CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

Panggilan balan-balan

Assalamualaikum semua aku nak cerita sikit pasal balan-balan nih ataupun penanggal…

Masa nih aku tingkatan 4.. dekat sekolah aku nih dulunya memang dah jadi macam tradisi kut bila budak2 tingkatan 5 nak pereksa kami akan buat bacaan yasin disekolah dan solat hajat…  lepas jerk solat hajat tuh  bermula lah aktiviti mistik bebudak senior nih …die orang akan main panggil balan-balan beramai2 di padang Sekolah .. aje nye bingun toi deme nih kann… masa aku tingkatan 4 aku tak join pun.. bila aku dah masuk tingkatan 5 hahahah geng-geng aku pun meneruskan tradisi nih masa nih aku join ler.. tapi malam tuh takde apa2 yang berlaku.. so satu hari tuh geng-geng aku nak buat study group kat Sekolah pada malam hari nya… kebetulan pulak ada seorang cikgu nih nak buat kemping kat Sekolah dengan bebudak tingkatan 3 dan 4 … so kami pun join lah sekali kemping deme tuh ..membantu cikgu tuh la kunun-kunun nya… ada pulak member aku nih nama die reza ajak panggil balan-balan … di sinih lah bermula nya kisah seram dan lawak kikikikiki

Reza: wei harituh die orang panggil balan2 datang tak?

Alip: tah aku tak join pun . almaklum lah aku kan dah abis sekolah

(oh ya untuk makklumat si alip dengan si nizam dan nik ..deme nih dah abis sekolah tapi sebab ade kemping kat sekolah cikgu azmah nih panggil die orang tuk tolong2 jage budak)

Ari: aku ade time tuh tapi aku duduk jauh jerk lah takde mende lah.. biase jerkk?

Reza: hermm deme salah buat kut.. aku tau macam mana nak panggil ..kite buat malam nih nak?

Ari: aku on jerkk ape adehal kite ramai..

Alip: akupun on jerk

Nik: adoi aii...nih yanga aku malas nihh korang nih main spirit2 of the coin lah ape lahh heii.. dah semua on aku on jerk lahh

Reza: ha cikgu macam mana?

Cikgu azmah : ish korang nih .. ape2 jadi kang macam mana?

Reza: takde ape nyee... ok macam nih ko nik ko pergi carik tempurung jantan... aku ngan cikgu cari katak.

Alip: dah aku ngan ari buat ape

Reza: korang tunggu bebudak .. tgk2 la bebudak nih .. suh die orang tidur awal sikit nanti tgh malam kite mula projek

Ari: wokeyy boss

Nick pun stat moto terus balik rumah.. reza dengan cikgu pun mula la mencari katak.. aku ngan alip duduk lepak jerk lah sambil ngisap rokok dengan membuli bebudak2 tuh hahhahahhaah.... lame jugak laa deme semua g carik bahan2 ..sampai aku ngan alip tumbuh la janggut due tige laii .. dekat2 pukul dua tuh deme pun sampai.. aku punye lah stress rupe nye deme nih sempat lepak kedai mamak melantakk bagai baru nak datang aje nye siott jerkkk....

Reza: alip bebudak mana?

Alip: dah mereloh dah punn korang gi mana nihh lambat sangat ?

Ari: tah lambat nak mampus ..ko nik g ambik tempurung jantan ker ko g kait buah kelapa duluu?

Cikgu azmah: alah korang nih jangan lah marah ..cikgu ajak die orang g makan kat kedai mamak tadi?

Ari: ko tgk alip deme sedap melantak kite jugak yang lapo.

Alip: tau takpe ajenyeeee!!!!

Cikgu azmah: alah ade nih cikgu bawak nasik lemak telo ngan ayam goreng lagik nih ..nah makan ..

Ari: haa nasib baik ade cikggu yang ku sayang ...terima kasih cikgu huhhuuh

Reza: suke la tuh dah makan cepat jap lagik kite mule operasi penanggal kikikikikiki

Untuk maklumat korang cikgu azmah nih ngan kami dah macam mak angkat kami dahh memang kami baik giler kot dengan die..sebab tuh lah selambe jerkk huuhuhuh..lepas jerk aku ngan alip melantak sepuas puas nyeee kami pun stat lah projekk

Reza: ari nah tempurung jantan katak ngan kayu nih

Ari: ehh ko nak suruh aku buat ape nihh aku mana pandai

Reza: alah ko tekup jerk katak nih dengan tempurung pelas tuh ko ketuk tempurung nih 7 3 7.

