CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bulanbulat

Kenapa perkahwinan gagal?

yg pntg kene ade persefahaman n tolak ansur, gaduh jgn2 lame, kdg2 mane2 pihak husband or wife kene rendahkan rase ego n saling bermaafan, selalu kalu biarkan prgaduhan lama tnp ade jln pnyelesaian tu yg blh menyebabkan pnceraian, nauzubillah..

fire_place posted on 8-2-2013 12:35 PM
bg aku satu je kenapa perkahwinan tu gagal.'TAK TAHU MATLAMAT PERKAHWINAN'..kalo tahu matlamat perka ...

thumbs up for your comment
betul sangat
selalu dgr ceramah ustaz2 pasal perkahwinan
matlamat perkahwinan kene jelas
perkahwinan adalah utk beroleh mawaddah, sakinah dan rahmat allah
kalau hanya berlandaskan seks semata/ nak hidup senang
mmg susahlah kan..skang tgh didik diri sendiri utk timba ilmu sebelum kahwin
rasa mcm tak cukup ilmu walaupun dh pergi kursus kahwin
semoga allah lorongkan jalan yang mudah dan kebahagiaan berkekalan untuk semua suami isteri
mahupun yang baru nak berumah tangga...amin

Rate

1

fire_place posted on 8-2-2013 12:43 PM
bg aku bila ada matlamat insyaallah akan ada persefahaman,insyaallah kita akan berusaha xakan bawak  ...

sebut pasal ni ada kawan cite
masa kwn dia nikah....kawan dia tu ditanya jurunikah tentang rukun islam/rukun iman
kawan dia tu takleh jawab
hadoi rasa nak menangis dgr
mudah-mudahan kita semua tak pandang enteng pendidikan agama utk anak2
camne nak jadi ayah kalau asas pun ke laut kan..
semoga beliau(yang tak tau rukun tuh) diberi hidayah utk tingkatkan ilmu agama....tumpang kesian

ctsueraya posted on 13-3-2013 09:05 AM
thumbs up for your comment
betul sangat
selalu dgr ceramah ustaz2 pasal perkah ...

btol..selain pergi kursus kawin ilmu boleh dpt dr bacaan.dan muhasabah diri.mcm aku..aku tgk famili byk cerai berai..aku pikir antara apa sbb..n aku xnk jd slh seorg..apa patut buat.bg aku mcm aku dgr ceramah..bila perkahwinan gagal..senang manusia..xnak nmpk salah..asik2..salah takdir,kehidupan gagal salahkan takdir,anak gagal jd org salankan takdir.

tp kena tnya diri..apa usha kita dh buat agar takdir xjd mcmtu.cthnya mcm isteri suka melawan suami dlm tiap hal..cuba tenung n pikir balik kalo bterusan melawan pkara xberasas..ape mgkin jd kat pkwinan,kalo ubah perangai gakny pe jd.sbb nk masuk pkawinan..timbng dulu..apa gakny perangai buruk kita yg blh rosakkan n gagalkn pkawinan.nak mgndung,nk jd ibu bapa pun.suami isteri ubh perangai.mcm kata dr murhaya...bbillion sel dlm otak ank ni serap pe pkataan n tindakkan ibu bapa..kalo ank xjd org.kaji balik apa kita buat masa mgndung.

aku mengandung,gosip aku xlayan.cerita bukan2 xlayan.pndgan jaga.byk lah pkara yg melalaikn aku tggalkan.sbb kita kena ada misi n visi.kalo kita xbaik,xkn kita nk lahirkn insan yg xbaik.bg aku..membaca n muhasabah diri,untuk tiap pkara besar n tindakan yg bkal kita wat.insyaallah akn mudah jlnya.ngat nak binakuarga setahun akan dtg..hari ni kena pikir...pkawinan bgaimana?apa yg mgkin gagalkn pkawinan? ada ank nk didik mcmne? pendidikn mcmne nk bg?pikir kalo masalah bgini2 dtg apa rasany tindakkan kita??coz pkawinan bukn pondok2..hari ni nak kawin bina.senang.sbb pkawinan untuk jgka pnjg,nakbina keturunan, dasar tanah kena kukuh,konkrit..kalo x runtuh.aku perangai teruk.nak kawin muda 21 thn.sume org xyakin..tp aku yakin tiap pkara..ada usha,doa n dorongn org tsayang..sume mampu diubah.

