CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2934|Reply: 0

Siapa Benci MLM sila bgtau pengalaman korang disini. TQVM

Hai semua...
Tujuan saya buat thread ini sebab nak kumpulkan maklumat atau apa2 saje info yg anda semua tahu tentang Multi Level Marketing (MLM). Tidak kira la ape jenis MLM pn bole.... Hai-O / amway / Zhulian / Score A / DCHL / dan lain2...

Saya perhatikan, ramai yg takut2 nk cerita atau luahkn ape yg terpendam ttg pengalaman mereka dlm MLM. Kadang tu ada yg letak **ul*an / H*** la.... Bagi saya tak perlu nk sorok2.. tulis jer, bagitau semua benda pn xpe...

Lagi bagus kalau korang semua berani utk tulis nama siapa MLMers yg telah memperdaya korang tu.
Bagi tau jer terus terang..
Siapa NAMA dia, KERJA kt mane, BELAJAR kt mana, anak siapa, kenalan siapa, korang jumpa kt mane, dengan siapa dia bawak korang jumpa, apa yg dorang buat kt korang. Hah kalau dorg kelentong tu ape yg dorang cakap. Korang cakap jer kt sini.... Sebabnya saya mmg nak tahu siapa mereka2 yg sanggup berbuat begitu, manalah tahu kalau mereka2 itu rupanye ada diantara kenalan kita ke, jiran ke, sedara kita ke, rakan sekerja kita ke...

Atleast kita tau ape yg pernah berlaku, dan disebalik perbuatan mereka itu. Hah manelah tau kan, kot2 cerita punye cerita rupanye org tu sedara kite. Maka tak sangka la pulak rupanye dia pernah aniaya / kelentong korang kan....huhuuuu dan pecah la tembelang dia bila balik kampung nanti.

Bagi saya, ia sekadar utk berkongsi info sahaja. Apa yg salah kita perbetulkan dan perjelaskan disini. Tiada niat utk mengaibkan atau menjaja cerita sesiapa. Cuma ingin tahu rahsia disebalik yg tersirat /tersurat.

So korang kongsi la kt thread ni yer...
Terima Kasih semua

p/s: Berani kerana benar. Luahan anda dapat menyelamatkan ramai org drpd terpedaya. Terima Kasih.