Ari: wah wah wah pandai la koo ..malas akuu ...g makan ko tak ajak alih2 ko nak suruh aku pulak yang ketukk.. aku ketukk kepale ko karanggg.. ko jerk buat lagi pun ko yang nak sangat buatt?

Reza:: hihihhihih yerk lah yerk lahh

Kami pun bergerak lah ke padang sekolah.. dalam perjalanan tuh ..aku terpandang burung hantu duduk betenggek kat atas bumbung sekolah ..malam tuh bulan penuh kire nampak lah bayang2 burung hantu tuh.. tapi gile bapak nyee besoo kire tingg die lebih kurang 4kaki beb.. giler beso lahh.. mase tuh aku ngan alip jalan paling belakang ..so aku ngan alip jerk la yang perasann.. tapi besoo weii takpenah aku tgk burung hantu beso gitu ..giler lahhh...

Sampai jerk kat tengah padang reza ngan cikgu azmah pun mula lah operasi ...tak jauh dari deme si nik dengan ade sorang lagi budak ape kename aku lupe dahh .. kirte name die ali lah senang ... tak jauh dari si nik nih aku ngan alip ..kami masa tuh dalam kedudukan merangkak... rezapun mulakan ketukan tempurung... dalam seminit die mengetuk tiba-tiba angin kencang tah dari mana datangnya aku pun tak tahu lahh ..bapak kuat gile angin time tuh...masa tuh aku ngan alip dah cuak giler dahh...ribut kutt... tgh dok cuk pasal ribut tiba-tiba dengar lolongan anjing .. masa tuh reza dan cikgu azmah tetap mengetuk tempurung tuh... mule mule seko jerkk bunyi anjing ... aku pun carik mana lah anjing nihh.. aku nampak ada seko anjing warna hitam kat koridor asrama budak lelaki.. tah mana datang anjing tuh aku pun tak tahu lahh.. tak silap aku mana ada anjing leh masuk kawasan sekolah aku...

Aku lah yang gatal mulut ... aku cuba nak halau anjing tuh dengan menjerit suh suhhhh suhh.,.. hahha sekali bukan anjing tuh lari.. betambah lagik ade lah dalam 10 ekor seingat akuu... cam siot jerk time tuhh..

Sebelum aku sambung .. untuk pengetahuan korang jugak si nik dengan ali ..deme nih olahragawan sekolah kire deme lari bapak laju lahhh....

Ok sambung balikk... dengan tiba tiba anjing tuh pun meluru  dengan pantas nya kat kami .. siap dengo bunyi grrrrrrrrrrr memang serem lahh.. aku nampak si nik dengan ali dah bukak langkah seribu aku ngan alip ape lagik cabut lahh.. kami berempat belari menuju ke kelas cempaka... tempat budak2 pompuan tido.. bukan lah kami nak mengintai tapi nak masuk kelas cempaka tuh ade pago kire time tuh bajet masuk tutup pago untuk berlindung... yang lawak nya aku ngan alip lari boleh pintas si nik dengan ali beb.. bapak laju time tuh aku ngan alip larii kalah olahragawan sekolah hahhahahah ..aku kalu ingat memang aku tegelak sampai sekanrangg cam mana lah aku leh lari cam tuh punya laju....kami pun meluru masuk ke kelas cempak.. apa lagikk tekezut lah bebudak pompuan... bebudak pompuan nih kalu tido ishh burukk rope nyee ... malas aku nak citee...

Liyana: ehh abang ari.. nape masuk sini ramai2 nihh... ishh malu lahhh kenape semua muke pucat bepeluh2 nihh ?

Ari: takde ape lah ko mana tau ko bebudak ko tido sudah lahh

Liyana: yerk lahnih kan tempat tido budak pompuan..

