CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16838|Reply: 16

RUTIN CUCI MUKA - keliru

Para wanita sekalian, apakah cucian rutin penjagaan wajah anda. Kalau pagi semua sama la kot. Tapi lepas balik kerja dan sebelum tidur, TT ada sedikit keliru. Tak tahu mana yang betul, mana yang lebih berkesan.

Selalunya:
Lepas kerja = mandi, cuci muka, moisturizer, teruskan dengan kerja2 rumah.
Sebelum tidur = cuci muka, toner, serum, moisturizer.

Kadang-kadang:
Lepas kerja = mandi, cuci muka, toner, serum, moisturizer.

Jarang - jarang:
Lepas kerja = mandi, cuci muka.

Hari-hari waktu pagi = mandi, cuci muka, toner, moisturizer, sunscreen

Soalan:
1. Ada dengar kawan2 bercerita, yang toner tak elok pakai selalu. Kadang2 saya guna toner sehingga 3 kali sehari, betul ke boleh menghakis kulit? Sapa yang guna toner 3 kali sehari, apa kesan pada kulit anda?

2. Kadang terpikir yang kalau lepas kerja dah pakai semua, sebelum tidur tak yah pakai apa2, terus tidur je. tapi berkesan ke nanti, sebab muda dah minyak2 sebelum tidur. (Untuk makluman, muka TT jenis berminyak)

3. Kdang2 lepas kerja, mandi cuci muka, pastu tt tak letak apa2 di muka. pastu kadang2 ada jerawat keluar. betul ke jerawat keluar sebab tak pakai apa2 dikulit. (TT pernah dengar orang kata)

Bagaimana rutin anda sekalian? Sapa dah try semua dan cuba dalam masa yang lama, tahu rutin mana yang paling bagus tuk orang kulit berminyak. Thanks.

jika kulit anda sensitif, jangan guna toner yg mengandungi alkohol. Saya tak pernah dengar org kata toner bleh hakis kulit. Toner guna untuk seimbangkan pH kulit kita saja. Saya recommend guna toner yg tidak mengandungi alkohol seperti Simple dan Mary Kay.

Rutin cuci muka saya (oily skin) : cuci muka dengan cleanser, toner, serum, eye cream, moisturizer dan sunscreen untuk rutin pagi atau petang. Malam saya ikut rutin yang sama cuma tak guna sunscreen. Last edited by lovelyangelic89 on 26-2-2013 03:43 PM

tada  di  ats  ..

cuci  muka  skli   jer   time  mandi  nk  mgrib ..

pagi  mmg  x cuci ......

ptg -  lumur  tomato ...  jer ,,  pas tu bilas  dgn  air  suam ...

rutin saya

pagi ptg mandi basuh muka guna susu beras mutiara + collagen

dan guna ini jugak

sabun badan guna ini

lepas tu guna penyegar zam2

sebelum kluar rumah guna

sebelum tidur sapu

seminggu 2 kali saya akan manjakan diri dengan scrub dan masker

nak cuba sila pm sy

atau lawati website www.mekarsemilu.weebly.com

hi...

u pakai product apa, SA sepatutnya terangkan langkah demi langkah...

u tak check bahan kandungan dalam toner apa sebabnya ia menghakis???

apakah produk yg u pakai ni ada selamat...dan disahkan??????

adakah info product yg u guna lengkap dan jelas

toner ni untuk mengetatkan pori2 yg terbuka selepas cuci muka...setahu sayalah...tapi kalau tak mau guna toner ada petua kata boleh guna air ais......

kalau kulit berminyak...kalau u guna skincare untuk kulit berminyak...so kenapa nak risau????

setahu saya

kulit berminyak ni sesuai water base produk

guna lotion bukan cream

dan pencuci muka ialah gel

sorry ini bukan fakta ya..ini seingat dan setahu saya please check dengan sumber yg lebih sahih...dan tanya SA serta syarikat yg mengeluarkan produk......untuk lebih lanjut...u bayar apa????..

