CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

runie posted on 24-10-2013 02:07 PM
xGF husband pon ada ilmu cenggini jugk..
kalo xsalah la sbb husband pnah citer dlu..
cmne dia dpt  ...

kalau kena spesis mcm ni yg susah tu..menyalahguna kelebihan yg diberi.tapi takpe biase org mcm ni tak lama bahagianya..kalau tak ilmu tu ditarik balik,ilmu tu akan makan diri sendiri.

Aku ni x de la nampak tp boleh rasa. Tp ty dulu masa 6 tahun aku benda tu follow aku sbb suka kat aku kata ustaz ustaz la... selama 6 tahun tu mcm mcm aku alami. Org tak dengar aku dengar. Penah aku tido umah mak sedara aku. Dua tiga malam aku mimpi seorang lelaki tua duk mengintai dr tingkap. Aku tanya makcik aku rumah dia tu ada sometimes ke. Dan dia ngaku mmg ada. Pernah dia terserempak dgn lelaki tua duk mencangkung kat dapur masa dia nak gi tandas. Lelaki tua tu sama mcm dlm mimpi aku...

dlu kan klu akan berlaku kematian dlm keluarga aku, aku akan dpt alamat. Yg aky tak leh lupa. sebulan sebelum abg ipar aku meninggal aku selalu mimpi lihat lelaki berbungkus kain kapan tp muka org berbeza. Kedian dua minggu sebelum dia meninggal. Aku nampak lintasan mcm abg ipar aku ni mati eksiden naik motor n pakai kemeja biru. Dan yg mengejutkan aku lepas dua minggu aku dpt lintasan tu dia mmg meninggalkan eksiden motor dan pakai kemeja biru... aku jd takut dgn diri aku time tu... byk aku alami tp tu la tak nak ingat dah

Last edited by Syumaimah on 24-10-2013 03:34 PM

Aku berubat dan aku dah pulih cuma aku rasa aku tak pulih sepenuhnya lg sbb last year sblm mak mertua aku meninggal, sebulan dua aku tak sedap hati rasa mcm akan kehilangan sesuatu smpi aku x leh tido mlm. Aku rasa mcm ada ahli keluarga aku yg akan pergi tp masa tu aku duk terbayang mak aku dan rupanya mak mertua aku yg nak pergi....

Masa 6 tahun aku kena damping tu selalu aku dengar suara lelaki bisik kat telinga aku tp dlm bahasa yg aku tak faham smpi la satu mlm tu aku tido dgn kwn aku. Tiba tiba aku rasa muka aku kena ketuk dgn bantal rupanya kwn aku tgh duduk smbil peluk bantal dgn muka ketakutan. Dia cakap masa aku n dia tido tu dia terjaga dan tgk aku sedang baring dgn mata terpejan cakap dlm bahasa yg tak faham dan sedang pandang ke pintu. Mcm aku tgh cakap dgn seseorg yg berada di pintu. Dia ketuk muka aku dgn bantal tp kepala aku pusing mcm robot pandang dia mcm marah la pastu pandang pintu balik dan bercakap lg. Walhal aku rasa aku tido mcm biasa. Barulah aku faham kenapa aku selalu dengar suara lelaki bisim kat telinga aku dlm bahasa yg aku x faham

enciKacang posted on 24-10-2013 02:12 PM
kalau kena spesis mcm ni yg susah tu..menyalahguna kelebihan yg diberi.tapi takpe biase org mcm ni ...

dia ckp kalo chat dgn saya,mcm2 crita datg kat dia..
xtau lah apa crita itu..
itu yg saya bengang tuh..
bila saya tegur bab salah guna tuh,abeh saya yg kena bambu..
katanya saya pandang rendah dgn ilmu ALLAH..
mcm saya hina dia lah..
aishhh...
skrg saya tau lah niat dia memg xbaik dgn saya..

pastuh memandai ckp saya pon ada ilmu tuh cuma saya xhayati jer...
aaiiii..ke situ plak kan..
terus block dia,hehehee..