Alip: alah korang nihh kami ronda lahh .. dah2 tido semua..eh korang ade dengo bunyi anjing tak?

Hamimah: anjing ape pulak abang alip nihh adoi aii kami penat lahh nak tidoo.. anjing betoi lerrr!!

Alip: aikk aku pulak yang ko hanjing kann.. dahh tidoo semuaaa.. anggap lah kami takde kat sinih

Liyana: nak tido macam mana ..abang2 keluar lahh ishhh repot cikgu karang aaa

Ari: eh ko nihh main repot lakk..

Nik: dah2 jom keluar line dah clear

Ari: ok jom ..dah tido semua ..aku nampak korang tak tido jap lagi..aku sekehh pale korangg

Liyana: ish abang nih die yang kacau orang tidoo ..nak marah2 pulakk dah aa keluar lahh !!!

Ari:; weii ko jangan lah jerik vongokk aku sepak jugak budak nihh ..nasib abik ko cunn heiiiii

Liyana: ah kesitu pulakk dah aa malas nak layann

Kami pun keluar lahh ..sekali tgk line dah clearr ...anjing2 tuh pun dah takde.. kami pun carik lah cikgu azmah dengan reza ..5 minit kemudia baru lah deme datang dengan tecungap2 sambil gelak2...

Cikgu azmah: wei yang korang lari tinggal aku ngan reza kenape setannnn

Alip: pehhh lagik nak tunggu ker cikguu ..cabot lahh banyak tuh anjingg

Cikgu azmah: korang memang tak gune lahh.. aku dah la gemuk korang tinggal

Ari:: haa tuh lah pasall.. saye pikir jugak kalau anjing tuh nak gigit mesti die gigit yang gemuk dulu

Cikgu azmah:: bodoh ko nih arii

Nik: cik nak tau si ari ngan alip lari tadikk.. tak tekejoo sayee gile lajuu korang

Alip: haaaa aku ngan ari nih malas jerk nak masuk lumbe lari ..kalau kami masuk kompem menang hhhahahahha

Kami pun gelak lah ramai-ramai ... hahhahaha lawak toi kenangan tuh

Menurut cerita reza dan cikgu azmahh.. semasa ribut kencang tuh deme ade nampak satu mahluk yang sangat besar menuju kat deme ... masa tuh deme dengo tempurung tuh seakan2 di sedut.. cam mana nak cakap tah lahh.. dan anjing2 tuh mengelilingi deme dengan mata yang merah menyala.. sekali si reza azan semua hilang macam tuh jerkk... masa tuh aku tak pasan pun mate anjing tuh merah ke hape.. mana nak pasan aku dah bukak silat langkah seribu dahh ... hahahhahhahahhaa

Jadik nye malam tuh takde lah dapat tgk balan-balan... lain yang di panggil lain yang datangg adoi aiiiiii

sekiannn

hr tu smpi page 20, rehat kjap..
ni bukan rehat sekejap..

tp lama juga rehatnya..

hr ni br smbg baca, terus ke page 27, aci x...
hahahha

Tak silap aku panggilan balan-balan ni orang Sabah yg gunakan.
Kat Semenanjung di panggil penanggal. Kalau rajin baca novel seram, anjing2 itam tu semua biasanya jelmaan je. Sebab tu bila kawan kau azan anjing2 tu ilang

nakal jugak si ari ni yer ...
cerita lain2 pula..plsss  

ArianPutra posted on 16-2-2014 05:04 AM
Panggilan balan-balan

wahhh
best laa ko

tempurung jantan tu camana?
ada gambar tak
mo try malam ni

dia penat tak terbang rentas laut cina selata?