Follow Us
lovelyangelic89 posted on 26-2-2013 03:39 PM
jika kulit anda sensitif, jangan guna toner yg mengandungi alkohol. Saya tak pernah dengar org kata  ...

toner saya ade alkohol. saya pernah cuba produk lain, tapi selalu tak sesuai. so balik jugak pada clinique ni. Maksudnya you pun basuh muka, toner, serum, moisturizer 3 kali sehari yer. banyak ke bezanya bila guna 2 kali sehari jer. ke you tak pernah try 2 kali sehari.?

kalam78 posted on 26-2-2013 03:50 PM
tada  di  ats  ..

cuci  muka  skli   jer   time  mandi  nk  mgrib ..

wah simplenya. jeles nya saya dgr. kalau saya pun leh buat camtu. syok la. kalau tak letak moisturizer 3 hari berturut, saya perasan muka saya keluar jerawat kecik2 tu.

mat_jenin posted on 26-2-2013 05:36 PM
hi...

u pakai product apa, SA sepatutnya terangkan langkah demi langkah...

saya guna step 1, 2, 3 clinique no 3 plus serum ANR. Kalau ikut SA, kaunter2 berbeza terangkan berbeza2. Tapi kebanyakkan nya kata guna 3 kali. pagi, sebaik balik ke rumah (dari luar atau kerja). sebelum tidur.

pendapat pandai2 saya sendiri. kalau balik kerja pun pakai semua2 tu, kulit saya tak bernafas. so balik kerja, lepas mandi tu saya hanya pakai moisturizer jer yang minima. nak tidur baru pakai lain2. tapi saya wonder jugak la, adakah aku akan lebih jelita (perasan) bila pakai semua2 tiga kali sehari (pagi, balik kerja dan sebelum tidur). tu yang nak tanya pada yang pernah try rutin 2 kali dan rutin 3 kali.

mat_jenin posted on 26-2-2013 05:45 PM
u tak check bahan kandungan dalam toner apa sebabnya ia menghakis???

apakah produk yg u pakai ni  ...

Mmg yang saya guna sekarang ni tuk kulit berminyak. Tak tahu la clinique ni ada kelulusan KKM atau tak. Saya mmg tak pernah cek. Tapi saya mmg tahu ada alcohol dalam toner clinique. Saya tahu juga alcohol ni menghakis sikit2. Saya dah banyak gak cuba toner lain, tapi tak serasi la, you ada cadangan ke toner apa tuk kulit berminyak?

Kalau ikut apa yg TT tulis tu, kulit TT berminyak dan tengah pakai produk clinique. TT pakai range yang mana? Saya dulu pun pakai clinique range no 3 rasanya (utk kulit berminyak)dan masa tu muka berminyak. Boleh la share sikit rutin pembersihan muka.
Produk yg saya guna dulu cleanser, toner, moisturiser (suka yg moisture surge atau gel yg colour kuning tu . tak ingat nama apa), once a week guna mask. Pagi petang rutin sama je, cuci muka, toner then moisturiser. Jalan cuci muka lebih 2x sehari. Kalau cuci lebih nanti bertambah berminyak muka especially kalau tak pakai moisturiser. Kalau rasa perlu cuci 3x- pagi, t/hari dan ptg.

Cari make up yg water base je....tak pun pakai loose powder je lepas sunscreen. Sunscreen pun cari yg water base.  

Untuk supplement try la flaxeed oil.

Kalau muka dah kurang berminyak tukarla ke produk yg mild sikit. Selamat berjaya TT. Sebab sayadah berjaya mengurangkan muka berminyak.

ponet posted on 26-2-2013 09:16 PM
Kalau ikut apa yg TT tulis tu, kulit TT berminyak dan tengah pakai produk clinique. TT pakai range y ...

