CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tssy

CUMA seorang surirumah

yenil95 posted on 4-4-2013 04:24 PM
aku sangat jeles dengan housewife....sbb ada masa nak jaga anak, masak utk keluarga..pegi shopping s ...

Akak x dpt la nak shopping sensiang hari dik. Siang schedule penuh...Malam pun penuh..Weekend aje yg dpt shopping

garyura posted on 5-4-2013 01:07 PM
hmm sebenarnya aku nak tanya betul ke kalau jadi housewife ni selalu dipandang rendah oleh wanita be ...

Baru ni Kawan akak siap sound akak "Leen, kau tu dok rumah ja. Mana la kau tahu hal lain."
Rasa mcm nak kasi pelempang aje time tu! Nasib baik dlm group WhatsApp! Tapi lepas tu akak malas nak comment apa2.. Dia sorang ja yg kata gitu. Yg pasti,walaupun bukan career women, tp kita kena rajin membaca, mingle dgn all level of people dan sentiasa ambil tahu hal sekeliling.

Dan setakat ni, pergi mana2, org akan tanya " which school do you teach?"

Kak-Leen posted on 10-7-2014 11:44 AM
Akak x dpt la nak shopping sensiang hari dik. Siang schedule penuh...Malam pun penuh..Weekend aje  ...

Sungguhpun gitu, aku tetap jeles..
Anyway, ramai je kawan2 yang housewives dan sangat dedikasi jaga anak, rumah dan suami..bila la nak dapat buat gitu.. dan semua jenis up-to-date dalam semua hal...

Kak-Leen posted on 10-7-2014 11:58 AM
Baru ni Kawan akak siap sound akak "Leen, kau tu dok rumah ja. Mana la kau tahu hal lain."
Rasa  ...

maksud aku kawan yg memang dah tau la ko tak keje...ada tak dorg pelecehkan ko...tp ada gak 2-3 org kawan bini aku yg jeles bini aku tak keje....dorg kata penat dan tensen keje....tp bg aku jaga anak dan buat keje2 suri rumah pun penat jugak tu....sbb time bini aku pantang bersalin aku akan take over keje surinya selama sebulan

garyura posted on 10-7-2014 02:56 PM
maksud aku kawan yg memang dah tau la ko tak keje...ada tak dorg pelecehkan ko...tp ada gak 2-3 or ...

Mmg yg sound akak tu tau akak x kije. Mmg dilekehkan sungguh..

Kak-Leen posted on 10-7-2014 10:44 AM
Suami akak minta akak jadi surirumah. Akak jadi PA dia dah 21 tahun. 18 tahun jadi suri rumah. Clean ...

suami akak sama mcm suami sy lar...bisness tak bagi...keje tak bagi...kalo dia cuti kita pon bertambah2 relax pegi shoping2, tgk wayang, memang enjoy la...mula2 behenti keje saya bantai tidu n relax2 jer gan anak umur setahun ms tu..lama2 boring giler..abis rumah saya cuci bukan mop lagi..suami sy pegi keje saya kuarkan perabot n cuci umah..sekali suami balik lunch terkejut tgk barang kat luar umah...

saya dl ms mula2 berhenti keje setahun duk relax,makan tido jer kejenye..lps dah setahun baru start boring..baru la sibuk belajar buat cup cake,cake n masak sikit2...anak pon dah umur dua tahun ms tu...tengok anak best jer makan apa yg kita msk suka lak try mcm2 resepi dr internet...coz suka tgk anak happy makan..skrg sy baru 4 tahun housewife full time..baru lepas bersalin anak ke dua..tp dlm otak nie duk fikir tahun depan mcm nak start buat bisness on9 jer..tgk fikir nak buat bisness apa la...bila dah banyak ms free nie mula la nak cari keje lak..

Follow Us
mcm la pmpn kerja tak buat semua2 tu..ioll dah rasa dua2..jujur surirumah jauh lagi senang..dulu blk kerja..kena jugak buat kerja bila blk rumah pdhl dah letih..nsb baik lah laki ioll boleh harap jugak tlg basuh baju..buat kerja rumah sikit2..tp kalau tak larat ioll pgl org dtg kemas..tp ye..suri rumah jauh lagi relaks..suri rumah tak pernah kerja mybe akn kata sebaliknya..

tinker_bell posted on 13-8-2014 03:45 AM
mcm la pmpn kerja tak buat semua2 tu..ioll dah rasa dua2..jujur surirumah jauh lagi senang..dulu blk ...

rs2nye kalo anak seorg relax la kot jd full housewife..kalo anak 3-4 kelam kabut gak. buatnye kalo ada anak sekolah pagi petang..mn nak tumpukan perhatian nak mengajar mereka..kadang2 ada anak2 yg jenis tido awal..kalo sekolah petang..pagi tu la kene ajar n buat homework..belum lagi jd tukang anta ambik anak dr sekolah...kang balik sekolah mintak mak masak itu ini nak makan...kadang2 yg sulung nak mkn ayam berlada,yg kedua nak makan kari ikan...gaduh2 kecoh2 rumah...belum lagi kalo ada baby..kalo baby yg jenis senang..boleh letak lps tu buat keje ok lagi..kalo jenis yg nak berdukung..kalo letak je melalak..adoii poning palo ibu...cuma relax tak kene marah gan bos kat opis la...

