CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 220796

[Gifts & Stationaries] MAIXARA SPREE...1 BTL = RM75, 5 BTL = RM70, 10 BTL = RM60

sayawifenikmie posted on 5-3-2013 04:49 PM
... hehe ... i like la MJ ni  ...... banyak yang MJ suarakan ini adalah bagus  ...... anyway ... ...

say adalah pengguna....

sayawifenikmie posted on 5-3-2013 04:52 PM
yo laaa bang m,at .. akkan kalenjar prostate awak pulak yg remebskan adreanalin atau epinefrin ...

so jawablah soalan saya apa point yg menyebabkan produk ini diiperlukan untuk fungsi adrenal???

ada ni MAL...mana sijil halal????

ada kajian...kah???

220796 posted on 27-2-2013 10:59 AM
according to pengasas dah didaftarkan....tunggu MAL je...maixara ni supplement bukan injection yg  ...
ccording to pengasas dah didaftarkan....tunggu MAL je...maixara ni supplement bukan injection yg diharamkan oleh kerajaan malaysia....lgpon dia bentuk tablet, bukan kapsul yg mungkin berbahaya sbb ada gelatin....wallahualam.

ooo sepatutnya sebelum jual lah confirmkan dapat MAL..bukankah sepatutnya mcm tu kalau ikut peraturan????..so kalau ia berbeza dengan injection yg diharamkan so mana no MAL???..ooo baru tahu kapsul lagi bahaya sebab ada gelatin tapi contoh ya  kalau tablet ada sesuatu  bahan terlarang mcm mana????so bukan bergantung kapsul atau tablet yg pentingnya ialah bahan kandungan kena confirm selamat  tak kisah lah tablet ke..kapsul ke ....

bahaya sebab gelatin.????..bukan kah gelatin diperolehi dari collagen...so kalau  kata gelatin bahaya cam mana kollagen.....

Last edited by mat_jenin on 5-3-2013 07:04 PM

sape2 nak cuba maixara nie aku ada lagi 2 botol tak bukak nak letgo...ari tu beli ingt sesuai gan muka...skrg nak letgo...sape2 berminat leh pm aku...

wei sape2 nak beli maixara aku ada lagi 2 botol tak berbuka nak let go...kerana tak serasi gan bdn ku ini...sape2 nak leh pm...tq

ina_na posted on 7-3-2013 10:42 AM
wei sape2 nak beli maixara aku ada lagi 2 botol tak berbuka nak let go...kerana tak serasi gan bdn k ...

ina pe jd bila ko mkn..
cer citer skit..
ari2 cam berminat tp x jadi la mmbeli
da mkn mcam2 ngan vit c + vit E + EPO + seaweed + jamu
tu impian x jd kenyataan.. Last edited by haryatie on 7-3-2013 10:48 AM

Follow Us
biasa la kalo tak serasi...jerawat naik penuh dahi,kat dada pun tumbuh jerawat n selesema aku tak serasi gan kolagen ikan talapia kot...

ina_na posted on 7-3-2013 10:49 AM
biasa la kalo tak serasi...jerawat naik penuh dahi,kat dada pun tumbuh jerawat n selesema aku tak se ...

ooo iya ker..
tu la kan, x semesti org lain sesuai kita pun sama sesuai
baik menten jerk yg mana da serasi tu..
tu sbb kdg2 aku tkut nak cuba2 ambil yg lain pulak
tkut jd cam2 la..
da byk lak ko beli kan..rugi la..

ina_na posted on 7-3-2013 10:49 AM
biasa la kalo tak serasi...jerawat naik penuh dahi,kat dada pun tumbuh jerawat n selesema aku tak se ...

sib baik MCS serasi dgn aku ina....budak receptionist ni pon nmpk perubahan kat muka aku dia order jugak....tp dia bry ansur2 2 bulan baru habis then baru dia ambik brg.....now dia tgh taat makan le tu.....

