CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enciKacang

[HIJAB]Al-Kisah Al-Hijab (kisah seseorang yg dibuka hijabnya)

AwgSagi posted on 21-1-2014 08:41 PM
Terpulang kepada pengertian kita tentang apa itu HIJAB.

Kalau TERTUTUP HIJAB itu pengertiannya  ...

terima kasih kerana memberi penjelasan.
maknanya hijab ini ada dua makna..

hijab yang tersembunyi seperti ilmu pengetahuan boleh di buka.

namun hijab (pelindung kepada penglihatan manusia ke atas perkara2 ghaib) tidak boleh dibuka rasanya....
cuba rujuk al quran...

surfinv posted on 21-1-2014 10:12 PM
terima kasih kerana memberi penjelasan.
maknanya hijab ini ada dua makna..

Saya setuju dengan surfinv iaitu hijab pada alam ghaib tu, pendapat peribadi saya, tak boleh dibuka ikut sukahati at our own will atau dipelajari ilmunya,tapi terbuka atas sebab yang ALLAH sahaja tahu, possible. Kalau sekiranya terbuka pun, ia bukan untuk jadi hujah atau disebarkan, ia mungkin untuk diambil pelajaran oleh diri sendiri.

Ada juga orang yang klaim dia boleh buka atau tutup hijab tersebut, tapi macam saya tulis, ia adalah klaim per individu. Tak percaya pun tak mencacatkan akidah kecuali yang tercatat dalam AL-QURAN seperti kisah Nabi Musa AS dengan hamba ALLAH yang disebut sebagai Khidir atau kisah Nabi Sulaiman dengan Ahli Kitab yang memindah singgahsana Ratu Saba.

Ada ketikanya seolah-olah hijab tu macam terbuka apabila terlebih mabuk samada individu itu seolah ternampak atau terdengar sesuatu yang orang lain tak boleh rasai. Dalam term medical, biasa disebut halusinasi.

AwgSagi posted on 22-1-2014 10:56 AM
Saya setuju dengan surfinv iaitu hijab pada alam ghaib tu, pendapat peribadi saya, tak boleh dibuk ...

Setuju..
Ada sesetengah org suke claim dan mengaku die ada mcm2 ilmu.bkn pasal hijab je..jadi la org yg lbh suke menunduk.tp tu la..bile byk yg bagus menunduk diam dan yg megah duk mencanang, umum akan lbh terdedah pd yg golongan negatif ni..akhirnya 1 persepsi buruk pd golongan ini..

AwgSagi posted on 22-1-2014 10:56 AM
Saya setuju dengan surfinv iaitu hijab pada alam ghaib tu, pendapat peribadi saya, tak boleh dibuk ...

kita tidak bolehlah meninggi diri dan bersikap ujud.
jika ada kebolehan lain tiada pada org lain, bersyukurlah dan berdoa agar ianya bermanfaat pada diri sendiri dan org lain.
all the things happen for a reason.

mengikut islam, sememangnya manusia tidak boleh melihat jin, kerana Allah mengghaibkan mereka dari pandangan kita.
tapi banyak org mengaku boleh tgk jin (hantu) dengan sendirinya, dan ada juga yg kata sudah buka hijabnya..,
jikalau begitu... mengapa Allah buat hijab dan mengapa cipta makhluk ghaib jika kita bleh suka2 pilih nak tgk atau tak...

surfinv posted on 23-1-2014 01:13 AM
kita tidak bolehlah meninggi diri dan bersikap ujud.
jika ada kebolehan lain tiada pada org lain, ...

saya takdak jawapan kenapa hijab itu ada.

tapi saya pernah begaul dengan begitu banyak JIN masa study dulu.

Antaranya... senegal JIN... filipin JIN... siap jadi classmate lagi

malaysia JIN pun ada... tapi yang paling ramai ialah NIPPON JIN (orang jepun) hehehe...

AwgSagi posted on 23-1-2014 03:46 PM
saya takdak jawapan kenapa hijab itu ada.

tapi saya pernah begaul dengan begitu banyak JIN masa ...

jin yg pakai toncit ade?heh..