tpi salah saya jugk,saja nk test sejauh mana dia ikhlas nk kawan ngan saya..
last2 mkn diri saya sendiri..padan muka..
husband da warning dulu2,tpi degil kann...padan muka skali lagi...

bab kisah lama dia ngan husband tuh da xde sape nk amik peduli pon..
kadg2 dia yg buka crita dia sendrik..
xpaham saya...
2x gak rasa diri ni kena scan dgn dia...
sbb dia ada bg hint la dlm msg...
sbb tuh tau dia scan walopon dia xngaku...

enciKacang posted on 24-10-2013 02:12 PM
kalau kena spesis mcm ni yg susah tu..menyalahguna kelebihan yg diberi.tapi takpe biase org mcm ni ...

haaa..lagi satu,bab ilmu mkn diri...
pon saya kena bambu jugk dgn dia..
katanya ilmu xmakn diri kita..
pastuh xigt dah...
kang kalo dia nmpk ayat en kacang nih,mesti kena bambu jugk..
hehheee

Ouh..die forumer dlm ni gak ke? Takpe la nak bambu bambu je la.sy x kisah.mmg ape yg sy cakap ni xsemestinye betul.trase diri ni jahil lg.xde ilmu tinggi mane pun.setakat matematik dajah 4 tu tau la.hehe...

Follow Us
ok aku sambung sikit cerite semalam..

sambil berjalan tu arman terus berfikir mcm2 dan baru la die mcm tersedar yg die dah diperangkap.syaitan ni!!arman terus berenti.pmpuan tu mcm terkejut dan ikut berenti.masa tu arman cakap die dah faham semuanya.die pun tanye pmpuan tu siapa?pmpuan tu terus jwb "aku penunjuk arah kau"....tu arman tanye lagi.jawapn pun same.lepas tu die jerkah pmpuan tu suruh hantar die balik.kasar je pmpuan tu cakap tak boleh!kite dah hampir tiba katanya..sambil tu tangan arman tak dilepaskannye lagi tapi makin kuat pulak die pegang.arman cakap mase tu die mmg dah cuak gak la..tapi kene kontrol bior nampak cool..

die sound pmpuan tu hantar jugak die balik sekarang dan pmpuan tu pun boleh balik dgn selamat.arman cerite pmpuan tu cakap mase tu “Siapa aku?? Kau kenal siapa aku??" arman tau bnde tu bukan dtg dr tempat yg baik2.aku tanye die ape bezanye?mcm mana die tau yg baik dgn yg tak baik?arman cakap...biasanya yg baik2 yg dtg dari "sana" tu tak akan berpakaian warna selain dari putih utk setiap pertemuan.kedua mereka tak akan pegang tangan org lelaki suka2 hati..lagi satu biasenye yg datang tu takan dtg sendirian melainkan diteman oleh yg gagah2....terdiam kejap aku dengar.tibe2 aku teringat kes yg die cerite sblm ni yg kononnye die pernah dibawak ke alam yg lg 1 tu n jumpe puteri tu.aku dapat agak yg contoh yg arman bagi tu ade kaitan dgn semua tu.maknenye lepas kejadian yg mula2 tu die masih berhubung la agaknye..tu andaian aku la.aku malas tanye sbb akut au die takkan cerite punye...

lepas tu arman terus sambung.katenye lepas die cakap semua tu pmpuan tu terus tergelak perlahan.sikit2 smpai le jadi gelak yg ngeri..bayangkan la sendiri...hehe..lepas tu mcm biase la.menatang yg tgh menyamar ni kalau tau dirinye dah kantoi,die pun tukar le rupe die.dari cantik cun melecun jadi buruk..pmpuan tu transform jadi tua berkerepot,rambut panjang yg lurus jadi mengerbang...tangan yg tgh pegang tu makin lama makin kuat menyakitkan.bau busuk dah wajib ada..baju merah yg bersilau cantik habis jadi koyak rabak.masa tu arman cakap die pun tak sanggup nak tgk lagi.die cuba alihkan pandangan.die tau mase tu die dah kene perangkap.aku tanye menatang ape sebenarnye tu?arman kate die pun tak pasti.tapi biasenye yg buat keje2 mcm ni org panggil puaka gunung..hakikatnye tetap syaitan ler...

