CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cm_asamkumbang

[SBS] Master Sun (So Ji-sub and Gong Hyo-jin) [Wed/Thu, Start 31th July]

WeAiNe posted on 10-10-2013 12:09 AM
lagi satu ada citekan ke sebab sebenar taeyang
hilang kat dlm utan tu selama 10 hari?

takde pon cite detail..

masih meriah lagi benang ni walopn dah habis..tyg kat on9..iols pon still meroyan & berdebar setiap rabu & khamis..motippp..

pergh, aku terjah rumah ni biler dh nak cecah page 100 pun!!!! giler lama dah tak terjah CARI ni, semenjak tukar ke bahagian baru!!! nnt kalo aku rajin (dan memang akan rajin kan diri) untuk buat review drama ni ek... gigih kot tiap2 malam rabu & khamis spazzing kat twitter dgn live recaps dgn citer ni... oh, spamming insta aku dgn gmbr2 dorg jugak...

@dauswq nnt aku buat review ek... sorry sgt sbb dah lama giler tak terjah sini!!

dauswq posted on 8-10-2013 04:31 PM
greatest love tu yg plg jgn miss..rugi wooo

erk, tapi aku pun tak tgk Greatest Love tu. hahahahahaha...

rukiaichigo posted on 10-10-2013 08:24 PM
erk, tapi aku pun tak tgk Greatest Love tu. hahahahahaha...

greatest love lagik best dr drama ni..
cha seung won mmg sengal..

rukiaichigo posted on 10-10-2013 08:21 PM
pergh, aku terjah rumah ni biler dh nak cecah page 100 pun!!!! giler lama dah tak terjah CARI ni, se ...

take time review..
tp sblm 15 dec, slps tu permintaan tidak dilayan...

kali terakhir aku nmpk kau review kt thread winter blows...

Follow Us
dauswq posted on 10-10-2013 09:17 PM
take time review..
tp sblm 15 dec, slps tu permintaan tidak dilayan...

oh, before 15th Dec ek? semoga aku sempat submit before dateline tu! huhuhuhu
aah, dah lama kan aku tak terjah sini!!!! lama tuh last time aku post psl TWTWB!
biler dh keje fully forecast ni, nak2 keje syif, mmg la dh xde masa nak masuk!!
ko pun tau kalo aku kat rumah, mmg xde la nak bukak forum kan. hahaha

dauswq posted on 10-10-2013 09:13 PM
greatest love lagik best dr drama ni..
cha seung won mmg sengal..

nanti aku try la tgk citer ni. kekekeke

tak pandai nk bg ulasan panjang2..

tapi citer ni oklaaa..walopon ada unsur2 mistik sikit,tapi lawak tgk hantu2 dalam ni mcm hantu sampah,hantu marathon dan hantu kopi

TAE YANG yg ada sixth sense ni me terbayang citer2 forumer yg boleh tgk hantu kt BOD MISTIK tu..mesti org2 istimewa yg bole nampak hantu rasa mcm apa yg taeyang rasa,cuma bezanya kita sbg MUSLIM ada pendinding doa..TAE YANG plk pakai JOONG WOON jd pendinding

dr segi lagu2 plk,me suka semua lagu dlm citer ni..

dr segi debaran nk follow up citer ni dan buat me tertanya2 tuk next2 epi, bagi me,citer ni msih dibelakang citer GHOST yg SJS berlakon tu sblm ni..tak sangka SJS pakai ringtone lagu GHOST tu tiap kali kuar lagu,mesti rasa saspen jer

Last edited by clara_nur on 11-10-2013 01:04 AM

mula-mula cerita ni keluar dulu, punyer lar excited nak tengok...pas tengok intro first ep. trus tergendala jap... elergik sket tengok citer yg seram ni.

tapi bila kawan kata citer ni memang best, beranikan diri tengok sekali lagi cuma kali ni berteman lar...

memang best giler.... heol!

wah..x sangka thread ni dh masuk page 94..skit lg nk kena katup..aish..nak kena komen jgk nie..hehe..makin lama, makin best plk cerita korea skrg ni..smp dh x terkejar nk tgk yg mn 1..makin lama aku tgk cerita ni, makin nak sama plk muka ging hyo jin dgn muka soyu(sistar)..pd pendapat aku lh..jgn nk lahar aku plk yea. ..