Rassnya kn.. balan2 tu dh jeran nk memenuhi red karpet krg. Cemuih kot tetiap tahun dpt jmptn melayan  senior2 kiorg. Dh tu asik2 katak dgn tempurung. Lain la kalo nk bg nasi lemak je.. caney rotti kaa..  hehehee

Follow Us
ThousandSwords posted on 16-2-2014 08:53 PM
Rassnya kn.. balan2 tu dh jeran nk memenuhi red karpet krg. Cemuih kot tetiap tahun dpt jmptn melaya ...

nasi lemak derang dah bantai dulu

leenaz posted on 16-2-2014 05:27 PM
wahhh
best laa ko

aku tak reti la nak up load gambo kikikikiki.. kotanye lah orang tua2 deme tau la tuh

ROSMAWATIE posted on 16-2-2014 10:55 AM
hr tu smpi page 20, rehat kjap..
ni bukan rehat sekejap..

hihihihi takpe.. ape2 pun thanks sebab sudi bace cerita akuj yang tak berapa nak sedap nihh ..terima kasih

ArianPutra posted on 16-2-2014 05:04 AM
Panggilan balan-balan

Yeszaaa!! Akhirnya!!!!

Assalamualaikum pada saudara saudari kecik kecik kebumm tajuk cerita saya pada kali ini adalah

Misteri lata kekabu lengong perak..

Kejadian nih masa aku tingkatan empat.... masa nih aku , alip, reza, fitri,pian dan nik dipanggil oleh cikgu azmah untuk jadi ajk kemping yang dianjurkan oleh klap geleri sekolah... kemping nih untuk budak tingkatan 1 sampai lah tingkatan 3....
Cikgu: “korang semua dah tahu ker kenapa saya panggil kamu semua jumpa saya?”

Alip: “tak tahu cekgu kenapa nih ..ada benda penting ke?”

Cikgu:”saya nak ajak kamu semua pegi kemping ka lata kekabu.”

Ari: “haa santik la tuh bila nak buat nye cikgu tak sabo pulak rasenye.”

Cikgu: “lagi dua minggu kita pergi ... saya nak bawak budak2 tingkatan 1 sampai tingkatan 3 nih, saya panggil kamu datang sebab saya nak mintak kamu semua bantu saya untuk menjayakan kem nih, macam mana boleh”

Fitri: “ saya ok jer cikgu siapa lagi yang pegi cikgu.. maksud saya ada ker cikgu2 lelaki yang ikut nanti atau kite saja”

Cikgu: “memang tak ada cikgu lelaki yang turut serta dalam program ni. Cuma kita tunggu lagi 2 orang murid “
Tuk tuk tuk “assalamualaikum cikgu”

Cikgu: “ w`salam ha mat ,karim sila la masuk .. baik cikgu kenalkan ni mat dan yang ni karim.. mereka nih murid tingkatan 6 bawah .. mereka berdua nih yang akan mengetuai kumpulan kamu nanti “
Masa nih aku dah jem dah aku memang tak suka dengan mat ngan karim nih sebab deme nih budak poyoss menyampah aku... masa aku sekolah dulu hip hop dengan budak2 main sketbord baru nak up kat tempat akuu.. so deme nih lah bebudak tuh.. ade kepatut cikgu mintak tolong budak hip hop tuk jadi ketua kite orang.. kami dah laa rock kapak beb mana nak masukk adoi aiii jem toii...

Ari: “ maaf cikgu saya mencelah .. saya tak kompem lagi lah nak pergi cikgu... sebab saya kena bincang dengan keluarga saya dulu insyallah malam nih saya kompem kan”

Alip nik fitri dah pandang aku dahh.. sebab deme taw aku memang taknak join dah kem tuh .. sebab ade budak poyoss.... dengan tak disangka sangka deme betiga pun bagi alasan yang sama pada cikgu azmah.. aku tgk muke cikgu azmah dah cam tak semangat dah.. lepas jerk perjumpaan tuh cikgu azmah mintak kami datang sekolah pada malam harinya untuk bincang pasal kemping tuh...

Ari: “ insyallah cikgu kalau saya datang so kira saya kompem lah ekk cikgu kalau saya takde tuh ..paham2 jerk lah”

Cikgu: “saya harap kamu semua dapat pegi lah yerk saya memang berharap sangat”

Dalam pukul 8 malam macam tuh si alip fitri dan nik deme datang rumah aku ..

