CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 34685|Reply: 31

SAPE YG PAKAI INNOVA?tolonggg!

assalamualaikum sahabat semua!aku ni tgh dok tunggu innova 2nd nak keluar,jadi nak mintak la tolong sgt2 klu ade sesapa yg tau minyak itam ape yg perlu aku pakai utk kete ni,semi ke atau fully?jadual servis dia bila?kete ni thn 2005 2.0 G SPEC

geli aku tengok kereta innova ni.....

ni je yg aku mampu nak wat camne!GELI MAT..GELI MATTT..

rasakanlah penggunaan minyak yang mengketedarah.... he he.

takpe la bro,dah nama pun 2.0 kan!xde kete yg semuanye perfect,masing2 ade kelemahan masing2,gua minta tolong bukannye mintak dikeji bro

innova baru mahal.... kiranya org yg paki innova ni leh kata bnyk duit gak la. even inova 2nd jerk

knp x amik exora baru?

Follow Us
alang2 baik amik vellfire

exora ni mmg cun tapi hati berat kat innova la sbb blh bwk rakyat jelata bro otai gmyvi gua nak masuk basikal 1 biji pun x lepas

Emm.. Kalau innova tu nanti time hujung minggu je bawa keluar garaj rasanya semi sintetik lebih sesuai. Kalau guna hari2 fully sintetik sesuai.

aku jarang pakai kereta sbb gi keje naik moto je,tmpt keje ngan umah 1minit je,myvi aku dah 5 thn pakai meter baru 50,000km je,untung used car yg ambik kete ni

er bg menjawab soalann ko...

elok la guna semi syntethic... fully synthethic utk kereta yg hardcore, hari2 dia berjalan.... my opismate ada yg pakai innova, tp x pernah lak dgr dia komplen bnyk masalah.

cuma part sparepart la agak mahal. tp bnd tu bkn tukar sebulan sekali. smpi time rosak br tukar. cth dia citer ari tu ekzober depan je sepasang da around 1k.

metaldol posted on 9-2-2013 10:06 PM
aku jarang pakai kereta sbb gi keje naik moto je,tmpt keje ngan umah 1minit je,myvi aku dah 5 thn pa ...

nk jual ke myvi tu..hehe.

Minyak hitam apa pun boleh. Cuma kereta tu dah nak masuk 8 thn, mungkin tak berapa lagi perlu buat top overhaul.

Kalau diberi pilihan antara Exora baru dgn Innova 2nd hand...for the long term period haku prefer Innova 2nd hand lagi...
Aku dah selalu drive innova nih...suspension mmg superb cornering pun bagus utk jenis MPV yg lain (bukan keta sport)...
cuba the bad thing is minyak agak kuat sikit...bukan kuat makan minyak disebabkan 2.0...mmg engine jenis dari generasi unser ke innova mmg kuat makan minyak berbanding MPV 2.0 yg lain...sebab engine jenis Innova nih mmg utk tahan lasak yg asal dari keta2 besar mcm hilux, hiace guna engine yg sama...bukan engine yg asal dari kereta mcm MPV yg lain...kalau contoh Exora pakai engine yg asal dari kereta...proton takde engine yg gah utk support body yg besar...sebab tuh engine yg asal dari kereta boleh jimat sedikit berbanding engine yg asal dari kereta yg besar2...Innova naik bukit mmg power...kalau engine yg asal dari kereta mmg dah semput...tak perlu buat apa2 just tukar minyak itam mcm biasa...tukar semi jer dah memadai...org lain pakai toyota unser sejak 1st generation pun tak pernah lagi dgr citer turun henjen utk overhaul...overall condition mmg kukuh dan mantap cuma minyak jer sedut mcm sirap...haku dah pernah try chasing vellfire dgn innova...mmg vellfire tinggal jauh blakang sebab body dia berat pakai henjen camry ... biasalaa org kaya tak heran bab performance akan pandang bab luxury jer walaupun performance kureng...
org mcm kiter yg miskin nih sekadar mampu milik, performance tip-top yg penting bley tahan lama sampai abis utang yg kurang maintenance nyer...

Ye ker Vellfire takleh gi ngan Innova? Are you sure or just ko sendiri fefeeling racing ngan a cruising Vellfire? Lgpun mcmana ko tau Vellfire tu yg 2.4 (sama enjin Camry) sbb maybe ko tgh racing sensorg dgn yg 3.5 V6 punya version? Plus kat blkg Vellfire tak gitau 2.4 atau 3.5...