setakat tu je yg die cerite detail kat aku.lepas tu mcm ditapis tapisnye pulak.eleh ingat aku tak tau ler tu.....  aku tau ade yg die buat lepas tu utk melawan bende tu dan die selamat balik.sebab ape aku tau sebb die masih ade depan aku elok bercerite bende ni.hehe...perbualan ktorg pasal kes ni terhenti kat situ sbb lepas tu tibe2 pulak ade keje urgent.smpai skrg tak smbung2 lg..tp aku rase dah habis dah pun.aku buat kesimpulan sendiri...aku sendiri pun rase mcm dah tahap boleh buat novel atau movie je.tapi takde la tembak2 kilat ke api kuar dr tangan ke mcm dlm byk filem melayu seram skrg ni.hehe..ape yg die baru cerite kat aku ni jadi dlm pada peringkat2 yg dah jauh kedepan dari kes2 yg pernah aku cerite sebelum ni sbb aku tgk die dah blh handle bnde2 ni dgn cool dan takde stress2 lg..tu je la yg aku nak cerite kali..percaya?tak percaya?mcm biase la...terpulang kat korang.aku cerite je..lain org lain pendapat,lain penerimaan.hehe...

Last edited by enciKacang on 25-10-2013 03:26 PM

Rate

1

nasib baik  tak ikut sampai ke destinasi..
kalau tak alamatnya..

susah juga ye jadi orang yang berbakat begini, diberi ujian2 seberat begini..
kalau tak berhati2 pasti tertipu dengan tipu daya syaitan..

cloudy_83 posted on 25-10-2013 03:49 PM
nasib baik  tak ikut sampai ke destinasi..
kalau tak alamatnya..

betul tu..dugaan datang dlm pelbagai bentuk.tapi dugaan yg paling bahaya ialah bila dugaan tu datang dgn cara yg menyenangkan berbanding sesuatu yg menyusahkan..kalau bende tak elok,kite cepat sedar sebab tak tahan dgn dugaan.tapi kalau dugaan yg datang tu dgn cara yg menyenang dan membahagiakan..memang susah nak sedar.ramai yg terperangkap kat sini..

enciKacang posted on 25-10-2013 03:19 PM

sambil berjalan tu arman terus berfikir mcm2 dan baru la di ...

done baca update baru neh
pengajaran yg aku leh amik, ilmu kena ada..pastu kena sntiasa brjaga2, hehe

cektim posted on 25-10-2013 05:41 PM
done baca update baru neh
pengajaran yg aku leh amik, ilmu kena ada..pastu kena sntiasa brjaga2,  ...

Heh..betul tu.lg tinggi ilmu lg tinggi dugaan.bertabahlah...hehe..

enciKacang posted on 25-10-2013 03:19 PM

sambil berjalan tu arman terus berfikir mcm2 dan baru la di ...

apa yang dimaksudkan dari 'sana' tu...'sana' tu dari mana...?

encikacang masih bersama ngan kawan encikacang tu lagi tak...kalau ada jumpa dia boleh tak tanyakan dia pasal benda nih.. http://www.youtube.com/watch?v=5wAlmtf4XKU  betul ke takk..ke atau tipu jee..konpius pulak aku..ni cerita pasal perbualan dengan raja bunia...

bayanbiru posted on 4-11-2013 04:38 PM
encikacang masih bersama ngan kawan encikacang tu lagi tak...kalau ada jumpa dia boleh tak tanyakan  ...

Aku kata tipu sebab asal raja segala raja baik jin ke setan ke bunian ke hantu ke mesti berasal dari kepulauan jawa ke... takde pulau lain ke...

bayanbiru posted on 4-11-2013 04:38 PM
encikacang masih bersama ngan kawan encikacang tu lagi tak...kalau ada jumpa dia boleh tak tanyakan  ...

