CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cm_asamkumbang

[SBS] Master Sun (So Ji-sub and Gong Hyo-jin) [Wed/Thu, Start 31th July]

dauswq posted on 23-10-2013 08:08 AM
mlm nnt aku bg kredit..
kt tmpt kerja ni terhad sket...

x baik tau kau cakap dia kekampungan..jae suk sendiri pernah cakap dlm running man, yg dia ni ratu drama komedi romantik..

p.timur3831 posted on 23-10-2013 04:10 PM
x baik tau kau cakap dia kekampungan..jae suk sendiri pernah cakap dlm running man, yg dia ni ratu ...

baru 3 jek kan drama romantik komedi..citer pasta, greatest love & terbaru - master sun ni
sblm ni memanjang jek ngan cerita sedeh

dauswq posted on 23-10-2013 08:26 AM
baru 3 jek kan drama romantik komedi..citer pasta, greatest love & terbaru - master sun ni
sblm n ...

oh..kalau yg tu,mmg aku x tahu sbb aku bkn follower goo hyo jin.

drama ni mmg best tapi masa last 2 episode bosan sikit tapi ending best

dauswq posted on 23-10-2013 04:26 PM
sblm n ...

Jgn lupa adik daus..GHJ ni dlm Thank you pon ada gak scene lawak sengal..sampai sekarang bila tengok minah ni iols teringat time dia igt Jang Hyuk tu jelmaan bapak dia...kelakar time tu..pg2 dia bangun terigt JH cium mlm tu ..dia kumur & gosok gigi ..he he.mmg sesuwai berlakon jd pompuan naive & sengal

rosmahisham posted on 23-10-2013 07:23 PM
Jgn lupa adik daus..GHJ ni dlm Thank you pon ada gak scene lawak sengal..sampai sekarang bila teng ...

citer tu aku tak tgk plak hehe...aku igt citer sedih sbb temanya psl hiv
dia antara aktress yg menjadi feveret scriptwriter sbb beberapa kali diambil berlakon semula...

lee kyung hee (misa, a love to kill, nice guy) - thank you, sang do go to school
hong sisters  - greatest love, master's sun

Follow Us
ak dah ak abis tgk cite nih nti ak bg review.. lama dah ak x abis kan tgk cite korea nih.. huhuu

1. Cerita  (8.9/10)
~ jalan ceritanya menarik.... serasanya xpernah lagi tgk genre horror+comedy dlm kdrama.....
~ kisah hidup TY yg horror.... dan bila TY jumpa JW....., , berubah 360%..... JW lah kira tangkal bg TY tuk elekkan dr hantu2.....
~ hantu2 dalam neh ada yg bersahaja dan ada yg seram2 cokodok panass.... , paling menarik bg is hantu tong sampah, ( berjasa sgt hantu ni....dan last2 dpt habuan yg setimpal laa.....) hantu maraton (sengal , nak jugak habiskan pelarian dia tuh....., ), hantu kopi ( wooo.... yg neh bestfriend TY..... ), hantu piano ( nak sedarkan TY, best sbb JW guna kuasa dia lebih pd TY )
~ kisah CHJ jer bosan dlm semua hantu2 neh....bosan sbb lambt sgt.... boleh pendekkan jer...., dan boleh ditambah lagik ngn pelbagai hantu2 lain kannn....
~ overall citer ni boleh diterima di sebabkan watak TY yg sedia maklum ngn "3suku nya" , serta permulaan baru bg JW a.k.a SJS....

2. Keberkesanan Lakonan (9.3/10)
Goo Hyo Jin - Taeyang (best actress)
~ best sbb dia teruskan lagik legasi "3suku nya" dlm master sun ni....  xkisah walopun ada iras2 dengn yg sebelumnya.... , kena sekali watak TY ngn GYJ.....

so ji sob - joo woon (best actor)
~ pertama kali tgk dia berwatak JW neh....dan x nafi dia bawa ngn cantek....., lari la ckit dr drama2 dia yg lain.....
"kojoh" dia lah yg menyelamatkan dia.....

sec. kim (xtau nama benarnya.... ) (supporting actor)
~ bapak bear neh best la...., dia jaga baby bear dia dgn baik skali.... xkira la dr segi nasihat, provok (pasl TY ), dan lain2......

3. Aspek teknikal (Lakon layar, teknik pengarahan, sinematografi)  (9,1/10)
~ cun la bila cara hantu2 tu kuar.....,

4. Skor muzik (4.5/5)
~ semua2 suka, paling layan ost hyorin, & gummy,

5. Kebarangkalian untuk tontonan semula (4/5)
~ mood mari..... layann......, layan epi. yg dah di mark kan....

@dauswq

Last edited by ismaha on 24-10-2013 02:18 PM

Comments

TOTAL =8.9+9.3+9.1+4.5+4 = 35.8/40 *10 =8.95 Terima Kasih atas review Nomination: Gong Hyo Gin, So Ji Sub & Choi Jung Woo  Post time 24-10-2013 02:24 PM

