CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tssy

CUMA seorang surirumah

dah merasa both, berkurun-kurun kerja infact kena hold emergency line...penat, kdg2 sesak nafas, selalu dapat sakit yg berat2..

sekarang, belumpun setahun jd fulltime housewife, syok sesgt-sgt, tak perlu terkejar-kejar hantar anak sekolah then masuk office then pick up anak dan keluar utk on field job, tak perli ngadap muka Arab yg buat aku nyampah, dlm honeymoon kena sembelitpun aku kena temankan di hospital sampai taik dia keluar, laki dia elok2 kat 5 star hotel tidur...Mat saleh kn denggi dari nyamok di KL, collapse kat Lgk aku gak bersengkang mata meneman kat hospital. laki dia sedap2 kat hotel enjoying..."I don't want to spoil my holiday"...

Enough is enough, rasa bersalah pada anak dan suami teramat sgt, masak half way kena lari ke airport, guests missed flight sebab sibuk shopping..

Duduk rumah tak relax manapun, tidur siangpun tak ingin sbb dah ada schedule yg dibuat utk sepanjang hari. Yg best undang2 sendiri boleh aja nak dilanggar. Misalnya setiap hari masak, kalau rasa malas makan aja kat luar, siapa nak larang?

Boleh juga jenguk WHI kat TV3, banyak betul panduan dan resipe kehidupan. Boleh berkebun sepanjang hari, boleh ambik gambar setiap hari, mula2 dulu anak ngamuk sbb takut dia kurang poket money tapi sekarang dia lagi enjois setiap kali ada aktiviti dan tution mak dia yg hantar dan jemput, tak perlu nak menumpang sesiapa.

Paling penting suami balik rumah isteri mesti ada di rumah sedangkan dulu setiap kali suami balik aku entah di mana-mana. Dulu duit banyak tapi habis juga, sekarang duit kurang tapi masih ada utk disimpan, macam mana tu?

cmf_blingblings posted on 3-4-2013 11:52 PM
dah merasa both, berkurun-kurun kerja infact kena hold emergency line...penat, kdg2 sesak nafas, sel ...

i likey 10x..
selalu rase cam tuh gak.. $$ byk but x cukup2..
bile kurang, bole je kite adjust kan..

kalu ikut statement TT ni, jika jadik housewife kerja 24 jam
kalu macam aku ni ibu yang bekerja merangkap housewife selepas kerja bermakna lagi berganda ganda laa per jam kerja kerja aku ni
hakikatnya memang betul, aku pun tak tahu macam mana aku dapat kudrat utk buat kerja kerja ni tapi alhamdulillah selagi sihat aku berusaha yg terbaik dan bersungguh2.. sebab aku dan suami sendirik yg buat keputusan utk bagi aku bekerja
nasib baiklaa bila di rumah suami rajin memasak, aku buat kerja lain seperti mengemas, membasuh dan jaga anak.
masa memula kawin tuh aku rasa dangkal gak laa dapat suami suka masak ni, tapi disebabkan dia berkeras nak masak kecuali masak nasi jer dia tak tahu, masak lauk pauk tuh dia nak buat, aku layan dan terima ajerlaaa

poloy posted on 4-4-2013 10:25 AM
i likey 10x..
selalu rase cam tuh gak.. $$ byk but x cukup2..
bile kurang, bole je kite adjust k ...

Ialah, masa zaman kije pakai Clinique, CD, Lancome, dah jd surirumah pakai Safi Balkis, jimat berganda2, jerawat tak ada pun..masa pakai product mahal2 naik gak sejibik dua kat muka sbb stress kije. Tapi apa-apapun sebelum jd surirumah kena fikir habis2 supaya tak terkena kejutan budaya dgn tanggungjawab berbeza, ada org naik badan, ada org kena penyakit...sbb kuat tidur. W/pun tak kija pakaian dan penampilan tetap jaga. Baju2 kemeja time kije masih tersusun berseterika dlm almari baju..Sesekali masuk bank ke, berurusan dgn bil-bil pakai juga

aku sangat jeles dengan housewife....sbb ada masa nak jaga anak, masak utk keluarga..pegi shopping siang hari...

cmf_blingblings posted on 4-4-2013 02:22 PM
Ialah, masa zaman kije pakai Clinique, CD, Lancome, dah jd surirumah pakai Safi Balkis, jimat berg ...

Betul tu....dulu pakai clinique, lancome.....skarang pakai safi balkis n SKII

Tu lah kdg2 kelakar gak coz ramai jer org ingat masih bekerja bila tgk gaya pemakaian kat luar.....padahal dah lama sgt tinggal dunia berkerjaya tu .....

Sekarang ni dah modern housewives, penampilan dah berbeza, bersesuaian dgn status suami mcm mana.

apa2 pun...pilihan dan rezeki masing2 lah
Last edited by tssy on 4-4-2013 04:56 PM

Follow Us
First impression orang kata I kerja cikgu, doktor... hahahaha

pinksarah posted on 2-4-2013 06:23 AM
hehehe..

i klu org cucuk dgn statement mcm ni..sounding mencucuk la kan..

