CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anwarnuwa

[KOLEKSI]Cerita Hantu Kelakar Seram

izzarishaiqal posted on 26-9-2013 02:53 AM
Bila baca cite klakar seram ni aku teringat cite masa aku study dulu tahun 2005.masa tu aku duduk as ...

hahahahaha x boleh blah

sekali tu aku g jaga ayah aku kat 1 hospital ni..sebab sejuk dalam ward tu,akurasa nk terkencing..toilet dlm bilik tu pulak ada orang guna..ntah buat ape lah lama sangat...tp sempat lah aku dgr bunyik org ngeran..siap bunyik plap plap plap!
sebab x tahan aku pn g la kat toilet dekat luar yg mmg jauh..gelap!sunyi!betul2 belakang pintu masuk..x tahan sgt,aku masuk toilet tu tanpa pandang kiri kanan atas bawah..lepas je aku membuang yg besar dan kecil,aku flush la sisa tu aku pun kuar...terkejut besar aku sebab lepas aku bukak pintu,ada lak pompuan betul2 dpn cermin yg berhadapan bilik air yg aku masuk tu..aku pun buat dono je walaupun betul2 cuak masa tu..aku basuh tgn ( kena r jaga kebersihan kn ) aku sempat la jeling pompuan tu..makin seram bila aku nmpk dia betul2 pandang aku!tetiba dia dtg kat  aku,aku rasa mcm nkterberak kali kedua pn ade..makin lama makin dekat...dekat dekat..betul2 depan aku..aku x tau nk buat ape dah..nk lari,pintu kuar kat belakang pompuan tu,aku pn tgk dia..mata kiteorg bertentangan..dan dia mcm nk cakap sesuatu..
"adik..ni toilet perempuan"
aku pn cepat2 pandang keliling aku..ha ah..iyelah!xde tempat kencing  berdiri utk lelaki..aku pnx perasan sbb aku bukannye tgk kiri kanan pn td.aku pn nk cover malu,aku buat la suara kepit "sah2 mak pompuan!" terus aku blah dr situ..
tammat

Rate

1

epitosman posted on 14-10-2013 12:51 AM
sekali tu aku g jaga ayah aku kat 1 hospital ni..sebab sejuk dalam ward tu,akurasa nk terkencing..to ...

wakakakakaka... ko ni mesti jenis muke jambu cam zoey ni...ke rambut k pop???? hahahaha

mis_kiki posted on 14-7-2013 12:54 AM
Salam..

Saya nak join citer ok x? Tapi ni pengalaman dari arwah ayah masa zaman remaja dulu..

hahahahaa..giller sakit perut tahan gelak..sudahnye semua heran aku gelak tetiba.. mmg enjoi la arwah tu menelan hidangan special tuh....

siape_aku posted on 25-10-2013 11:52 AM
wakakakakaka... ko ni mesti jenis muke jambu cam zoey ni...ke rambut k pop???? hahahaha

mne kau tau ni?xde la jambu...hahaha manis tu ade
biasa la..kalau dahx tahan terkucil,main redah je r..mana toleh kiri kanan..

Tumpang lalu ...
Nak share satu citer yg terjadi kpd diriku ini. Kalau check post yg lepas2 aku ada mentioned aku sekolah berasrama (Sekolah Agama lagi....). Sejak aku masuk Form 1 mmg byklah citer-citer misteri yg aku dengar. Mcm2 legend yg aku dgr. Hantu ituelah ...inilah...dan sebagainya. Ada jugaklah yg terkena pada aku. Cuma kisah ini au ceritakan sebab agak pelik skitlah.
Mengikut senior aku ada seorg cikgu yg mmg legend dgn bende2 mistik ni. Dulu dier jadi warden. Tapi masa aku masuk form 1 dier dah resign jadi warden. Tapi masih mengajarlah. Dier ajar aku BM. Dier cikgu paling "brutal" lah.....kalau kantoi apa2 kes dgn dier, dier settle sendiri. Terimalah sepak terajang dier....tapi takkan jadi kes sekolah. Tapi dier mmg baiklah....sempoi, janji jgn langgar peraturan sekolah. Antara bende pelik yg pernah terjadi depan mata aku bila aku duduk dgn cikgu ni:-

1) Pernah kami tgh amek EXAM dlm hall sekolah. Dier duk atas stage mase tue. Tetiba dier turun and tahan seorg senior yg lalu tepi dewan. Dier suruh masuk....pastu bukak stoking and kasut. NAHH!!! tgk2 ada 2 kotak Dunhill. (Bila btau senior.....mmg perkara biasa. Tak tahulah mcm mana dier boleh tahu)

2) Pernah masa class aku kena balik dorm tukar baju sebab ada latihan Olahraga. Aku pun baliklah Dorm. Tetiba aku ternampak Cikgu tue kat bilik aku. Aku beri salam then btau nak tukar baju. Dier kata..."OK tapi cepat". Lepas tukar semua aku tgk dier dah berjalan ke bawah (dorm budak junior...jauh skit dari dorm aku).
Aku pun pergi bilik guru nak amik brg dr Coach aku. Tetiba aku jumpa Cikgu kat bilik guru.