Rate

1

ismaha posted on 24-10-2013 01:36 PM
1. Cerita  (8.9/10)
~ jalan ceritanya menarik.... serasanya xpernah lagi tgk genr ...

markah keberkesanan lakonan berapa ismaha?
mmg tak de nominasi ke?

dauswq posted on 24-10-2013 02:09 PM
markah keberkesanan lakonan berapa ismaha?
mmg tak de nominasi ke?

dah edit balik.....

ismaha posted on 24-10-2013 02:19 PM
dah edit balik.....

ok thx~

dauswq posted on 24-10-2013 02:22 PM
ok thx~

tq mod kedit2 tu....

awat ckit sgt bukang is dah bgtau ker nak 100++ ... ??
tapi x per la redo' jer sbb review ckit jugak kan.....   lagipun igt2 lupa dah tu......

ismaha posted on 24-10-2013 02:31 PM
tq mod kedit2 tu....

sbb review tak sedetails aku wat..

larikkkkkkkkkk

dauswq posted on 23-10-2013 04:08 PM
mlm nnt aku bg kredit..
kt tmpt kerja ni terhad sket...

Thanks mod for the tacang

And ya, aku pun setuju pasal GHJ tu. Dia ada something yg pelakon lawa tak ada. Tulah dia boleh bawak watak sengal dgn jayanya macam bukan lakonan.  Hehe.
But still, aku rasa dia lawa tp bukan tipikal punya lawa la.

yeah....finally saya berjaya menamatkan citer nie...

monreyes posted on 20-10-2013 11:49 AM
citer best tapi ending sedih...

apa yg sedeynya? kan hepi ending....

ayushuhada04 posted on 28-10-2013 10:44 AM
apa yg sedeynya? kan hepi ending....

agaknya aritu yg tgk on9 bkn last episode kot...
x menyabar2 punya pasal...
minggu ni last kan ..standby...

rebiuku bak tacang  @dauswq

CERITA : 7.5/10

Cerita yg baik dari Hong Sisters selepas tahun lepas kita semua tersentap dgn kesenduan BIG yg failed big time tu.. tema drama juga menarik pasal hidup sorang gadis yg happy go lucky, cerdik, aktif pada awalnya tp jadi suram dan kelam lepas mengalami satu kemalangan...selepas koma 3 tahun sedar2 taeyang ada kuasa psikik boleh nampak dan berkomunikasi dgn hantu...tp ada sixth sense macam ni bukanlah satu superpower yg menarik sbb rupa hantu-hantu tu agak mengerikan dan selalu pulak tu kacau taeyang sampai tak boleh tidur...kesian...sampailah satu hari taeyang bertemu pelindungnya joogun yg mana bila tersentuh joogun hantu-hantu semua akan hilang...aku perasan yang Hong Sisters selepas drama My Girlfriend is Gumiho semua drama mereka mesti ada unsur2 mistik, mitos, fairytale or benda2 yg tak boleh diterangkan secara logik ni lah...macam drama the greatest love jantung heronya dugeun-dugeun gituh bila terdengar lagu national treasure girls..mmg satu perkara yg susah nak dibuktikan secara saintifik kenapa boleh jadi mcm tuh...begitu jugak keadaan taeyang dlm drama ni bagaimana dia boleh nampak hantu dan bagaimana dengan sentuh joogun boleh menghilangkan hantu-hantu tersebut...well tu semua tak perlukan penjelasan pun...just nak tunjukkan petanda yg diorang tuh adalah soulmate...tiba2 aku teringat citer hindustan dil to pagal hai (tetiba jah) yang heroin pooja tuh ada cakap "Dia akan berikan sign yg seseorang tuh adalah tercipta untuk kita dan kita boleh tau serta merta" (dlm filem ni pasal bersiul dgn bunyi gelang kaki)...

aku suka subplot citer nih...kisah2 hantu yg datang pada taeyang semuanya sangat menarik...banyak kali jugak aku banjir bila kisah hantu2 nih terungkai...sob sob...antara yg aku ingat hantu yg madam go nak carikan jodoh tu...sedih...pastu hantu budak kena langgar yg mak dia nak bunuh diri...ada juga kisah hantu yg kelakar mcm hantu cermin yg menghasut suruh cantik, hantu scholar joseon, apa lagi ek...aku nak pujilah jarang cerita komedi yg boleh buat aku berjurai air mata...citer nih berjaya menggabungkan elemen komedi, horror, romance, drama...tinggal lagi takde aksi jah...