Alip: “ wei ari aku tahu kamu taknak pegi kan”

Ari: “ ah malas aku nak pegi ade ke patut suk budak poyos tuh jadi ketua hagak2 ler weii kalau salah sorang dari kome nih aku tak kesah sangat . malas aku nak melayan”

Alip: “ kalau kamu tak pergi aku pun taknak pergi sebab mak aku kate kalau kamu pergi baru die bagi aku pergi”

Fitri: “ aku memang nak sangat kemping wei tapi kalau kamu takde tak syok lahhh “

Nik: “ aku ikut jerkk pegi ke tak pegi ker ..kalau semua pegi aku ikut kalau tak pegi aku pun tak pegi la jugak takkan aku sensorang kat sane buang tebiat name nye”

Ari: “ ishh ape hei pulak kome nak ngikut aku nih ..kome pegi lahh kesian kat cikgu tuh”

Tetiba ada bunyi moto sampai . tgk2 sireza yang datang

Reza: “ assalamualaikum semua wah ramai ada sinih ade gosip ape nihh.. aaaa aku tauu kome taknak pegi kan”

Ari: “ aku mak bapak aku tak bagi pegi lah reza kome pegi jerk lah” –aku memberi alasan

Reza: “ udah la kamu ari aku taw sebab ape kamu taknak pergi sebab budak lower 6 tuh kan?”

Reza: “ aku dah bincang dengan cikgu .. cikgu harap dan memang mengharap sangat kite semua dapat join kalau kite tak dapat join kemping nih tak jadi sebab dah takde bebudak dah yang nak ikut dan bantu dia nanti..pasal budak lower 6 tuh pun dia ade cakap.. bukan deme yang jadi ketua tapi pian yang jadui ketua”

Ari:  “ wokey kalau dah macam tuh kate kamu ..aku on line balik”

Alip: “ dah moh kite g sekolah cikgu dah lame tunggu tuh ..”

Kami pun berangkat lah ke sekolah .. perbincangan malam tuh seperti yang telah reza janjikan pian menjadi ketua kami semua ...sampai lah di hari yang ditentukan ..bergerak lah satu bas dari batu gajah ke lata kekabu lenggong perak..

Sampai jerk pian pun memberi arahan pada semua bebudak untuk ambik barang bagai dan berkjalan masuk ketapak perkemahan .. tinggallah aku sensorang di persimpangan jalan.. sebab masa tuh aku dapat rasakan satu aura yang sangat besar ..

Reza: “wei ari ape lagi kamu buat tuh moh ler kite masuk”

--aku hanya tersenyum—“takpe kamu jalan lah dulu”
Reza: “ aku tahu ari ..aku tahu apa yang kamu rase , akupun dapat rasa.. tapi kita dah sampai nak patah balik pun tak boleh”

Ari: “kamu rase pago yang kamu nak buat nanti kuat ker nak tahan deme sekampung nih”

Reza: “ dengan izin allah insyallah takde apa2 nanti.. kamu tolong aku nanti yerk”

Ari: “ jawapan yang tepat dan aku suka.. kikikiki jom kita masuk bismillahh”-akupun mulakan langkah dengan langkah kanan

Ari: “ alip, nik ,fitri, pian kamu semua bawak budak2 masuk dalam surau tutup pintu dan jangan keluar!!!!!!”

Reza: “ cepat sikit woi!!!!!!... angin makin kuat nih”

Ari: “ allah huakbar allah hu akbar, allah huakbar allah huakbar”

Bersambung..........................................

ArianPutra posted on 17-2-2014 04:24 PM
Assalamualaikum pada saudara saudari kecik kecik kebumm tajuk cerita saya pada kali ini adalah

M ...

Ala...bersambung la pulak...huhu
"Kalau padi kata padi...tidak kami tertampi-tampi, jangan buat kami menantiiiii...."

krukx posted on 16-2-2014 11:02 AM
Tak silap aku panggilan balan-balan ni orang Sabah yg gunakan.
Kat Semenanjung di panggil penanggal ...

orang sabah panggil babalan baaa

serikandi_gurl posted on 17-2-2014 04:56 PM
Ala...bersambung la pulak...huhu
"Kalau padi kata padi...tidak kami tertampi-tampi, jangan buat k ...

sabooo insyallah nanti sambung.. jap2 lagik kerr kann..