haryatie posted on 7-3-2013 10:55 AM
ooo iya ker..
tu la kan, x semesti org lain sesuai kita pun sama sesuai
baik menten jerk yg mana ...

dah tak serasi...tu yg aku nak letgo jer...aku mkn balik dermareen...mhl la rm102.90 tuk 20 sachet...adeh kopak aku....lps kecut jerawat nie mkn seaweed n vit c jer la...tkt dah nak cuba2...

ina_na posted on 7-3-2013 11:06 AM
dah tak serasi...tu yg aku nak letgo jer...aku mkn balik dermareen...mhl la rm102.90 tuk 20 sachet ...

tu la ko...hehehe ...
lain kali jgn terpengaruh...
klau da ok n serasi ngan apa yg kita guna slama ni..menten je la..
x usah nak cuba2..
menyesal x sudah pulak..
duit pun abis...

nak bt mcm mana kan terpengaruh...lgpun biasa lar sedangkan ubat dr hospital n klinik pun ada yg tak serasi gan kita...sape nak beli leh la pm aku...

ina_na posted on 7-3-2013 02:05 PM
nak bt mcm mana kan terpengaruh...lgpun biasa lar sedangkan ubat dr hospital n klinik pun ada yg tak ...

bayangkan ubat hospital yg diberikan secara medical practise, dan ubat tu ada kajian bagai pun ada yg tak sesuai.. tp at least risiko dikurangkan malahan ubat diberikan bukan main pukul rata...ada yg sebelum ambik tu doktor wat ujian culture test bagai so nak kata tak sesuai tu keberangkalian ialah kecil, ada consultation face to face, randomized control trials ...so bandingkan .dengan produk mcm ni ...ada kajian tak, ada r nd tak.....yg membuktikan apa yg diclaimnya berasas...so adakah  keberangkalian mendapat risiko tak sesuai ialah sama dengan ubat..so ada tak online seller tu bertauliah ke untuk beri consultation, kalau bakal pengguna tanya boleh-boleh saja tanpa mengira background kesihatan seseoaranguntuk buat profit..sedangkan doktor ada terikat dengan etika yg boleh menyebabkan lesennya digantung kalau tak ikut......

...mcm pandai2 buat kenyataan yg megelirukan berkaitan tuntutan kesihatan untuk menunjukkan benda yg dia jual berkesan...contoh lepas makan ni...cyst kat buah dada kecil sebelum ni....adakah pemerhatian tepat yg boleh mempengaruhi org ramai dan bagi info yg misleading...apa pengetahuan org tu...apa pengetahuan dia..mcm mana dia buat diagnosis...

Last edited by mat_jenin on 7-3-2013 02:42 PM

sape2 nak beli maixara aku ada 2 botol lagi tak berbuka...aku nak let go leh pm aku...tq

jauh thread ni ke belakang.....so any update tuk yg batch 1 spree aritu yg dipos pada 28jan klu tak silap sy?

ina_na posted on 7-3-2013 05:09 PM
sape2 nak beli maixara aku ada 2 botol lagi tak berbuka...aku nak let go leh pm aku...tq

ina, dh ada org beli ke maixara ko tu?

so far ramai yg respon kata maixara mmg tak naikkan selera makan mcm vit c lain.....ada yg bertambah selera tak? sy xde efek bab selera ni rasenye.....tp skrg ni rase mcm selera makan tak stabil....kdg2 bselera, kdg2 tak.....

220796 posted on 13-3-2013 10:07 AM
ina, dh ada org beli ke maixara ko tu?

yg dah bukak dah ada org beli...yg tak bukak lg 2 botol tak de org beli...sape2 nak beli boleh la pm aku...iklan jap ye tt...jgn mara

ina_na posted on 13-3-2013 10:30 AM
yg dah bukak dah ada org beli...yg tak bukak lg 2 botol tak de org beli...sape2 nak beli boleh la  ...

sape tuan tanah? sayer ke?

ye la awak la ttnye...