Follow Us
enciKacang posted on 19-3-2014 11:01 AM
jin yg pakai toncit ade?heh..

hehehe...jin pakai toncet lagi tue..hihi

pada pendapat saya secara peribadi, hijab(melihat melalui mata bathin) ni boleh dibuka secara natural dengan latihan tertentu tanpa melibatkan ayat/jampi/puasa...sekiranya ader 10 orang berniat untuk membuka mata batin, dan membuat latihan khusus iaitu kawalan minda separa sedar, yang akan berjaya dalam masa terdekat mungkin hanya 2 orang....not means that mereka yang lain tidak ditakdirkan untuk melihat melalui mata batin tetapi, jiwa,minda dan sifat mereka masih tidak 'melayakkan' mereka untuk melihat sesuatu yang memerlukan ketenangan,kesabaran, dan ketulusan hati yang sempurna..dalam kata lain, tidak mempunyai kesabaran, terlalu mengharap, dan semua jenis sikap2 negatif yang lain...tue lah, nak betul2 hati yang tulus ikhlas, x terpengaruh dengan nafsu, sentiasa memaafkan dan membantu setiap insan...means dari segi minda dan emosi, tingkah laku kena btul2 jaga, sebagai kredit untuk melihat melalui mata batin ini....apalagi kalau digabungkan dengan doa2 yang mempunyai getaran tinggi, sudah pasti jangka masa itu akan dipendekkan...

salam..lama dah tak update thread ni.hehe..just nak share kisah terbaru.baru lg..semalam.hehe...

baru2 ni aku sibuk dgn hal2 keje.sbb ofis aku nak pindah..tempat baru.so sebelum pindah mcm2 hal la kena setel dulu.nak kene audit bagai blablablablaaa.....so atas keurgenan aku,arman dan beberapa org lagi terpaksa pegi ke ofis baru tu untuk setelkan ape yg patut.mmg berlambak2 keje nak kena buat disebabkan owner lama tempat tu tinggalkan lepas tangan macam tu je..

so kitorang start buat keje dari pagi hari sabtu tu sampai la ke malam.tekun la konon..hehe...dari 5 ke 6 orang yg buat.last sekali tinggal la bertiga je.aku,arman dan sorang lagi.bincang punya bincang..last2 kami sepakat utk stay je kat situ mlm tu.alang2..bajet pg sok leh terus bangun tengok worldcup.heh..lagipun boleh tido dengan aircond atas kepala.maklum la sekarang ni musim panas....

tanpa pengetahuan member aku yg sorang lg ni,shah..aku sembang2 jugak dgn arman.amacam tempat ni?ok ke?ade ape2 ke?die diam..."biasa la mana2 pun ade.tapi kat sini ok kot..tapi kalau nak pegi toilet,pegi yg tingkat bawah.jgn pegi yg atas.." tu je psan die.aku pun macam paham dan tak tanya apa2 lg.ofis kami tu tingkat 2..boleh lak takde toilet level tu.yg ade kat bawah bhgian recept dan atas level 3.dari siang tadi kalau pegi toilet mmg aku pegi yg tingkat atas.memang agak seram dan rase lain macam sebenarnya kat toilet tu.nampak sgt dah lama takde org guna.ade gak aku usha2 toilet perempuan sebelah tu.bukan niat nak ngintai ok..takde og pun.saje nak tgk2..mmg lagi nampak sgt yg takde org guna.dgn lipas dan sawang bergayut.ade tisu2 atas sinki la..nak compare yg lelaki ok lagi kot yg lelaki ni.paling tak pun mesti ade yg masuk merokok dlm tu..so takde la nampak mcm kene tinggal sgt..tapi lepas arman pesan mcm tu,lagi la aku rase mmg ade sesuatu kat dalam tu.tak kisah la...janji sepanjang aku guna siang tadi takde ape2..