ArianPutra posted on 17-2-2014 05:34 PM
sabooo insyallah nanti sambung.. jap2 lagik kerr kann..

terbaik! Akan kutunggu....Detik tiba saat itu....Akan kutunggu....pasti...janji TT akan update lagi...Akan kutunggu (tukar lagu pulak)

Lata kekabu part 2..

Aku dan rezapun mulalah mengorak langkah kami masuk kedalam untuk pergi ke tapak perkemahan.. untuk pengetahuan korang bus kami hanya berhenti di persimpangan Jalan saja.. so kami semua kenalah jalan kaki untuk masuk kedalam.. mungkin sebab jalan dia kecik masa tuh...

Ari: ” reza ko tgk tuh traktor sapa lah yang terbengkalai tuh. Ape sal lah deme tak baiki ek mahal tuh”

Reza: “ tuh la pasal .. laaa ada tempat parking kete kat sinih.. hampeh nye pemandu bus Nampak sangat die malas nak masuk dalam padahal boleh jerk kalau nak u-turn kat sini ape lahh”

Ari: “ hahhahah ok lah tuh baru nak pak macam remboo hahhahaha”

Dalam 10 minit berjalan kaki sampai lah kami di tapak perkemahan.. kat situ ada surau dan tandas awam yang di sediakan oleh pihak yang berkenaan. Masa tuh kam sampai dekat2 pukul 6 petang so kelam kabut lah semua bebudak setup kemah die orang.. bila semua dah siap ..

Cikgu: ” reza bile kamu nak pago tempat nih dah nak senja dah nihh”

Reza: ” kejap lagi lah saya pago jap jerk lagii lepas saya makan nih saya pago ekk sabo-sabo jangan risau takde apa-apanye tempat nih”

Setelah reza siap makan reza pun panggil aku untuk membantu dia memagari kawasan tapak perkemahan.. aku tak tau apa-apa masa tuh... reza memberi arahan pada aku untuk laungkan azan sahaja aku wokey jerk lahh...

Reza: ” assalamualaikum semua baik lah saya dan ari akan mulakan upacara pemagaran tapak perkemahan jadi awak semua saya mintak berkumpul di sana dulu yer”

Reza mengarahkan semua budak2 dan crew2 yang terlibat termasuk lah cikgu sekali pergi ke satu sudut.. tinggal aku dengan reza jerk lah kat tengah tengah tapak perkemahan tuh.. akupun terpinge2 la jugakk time tuh.. dah aku bukannye tau ape punn bab pago memago nih harap kan sireza jerk lahh.. sebab die nih dulu sekolah pondok sekejap.. umur dia tua setahun dari aku tapi die tingkatan 4 sama macam akuu.. sebab dia masuk kelas peralihan setahun tuh yang lambat setahun mamat nih...

Reza: ” ari jap lagi ko azan yerkk lepas jemrk aku habis baca al-fatihah ko terus azann ..sampai lah aku selesai buat empat penjuru”

Ari: ” baik tok mohh”

Reza: ” tok moh hatuk koo ”

BISMILLAH......

Baru jerk si reza nih baca bismillah terus ribut datang tah dari mana aku pun tak tahu lahh.. kalau nak di ikiutkan kawasan tapak perkemahan tuh takkan dimasuki angin sebab keliling dia bukit bukau kalau ada angin pun takkan lah sekuat ribut...

Ari: “ alip, nik ,fitri, pian kamu semua bawak budak2 masuk dalam surau tutup pintu dan jangan keluar!!!!!!”

Reza: “ cepat sikit woi!!!!!!... angin makin kuat nih”

Ari: “ allah huakbar allah hu akbar, allah huakbar allah huakbar”

Keadan masa tuh agak huru hara lahh.. bebudak semua dah masuk dalam surau.. aku tgk pokok2 balah semuanya berkocak bagai nak tumbang pun ada.. aku terus kan azann.. kemah kemah toksah cakap lahh ada yang tertanggal terbang melayang ..pinggan mangkuk besepak2.. ributt angin kencang woiiii gilerrrr ahhhh!!!!!

Sampai lah ke penjuru yang terakhir ..selesai jerk reza pago aku pun selesai azan baru lah angin kencang mula surut sedikit demi sedikit..