Nanti sy tanyakan.tp pandangan sy sendiri pun..emm...mcm fake je.mcm senang sgt pulak nak rakam2.biasenye golongan diorang ni bkn senang2 nak berhubung dgn manusia apenlg nak rakam2 perbualan mcm ni.clear pulak tu..taj la.ni pendapat sy je.wallahualam..

Perghh abis aku khatam utk arini..rempit dr 1st page..giler seram..citer TT mmg d best..bleh gaduh2 plak ngn Bos aku sbb aku x wat keja spt yg di suruh..

salam,
aku suka nak menumpang thread orang je,
atas beberapa kejadian dalam hidup aku setahun dua ni,
aku baru je berubat dengan #hantukiller hehehhee...............
tapi kes aku tak la hardcore mane, biasa2 punye kes je,
cuma bab2 nampak2 ni, dah bnyk jugak la terjadi,
so, ada masa yang ko akan seronok nampak ape2 tu semua,
tapi dlm masa yang sama, ko akan rasa rimas, dan menyampah,
on the way nak ke rumah hantukiller, aku nampak mak aku sendiri mcm perempuan tua, dengan rambut panjang mengerbang,
before tu aku nampak tunang aku mcm monyet, tapi harap, bendenya tak berbalik la,
kuat semangat dengan tak kuat semangat je la;
dan jangan layankan sangat ape yang nampak2 tu,

kaishi posted on 6-11-2013 08:42 AM
salam,
aku suka nak menumpang thread orang je,
atas beberapa kejadian dalam hidup aku setahun dua ...

menarik je kisahnya...cer citer sket.

espri6006 posted on 6-11-2013 08:53 AM
menarik je kisahnya...cer citer sket.

aku tengah drive, dari melaka nak balik ke tangkak,
memang dah tahu itu kawasan2 keras la kan lepas exit ayer keroh tu,
tetibe ade kancil putih, bawak slow gile, mcm bersiar2 plak dah pukul 1 pagi masa tu,
aku potong, biasa r kite kan, cam poyo la nak tgok driver dia lelaki ke perempuan, and pesal la mamat tu slow sangat
sekali, kat belakang ada mayat, driver tak ada kepala, wiwiwiwiiw~~~~~~~~~
ada lagi beberapa episod kat jalan raya ni, nnti aku cerita,

dekat office,
biasanya lepas zohor nak menghala ke asar,
time2 tu memang nampak kelibat2, baju putih, rambut mengerbang,
ada yang berkeluarga,
pernah jengah2 aku, sesaja nak nampakkan diri dia, tapi aku buat2 tak nampak,
kalau aku pergi toilet, dia temankan la, tapi cam hampeh perangai kalau suka tutup bukak air paip tu tapi tak ada orang,

dan biasanya, kalau gerak hati aku, tak suka seseorang, atau orang mengata aku, cam ada bisikkan la, beritahu itu ini, pernah aku tanya, betul ke ko ckp aku mcm2? dia terkejut, eh mana ko tau??? tapi kalau ikot Hnatukiller, itu bukan benda yang bagus la, buat apa nak ada bende2 mcm tu, jin2 yang bukak hijab mata kita, tapi jangan anggap itu satu kelebihan la, sebab kalau salah guune, ko boleh susah nak bezakan realiti dengan fantasi, so aku pilih hidup normal la., tak payah la nak nampak2 pape, tak ade yang best pon klu ko nampak muka polong, muka pontianak,

akudiadanbeliau posted on 5-11-2013 11:49 PM
Perghh abis aku khatam utk arini..rempit dr 1st page..giler seram..citer TT mmg d best..bleh gaduh2  ...

jgn mcm tu tuan..bace tu bace jugak..keje kene buat.sumber pendapatan tu.hehe..mcm sy sekarang ni agak sibuk dgn keje.tak ade mase sgt nak update..