Kan...betul cakap u...tp I ignorekan jer.

Ada sahabat ni bercerita: best jd surirumah, x yah trkejar2 gi keje, nak kejar hantar anak tadika/sekolah. tp lama2 bosan gak, dok mengadap anak2 je dr pg ke ptg. Lebih2 tengok buku resepi...sekadar utk makan sendiri sedara mara. bakatpun setakat tu je.  nak meniagapun, kurang kenalan sbb x keje. suami mmg baik tp tanggung mana yang perlu. Taklah mewah nak gi spa beauty saloon ke. Sekrg ni dok kena menghantar anak plak ke sekolah. balik sibuk masak dan menjaga anak2, Somi plak balik nak kena layan. Somi plak manja mcm budak2. Tp nak buat mcmana, nak keje pun umur dah meningkat, pengalaman keje dulupun setahun dua je.

tssy posted on 4-4-2013 08:49 AM
Betul tu....dulu pakai clinique, lancome.....skarang pakai safi balkis n SKII

Tu lah kd ...

hehehe..

surirumah sekarang dh modern,penampilan dah setara dgn wanita bekerja..

housewife mcm i,mmg x reti langsung pakai kain batik pun..nasib baik dpt mak mertua pun modern dan faham,hehehe..

zaman dah berubah,surirumah sekarang sudah x lepak tepi pagar berborak2,byk urusan..klu nak lepak pergi kopitiam ke,starbucks..

part shopping tu best la psl boleh pilih hari yg x sesak dgn org..

weekend boleh pergi hols tmpt lain,psl urusan rumah dh settle on weekdays!

pinksarah posted on 4-4-2013 05:34 PM
hehehe..

surirumah sekarang dh modern,penampilan dah setara dgn wanita bekerja..

agaknya sebab education background modern housewives sekarang dah lain.....

atau sbb surrounding housing area pun dah berbeza.....

hilroram posted on 4-4-2013 05:30 PM
Ada sahabat ni bercerita: best jd surirumah, x yah trkejar2 gi keje, nak kejar hantar anak tadika/se ...

all depends on how u look at things, i guess

kalau +ve, +ve lah outcome nya
kalau -ve, -ve lah outcome nya

7.38 pagi berinternet dari atas katil sambil dengar orang bekerja turun naik tangga, err rumah kami tengah di renovate, lepas keja dalam bilik air siap, shower time dan pi shopping, itu aktiviti me hari ini sebagai suri rumah...

dan orang tak boleh kata me pemalas nak keja ke apa sebab my husband pun tidak bekerja Last edited by faraway1 on 4-4-2013 08:34 AM

Me rasala, kalo jd housewife yg berduit....best....byk activity bule buat....bule hire maid, shopping, join club sana sini, amik short course....kalo housewife x de duit.....sgt bosan....

tssy posted on 4-4-2013 10:44 AM
agaknya sebab education background modern housewives sekarang dah lain.....

atau sbb surroundin ...

haah..zaman dah berubah,housewife kini ramai yg lulusan uni,bukan sekadar sijil spm saja...

i pun terfikir jugak,kenapa ada yg rasa boring..sedangkan surirumah pun mcm org bekerja,byk urusan..

bukan saja kt rumah,kt luar pun sama..

siang td,i did my shopping..org malaysia kirim barang,jalan2 cari brg sales,singgah lunch dgn kawan,bwk anak2 pergi library (now school hols),beli groceries sikit,tup tup dh ptg..balik i masak,one hour later suami balik..dkt mn yg boring i pun x tau..mlm,i join hubby tgk downloaded tv series sambil2 baca buku,hehehe...sometimes,ada movie date night..

klu time anak2 school,pergi ler spa,saloon..fitness..buat la lunch date dgn kawan2..

being a housewife bukan bermakna kena kurung dlm rumah jaga anak2 dan suami saja..kena pandai cari benda2 yg x membosankan..

ada masa,i suka menyendiri,x keluar..just duduk rumah,buka ipad...simple je hidup ni,cuma klu asyik fikir bosan,boring dan anggap kerja2 rumah tu membebankan mmg jd beban lah..

nk jd surarumah gak ..ari2 bley tgk MHI

awinpj posted on 5-4-2013 01:10 AM
Me rasala, kalo jd housewife yg berduit....best....byk activity bule buat....bule hire maid, shoppin ...

sorry to say....

walaupun duit mmg penting dlm kehidupan sekarang....

tapi money is not everything.....

tssy posted on 4-4-2013 07:25 PM
sorry to say....

walaupun duit mmg penting dlm kehidupan sekarang....

tapi everything need money, itu siannya

faraway1 posted on 5-4-2013 09:29 AM
tapi everything need money, itu siannya

betul.....

kalaui ikutkan hati kita, duit mmg tak pernah cukup....

but we have to make do with what we have, ikut kesesuaian  dan keadaan

tssy posted on 4-4-2013 07:33 PM
betul.....

kalaui ikutkan hati kita, duit mmg tak pernah cukup....

kaedahnya ikut poket sendiri berbelanja tapi
tidak banyak benda dalam dunia ni boleh dalam free..