maka kami bertiga pun terus la sambung buat keje sampai la last aku sedar dah pukul 12 lebih.aku tak perasan dah arman mana.yg shah nia de la depan aku sampai last tu dia pun cakap nak tido dah.die dah bentang kotak dalam bilik bos tu..tido situ la..lepas shah ni blah g tido.aku sambung lg sikit sebab aku tak mengantuk lg.sebelum tu abru bantai ali cafe setin..aku pun ralit buat sampai la aku perasan dah pukul 1 kot.tibe2 aku rase mcm tak berapa nak selesa dah..mcm seram pulak.aku pun malas nak tunggu lame2 dah.aku pegi bilik tu nak tido je la.memang rupe-rupenye dioran g dah terlentang baik punya atas tilam kotak tu.tapi tak tido lagi.elok pulak setting tempat aku tengah2.memang elok sgt la tu..arman baring sebelah dinding.yg shah ni bari sebelah pintu.tapi dinding tu kaca..aku sakat gak dia.jangan tido mengiring ke kaca tu takut nanti ade yg bertenggek je kau nampak sebalik tu..dia marah aku.ahahah...

tak sampai 10 minit aku baring yg dua2 ni dah berdengkur dah.hampeh betol..aku pun cuba la nak menidurkan diri aku wpun tak mengantuk lagi.mata dah pejam....ada 2 kali aku terdengar bunyi yg buat aku tersentak jugak la.....

yang pertama,aku rasa mcm dengar ade benda diseretkan kat karpet luar tu.4 ke 5 kali...srett...sreettt.....sreettt........aku cuba amati betol2 bunyi ape.memang tak pasti.tapi lebih kurang mcm tu la bunyi tu..aku cuba positif.....

yang kedua....sayup2 mcm dari kawasan hujung jalan depan tu.(ofis baru aku ni kat kawasan kilang.kawasan industri.memang semua kilang.ofis aku je sesat kat situ gak.so korang blh imagine sendiri la kawasan die mcm mana ok) ..haaamm...hammm......hammmmm....aku tak reti nak aplikasikan ejaan bunyi tu mcm mana.tapi lebih kurang mcm tu la..yg ni serius buat aku meremang.walaupun bunyi dengkur budak dua orang ni kuat kiri kanan aku,tapi aku jeals dengar bunyi tu...hammm.......hammmmm............hampehh betol la...!!aku tak tau bile aku terlelap.yg aku tau aku sedar2 je dah dekat kul 7.adoii...tak sempat nak tengok italy vs england..aku bangun terus bukak lampu dan g toilet bawah.tibe2 lak diorang dua2 bangun sama.terkejut dengar aku bukak pintu kot.shah pun ikut aku g toilet.die cakap die tahan dah lama...nak pegi sendiri takut...sanggup la die tunggu sape yg bangun dulu rupenye..

so setakat tu je la kejadian yg berlaku.tak ade ape2 melainkan bunyi-bunyian yg aku dengar mlm tu.lepas breakfast pagi tu arman tanye aku.ade dengar bunyi anjing menyalak ke smlm?akuc akap takde..ie kate ade.lama pulak tu..belah belakang dekat2 tempat aku buat keje smlm..takde pulak aku dengar..die sorang je la kot yg dengar.tu aku tanya,ada apa sebenarnye kat toilet atas tu?...die sengih tgk aku dan cakap.pontianak.........damn...meremang terus asa aku dengar tu.arman cakap ptg smlm die baru perasan masa die pegi toilet tu.pontianak tu memang ade je terpacak kat bucu dinding tu.tapi tak mengacau ape la.patut la aku pun rase lain mcm bile pegi toilet tu semalam.ni mesti ade makanan die kat toilet perempuan tu...maybe la kot...lepas tu die cakap dalam ofis ni pun ade sekor.tapi pelik.aku tak pernah tengok rupe mcm tu...tinggi,bongkok..aku tanya galah ke?die cakap bukan.takde la tinggi mcm galah...tapi tinggi la.belakang tengkuk die yg bongkok ti nak cecah lampu.tangan dengan kaki panjang....aku terus capai kertas dan pensel.aku likis ala2 skatch..mcm ni ke?arman tengok dan kate lebih kurang la...tapi bende tu takde kacau ape2.die lalu2 mcm tu je lps tu hilang....heh...kertas yg aku lukis tu ade je ni...kitorang memang tak cerita apa2 kat shah dan yg lain2.biasa la...kang ade pulak yg tak nak keje situ.....hari tu kami balik awal dlm kul 3....ye la hari ni nak keje lagi.so insyallah tak lama lagi aku akan pindah ke ofis baru tu...mungkin lepas tu nanti akan selalu aku update thread ni..atau takde cerite ape2...tak tau la lagikan..hehe....