Ye, saya pakai no 3. Oh ya saya perasan jugak, kalau asik belek (terlebih cuci) mmg muka saya akan jadi terlebih berminyak. Flaxseed oil. Apa tu. Pil ke minyak. Nak beli di mana. Boleh kurangkan masalh muka berminyak ya. Nak gak saya cuba.

ellyahmad_1983 posted on 26-2-2013 08:59 PM
wah simplenya. jeles nya saya dgr. kalau saya pun leh buat camtu. syok la. kalau tak letak moistur ...

alhamdulillah ..   buat   masa nie  muka  sis   tada  masalah ..  
cuma  klu  berjemur  kt panas  mmg  x  leh   tahan  merah2  ...   huhuhuhu ....

ellyahmad_1983 posted on 26-2-2013 08:57 PM
toner saya ade alkohol. saya pernah cuba produk lain, tapi selalu tak sesuai. so balik jugak pada  ...

Hi, saya cuma cuci muka 2 kali sehari, cuci terlalu kerap akan merengsakan kulit kamu dan kulit kamu mungkin akan jadi sensitif. Cara cuci muka pun kena betul. Jangan kasar dengan muka kamu. Clinique ok juga, jika kulit kamu sensitif lebih baik guna yang tak ada alkohol. Kulit kamu jenis kering atau berminyak? Ini semua kena tengok pada keadaan kulit muka kamu juga.

ellyahmad_1983 replied at 26-2-2013 09:07 PM
Mmg yang saya guna sekarang ni tuk kulit berminyak. Tak tahu la clinique ni ada kelulusan KKM atau ...

Toner The Face Shop Best sangat yang namanya "Rice Moisture Toner". Sesuai dgn namanya moist.
Sy pun jenis kulit berminyak.

Tapi lepas dapat rawatan dengan dermalogica (tak mampu nk proceed dgn dermalogica sbb mahal wpun best produknya), kulit berminyak ni sebenarnya sebab kulit kita terlampau kering, dan sebum di kulit kita akan menghasilkan/mengeluarkan minyak untuk moist kan kulit kita. Tu yang oily face tu.

Sy punya step untuk kulit kelihatan moist and glow.

1. Face Oil (Mary Jardin) << Oil cleansing technique
2. Soap cleanser (Mary Jardin)
3. Toner (The Face Shop)
4. Essence (Secret Key)
5. Eye Cream (Laneige)
6. Bedak Non-Sebum (Innisfree) << Siang / Night Serum (Missha) << Malam

Rate

1

sebenarnya, takde betul dan salah dlm bab berapa kali cuci muka .. semuanya terpulang pada keadaan kulit masing2 ..ada kulit yg tak tahan utk dicuci n pakai toner berkali2 sehari..
ada kulit yg perlukan lebih dari 2-3 kali cuci muka ... try & kaji sendiri kesesuaian kulit dan juga poket anda.

for me, i cuci muka jika boleh solat 4 kali (subuh, zohor, asar, maghrib) ... tapi waktu zohor n asar tu gunakan sedikit sahaja pencuci  muka - cukup utk buang minyak dimuka & kesan2 cream/sunblock. lepas solat, i akan pakai balik essence/toner, serum, moisturizer, sunblock & eye cream.

waktu subuh/pagi, i akan guna scrub (setengah org cuma scrub muka seminggu sekali, but my face perlu scrub setiap hari utk elakkan whitehead/blackhead).
maghrib/malam .. i akan cuci muka dgn milk cleanser & lepas tu foam cleanser.
lepas solat isyak .. baru pakai essence/toner, serum, moisturizer  & eye cream

Rate

1

airisa replied at 14-7-2017 12:47 PM
sebenarnya, takde betul dan salah dlm bab berapa kali cuci muka .. semuanya terpulang pada keadaan k ...

hi..boleh share tak airisa guna scrub apa ye? scrub yg sesuai utk pakai hari2..