CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

edoraixora posted on 1-1-2013 10:24 PM
Member ropenye kome berdue ni ye...teman seguru mungkin

mane pulak....arian tu guru teman ler.... heeeeeeeeeeeeeeeee

Adiya posted on 1-1-2013 11:53 PM

Nak jadik adik seguru boleh x @Adiya .. huuu...  cam sempoi je blasah Jin2.. tu...

Aku pernah kene pedajal pasal rajin sgt kerja. Siot btol bangsa M tpt kerja aku tuh..kadang2 rasa benda simple pon boleh mengundang padah ...

ThousandSwords posted on 2-1-2013 12:07 AM
Nak jadik adik seguru boleh x @Adiya .. huuu...  cam sempoi je blasah Jin2.. tu...

tak dak hal la bro...mike tanye arian le...die guru...teman tukang reging jer....hehehehe...bangsa M tu hape?

Xde update ke?

Iye ke ni?? Kne tggu pngesahan @ArianPutra dlu...mike tu bukan aci sgt, kkdg saje xnak ngaku. Ntah2 mike yg gurunye, bleh jadik gak tu  

Adiya posted on 2-1-2013 12:37 AM
tak dak hal la bro...mike tanye arian le...die guru...teman tukang reging jer....hehehehe...bangsa ...

Kih kih kih... tukang regging?.. huh.hang .mana boleh cenggitu @Adiya     ...report kt guru     kang.. padan muke mike.. kik ikhi...

BAngsa M tu bangsa aku jugak bro. Coz aku dh tebiasa kerja dgn kaum cina dan India mgmt level, so x biasa kerja curi tulang n buat kerja lambt.. so bila aku baru tukar kerja ke situ psl nk jg mak aku yg sakit ketika tu....jd konflik la... Malay time pon dh tau apa rupa..so...faham2 la budaya kerja ala2 gomen dulu2 tuh.. Heeeee

Btw ... TT ... ada lg kan pengalaman merawat..taip dulu kt sini..nti sembang booleh kita guna phase "merujuk pada post tuan pada thread ******* ..... apakah maksud..."

betol tak @hantukiller

Follow Us
Adiya posted on 2-1-2013 12:37 AM
tak dak hal la bro...mike tanye arian le...die guru...teman tukang reging jer....hehehehe...bangsa ...

Bangsa M tu bangsa mike tu laa...
Rasenye @thousandsword tu gegerl la, kan
TS kan

edoraixora posted on 2-1-2013 12:50 AM
TS kan

Pompuan?
napa dr cara reply cam laki je
ke ilmu aku masih x ckp lagi nk beza membeza ni

ThousandSwords posted on 2-1-2013 12:46 AM
Kih kih kih... tukang regging?.. huh.hang .mana boleh cenggitu @Adiya     ...report kt guru     ka ...

oooo....bangsa itu...benda ni budaya nenek moyang...mcm mengamalkan agama nenek moyang...main ikut-ikutan je.....tak ape...sabo je la dulu yer...

TS kan

yo la ekau tu...dio jantan mcm den jugak la....

edoraixora posted on 2-1-2013 12:45 AM
Iye ke ni?? Kne tggu pngesahan @ArianPutra dlu...mike tu bukan aci sgt, kkdg saje xnak ngaku. Ntah ...

hehehehe...betoi la...teman ni jujur orgnye....

TS kan

Heee... iyeeee... macam lelaki sgt ke post aku nih.. hu.. sorry ye jika buat anda rasa begitu.. huu...

Isk..payah ler ikut amalan nenek moyang... er.. boleh exception x kalo x pyh regging ... aku pasang lagu raggae je utk @Adiya ye..kasik chance guru kita layan  heeeee...

sebenarnya x sabar nk tunggu citer..psl duk dpn latop..sedap sket mereply dr guna phone.. heeeee

Adiya posted on 2-1-2013 01:06 AM
yo la ekau tu...dio jantan mcm den jugak la....

Eh..eh..ekau tau dr mano?? Udah tuan punye badan ngaku gegerl, cmno plak tu ek

ThousandSwords posted on 2-1-2013 01:12 AM
Heee... iyeeee... macam lelaki sgt ke post aku nih.. hu.. sorry ye jika buat anda rasa begitu.. hu ...

Nmpaknye, rmai yg dh konpius ngan jantina mike ni...dlu2, teman pn konpius gak. Tp ade tbace kt tred mne tah, mike ckap mike ni pompuan..

hee...aisey..malu plak sya...

