebetulan kat rumah pakcik aku dulu ada seorang ustaz...musafir..dulu tido dalammasjid kat depan rumah pakcik aku..
jadi pakcik aku jemput dia tido kat rumah
masa tu ustaz tu dgr..dia kata takpe dia try tgkkan

dia suh kawan pakcik aku tido (separa sedar ke x aku x tau)
sambil baca zikir amenda aku x tau sebab masa tu dia bisik je
lepas tu bila dah tido dia bagi arahan...skrg cuba keluar..apa nampak
kawan pakcik aku ckp nampak badan dia sama kami semua...
so ustaz tu suh pegi rumah dia...dia kata x nampak apa..gelap
ustaz tu baca2...then ckp..skrg nampak apa...dia kata nampak chaya kejap..pastu gelap balik
lepas tu ustaz tu ckp...xpe..balik semula...
abes je ustaz tu ckp camtu kawan pakcik aku sedar dan bangun

ustaz tu ckp...arini kita tgk je dulu
minggu depan baru mula pulihkan
tp aku xde masa tu..so x tau laa

ustaz tu pun dah xde...dah meninggal
kalau x silap aku

leenaz posted on 2-1-2014 10:17 AM
ingat2 lupa

Serupa dengan kaedah yg Tok Awang Ngah tu amalkan. Dia punya kaedah pun dimulakan dgn zikir.
Kadang2 memang dia akan tidurkan pesakit tu sendiri. Lepas tu dia akan bagi arahan kat pesakit untuk cari punca masalah yg di alami

krukx posted on 2-1-2014 10:29 AM
Serupa dengan kaedah yg Tok Awang Ngah tu amalkan. Dia punya kaedah pun dimulakan dgn zikir.
Kada ...

itu la
betulan masa tu mmg aku tgh buat koleksi SBDJ sama tok awang ngah
mas tu baru aku perasan kesamaan cara tu
tp x sempat nak berguru...kalau x kompem dah diijazahkan ilmu tu

leenaz posted on 2-1-2014 10:17 AM
ingat2 lupa

pehh terbaik lahhh.. macam tuh pun boleh ekk.. maha luas ilmu allah nihh...