CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tssy

CUMA seorang surirumah

garyura posted on 4-4-2013 11:07 PM
hmm sebenarnya aku nak tanya betul ke kalau jadi housewife ni selalu dipandang rendah oleh wanita be ...

hahaha terbalik sebab semua kekawan me yang bekerja
harap berada dalam situasi me, atleast dorang boleh jaga anak dorang kat rumah,
tapi hidup berhutang untuk banyak benda, so kena keja

pinksarah posted on 5-4-2013 06:23 PM
sis blings bahagia x sekarang ni?

i mean bila x perlu terkejar2 mcm dulu?

senangnya dalam hati boleh duduk minum kopi
sambil menonton TV sebelum masuk dapur
masak masakan tgh hari

banyak tau kija setiap hari tapi sgt-sgt seronok
tambah-tambah setiap kali somi balik ajak dinner kat luar

cmf_blingblings posted on 5-4-2013 12:46 PM
senangnya dalam hati boleh duduk minum kopi
sambil menonton TV sebelum masuk dapur
masak masakan ...

hehehe...

tu la..housewife sekarang ni pon ramai yg jarang masak...

boleh geng dgn wanita bekerjaya..

suami balik keje letih2 isteri sambut layan nicely..

klu x kesian dedua stress balik keje..

pinksarah posted on 5-4-2013 09:07 PM
hehehe...

tapi setiap kali hubby nak balik dia akan pesan minta masak apa-apa yg dia teringin so yg itu kira wajiblah. Kalau 4 hari dia balik, penuh juga schedule, jimba-jimba dan picnicpun termasuk dlm schedule.

syok jugak topik ni..setelah bekerja hampir 12 tahun,akhirnya me jugak ambil keputusan utk jadik homemaker..
Mmg syok, takde terkocoh2 bangun pagi nak rushing pg keja, nak kena gosok baju keja.. Puas hati dpt hantar/pick up
anak2 dari sekolah..Dapat tgk si kecik membesar depan mata...Ohhh heaven sungguh..

Tapi, hidup bila dah tiada income ni, kena berbelanja seadanya la..
MIL pun kadang2 selalu bagi se das dua kat me, mcm x puas ati je hubby je yg kerja..Terasa hati jugak kadang2..
Tapi, nak wat camno..Dah itu kehendak dia...

Tapi, me buat jugak la keja sampingan yg boleh buat di rumah..
Dpt la cari duit poket sendiri sikit2..x de la nanti MIL jeling2 je bila kita berbelanja kat luar..

moonah posted on 5-4-2013 10:12 PM
syok jugak topik ni..setelah bekerja hampir 12 tahun,akhirnya me jugak ambil keputusan utk jadik hom ...

pedulikan apa org kata, janji hati u tenang aman tenteram,...

Follow Us
cmf_blingblings posted on 5-4-2013 01:12 PM
tapi setiap kali hubby nak balik dia akan pesan minta masak apa-apa yg dia teringin so yg itu kira ...

ala..sis..

dia nak manja2 la tu..

nak make up for all those years yg you kerja kan..

bila dh jd suri ni,apalagi,ambik peluang let cik abg tu...

syok apa..

as a wife,terasa dihargai bila suami minta nak makan itu ini...

moonah posted on 5-4-2013 10:12 PM
syok jugak topik ni..setelah bekerja hampir 12 tahun,akhirnya me jugak ambil keputusan utk jadik hom ...

My mom tak kisah sgt pd menantu perempuan yg sejak azali kahwin tak kija, sbb gaji pun bukan banyak sgt, rugi gaji anak jantan dia gak bayar baby sitter, bas sekolah, tadika. Baiklah ipar2ku jd surirumah, kalau ada emergency,  boleh gak harap kat dia org utk tamankan mak semalam dua. Mak I cuma marah bila dia org suka bergaduh tak tahu hargai apa yg dinikmati. Lepas tu tak pasal-pasal tuduh mak aku kaki cucuk anak-anak, sedangkan sedara2 lelaki aku mmg jenis tak buka mulut psl hal-hal r/tangga. Satu ajalah masalah yg I nampak bila sejak awal kahwin tak kije, dia org rasa unsecured. Simpanan ada ciput aja masa sebelum kahwin. My brothers jenis rahsiakan income dr isteri2, I donno why. Nak kasi duit pd makpun jarang sgt, kalau bgpun sembunyi dan pesan jgn beritahu wife. Sungguh aku tak faham sedangkan kakak dan adik ipar aku ok, ok jah. Dia org lagi kerap call mak aku dr adik dan abang aku.