Baru2 nih je aku smbg ngan owner Vellfire, a good friend of mine yg tokey al-Humaira Contemporary tuh...aku rase no such thing yg Innova bleh smoke Vellfire sbb at least Vellfire has 170hp vs Innova's 136hp, in no circumstances an Innova bleh tapau a Vellfire....sbb bg aku yg penah drive Innova, Innova even struggles utk tapau a Wira 1.5.... Last edited by PitMie on 11-2-2013 08:07 PM

First off, to be honest aku mmg tak pakai Innova...so itu mnjwb soalan paling basic. My wife only has Avanza, but that alone should not make my whole arguments unarguable...

Kat sini drop by nak bg sdikit pndgn sbb a friend of mine owns one, & sy penah la drive keter ni so bleh kot bg pndgn?

Bab FC, Innova mmg well-known agak makan minyak...ini mmg disahkan sendiri oleh owner (my colleague).. Tp bab comfort mmg okay...sbb ianya besar & ade air-cond vent kat every passenger, so quite comfortable kat situ.Cuma bab performance, Innova mmg ramai yg maklum yg ianya rase underpower...sbb not much HP & torque for a big vehicle with only 2.0l engine & with a mere 136hp & torque as low as 182NM, mmg konfem keter ni terase underpowered... Kkdg org tgk kat CC je, tp tak tgk kat power (bhp) & torque keter..

Since aku penah drive keter ni, mmg keter nih rase mcm slow from standstill, even Avanza & Exora lebih pikap berbanding Innova... Top speed pon takleh gi laju mana, even vs Wira 1.5 kat hiway pun tak lepas...ini experience sendiri.

Innova bg aku adalah sesuai bg pakcik2 yg tak amik kisah lgsg bab performance bg aku, just nak keter besar jenis MPV utk angkut anak2 & tak kisah lgsg bab FC...kalau amik kisah bab2 tu, maka don't go for an Innova..

PitMie posted on 11-2-2013 07:45 PM
Ye ker Vellfire takleh gi ngan Innova? Are you sure or just ko sendiri fefeeling racing ngan a cruis ...

Kenapa perlu buat perbandingan dgn horsepower sahaja? adakah anda terfikir perbandingan body weight sekali?...interior weight?...dlm reply ngko? tidak ada...kalau vellfire body dia buat daripada titanium mmg bley pergi...pastu nak banding dgn wira plak...sudah lain category...org betul2 kayo jer beli 3.5...kebanyakkan org baru nak meraso luxury majority byk amik 2.4 below 3.0...kalau takat sembang dr segi horsepower...buatlaa perbandingan yg sama category...tak cayo henjen dari camry? pergi study bab henjen...maleh den nak explain...tgklaa skill ngko bawak innova mcm mana...takat press minyak ajer ke?...kalao dari traffic light mmg pick up takdok...tapi bila henjen dah mengaum ke arah top speed 200km/h mmg very ez...berdosup pergi...majority family man pakai keta mcm nih mana pk bwk laju....kebanyakkan diowang pk murah dan tahan lasak...itu objective "Pembeli"...cuba tgk toyota hiace aka commuter...wira standard tuh...den cabar pi kojar keta toyota commuter tuh...kebanyakkan keta camtuh byk company courrier pakai...henjen samo dgn innova...confirm merangkak wira nak kejar...nak buat perbandingan antara dgn royale starex? haa baru laa sama category...lagi vellfire tinggal blakang...turbo diesel tu bang...vellfire takat bawak slow2 tunjuk blagak kat org bley ler...performance totally crap...