dauswq posted on 9-10-2013 07:01 PM
baru perasan
drama ni tak jelaskan sebab kenapa jo jo won boleh jadi satu-satunya protective shel ...

hah ko terlepas... dlm ep last ada bgtau sbb JJW jadi pelindung.. jawapan dia kat ayat matahari kecil ke ayat SIG tak ingat aku.. tp rasanya taeyang pun ada cakap.. masa cakap tu terus keluar flashback 1st touch jari telunjuk taeyang tu..

kalau tak silap aku ayat dia lebih kurang "kalau kita ada kebolehan blh tahu sape yg ditakdirkan utk kita dgn satu sentuhan je.. kan senang".. so maknanya JJW tu mmg jodoh yg ditakdirkan utk taeyang... kekekekekeke

--edit--
aku tgk balik ep last tu.. yg cakap kakak taeyang dgn bopren dia.. pastu taeyang cakap kat JJW.. tgk kat minit ke 1:00 ke atas.. eh jam 1.00 ke ats
Last edited by eyka on 13-10-2013 02:27 AM

Rate

1

2 hari aku marathon citer greatest love tu.. baru habis tgk.. wahhh plot dari bawah mendaki terus naik atas tak turun2 mmg best tp buat aku jeles jer sbb kenapakah tak buat byk lovey dovey mcm tu dgn JJW&TY.. nak sgt tgk.. kekekeke

masa mula2 aku mcm tak dpt nak bezakan antara dogokjin dgn JJW.. rasa sama jer la pulak kahkahkah... tp GHJ mmg pelakon yg sangat2 berbakat.. natural btol lakonan dia... dan dgn senangya dpt bezakan TY dgn AJ..

tp kan aku mmg nak gelak sbb ada part2 mcm ada connected la pulak.. terutama bila sebut 'KOJO' hantu dll... hahahahhaha

aku recomend gak korang yg suka master's sun ni utk tgk The Greatest Love jugak... sgt best.. ok skrg nak tgk balik master's sun.. rindu kat JJW... kekekekeke & sebelum 15 dec aku tulis review... hehe

iskhh jantung aku yg dugun dugun

Rate

1

ni dia..

Untuk tahun ni punya drama aku boleh cakap ini antara yang terbaik.
Hong sister tak pernah mengecewakan melainkan cite BIG..aku rasa formula cite master sun ni Hong sister ambik daripada cerita the greatest love. Untuk orang yg dah tgk greatest love mesti nampak persamaan dalam cerita master sun.

1. Cerita  (9/10)

- Berkisarkan kehidupan seorang gadis yang bernama tae gong shil mempunyai kelebihan melihat roh sama ada yang koma atau dah mati. Disebabkan perjanjian yang dia buat dgn roh2 lain masa dia kemalangan dan dia sendiri menjadi roh menyebabkan dia dapat melihat roh lepas dia tersedar daripada koma.

- Tae gong shil berjumpa dgn joong won presiden of kingdom yang tak percaya kepada roh dan dia rasa orang yg hidup harus teruskan hidup yang mati patut dia biarkan pegi tetapi dia sendiri terikat dgn kisah lampau dia dan dia tak dapat melepaskan hee joo drpd hidup dia. Kes penculikan joong won semasa remaja menghantui hidup joong won sehingga menyebabkan dia trauma dan tak boleh membaca.

- Kehadiran gong shil dalam hidup dia membuka mata dia berkaitan roh orang yg sudah mati dan bagaimana mereka memberi kesan kpd orang yg masih hidup.

2. Keberkesanan Lakonan (9/10)

Dalam cerita ini semua pelakon yang di casting antara yg terbaik. Semua orang melakonkan watak mereka dengan jayanya.

So Ji Sub as Joo Joong Won / Joo-goon
- Aku sedih sikit utk so ji sub sb aku nmpk bayangan cha seung won sbg dok gok jin dlm karakter joong won terlalu byk persamaan. sayang betul ini bukan original karakter dan so ji sub terlalu menjadi sprt dok gok jin.

Gong Hyo Jin as Tae Gong Shil / Tae-yang

- aku impress dgn GHJ walaupun watak ni lebih kurang mcm watak dia sbg ae jung dlm greatest love tp yg lainnya dia bole nampak roh dan dia bawa watak ini kepada level yg lain dan ko tak nmpk persamaan dlm watak ni. dia sgt adorable sbg tae gong shil.

