CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: devil_fruit

Senarai Kekayaan Melampau Anak-Anak Menteri...Saksikanlah!!!

Close [Copy link]
Defcon2 posted on 20-6-2014 05:08 PM
Kita korek skandal pemimpin Umno kesayangan ko dulu yang memerintah Malaysia lebih 50 tahun. LGE b ...

ko ni mmg buta tuli dan pekak badak.....nak berapa kali aku cakap baru ko nak ingat

pemimpin umno dah mmg korup....hal ni dah sedia maklum bodoh......tapi yg aku heran skrg ni pemimpin yg konon2nye suci tapi duk membalon jugak, pah tu macai beria ia menjilat, aku pun tak tau kenape blh jadi cam ni

pembangkang ni menyalak mcm anjing sane sini pasal ketelusan, pasal rasuah bagai, rakyat pun turut serta menyalak....tapi rupe2nye 2x5 je.....tu pun macai tetap menjilat taik tuan......ni yg aku pelik ni......melainkan pembangkang ni tak buat ape yg dia nyalakkan, baru betul pejuangannye......

akughi posted on 24-6-2014 09:09 AM
ko ni mmg buta tuli dan pekak badak.....nak berapa kali aku cakap baru ko nak ingat

pemimpin ...

Jadi bila pemimpin umno korup, ko nak buat2 tak nampak. Nak abaikan saje. Yang kurang korup ni ko sibuk nak tibai abis-abisan. Apa pny pertimbangan daaaa...

Lagi satu nampak sangat ko ni tak faham peranan pembangkang. Dah nama pun pembangkang, kerjanya menyalak/membangkang sahaja apa2 yang tak betul dibuat oleh kerajaan.

Kalau dia tak menyalak, memang tak guna la dia jadi pembangkang. Apa daaa benda basic macam ni pun tak tau. Macai jenis apa ko ni?

bukan dengki dgn org kaya..
kalau dapat dgn cara yg betul, guna dgn cara yg betul..
xda sapa nak persoalkan.

tp kalau seleweng hak rakyat, hati mana yg snggup terima.
nun kat pedalaman, ada lg makan nasi kosong brlauk kicap. tp kicap pn dh mahal skrg nih..

Defcon2 posted on 26-6-2014 04:00 PM
Jadi bila pemimpin umno korup, ko nak buat2 tak nampak. Nak abaikan saje. Yang kurang korup ni ko  ...

Dia ingatkan Malaysia sebuah negara komunis macam China dan Korea Utara. Kat sana memang tak ada pembangkang. Patutlah macai tak marah apabila hubungan Malaysia-PRC semakin rapat.

kaya nye depa..

kita yang undi dorang kat atas, dorang senang..kita susah..ape kejadahnya tu..

kita yang boss sebenarnya..

alangkah bagusnya kalau aku dilahirkan sebagai anak pm, aku akan mendermakan segala harta aku untuk tujuan kebajikan

Follow Us
ejans posted on 20-6-2014 06:59 PM
Ape benda ar korang nak dengki.
Korang kalo family mmg keturunan kaya2.
Networking kaya2 class ata ...

betul tu...kalau family dah mmg keturunan kaya drp zaman tok nenek, mmg agak senang untuk teruskan legasi kekayaan depa,
orang dah kenai, senang nak dapat contact, byk networking....
usah dok dengki la....kalau depa kaya melalui cara tak betul, balasan tetap ada, dok tuduh2 amik duit rakyat la, perompak duit rakyat la, ada bukti sahih ka? atau setakat sambung cerita2 orang ?  alih2 boleh jadi fitnah pulak...
yang penting, diri sendiri, nak jadi kaya ka, sederhana ka, semuanya bergantung kepada usaha diri sendiri, kalau dah berusaha dgn niat yg betul, insyaallah, akan dimakbulkan, cepat atau lambat je..

rezeki memasing.....

no politician should be filthy rich unless he's a crook

Kan orang Melayu tak kisah menteri rasuah sana sini, janji satu bangsa dan berugama Islam