Pernah aku sound adik aku sbb dia bawa keta dgn family dia ke rumah mak aku waktu raya tanpa r/tax. Reason sbb tak sempat nak renew sbb dia kat KL, kereta semua kat wife di Kedah, dua buah. Dia kat KL tak berkereta malas nak drive, lagipun LRT depan rumah dan office. Dia expect kalau kereta A dah expire boleh guna keta B, tau-tau keta B tak boleh start, berbulan tak hidupkan enjin. tanya dia kenapa tak suruh wife dia renew, dia cakap wife dia tak tahu apa-apa, insurance kat mana nak beli pun tak tahu, JPJ kat manapun tak tahu. Wife dia tahu drive jah..Aku tak salahkan adik ipar aku, adik aku yg salah tak latih isteri dr mula buat kerja2 ni supaya dia ambil tahu hal-hal begini. So housewife, biasakan diri ambil alih banyak kija suami termasuk bayar bil sbb semua pakai online, bayar sambil bertuala mandipun boleh.... Mudahnya

pinksarah posted on 6-4-2013 12:38 AM
ala..sis..

dia nak manja2 la tu..

next week balik le tu, sekarang dia dah ada masa nak check muka I, uban ke, mengelupas ke, patern rambun ke, suruh buat gitu gini, dulu tak sempat nak komen, bini garang lagi sibuk...kdg2 minta hubby tolong gosokkan baju bila terlambat ke pejabat. Sekarang baru rasa bersalah...mungkin dah terbiasa ada isteri yg kija dia terlalu berdikari, kalau balik umah bawa baju kotor dia masukkan sendiri dlm wm, dia jemur sendiri dan lipat balik dlm beg. I nak buat dia tak kasi, katanya I lagi banyak kija, masak utk dia lagi bagus.

Apatah lagi kalau dapat suami pemurah n tak kedekut.  Bertambah2 seronok jadi surirumah.  Money matters biar wife yg handle.  M2U full access.  All the bills n expenses biar wife handle 100%.  Baru tahu pening atau tidak nak manage household expenses.  Cukup atau tidak atas kepala isteri.  The good side is wife tahu tiap2 bulan ada lebih atau kurang duit gaji hubby.  Kalau kurang, dok diam2 jgn mengada2 nak gi shopping ke apa.  Kalau ada duit lebih, boleh ngendeng2 beli handbag baru .

Yang bonusnya, MIL pun suka menantu dia fulltime housewife.  Boleh jaga anak lelaki dia sepenuhnya gitu.....
My mom lak yg mula2 susah nak terima.  But then En.Suami tak pernah lupa hulur sikit kat my mom.  Alhamdulillah.  Rezeki Allah.

pinksarah posted on 5-4-2013 09:07 PM
hehehe...

hehehe kadang2 suami suka belanja isteri makan kat umah kot...macam zaman2 bercinta cintun dulu...anak pun dah besar seronok kuar jalan2 terutama ujung2 minggu... suami aku lak kalo dia balik keje time lunch tu suka nak dipicit2  kepala dia...balik keje kan penat nak rehat2...jadi picit2 ler..masak awal2 dah masak...kalo terlebih rajin baru beli lauk...

tweenfly posted on 5-4-2013 11:38 PM
pedulikan apa org kata, janji hati u tenang aman tenteram,...

Betul..lagipun, hubby yg suruh duduk di rumah.. So, me x salah la kan..
Me mmg settle segala bill dlm rumah ni.. Mmg betul kata kak bling, sambil bertowel pun boleh click2, then settle bill..
Then hubby kata, dia takyah pening kepala nak pg shopping complex (hubby jenis x suka bersesak2 time shopping, x suka pg tempat org ramai), sbb semua shopping me yg buat time budak2 sekolah.. Hoho.. Mmg peace..