ThousandSwords posted on 1-1-2013 09:37 PM
Amacam TT.. bulih ?

Tumpang kejap eh TT nk hambat WakTom jp..heee...

memandangkan sekarang nih aku koje kat pulau tioman.. dan sekarang nih tgh ribut bagaiii sampai fery pun takde ...macam mana aku nak lepak ngan korangg uwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

edoraixora posted on 1-1-2013 10:22 PM
Himpitan aura tu mende alah ape?? Cer terangkn dgn lbih lnjut...hehehh

himpitan aura.... dari pengalaman akuu lahh... aku dapat kesan tahap / level jin yang ade pada pesakit dengan deria2 tubuh... apa bila jin itu mengeluarkan aura/gelombang tenaga ..dan gelumbang itu kena pada tubuh aku ..ada beberapa kesan yang akan berlaku..

tahap 1 ---- aku tak rase ape2 pun bila berhadapan dengan pesakit

tahap 2 ----- aku akan meremang

tahap 3 ---- aku akan bedabar

tahap 4 ----- aku akan bedebar yang amat sangat sampai berpeluh2

tahap 5 ------ aku akan berdebar2 berpeluh2 dan sukar untuk bernafas

jadi benda2 nih berlaku sekejap jerkk..pada mula2 nak mulakan rawatan bila aku dah stat mula rawatan ... semua tuh dah hilangg... itulah yang aku maksud kan dengan himpitan aura

Rate

1

banyak la hang punya guru...... aku dengan adiya nih  ishhhh macam mana nak cakap ekk... kalau korang suh aku g tumbuk guru akuu dengan senang hati dan selambe jerk aku g sepakk beliauu tapi kalau korang suh aku tumbuk adiya nihh.. pehhhh tak boleh woooo durhakaa woooo masuk nurake akuu jawap nyee...

ThousandSwords posted on 2-1-2013 12:46 AM
Kih kih kih... tukang regging?.. huh.hang .mana boleh cenggitu @Adiya     ...report kt guru     ka ...

merujuk pada thread?? ape nih aku tak faham adoi aii poning palo denn

Aku kene amaran ngan iblis (mimpi)

Assalamualaikum semua... aku nak citer pasal salah satu mimpi aku yang agak pelik ler aku rase...
Citer die macam nih... pada satu malam tuh aku masuk tidur macam biasa dan aku memang tak fikir pun nak mimpi ape2 or berangan2 sebelum tidur.. aku masuk bilik letak kepale terus hilangg..

Tuk tuk tuk tuk tuk(bunyi pintu umah aku diketuk)
Assalamualaikum ariii oo arii... assalamualaikum...

Ari:W`salam ..ish sapa pulak laa datang umah aku pepagi buta nih.... yerk bang ade ape??
Lelaki: ari ko mesti tolong aku ari...

Ari: kenapa bang kelam kabut jerk cam kene kejo dik hantu pulakk... tenang2 ape hal nyee

Lelaki: ade orang kene rasuk kat sane.. takde orang dah leh tolong ko sorang jerk leh tolong

Ari: alamak bang saya dah lama tak buat keje2 macam nihh saya dah pencen dah bang.. sape ade kat sane?

Lelaki: ramai yang ade ari..

Ari: haa elok lah tuh dalam ramai2 tuh takkan lah takde yang pandai...

Lelaki: masalahnye dah ramai yang datang cuba ubatkan tapi tak elok2 jugak.. tinggal ko sorang jerkkkk lah harapann..jom la kite pegii rii ..tolong lahhh

Aku dengan berat hatinye aku pun setuju lah nak pegi....akupun naik moto ngan abang tuh..tah sape tah akupun tak kenall main ikut jerkk aku nih.... setelah sekian lama sampai lah aku di sebuah rumah lama..rumah tuh ala2 rumah orang negeri sembilan... sampai jerk aku kat sana aku nampak ade seorang budak lelaki yang umur nye dalam lingkungan 12 thn /14thn macam tuh..tengah cekak pinggang sambil pandang tepat kearah aku... akupun turun dari moto dengan abang tuh kami berjalan seiring menuju rumah tuh.. tiba-tiba budak tuh menjerit..
Budak: hahhhhhhh!!!!!!!!!!! Ini baru lawan aku!!!!!

Bila budak tuh cakap macam tuh aku pun teperanjat beruk lah.. abang yang bawak aku tuh pun mengundur tige pat tapak kebelakang... budak tuh lompat dari beranda tuh ketanah dan berdiri betul2 depan aku... aku hanya membisuu.... lepas tuh budak tuh siap tanye kabar lah bagai siap tahu nama aku macam budak tuh kenal aku sesangat lahh.. aku pun hairan lahh..