jarjar posted on 4-3-2013 12:29 AM
Aku pernah tanya org2 lama yg dah berkahwin lebih 15 tahun ke atas. Bagi org islam punca utama ialah ...

yup..bg aku sbb punca kekurngn sifat keislaman dlm diri tu jd mcmtu.cthnya financial,komunikasi..sbnrny kalo sifat keislman sdiri didik dlm diri insyaallah xjd gitu.aku byk tgk org alim umah xda pape..anak ramai..hidup tu Alhamdulillah..aku phatikan je...suami isteri ni nmpk keserian dlm kekurangan.tu sbb pe?? psl tahu bsyukur.

kdg2 financial sbb apa??xbsyukur.xsedar diri.xukur baju dibadan sdiri.nak kawin xkisah hutang asal besar.org perabot bnyk..kita nk perabot bnyk.org raya tukar langsir,emas baru,kuih bnyak.kita pun nk sama..coz kita asik pikir apa org kata,apa orgkata.xbkemampuan umh beso,kita nk umah beso.

komunikasi failed sbb pe?masing2 nak menang xda sifat besabar.cthny kalo salah sorg biadap?? kita ckp bngkang2.. gakny apa yg jadi.sbb sume orgtahu komunikasi tp xsemua tahu cara nak bkomunikasi.cth nya..'ok abg bg tahu..sy janji xmarah..dh bg tahu..bebel pulak.marah.perli.sbb pkara gini si suami/si isteri akan serik bkomunikasi.ungkit..pun sbb suami /isteri mls bkomunikasi.bnyak lah..ni antara isi buku yg aku cuba amalkan.dlm buku rumahtangga cara rasullulah.dan cara berkomunikasi antara suami dan isteri

Rate

1

Agama basic untuk setiap family.
Gengan adanya agama yang kuat dalam family, mesti ada ikhtiar yang akan Allah ilhamkan untuk bantu setiap masalah.
Serumit mana pun masalah tu, kalau kita mintak ilham bantuan Allah, tak putus asa, dan sabar, mesti Allah bantu kita jugak

Rate

1

Follow Us
Bagi saya... pegangan agama penting. Sbb bila pegangan agama kukuh mesti suami isteri tahu peranan masing2 dlm setiap sudut. Selain tu communication lah. Communication breakdown adalah disaster.

Rate

1

All except due to Religion.

Sex is one also another main reason for divorce

Some divorces are also caused my mother-in-law Problems

Once my friend knew this couple who divorced because the wife only cooked "tauge"......Divorce now days come in many categories not just one.......

Rate

1

Punca perceraian..ni pengalaman sye la ngn ex:
1..sebb dia xmo anak ( ckp tggu abis blaja bru leh ada ank)
2..sebb sye masih blaja ( dia ckp kalo ade degree baru idup leh bahagia)
3..sebb dia berubah ati ada skandal..( skandal ramai sye pun xtau mane satu)
4..sebb sye keje biasa ( dia expect bini dia doc ke engineer ke) coz ckp ble duit banyak lg wat bahagia..
5..sbb sye bz (siang keje mlm g kelas) da dia yg beria suh sye smbg blaja.
sekian..tu la faktor2 umahtangga sye hancur...

Rate

1

saya dgr dari kawan kata website JAIS ade tunjuk senarai dan dlm senarai tu, yg paling tinggi utk perempuan mintak cerai sbb suami tak dpt satisfy dia dlm sex..... betul ke ade

ni pengalaman saya pulak  :-
1)  ex  x puas enjoy...kononnye kawin muda ..tp xla mude...dh kawin bru sibuk nk enjoy..karaoke la,  borak2 smpai pg ngn member la..
2)  sibuk ngn skandal...awal pg bru blk umah...
3)  sebab mak dier tak suka saye...saye lbh tue dari dier (alsn mak dier la)
4)  saye tak blajr tinggi...anaknye lulusn IPT...(alasn mak dier la)
5)  semua saya yang kene lakukan...mcm takade suami...(tak bertanggungjawab)..

