CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28680|Reply: 111

Kucing punye pasal

Assalamualaikum WBT…

Ok,ni kisah pendek dari aku….aku takde mase ni...kisah ni  berlaku mase aku tingkatan 2 ke,tingkatan 3 (lebih kurang)...
umah yg aku duduk time tu ade 3 bilik…aku ngan abang aku share bilik paling blakang skali…
blakang umah aku ni byk kucing…blh kate tiap2 mlm kucing2 tu bergusti mcm rebut pompuan….sekitar 11.30-12mlm…
kadang tu pukul 2-3 pagi aku terjage sebab meow2 ni bertekak…mase awal duk situ,berangin gak…
sebab tak tau mcmne nak leraikan kucing2 tu tiap kali mereke gaduh@memekak blakang bilik aku…
satu hari tu aku dapat tips dari makcik aku yg gemarkan kucing2…
makcik aku ajar,salah satu care nak leraikan mereke dari bergusti,simbah air...cabut la meow2 tu nnt….
so,aku 2 bradik ni try la mcmne makcik aku ajar tu,memang mujarab…
lepas dari testimoni pertame, since malam tu lega dah sikit dah tau skill nak halau kucing WWF ni…

Nak jadikan cerite,ade satu malam tu,aku ingat time tu dah pukul 12 lebih sebab nightline(TV3) baru start,aku consider siaran tv3 dah tamat untuk haritu..
tutup tv,masuk la bilik…
tak lame tu,mula la wresling kat blakang umah tu, standby air le…bersih kucing2 tu aku mandikan…
tak sampai 2 minit, die return balik…so,bunyi lagi….
korang imagine la mcmne bunyi kucing bergaduh…uuwauuu…uuwauuuu….ah,lebih kurang la…
gi bilik air,cedok lagi air segayung…jirus,hilang bunyi….eh,tak lame die bunyi lagi...aku jengok kat tingkap,takde lak kucing kat corridor belakang bilik aku tu…aku tengok la keliling….
papppp!! satu bende hitam,nak kate besar tak jugak,tinggi,rambut smpai kaki....sah la bukan cik pon…sebab hitamkan….
bunyi tu memang datang dari arah bende alah tu la..memang sebijik bunyi suare kucing gaduh…
aku toleh belakang konon nak tunjuk abang aku,hmmmm,die dah selubung diri die dulu,tutup muke ngan bantal…
rupenye die dah Nampak dulu dari aku….kuang hasam punye orang…aku lari keluar bilik,ketuk pintu bilik ayah aku…
dalam ngantuk2 tu,layan gak anak die yang agak penakut ni…so,ayah aku pergi dapur bukak pintu belakang,bende alah tu dah takde…
ayah aku tanye la,macam mane sifat bende alah tu?? Aku cerite la mcm ciri2 kat atas tu…ayah aku cakap tu langsuir…sebab hitam,dengan bunyi die…wallahualam la…ayah aku cakap,cara nak halau die,gune daun tempe...die takut dengan daun tu…hmm?? Mane nak carik daun tempe kalau aku jumpe lagi??
dekat seminggu aku dua beradik tido kat ruang tamu...since malam tu,kalau dengar kucing bergaduh je,jirus skali je…andai kate bunyi lagi,lantak…ko gaduh la sampai sampai tinggal kulit…aku tak nak tau…
alhamdulillah,tu je skali jumpe sepanjang duk sane…pastu takde jumpe yang jenis macam tu….jenis macam tu?? ade jenis lain ke??
haaa..actually rumah yang aku duduk tu dekat dengan kawasan kubur islam n jirat cina…takpe,Lain kali aku citer yang lain2 yek…

Ok,itu je yang sempat aku share ngan korang…boss aku duk usha aku dari tadi...
adakah ape yang aku Nampak tu betul langsuir?? Kalau bukan ape?? Kalau betul,ape solution die?? Hmmm….moh share2 pendapat korang…uncle syib tunggu….