dah pindah opis rupanya tt. ada pasang tv ke kat opis? sampai boleh layan world cup lagi

cloudy_83 posted on 16-6-2014 02:59 PM
dah pindah opis rupanya tt. ada pasang tv ke kat opis? sampai boleh layan world cup lagi :loveliness ...

erk..belum..bakal.insyaallah..hehe..
tv takde.konon2 nak pegi mamak la pagi tu.hehe..tapi semua pun lebohhhh......

Salam en kcang..nk mntk tlg satu bnda bole x
.ni ad satu blog ttg kisah bunian ak harap en kcng bace dlu..cari pasal bentara tujuh..cite pasal bunian ..ad bnyak kisah2 die yg die ckp kita salah paham..bole x tnya arman tu..adakah sama apa yg bentara tujuh tu ckp....ak btul2 nak tau pasal bnde ni

enciKacang posted on 16-6-2014 10:50 AM
salam..lama dah tak update thread ni.hehe..just nak share kisah terbaru.baru lg..semalam.hehe...

...

sila post lukisan/skecth berkenaan

mamat sebelah kubikel aku nie pun hijab terbukak. hehehehe... nk semayang kt opis pun kene kaco. sian dia. de sekali ofis ade event mlm dia pun join la tp bile sampai acara yg de lagu2 (bunyi mcm puja2 kot) dia tgk byk 'bende' yg dh trun kt stage dia x than kuar dewan terus. Pastu mase dia buat pagar rumah kene gelak dgn 'dia' ms penjuru umah yg last. ada masa tu time tgh buat keje si 'dia' dtg tongkat dagu depan dia...huhuhuhu. dia dh penah berubat utk tutup tp x leh lame2 dia dh immune dh...hehehe. selalu tny dia kt opis aku de tak dia kate ade jugak tp kebanyakkannye 'dia' lalu lalang je... hehehe

en kacang. arman sihat ke? xde cerita best2 lg ke?

mnSK posted on 29-8-2013 09:33 PM
ok... thanks pelukis.plan.

nnt aku try selidik tempat tue bila ade kesempatan, buat masa nie  ...

eh melaka kat mana?

enciKacang posted on 22-1-2014 06:08 PM
Setuju..
Ada sesetengah org suke claim dan mengaku die ada mcm2 ilmu.bkn pasal hijab je..jadi la  ...

tak dpt aku bayangkan org yang suka enunjuk benda2 mcm ni
aku yg pernah nmpak beberapa kali ni pun aku rasa trauma
xbrani nk ckp besar takut2 nmpak selalu ,,,,, hahahaha

enciKacang posted on 5-3-2013 11:45 AM
ok kite sambung sikit..

ade 1 kejadian lg.arman ni duduk dkt kampung je.kampung yg tak mundur dan ...

maaaaakkkkk! takooottt!! bila bayang,jd lg takut..

tapi citer la lagi.nak tau..tp takut..tapi nk tau..

hest posted on 15-9-2014 01:35 PM
eh melaka kat mana?

dok kat taman semabok jaya, dekat2 dh dgn perigi hang tuah.. kome duk melaka ke???

mnSK posted on 15-9-2014 06:32 PM
dok kat taman semabok jaya, dekat2 dh dgn perigi hang tuah.. kome duk melaka ke???

mmg orang melaka bukit rambai

hest posted on 17-9-2014 12:40 PM
mmg orang melaka bukit rambai

wooohh... jarang2 g situ, ahad lepas g pantai klebang tgk festival layang2..
nk blk jln ke bandar hilir jemm(kat areacoconut shake tue je...) aku ikut tanjung minyak, lalu la bukit rambai.. masih ada lg sawah padi kat melaka...teringat kat kampung halaman,bota perak...

masih duk situ lg ke??????