CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: belita

Nak tanya Wives only.....baju tido

masnona posted on 4-1-2013 02:22 PM
mak aku pesan sebelum kawin, jgn pki baju yg ade bau2 kari, bawang utk tido. kang suami xselera

mak tak penah pesan pon suh wangi2 sbb my mum mmg ayah tak belikan losen/perfume lgsg.....tp kak selalu pesan jgn pisah tido dgn suami & mndi sblm msuk tido klu dh bpeluh......

no.5 tu boleh pakai kalau kawen ajekk..
lawa2 gaun baju tido. biasanya kita suka brand xixily.

suke short n sleeveless.. sempoi tapi seksi

short and baby T/sleeveless la yang paling comfy...

pp_gurl posted on 4-1-2013 11:32 AM
mostly pakai pyjamas...sbb senang nk bg baby susu..kalo pakai gaun labuh2 tu kang nk bg BF kena sing ...

Ha ha ha ha ha ha ha ....loxlax sungguh statement hang!

220796 posted on 4-1-2013 02:35 PM
ikut mood, cuaca, tahap kegedikan, isu semasa, syif keje suami....dan sebagainya

mood ibu2 mit ...

Ni sorang lagi loxlax....hahahahahahah...

Follow Us
Loxlaxman posted on 4-1-2013 03:56 PM
Ni sorang lagi loxlax....hahahahahahah...

awatnye?

belita posted on 4-1-2013 01:06 PM
Respect lah pd yg tido pakai kain batik tu. Kalau i, mcm tak konfiden jer. Takut sedar2 waktu pagi,  ...

dulu mmg tak biasa....zaman remaja siap ikat simpul separuh mati kain kat bwh tu....kurang2 bila terselak dia jadi mcm kain india ceti tu je la still melekat kat badan tak terselak habis ...setelah ada teman tido semenggah la sikit takde terselak2 brutal...takat terselak sikit2 tu standard la kan

vote no 1 dgn no 8... yg no 8 tu kekadang kain batik jer... x de tshirt... sebabnya.. elok kuar je bilik air anak dh menangis macam kn dera... mmg x sempat nk cari tshirt... susukan dia... sambil2 tu.. tidur terus...... laki pun x komen, sbb dia pun skg ni tidur pakai apa yg sempat jer....

Awal2 menikah dulu....segala jenis baju tido drpd sejarang2 dan sesingkat2 nya dah ku pakai. as time passes by....dah ada anak2 yg lelakisemuanya & sedang meningkat naik...maka pemakaian aku juga berubah. kalao dulu2 boleh nak short segala bagai...la ni semuanya kurang2 lepas lutut lah & t-shirt yg longgar (bukan body hugging). Paling tak pun...baju kelawar je. Bukan apa...rasa mcm tak sesuai lah pulak nak memakai short2 pants & body hugging segala depan2 anak2 yg sedang meningkat naik ni...lagi pun, boleh jugak lah educate dia org bab2 pemakaian org2 pompuan ni....risau gak...kat luar rumah dah lah mcm2 jenis pakaian yg dah ditengok nya, at least mama sendiri ada lah bezanya sikit. Tapi kalo time aku & ayah dia org tinggal berdua je kalo time2 coti skolah dia org balik kg, or time we all bercuti berdua je ke....yeeehaa...bagaikan dunia...ana yg ampunya....back to basic la jawab nya....

i mmg pakai apa yg i tulis tu...hatta utk tido sekali pun, even though anak2 tido asing.
Bila 'waktu2 tertentu' i just tak pakai apa2 except selimut ,dah 'settle' semua....sarung la balik apa yg dah dilucut tadi...(pardon my 'frankness')...

nak vote tp xtau lah yg mana.coz aku tido dgn anak sekali.anak aku 2 tahun.so xtido asinglah.dia tido dlm bilik sama.dulu mmg pakai je baju tido, lingerie tu.tp sejak tgk tanyalah ustaz tu.mmg aku xpakai seksi sgt2 depan anak.dulu mmg mandi,berendam dlm bathtub pun sama2.coz aku ni jenis xkisah pun.kalo sesama perempuan xpakai pape pun aku jenis xkisah.tp sbb anak aku laki2 tu aku jaga.

aku bgantung.tido kdg2 pakai gaun,pyjamas,short n slevless tu pilihan aku.tp nak tido..mmg aku akan pakai stokin sekali,dgn cardigan lama yg aku buat basahan.coz sejuk. n aku xnak kulit aku kering.tp jgnlah tido dgn bau yg busuk..aku sebelum tido mesti mandi dulu,bewangian,laki aku pun sama.walau balik keje dah mandi,tgk tv..makan2..nak tido mesti mandi lagi.selain selesa tido tu,selesa jugak utk pasangan kita.

mestilah no 2...
waktu tido adalah 'golden time' for married couple..

hmm... i tak vote sbb mcm xsesuwai plak nak citer pakai aper. but.. saja nak mengingatkan kengkawan forumer. janganler terkoboi sangat pakai pakaian yg tak manis walaupun dgn anak2 kecik. budak2nih belajar dari apa yang mereka perhatikan. dah besar mereka ikut camtu. so.. tekankanlah pakaian yg sopan pada setiap masa. nak berseksi tu time anak xde xpe la.

belita posted on 4-1-2013 11:45 AM
yeayyyy...!!  so far ramai yg pakai baby T n short pants.....

agaknya yg pakai sexy lingerie tu a ...

lingeries masa somi dah kasi signal

Suka pakai sesingkat Mungkin dan sekecik mungkin...;) Bra tak mo yeah...Cukuplah seharian memakai..

manehnya posted on 4-1-2013 10:36 AM
apa saja yg aku pakai pd petang itu

x ada masa nk salin

Baju tak terkena percikan masakan kah? Atau memang your husband suka dengan bau-bauan masakan di tempat tidur.....

aku pakai tshirt n batik,pyjama,seluar track n tshirt, bju xdek lengan dgn seluar track/seluar ketat/kain batik..
kecuali bju kelawar sbb aku msih nyusu anak,klu pakai bju kelawar,nak nyusu payah.. pakai bju tidor seksi meksi
hya msa awal2 kawin jee...kihkihkih...

Dari anak dara sampailah dah jadik minik orang & baru2 ni naik pangkat jadik mama.... short pants & singlet adalah "uniform" rasmi ai time tdo....
Turunlah ujan ribut petir mlm tu ai tetap tegar dgn uniform ai.....
Dlm pantang ajer ari tu ai lemas perut kna pakai kain batik & t-shirt... tu pun ai bertahan 3 minggu jer sbb dok umah bonda....
Balik umah sindri trus tukar... lega gler..... abes pantang kena langgorr suma...

Belum kawin tapi dah tervote pulak
Ingatkan lepas kawin kena pakai lingerie tapi byk kat sini tak pon ek.
Tapi dah ter biasa short n baby t dari kat U lagi