mesti seronok kut jadi surirumah ni..
x yah nk pening2 nak berdepan ngan urusan kat ofis..org & kerja..sampai kadang2 stress ngn kerja & tekanan dr org atas..
da la pagi2 berkejar kat rumah utk ank2..berkejar kat jalan yg jem ..da smpai ofis berkejar lak ngan kerja,
da petang berkejar nak blik rumah ..da fikir kerja rumah yg menunggu..
hari2 macam tu..
rasa nya best sgt kut duk rumah setakat fikir kerja rumah yg boleh di atur ikut kehendak sendiri...
sendiri jd bos, sendiri jd kuli..ikut cita rasa sendiri..
cuma bekerja ni kelebihannya ada duit sendiri..tp nak dpt 1 sen tu bukannya mudah ...fikiran & tenaga kena berkorban..
duk rumah kena lak dpt laki kaya & bertanggungjwb..mmg boleh goyang kaki...tak yah nk fikir apa2..

poyohabis posted on 13-8-2014 08:55 AM
rs2nye kalo anak seorg relax la kot jd full housewife..kalo anak 3-4 kelam kabut gak. buatnye kalo ...

org lain pon sama jugak..blk kerja nk kena masak untuk anak..ajar anak tuition..pdhl pagi smpai petang kerja..nk kata org lain blk kerja rehat je mmg tak lah..so bgi ioll senang lg jd suri rumah..

Aku bekerjaya tapi balik je rumah aku jadi suri rumah. .. kadang tak sempat duduk dan salin baju terus masuk dapur masak...

settle masak baru la rehat kejap pastu lipat kain, kemas rumah, basuh baju dan sidai kain...

tinker_bell posted on 13-8-2014 03:45 AM
mcm la pmpn kerja tak buat semua2 tu..ioll dah rasa dua2..jujur surirumah jauh lagi senang..dulu blk ...

Betul betul... wp pompuan bekerjaya pun dia tetap kena buat keja rumah sama macam suri rumah jugak....

Biras aku gitu la.... siang keja... balik malam tu takdenya berehat.... sibuk masak, kemas rumah, basuh baju lipat kain jaga anak...

haryatie posted on 13-8-2014 11:02 AM
mesti seronok kut jadi surirumah ni..
x yah nk pening2 nak berdepan ngan urusan kat ofis..org & ker ...

best uoll..tak best duit tak lebat mcm waktu kerja dulu..byk kena catu..

Aku nk aje jadi full housewife klu aku kawen....sbb klu dh ada ank skrang ni bimbangkn, anta ank kat pengasuh takut ank  kene dera dan kita tak tahu pon ank kite di dera...tahu2 sakit meninggal.....tapi klu dpt suami income tinggi ok la ..klu tak kene lah keje  kesian kat ank2

Aku baru jd surirumah. Seronok. Lps hntar ank skolah aku belai pokok kt kwsn rumah, pastu aku kemas rumah. Masuk bilik jahit, jahit bju aku & anak2 atau apa2 je sbb ni hobi aku.

Bg aku jd suri ni mesti ada duit, kereta, internet dan hobi baru tak boring.

Masa kerja dulu aku.selalu marah anak2 sbb letih. Skrg dah kurang. Aku rasa bahagia sgt Last edited by esyuefeei on 14-8-2014 07:07 PM

aku pun fulltime hwife dh 4 thn.. mula2 tu risau jugak. aku fikir mesti boring, bosan, x de kawan, x tau apa2 ttg dunia luar..huhuu.. sekarang ni br tahu betapa seronoknya jd surirumah.. di samping wat biz kecik2. puas hati dpt jaga anak sdiri, makan pakai famili semua terjaga.

esyuefeei posted on 14-8-2014 07:04 PM
Aku baru jd surirumah. Seronok. Lps hntar ank skolah aku belai pokok kt kwsn rumah, pastu aku kemas  ...

tahniah sebab seronok jd surirumah... berapa lama keja sebelum jadi surirumah?

seronok baca kisah surirumah kat sini... i last year dah plan nak resign sbb dah 12 thn keja kira kewangan pun dah stabil. loan2 dah setel. hubby pun encourage utk resign & janji nak bagi elaun sama macam gaji sekarang. i keja engineer kat MNC. my 1st job after graduate... mmg tak penah merasa jd surirumah melainkan masa maternity leave.

bulan 12 last year dh tender resignation letter sampai semua org terkejut. ye la dah 12 tahun keja. i sendiri pun amik masa setahun gak nak buat keputusan. sampai Director panggil tanya apsal resign. Diorang pujuk punya pujuk last2 diorang tukar ke section lain buat keja admin lak.  since i nak experience benda baru so i pun accept la and tak jadi resign...

now after 1 year i cam masih tak boleh lupakan niat nak jadi surirumah. wpun ramai org2 terdekat tak setuju dgn idea tu... even anak2 pun takut bila dengar mummy nak berenti keja dok rumah... diorang cakap nanti tak banyak duit takleh gi vacation... mmm... anak2 zaman sekarang....

heidi04 posted on 5-9-2014 03:15 AM
seronok baca kisah surirumah kat sini... i last year dah plan nak resign sbb dah 12 thn keja kira ke ...

bila my husband jadi househusband me risau camtu lah no travel etc,
tapi rupanya me rasa lagi best,  tapi rezeki memasing kan.

Tahun ni me dapat travel ke jepun,  balik Malaysia,  pegi haiti
dan insya Allah hujung tahun ke Jamaica.

Kak-Leen posted on 10-7-2014 03:58 AM
Rasa  ...

sometimes,people mmg tends to look down upon housewife ni..

x mengapa la,kita sendiri tau why kita pilih to become one,ye x?

mulut org ni kekadang insensitive..