CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

[Tempatan] Tertonggeng dalam baldi

nauzubilahminzalik...

alfatihah..

takziah...

Alfatihah..takziah..

Satu cara berkesan untuk kasi pengajaran untuk ibu bapa yang lain adalah dengan mengenakan hukuman kepada ibu bapa cuai sehingga menyebabkan kematian anak,.

Tapi kat malaysia susah sikit. Orang guna sentimen emosi berbanding akal fikiran. Perasaan kesian kat ibu bapa sebab anak mati lagi tinggi berbanding kecuaian ibu bapa. Apatah lagi melayu tak habis2 dengan ayat klise "Takdirrrrr....". Apa2 jadi, alasannya 'takdir'.

al fatihah.... takziah

Innalillah...
Sebab tu la aku slalu bebel kat laki aku kalau dia tak tutup pintu bilik air

Follow Us
Kesian kat mak dia..mesti menyesal tak sudah but harap sangat dia tabah dengan dugaan ni.  

Apa yang dikesalkan tu kecuaian..ada baby macamni memang nak kena mengadap every seken.  

Mungkin dah menjadi kebiasaan membiarkan saja anak tu cuma kali ni tak bernasib baik.

Telepon suami tu okay...tp telepon sbb nak bincang 'hasrat utk beli rumah'???

Tak bleh ke perbincangan hasrat tu ditangguhkan sampai suami balik kejer?

Wal'iyaazubillaahi min zaalik...& innaa lillaahi wa-innaa ilaihi raaji'uun. Kalau isu penting / emergency takpe lg utk tepon suami...tp kalau isu nak beli umah sampai anak terbiar mati dlm baldi, itu kecuaian tahap tinggi.....semoga hasrat beli rumah tercapai dlm masa terdekat supaya boleh lebih bangga & bahagia dgn rumah besar...

Miss Nigga, okay tak cara lahar iols neh?

memang x leh leka walau sesaat kalau ada budak kecik..
bulan lepas aku balik kg..pegi solat kat surau..sekali anak, mak, kakak, adik ngan anak2 sedara aku..
anak aku 1 year plus..masa aku nak mula solat tu aku suruh anak aku duduk dalam surau tengok aku solat..
mak aku cakap "biarlah dia nak main kat luar..ramai yang boleh tengok2 kan..kalau nak kira risau jer nak solat pun x boleh.."

aku dengar mak aku cakap cmtu xpelah dorang tengok2 kan..
aku pun solat..sekali masa sujud yang akhir aku dengar gedebuk..uwaaa..
selesai bagi salam terus aku pi ambik anak aku..
tertonggeng dari tangga..bengkak dengan luka jugak la kat bahagian depan kepala tu..
lepas pada tu aku dah x boleh senyum dah..
aku tuam kepala anak aku dekat 30 minit supaya x bengkak..
mujur lah xde pape..memang aku x harap kat sesapa dah pastu..

Allahu akbar..tersentap ulu hati.sedih.

Al-fatihah.

~boolean posted on 22-5-2013 01:43 PM
Satu cara berkesan untuk kasi pengajaran untuk ibu bapa yang lain adalah dengan mengenakan hukuman k ...

Kalau alasan takdir je memanjang digunakan, last2 yg salah ALLAH la sbb mentakdirkan bende2 cenggini & maknanya isu kelalaian manusia tak perlu timbul....sdgkan ALLAH izinkan sesuatu yg buruk utk berlaku utk menyedarkan manusia akan kesilapan diri....

Cikgu2 pompuan skrg pun kkdg tak pikir pnjg...ada ke nak bincang isu teringin beli umah time2 tuh...kkdg terpengaruh dgn cikgu2 lain kat sekolah sbb istri aku penah sekali, balik kejer je trus tetibe serius ajak beli umah...tak semena2. Bila aku soal siasat sbb ape tetibe bleh sebut isu tuh sesampai dari sekolah, rupa2nya dia gitau sblm tu kat bilik guru rakan2 cikgu masing2 dok bincang ttg aset masing2...beli umah & tanah sana-sini & dok plan nak beli rumah itu ini....

PitMie posted on 22-5-2013 03:18 PM
Kalau alasan takdir je memanjang digunakan, last2 yg salah ALLAH la sbb mentakdirkan bende2 cenggi ...

nak buat macam mana, itulah mentaliti melayu yang meletakkan semua kejadian sebagai takdir...

Kalau dari takdir tu kita belajar kesilapan, ok lah juga. Ini dah kena 'takdir' pun masih lagi buat kesilapan sama...

inalillahiwainnalillahirojiun...
tak terkata sedih lau terkena pada diri sendiri...
akan lebih berhati2......

berat nyer tugas seorang ibu bapa nak membesarkan anak..mm..

That why saya tidak meletakkan sebarang baldi dalam toilet..sgt bahaya dan tidak terduga...al-fatihah

buterfly posted on 22-5-2013 03:15 PM
memang x leh leka walau sesaat kalau ada budak kecik..
bulan lepas aku balik kg..pegi solat kat sur ...

betul tu... dlu sy balik kg ade kenduri.. anak kecik lg dlm 9 bln gitu... nk tolong diorg msk tp xleh sbb ade anak kecik... pastu ade sedara ckp 'xpe, bg je ank tu kt sape2 kt depan tu... nti diorg tgkkan'... sy pelik, ade gak org yg jenis gini ye... xkisah anak tu... leh main bagi je kt sape2... ntah kenal ke tak... kang diculiknye anak kite, kite yg meraung... sy ckp kt sedara sy tu 'xpe la, sy jage sndri... xksah la org nk ckp sy mls ke janji ank sy depan mata sy'... terdiam die... geram pn ade..

takut mikir...anak lak tengah nakal ..teringat kat air kolah dlm bilikair, pintu lak manjang tkle tutup..buatnya dia manjat ke dalam tu

parent yg careless ramai sgt skrg..contoh mcm dalam keadaan malam sejuk dingin x pakaikan baby tu stokin, baju tebal sikit..
pastu dok biar anak lari2 tepi jalan
kat tempat ramai orang bersesak & x sesuai utk kanak2  pun dok usung baby
tak termasuk parent kiasu dok tolak stroller sampai langgar kaki orang

kaknab posted on 22-5-2013 08:44 AM
innalillah..sekejap ja tinggal, dah ajal kan x kira di mana2.. budak kecik ni mmg x boleh lepas dari ...

btl tuh...

~boolean posted on 22-5-2013 01:43 PM
Satu cara berkesan untuk kasi pengajaran untuk ibu bapa yang lain adalah dengan mengenakan hukuman k ...

kalau terbunuh pun takdirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.................