Reza: ” wah ari salam perkenalan yang hebat ...cakap kat semua hati-hati nanti ok”

Ari: ” apa kata esok kita balik jerkk kita batal kan semua program yang diataur apa macam?... aku dah lain macam dah nih ”

Reza: ” takpe ..kita teruskan jerkk takde ape lah biasa lahnih”

BIASA!!!!! Umak aii pada reza biasa pada aku ngan kengkawan yang lain luar biasa beb ... giler la reza nihh adoi aii nyesal aku ikut...

Ari: ” ok semua boleh keluar ..kemas apa yang patut .. ok saya nak pesan jangan buat perkara yang tak senonoh macam nak melancap ker ape ker.. nak melancap tunggu balaik rumah sekarang nih kita dalam hutan yerkk ingat sikit jaga kelakuan bukan kita jerk yang ada kat sinih.. ingat tuh semua”

Baikk bang arii !!!!!

Ari: ” opocot mak engkauu.. wei korang marah aku ker ape menengking nampak.. tekejut akuu ”

-hahhahahhahahahhahahahhah-

Gamaknya bebudak tuh teruja sangat nak kemping kut tuh yang jawap besemangat sampai aku tekejut berokk.. mengong toi bebeudak nihh ... hehihihhih

Setelah selesai upacara pemagaran ... dan kemah kemah semua dah siap seperti sedia kala ... so macam biasa lahh solat berjemaah laa kami semua.. selesai magrib bacaan yasinn sampai lah ishakk.. wokeyy masa tuh aku tak join deme semua berjemaah sebab aku dah solat sendiri sendiri jerkk time tuh sebab nak siap kan makan malam dengan beberapa lagik bebudak pompuan dan rakan rakan yang lain.... lepas jerkk makan ..ada lah sesi penjelasan program pada esok nyee... time tuh pun aku tak join jugak sesi tuh.. sebab aku sebuk dok buat unggun apii beso besoo kikikikikikkiki

Alip: ” arii aku rase dah cukup beso dah unggun api kite nihh ”

Ari: “ dah lah tuh alip akupun dah penat nyuluh kayu nihh naik juling mate akuu hahhahhha sing siang taknak carii nih la padah nyee “

Alip: “ dah lah jom lah baring.. sambil dengo cikgu ceramah kat bebudak tuhh ”

Ari: ” elok jugakk tuh akupun dah penat nihh”

Tgh dok lepak2 sambil baring2 sebelah unggun api.. aku ngan alip nih suke tgk bintang memalam hiihihhhh hobi kite orangg la tuhh...aku pun dok ushar2 lah bintang.. secara tidak lansung akupun tgk lajugak pokok2 dan kunang2 yang berterbangan dimalam harii..santik siutt... TIBA TIBA AKU TERNAMPAK KELIBAT ....

Ari: ” alip aku bagi petunjuk tapi hang jangan kecoh2 jerit2 ker taw”

Alip: ” hah! Sudahh petunjuk apa kat mana weii takapa2 aku diam2 jerkk”

Ari: ” hang tgk pokok besoo depan kita nih ..kat sebelah dia ada pokok kecik hang tgk kat atas pokok tuhh ..hantu ker ape weii”

Alip: ” jap jap aku tgk ekk... ermmmmm erkkk ..slup slup”

Alip memandang muka aku dengan tekeluar peluh jantan ...muke dah pucat lesii....

Ari: ” weii hantu kerr? Ko kenapa”

Alip: ” POCONG BODOHHH!!!!!”

ARI: ” HAH TUH LAH AKU DAH AGAK DAHH TAPI AKU KAN RABUN TUH YANG AKU MINTAK KO KOMPEMKAN TUH”
Alip: ” dah2 jom kite join die orang semua tak sanggup aku chorrrr”

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reza: ” ari fitri.. tangkap budak tuh !!!!”

Bersambungg..............

oh iklan..jgn la keluar lama2.. nk tgk smbungan citer ni cpt2...

adeh..sorry tenet problm.. tersend  byk kali plk.. Last edited by ThousandSwords on 17-2-2014 10:28 PM

n..sorry..terdabel.. Last edited by ThousandSwords on 17-2-2014 10:26 PM

plan2 kayuhh