Seo In Guk as Kang Woo
- pertama kali aku tgk dia berlakon dan aku rs dia bawa watak dia dgn baik. cuma aku rasa karakter ni nmpk sedikit kesian bila cinta dia tak berbalas but at least dia ada love line dia sendiri dengan yi ryung dan aku rs diorg berdua mmg cute couple.

Kim Yoo Ri as Tae Yi Ryung

- kakak ni berlakon bagus as yi ryung dia mengingatkan aku pada watak yoo in na dlm greatest love second heroin tp tak nmpk pathethic sgt. dia ada dia punya own pride dan tak di over shadow oleh heroin.

Choi Jung Woo as Kim Gwi Do
-setiausaha joong won yg sgt adorable. aku suka hong sister sb diaorg mesti akan buat seorg yg akan jd telangkai utk pasangan hero dan heroin dan kali ni pakcik ni yg jd telangkainya. Sesuai sgt walaupun dia selalu berlakon jahat tp dalam cerita ni dia sgt disukai.

Lee Jong Won as Do Suk Chul (Sung Ran's husband)

- aku igt ni pakcik yg akan memporak perandakan hidup joong won tp tidak dia yg jd antara penyokong kuat hubungan gong shil dgn joong won pakcik ni pun cute gak. suka tgk dia dlm cite ni.

3. Aspek teknikal (Lakon layar, teknik pengarahan, sinematografi)  (9/10)

Antara yg terbaik yang aku pernah tengok teknik pengarahan yang bagus kesinambungan satu episode kepada episode lain agak mendebarkan dan keserasian antara pelakon dapat diserlahkan dgn baik. Penulis skrip mcm kita tau diorg mmg tau apa yg diorg tulis dan diorg cari org yg terbaik untuk setiap karakter yang dicipta. Sinematografi mmg cantik dan roh - roh yg keluar walaupun menakutkan tp tidak keterlaluan.

4. Skor muzik (5/5)

terbaik la. Touch love yoon mirae dgn hyorin driving me crazy dan juga Gummy day and night memang addicted dan sgt sesuai dgn jalan cerita. OST yg plg berpuas hati untuk drama tahun ni.

5. Kebarangkalian untuk tontonan semula (3/5)

- nk tgk lagi sekali mungkin ada tp bkn dlam masa terdekat.

@dauswq aku calonkan Gong Hyo Jin sbg pelakon terbaik ... boleh dikatakan byk scene dia memorable dan sgt meyakinkan..

Lepas ni aku nk review empire of gold .. aku tak sangka lee yo won punya watak dalam cite ni sgt impressive lebih bagus dr soo ae utk yawang. Last edited by mafilee on 9-12-2013 11:19 AM

Comments

TOTAL =8+8+8+5+2 = 31/40 *10 = 7.75 Terima Kasih atas review Nomination: Gong Hyo Gin & Choi Jung Woo   Post time 15-10-2013 12:37 AM

Rate

1

mafilee posted on 13-10-2013 10:36 AM
Untuk tahun ni punya drama aku boleh cakap ini antara yang terbaik.
Hong sister tak pernah mengecew ...

utk supporting actor/actress ade tak nomination, mafilee?
sbb aku tgk kau tak de puji sgt each supporting actor/actress dlm cerita ni

p/s: klu ade masa, kau review sekali i can hear your voice...aku assume kau dh abis tgk kot

Last edited by dauswq on 13-10-2013 05:49 PM

dauswq posted on 13-10-2013 02:23 PM
utk supporting actor/actress ade tak nomination, mafilee?
sbb aku tgk kau tak de puji sgt each su ...

owh mestila ada ...pakcik secretary kim .. Choi Jung Woo pakcik ni mmg super adorable dan kelakar...dia bole jd apa saja lawyer, interpreter, caretaker apa je bole.. sebenarnya aku nk vote coffee ghost gak tu comeil betul dia kat sisi taeyang tu..tak payah ada dialog tp dia sgt memorable..

aku blum tgk i can hear your voice sb aku tgk empire of gold dulu...gile hensem go soo dlm cite ni..terpaksa skip lee jong suk dulu..tarikkan go soo kuat gile..

lepas ni baru aku tgk i can hear your voice..nnt aku review..tapi lambat sikit la tunggu aku balik dr busan...

oh ye jgn lupa credit aku ... ngehehe...