sebab apa aku bg 7.5 saja....aku tolak -0.5 point sebab nak ke penghujung citer nih dragging...yelah dah citer utamanya psl hantu cha heejoo dah selesai awal...ep 16 tu nak bawak diri ke US saja pun jenuh tunggu...drama sangat...nasib baik nak ujung2 episod tuh ada kisah psl mak woojin yg nak bunuh diri ...ni semua sebab nak extend episod punya pasal...lagi -0.5 sebab time jump setahun tuh...takde motif sangat la nak lompat2 masa nih....lagi aku tolak 0.5 point sbb ada elemen cliche drama korea;amnesia...dan -0.5 juga sbb ada plak plastic surgery (hanna)...-0.5 point lg sebab bg aku citer ni hilang momentum di pertengahan citer pada episod 10,11,12...masuk episod 13 dah start menarik balik bila joogun koma dan taeyang buat perjanjian dgn madam go...ah ye, walaupun aku tak suka plot amnesia tp lakonan taeyang time ni memang best...walaupun dok mengelak dari joogun tp dia selamba jer citer perkara sebenar pada joogun takde nak selindung2...dan lakonan so ji sub yg yg amnesia tuh kira believable la...dok curious psl taeyang...dah orang amnesia nih memang selalunya curious psl masa silam dia...dan dia masih ada naluri yg kuat bila tau hanna punya rantai tu tak genuine...

LAKONAN : 8.5/10

Gong Hyo Jin - 8.8/10 (Pencalonan Best Actress)
Cemerlang!! perlu komen ke...cliche kot...semua orang pun dah cakap...hehe...natural talent...natural acting...natural face...watak taeyang ni memang dicipta untuk gong hyo jin senang cakapnya...aegyo, sengal, kelakar, ceria, muka tebal, cebik, nangis, ketakutan semuanya menjadi...maksimum point aku 9 jah...aku tolak -0.2 bila kena rasuk (hantu cha hee joo & hantu wife pianist) tak begitu meyakinkan...tp bab kena rasuk yg kelakar2 tuh mejadi jek...anjing la kucen la...pompuan ballet, pompuan france lawak giler...minah ni mmg la sangat adorable...

So Ji Sub - 8/10 (Pencalonan Best Actor)
tak sangka sangat dia boleh berlakon mamat poyo-sengal-lagi-kelakar camni...chemistry yg sangat baik dgn gong hyo jin...

Lain-lain watak aku suka VP pakcik joogun tu...lawak la dia...takut bini tp dlm masa yg sama suka melawan gak bini dia...dia mcm tak berkenan taeyang awal2 tu tp lepas tu dia nampak mcm dok shipping joogun dgn taeyang...lagi pakcik seketeri kim tu best juga...kakak taeyang dgn security guard pun lawak...cuma aku rasa watak kang woo agak tenggelam sikit...selalu 2nd hero penonton akan suka dan akan ship juga dgn heroin tp hong sisters jarang buat 2nd hero terlebih menyerlah dari lead-nya...mamat god citer greatest love dulu pun tak menyerlah wataknya dibandingkan dgn hero...cuma yg aku ingat dulu aku suka junki lagi dari dongwook dlm my girl...watak yiryung pun tak la villain sangat...watak yg tak membencikan dan lakonan yang tak annoying...bagus..aku setuju dgn teori yg mengatakan watak jahat pun mestilah likable kpd penonton...overall lakonan semua pelakon dlm master's sun ni adalah sangat baik...hantu2 dan watak special appearance juga memberikan lakonan yg berkesan...hantu paling cute hantu kopi...kemana-mana pun mengekor si taeyang tuh...

TEKNIKAL: 8.5/10

mekap efek, lighting, camera works semua cemerlang...sinematografi yg terbaik...suasana di kingdom nampak high class sangat...bilik taeyang pun dibuat dgn teliti ada bawang putih bergantungan, patung budha, salib, tampal kertas pelbagai penuh rumah untuk halau hantu...cam mahal bajet citer ni...colour cantik...kamera mahal kot...mekap pun lawa...nampak flawless je kulit taeyang...fashion taeyang pun sesuai dengan dia...street & funky, casual sesuai dgn status kerja dia...takde la cam sestengah drama watak miskin tp baju kemain glamor nampak mahal pulak tu...

SKOR MUZIK: 4.5/5

Lagu-lagu sedap...jarang nak dpt satu drama yg penuh dgn OST yg boleh kata semuanya best...
1. Hyorin - crazy of you
2. Yoon Mirae - touch love
3. Jung Dongha - mystery

KEBARANGKALIAN TONTON SEMULA: 4/5

Definitely akan tengok semula...banyak moment2 yg best...

Last edited by parasitology on 22-11-2013 01:31 PM

Comments

TOTAL =7.5+8.5+8.5+4.5+4 = 33/40 *10 =8.25 Terima Kasih atas review Nomination: So Ji Sub & Gong Hyo Gin   Post time 22-11-2013 05:16 PM

Rate

1

dauswq posted on 10-10-2013 09:13 PM
greatest love lagik best dr drama ni..
cha seung won mmg sengal..

aku tengok cite master's sun ni dulu..baru tengok cite greatest love..
and yes..bagi aku greatest love lagi best..gelak guling2 and sampai tersembur air aku minum bile tengok cite tu

sukebintang posted on 28-11-2013 08:18 PM
aku tengok cite master's sun ni dulu..baru tengok cite greatest love..
and yes..bagi aku greatest ...

kau tak review drama ni ker sukebintang? alang2 dh tgk tu