Hahahaaaa...lebih baik bersendiri la kalau mcam ni...

Rate

1

kalau dh tahu GaY..wajib cerai la kan..sbb Gay ni spesis langgar hukum Allah
Buat pula perkara luar tabie dan luar dr fitrah,shubahat
Haram hukumnya berkahwin bagi golongan GAY yang tidak bertaubat kerana faktor
penderaan mental dgn pasangan ,penyakit dan keturunan.

Wallahualam.(klu salah betulkan ek)

Lalajack posted on 15-1-2013 03:27 PM
Laki kawen usia muda.. Perempuan kawen usia muda takpe sebab perempuan ni cepat matang dan setia.. L ...

R we talking about the same person?? Omg sebijikla mcm my friend tu...

kun_tum posted on 7-1-2013 03:18 PM
time bercinta kemain cover
pas kawen baru ko tahu perangai sebenar

Stuju dengan ko....pas kawin bru tau perkara sebenar..

salam..nk nyebok jugak..hehehe..

FYI, saya dah kawen 2 kali tau di kala usia 26 ngan 29 thn. punca bercerai;

no 1...anak emak dan tidak bertanggungjawab. kurang solat. kawen 1 thn 5 bln je. dok 1 umah 3 bln je.

no. 2...belom cerai lg tp tgh dlm crisis. sepanjg 8 bln kawen ni dh byk kali he ask for divorce tp sy bolayan. yg second ni langsung x solat. die jenis pemalas serba serbi smpi ke hal atas katil pn die malas..(oppsss sorry...terpaksa jujur ni..)..tp hari2 mau tp malas..hmmm paham2 je la yer. jnis x nak usaha. demand sy utk jlnkan tgjwb sbgi isteri pdhal die langsung xde jlnkn tgjwb. i ni mcm bela gigolo plak...coz sume perbelanjaan i yg tnggung, die cuma bg b*t*ng je..cehh...baik x yah kawen klu gitu. die punye matlamat kawen utk seks n idup senang (i think ler..)..coz i dah ada segalanye coz am working as an engineer n he was lorry driver...hmmm...x thu laa pe kesudahan nyer ni...

Rate

1

raudhah0916 posted on 26-7-2013 09:10 PM

FYI, saya dah kawen 2 kali tau di kala usia 26 ngan 29 thn. punc ...

laki sekrg tu niat nak bercerai dah ade, cuma tak lafaz je.

brp lama boleh bertahan kalau macam ni

ada juga perkahwinan yang gagal sebab ada beberapa perkara yg tak capai kata sepakat
mungkin melibatkan kepentingan pihak ketiga sampai pasangan ambil keputusan utk bubarkan perkahwinan
demi melihat tak terjadi permusuhan dari mana-mana pihak
so berpisahlah cara baik
ada jodoh bertaut balik
macam dato' hattan & arianie

alasan klise, xde jodoh.........

raudhah0916 posted on 26-7-2013 09:10 PM

FYI, saya dah kawen 2 kali tau di kala usia 26 ngan 29 thn. punc ...

pilihan sendiri ke keluarga ?

tuan_wu posted on 28-7-2013 11:58 AM
pilihan sendiri ke keluarga ?

dua2 pilihan sendiri...hehehe..nampak sgt sy x reti pilih kan....jenis family saya mmg soh cari sendiri.

but now, saya rasa dh xde fefeling nak kawen lg dah...cukup ler ngan apa yg terjadi wp dlm ati ni meronta2 nk sesangat2 rasa camana ada husband yg baik, tanggungjawab n penyayang...mcm kwn2 iols semua alhamdulillah ok je..

hmm dgn 1st husband ada dpt sorg bby gurl now dah 3 thun..so better 1 focus on my doter udah ler...n Allah opkos...