Aku: Cepat Cikgu jalan.
Cikgu: Awak jumpa saya ker?
Aku: Tadi kat dorm saya cikgukan....(dah blurr)
Cikgu: "Cisss...dier dah buat hal ini.....Dorm awak kat mana?"

Lepas aku jawab. Dier terus beredar. Cikgu2 yg ada kat situ semua senyum and btau kan aku. "Dah2"...pergi training. Sampai skang aku rasa pelik.

Rate

1

Follow Us
Gabungan yang mesra antara seram dan kelakar. Selakar jadinya.

Ada satu lagi thread lebih kurang macam thread ni jugak.

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=536537

cerita seram kelakar dalam thread tu pun boleh tahan best nye. Last edited by Missy_la on 30-10-2013 09:17 PM

siputsedut posted on 18-4-2013 02:27 PM
dlu ada forumer ni post kisah hantu lawak nk mati  or at least bg iols lawak la... @Joe^Duan

...

hahahahaha
mmg lawak

epitosman posted on 9-5-2013 11:26 AM
Aku tention on9 pakai hp ni!
Berbalik pd cerita histeria tu..
ok,kira ramai jugak la yg kne hister ...

sampai bergema telinga dibuatnya
hahahahaha

aku pun nak share laa...
aku rasa x lawak tp pelik je

kes ni masa aku darjah 2 dalam tahun 1990
duduk kuaters bomba kag sg besi
sapa2 yang tau...antara kem sg bsi sama balai bomba
dulu2 tgh2 dia ada kawasan luas berbukit...atas bukit tu ada satu pokok besar rendang....
sekarang dah jadi kawasan sekolah rendah agama
kalau balik sekolah ikut kawasan kem..mesti lepak situ tido2 ayam...sebab best sejuk je
tapi bukan pokok tu citer dia

dulu kami ni rajin bercucuk tanam kat kawasan bukit ni
nak masuk kasawan ni...kalau dari kuarters bomba...kena lintas longkang/parit besar...atas dia mmg ada satu jambatan shj..xde tmpat lain boleh melintas...

ada satu hari tu...
ntah apa dtg rajinnya...aku sama che'mah (lelaki tapi xtau apsal kami panggil nama tu) dan hatta pergi la sana nak jurus air kat tanaman kami...sekali ada dengar macam satu bunyi pelik...bunyi yang kami x pernah dengar...dalam aku cuba nak pastikan bunyi apa...ada dengar perkataan "lari"....sayuppppppp~ je kat gegendang telinga aku...bila aku toleh aku tengok derang dah sprint 100 meter....berjemaah meninggalkan aku yang blur2 ni...

tapi yang paling musykil....masa derang dah lintas dan tunggu kat pondok lepak dalam kuaters ambil oksigen akibat sprint tadi....aku dah tunggu derang kat pintu pagar....drang tanya aku...macam mana aku leh sampai dulu...aku ckp...jangan tanya...aku rasa cam aku berlari atas angin je masa lintas kawasan parit/longkang tu....

sekian cerita mistik aku berlari atas angin

Rate

1

Perghhh macam rabuan pit dah tahap kelajuan ko tu.

6VI6 posted on 31-10-2013 05:55 PM
Perghhh macam rabuan pit dah tahap kelajuan ko tu.

bila dah besar sikit baru aku tau
kita dalam keadaan darurat/cemas...
mmg kengkadang benda mustahil pun kita boleh buat..
maybe masa tu aku lompat super kijang melepasi parit/longkang tu

epitosman posted on 14-10-2013 12:51 AM
sekali tu aku g jaga ayah aku kat 1 hospital ni..sebab sejuk dalam ward tu,akurasa nk terkencing..to ...

haha.. u buat gaya akak-akak ker..

suspen jer ai.. kelakar okehh

kihkihkih.. best thread nih. xde lagi ke citer baru

SALAM...TAKDE UPDATES KE ? TAKKAN DAH ABIS CERITA2 KELAKAR DARI FORUMER?

mizzmimi posted on 31-10-2013 10:27 PM
haha.. u buat gaya akak-akak ker..

suspen jer ai.. kelakar okehh

x de lah akak2  sgt...bolehlah cover lagi..hahahaha
knp rmh atas ni slalu dgr org main guli eh?

epitosman posted on 10-11-2013 11:32 PM
x de lah akak2  sgt...bolehlah cover lagi..hahahaha
knp rmh atas ni slalu dgr org main guli eh?
...

masa ai duduk apartment dulu pun selalu dengar

bunyi guli jatuh melantun-lantun, bunyi guli bergolek

bunyi perabot kena seret..

yang peliknya bunyi tu pukul 2-3 pagi

ada yang cakap itu tanda ada makhluk halus

wallahua'lam

ke cikgu nor yang sebut number sekali?

anwarnuwa posted on 15-4-2013 11:56 PM
citer 2 (aku tak terlibat)

member sekolah menengah aku, wan dan syami yang cerita. time tu dorang ...

hahahaha! kelakar!