Basically, fulltime housewife ni kira mcm PA En.Suami lah kan?  Housewife uruskan hal ehwal rumah n anak2.  Semua settle so suami lebih tenang bekerja mencari rezeki.

tssy posted on 6-4-2013 09:59 AM
Basically, fulltime housewife ni kira mcm PA En.Suami lah kan?  Housewife uruskan hal ehwal rumah n  ...

income tax form return pun wife yg handle

cmf_blingblings posted on 6-4-2013 02:37 PM

hahaha.....betul3x

tapi sejak dah online ni.....dah serah balik pada En.Suami

cmf_blingblings posted on 6-4-2013 12:37 AM

bagusnya, me ngan laki nya income,
ok sini suri rumah pun kena filekan income tax gak,
ada orang buatkan tuk kami, me tanya laki napa tak buat sendiri
dia jawab sebab ada orang lagi layak dari kita berdua

bil pulak otomatik ditolak dari our joint akaun.

faraway1 posted on 6-4-2013 07:22 PM
bagusnya, me ngan laki nya income,
ok sini suri rumah pun kena filekan income tax gak,
ada orang ...

betul.....mcm kat US slalu org hire profesionals untuk file income tax diorang....

I pun dah lebih 6 thn jd fully housewife...syok woo jd housefiwe ni...xde lah kena buat keje 24 hrs..ikut suka je nak buat keje @ x, janji rumah kemas & teratur... Pakaian & mkan anak & en. Suami semua siap tu dah cukup... My hubby plak jenis x cerewet dgt pasal mkn.
Selalunya weekend mmg makan kat luar..weekday hubby xde kat umah...(PJJ)...so masak dgn anak2 ala kadar je..kadang beli jer...
Kalau pasal elaun,  duit cash mmg xde lah hubby bg byk sgt..sbb dah bg supplement CC...every month mmg ada saving dlm ASB...(lebih kurang EPF lah ni)...tiap2 bln duit pun mmg hubby bg kat my mom and my grandma..sama je mcm i bg masa i keje dulu...
Jgn lah ingat housewife ni selekeh, pakai baju kelawar duk rumah x educated....itu 20 thn dulu....rasanya ramai yg degree holder yg jd housewife..rasa puas sgt bila dpt ajar anak sendiri kat rumah...so far anak2 i cemerlang dlm pelajaran....so x pernah rasa regret bila berhenti keje...

pinksarah posted on 5-4-2013 06:12 PM
its either her friends really envy on her or she is the one that is feeling that way..

bila wif ...

Elaun bulan2 memang aku kasi kat bini aku, 75% bg kat cash 25% masuk saving acc.....cuma utk mak ayahnya sekali sekala dpt duit banyak je baru aku kasi ckit tp dorg tak kisah sbb dorg keje...

hutang2 setakat ni Alhamdullilah semua dapat clear...loan belajar dia pun aku dah clearkan tinggal loan belajar aku je blum sttle....

sebelum ni memang aku suruh dia berenti pasal nak dapt anak pertama...tp lepas dpt anak my wife tak sanggup lak nak tinggal anak...jd tak keje. ada gak dia apply keje tp tak dpt..kalo dpt pun keje yg aku tak berapa bkenan...

memang la kadang2 sesak jugak pasal aku sorg je keje, kena tanggunag anak bini, mak aku dan adik2 aku lg tiap2 bulan....tp aku percaya kalo kita tanggung keluarga & mak ayah kita Allah akan tetapkan rezeki utk kita...

tapi nasib baik setiap kali je nak dapat anak mesti majikan aku naikkan gaji aku...kadang2 aku pikir memang Allah bg rezki utk anak2 ....skg aku dah nak masuk anak ke-3, dan bcadang nak tambah sebijik lg rumah...bukan la loaded sangat cuma beli rumah ni utk masa dpn (walaupun aku kira2 lepas beli rumah kedua ni aku sesak ckit & tak dpt nak saving)...tp aku ada la jugak buat keje part time  bila weekend...

cmf_blingblings posted on 5-4-2013 04:28 PM
Kaka blings kije 20 tahun lebih, dengki gila kat ipar2 aku yg dua-dua tak kija. Abang dan adik lel ...

kaka bling berenti dulu memang ada penceb @ epf ke? tp memang kalo  bijak byk keje boleh dibuat dr rumah je..... my wife ada gak cadang jahit tudung di rumah & jual kat intenet, tp i prefer buka nursery sbb dia minat berkebun di rumah