Ari: kau nih siapa macam mana kau boleh kenal aku nih???

Budak:hahahahhahaha alah tak payah tahu lah aku siapa..

Abang: ari budak tuh lah yang kene rasuk tuh!!!

Tekejut beruk lah akuuuuuu bila dengo abang yang bawak aku tuh cakap macam tuh..

Budak:hahahhahahahahha

Ari: kau nih siapa sebenarnya??

Budak: ko nak taku aku siapa.... aku lah iblis!!!!!

Bila budak tuh sebut dan mengaku yang die nih iblis dengan serentak nye aku tgk kat kaki aku penuh dengan ulat yang banyak dan pelik2 rupanya...aku dengan pantas lahh kibas2 ulat tuh dangan pacat lah lintah bagai aku buang kan semua melompat2 jugak aku sebab aku nih geli ngan pacat n lintahh adoi aiiiii hampeh toiii(aku cite nih pun aku meremang jerkk sebab gelii hisssshh)

Budak: hahahahha itu baru sikit jerkk ko dah melompat??

Ari: apa mahu kau samai kau panggil aku kesinih hah!!!!!!???

Budak: selama nih yang ko dok ubat kan orang tuh ..itu semua anak2 buah aku jerkk.... ini aku sendiri yang datang mencabar kau ..aku nak tgk sampai mana kehebatan kau...hahahhahahaha

Ari: ahhhh!!!! Kalau inilah permainan kau malas aku nak melayan ..aku balik lagik bagus..

Budak: kenapa kau takut dengan aku kan hhahahahahhaha mana iman kau ari mana tuhan kau arii mana itu semua ari.. tuhan kau tak tolong kau ker hahahhahahah

Bila aku dengar si iblis tuh cakap macam tuh... terus bedesing telinga akuu .... kurang hasam betoiii

Ari: aku nih tak suka membeli tapi kalau kau dah paksa aku sangat mahal pun aku beli... mari kita naik keatas rumah

Budak tuh menurut jerk aku naik atas rumah lepalsk tuh aku suruh die baring... lepas tuhdatang 4 orang lelaki tah dari mana datang nye tolong pegang kaki tangan budak tuh.. aku pun mula baca surah al-fatihah..tapi yang pelik nya Cuma kami ber enam jerk yang aku nampak kat umah tuh termasuk akulahh tapi bila aku baca al-fatihah tuh ..ade suara makmum yang ikut memang ramai memang kuat macam satu stadium bolaaaa die punye ramai...selesai bace surah alfatihah aku sambung dengan surah2 lazim yang lain tapi budak tuh selambe jerkk... last sekali aku bace surah al-ikhlas.. baru aku nampak ade kesan pada budak tuh die mule meronta2..aku bace ayatul qursi die terus bangun dan nak larikan diri.. bila aku nampak cam gitu ape lagik.. aku tanto tali untuk ikat diee..tak kene.. aku hanto pulak tali dalam bentuk cahaya.. kene.. yes yes yes kene hahahha kene ikat dah budak tuh.. tapii budak tuh ketis sekali jerkk terlucut tali yang aku hanto tuh.. aku dah tak tau nak hanto apeee... aku hanto jurusan yang paling last sekali.. keee baa booommMMMmmmMmm kene kat belakang budak tuh dan terbelah budak tuh jatuh terlentang.... aku pun senyum lahh.. baru jerk aku nak bangunnn nak g angkat budak tuh aku nampak luka dari kesan jurusan aku pada die bercantum balik.. dan si budak/iblis tuh bangun dan menjeling aku dengan jelingan yang tajam dan terus terjun tingkap dan gaib dari pandangan mata aku.... tiba-tiba datang satu suara

“ARIIIIII!!!!!!!!!!!!!! KENAPA ENGKAU TIDAK LAUNGKAN AZAN!!!!!”

Aku dengan ter pinga pinga nya pun menjawap “ macam mana aku nak laungkan azan belum sempat aku laungkan azan die dah lari”

Akupun terjaga dari tidurr..... yang memlikkan aku sampai kehari ini ..dari mana datangnya suara jemaah yang mengiringi aku membaca surah2 tuh dan suara yang menegking aku suruh aku laungkan azann tuh apakah maksud semua nihhh...

Hanya allah yang tahu hakikat sebenarnya..

Rate

1