dualchicks posted on 12-2-2013 08:26 AM
Kenapa perlu buat perbandingan dgn horsepower sahaja? adakah anda terfikir perbandingan body weigh ...
...weight sekali?...interior weight?...dlm reply ngko? tidak ada...kalau vellfire body dia buat daripada titanium mmg bley pergi...pastu nak banding dgn wira plak...sudah lain category...org betul2 kayo jer beli 3.5...kebanyakkan org baru nak meraso luxury majority byk amik 2.4 below 3.0...kalau takat sembang dr segi horsepower...buatlaa perbandingan yg sama category...tak cayo henjen dari camry? pergi study bab henjen...maleh den nak explain...tgklaa skill ngko bawak innova mcm mana...takat press minyak ajer ke?...kalao dari traffic light mmg pick up takdok...tapi bila henjen dah mengaum ke arah top speed 200km/h mmg very ez...berdosup pergi...majority family man pakai keta mcm nih mana pk bwk laju....kebanyakkan diowang pk murah dan tahan lasak...itu objective "embeli"...cuba tgk toyota hiace aka commuter...wira standard tuh...den cabar pi kojar keta toyota commuter tuh...kebanyakkan keta camtuh byk company courrier pakai...henjen samo dgn innova...confirm merangkak wira nak kejar...nak buat perbandingan antara dgn royale starex? haa baru laa sama category...lagi vellfire tinggal blakang...turbo diesel tu bang...vellfire takat bawak slow2 tunjuk blagak kat org bley ler...performance totally crap...
Bro, ko yg ckp dgn ilmu atau pakai ckp je? Mana basis yg ko bleh bg bahawa "...kebanyakan org baru nak meraso luxury byk amik 2.4.."??? Ingat org yg btul2 mampu kisah sgt ke beza insurans & FC antara V6 3.5 & 2.4? Ko try bace dulu forum2 lain...bg terbukak sket minda tu.

Weight difference only around 130kilos, & FYI, ko patut ponder hal ni dlm Wiki: "...The Innova is a slow-seller in Malaysia because of its frame and ladder chassis, poor weight to power ratio and absence of a diesel variant..." - aku highlight yg warna merah tu, still tak yakin? (lain la kalau tak paham simple English)

Suruh study bab enjin, patut ko dulu kot...aku menyusul kemudian sbb bukan maleh nak explain, mmg tak reti explain aku rase..

Plak nak suruh involve 'skill' konon...skill la sgtttt.... Abih tu yg ko tapau Vellfire pakai Innova tuh ko tak rase nak soal skill pemandu Vellfire ke? Aku lg la nak tau sbb mcm doesn't make sense much.

Yg lawak tetibe nak suruh compare ngan Starex Grand Royale...sbb nak tanya Alphard pakai Turbocharged ke in the first place? Ckp comparison kene tgk sume...plus Starex hampir 500kg more than Alphard.

Hanya ko yg aku first time dengar ckp performance Alphard "totally crap" - dlm byk2 thread isu Alphard yg penah aku bace, tak penah lg org dub 'totally crap' kat Alphard 2.4...rata2 ckp okey je walaupun bukan performance one.

JWB DULU SUME2 ni okkay kalau nak further discuss bab nih.....

hmmm..innova ni mmg jadi kenderaan rasmi saya kalau pi langkawi..selalu bawak sampai berminggu2..so, nak jugak bagi komen dan pendapat pada TT.

Mula2, pada saya, bagi pengguna MPV ni, kelajuan (top speed) bukanlah keutamaan, nak laju kena cari kereta sport. MPV ni adalah berkenaan ruang (space) yg ditawarkan, dan pada saya, Innova ni memang truly MPV. Kuasa 2.0 yg digunapakai adalah bersesuaian dgn saiz bodynya. Infact, exora bold CFE yg baru ni pun, enjinnya 1.6 tapi pada certain RPM, kuasanya adalah sekuat 2.)..yg memberi maksud bahawa enjin 2.0 ni adakah level yg diperlukan utk sebuah MPV.

Berkenaan dgn fuel kereta ni, rasanya memang sesuai dah.. 2.0 pada sebuah sedan (contohnya perdana) dgn 2.0 pada sebuah MPV sudah tentu berbeza penggunaannya. So, 2.0 pada innova ni, dgn saiz badannya dah fuel effective dah.

Dgn enjin 2.0 ni, nak kata innova ni underpowered tu tak la sangat, sangat mencukupi dan memenuhi keperluan utk menggerakan kereta tu. Nak compare dgn luxury MPV mcm vellfire, alphard tu dah lain sangat dah..sebab mpv dr kelas tu cc nya besar.

Kalau keperluan TT memang nak MPV utk angkat rakyat yg ramai dgn selesa, nak sumbat barang utk long distance dgn selesa..rasanya Innova ni dah ok sangat dah. Cuma yg penting, sebab kereta yg nak diambil ni, secondhand, TT mungkin boleh standby few thousand (ni recommendation) utk buat major services, tukar apa yg patut..so that nanti TT lebih yakin bila drive innova ni..

go tt innova, mpv mampu milik terbaik untuk rakyat maheran macam kite2 ni

pakai semi sentetik pon da boleh, kereta konsider agar berumur. pawer ade, problem xde, angkut aje la innova nak laju pakai kete sport..

12Next
Return to list New