Salam sahabat...
Last edited by uncle_syib on 12-6-2013 10:59 AM

Rate

2

huhuhuhu... langsuir tahap otai nih... warna hitam... ada orang kata kalau warna hitam ni hantu dia ganaih sikit... tak tahula...

hehe awat hang macam tak takut pun?

lantak jer ler .. kucing tu gaduh sampai tanggal kulit ..

jefrilza posted on 12-6-2013 11:53 AM
huhuhuhu... langsuir tahap otai nih... warna hitam... ada orang kata kalau warna hitam ni hantu dia  ...

yeke kalo hitam ni otai??
waa..takotnyaa..sebab penah jumpa sume hitam.. tapi ingat manusia sebab bajet kalo hantu pakai baju putih.. so wat derk je laa..
waaa...tiba2 seram balik..

jefrilza posted on 12-6-2013 11:53 AM
huhuhuhu... langsuir tahap otai nih... warna hitam... ada orang kata kalau warna hitam ni hantu dia  ...

wahhh...mcmtu ek....tak sure lak....klu ade stori,mori2 le.....

Follow Us
twechen yg selalu gaduh sampai tanggal kulit ..

ocho posted on 13-6-2013 11:17 AM
twechen yg selalu gaduh sampai tanggal kulit ..

baru mama tahu, setiap malam belakang rumah mama pun dengar bunyi meow bergaduh, kawasan rumah mama pun ramai si gebu ni semua, bermacam macam kaler. 2 malam sudah beturut turut same time kul 11pm - 12am dengaq depa bergaduh. yg peliknya same time. hubby plak tak dak rumah....mama dengan anak anak kecik, hampir mama pi bukak pintu belakang. Di tangan dah stanby hose air, tunggu nak tembak ja meow tu dgn ayaq...tapi alhamdulillah gerak hati ni tak penah salah...mama terus simpan hose, just pi ensure pintu belakang tu locked....mau nya terpacak benda tu kat luaq...!@#$%^&*(....lagi satu rumah mama ni end lot, dah tu penuh dgn pohon mangga yg rimbun dan besar sayup...dah berapa kali suh hubby tebang tapi dia masih dok delay...penah mimpi banyak kali nampak cik lang duduk terkangkang atas dahan!!!  penah nampak jugak kucing bergaduh tapi mata meow tu dok pandang atas, masa tu baru kul 8 lebey, mama pulak dok sidai baju kat luar....5 minit later, surau berdekatan laungkan azan isyak...berterabor meow tu lari....pelik.

bunyik meow 2 mcm nyaring2 x..xslah pnh jugak dgr hilaian kak lang mse study dulu tp mmg nyaring dan panjang bunyik dia..org kate kalau bunyik dia kuat bnde 2 jauh kalau bunyik sayup2 bnde 2 ade dekat aje..wallahualam

abis tuuu..sapekah yang telah ko jirus ngan air tuu....tak pasal2 basah kena air...

dlm seram2 tu ada gak terselit lawak ...menghiburkan..
mauu lagikkk

sekali boss kucing mari daaaa...

mamaezah posted on 13-6-2013 11:40 AM
baru mama tahu, setiap malam belakang rumah mama pun dengar bunyi meow bergaduh, kawasan rumah mama  ...

skrg still ade lg ke mama??

kucin aku selalu gado malam2 kat dlm toilet..saje je aku kunci depa dlm toilet..buas sgt..

uncle_syib posted on 13-6-2013 04:25 PM
skrg still ade lg ke mama??

lor uncle ni tak baca betui betui ni...kejadian jadi dah dekat 3 minggu sampai semalam....satni malam kalo depa bergaduh lagi,mama nak suh hubby pi tengoks at...sbb pelik kan why at the very same time...??? hurmmm suami ni hati kering, dia dah besa mengadap benda ni semua...

mamaezah posted on 13-6-2013 05:00 PM
lor uncle ni tak baca betui betui ni...kejadian jadi dah dekat 3 minggu sampai semalam....satni ma ...

upsss...bace kurang fokus sbb bos duk usha2...hahaha...jgn mara aaa....so,skrang mcmne???

uncle_syib posted on 15-6-2013 08:52 AM
upsss...bace kurang fokus sbb bos duk usha2...hahaha...jgn mara aaa....so,skrang mcmne???

ni la nak cerita ni....
hari jemaat malam sabtu..."depa" begaduh lagi, waktu sama tuuu!!! mama kelam kabut suh suami pi keluaq jenguk,
dia pun terus bukak lampu semua, pelan pelan takut plak hero hero dia bangun, mama ikut dia dari belakang
sampai kat dapur, baba tolak mama ke belakang lagi, kata, "dah dah jangan sibuk nak tengok, terus dia bukak pintu jengukkeluaq,
betui macam syib kata, bukan sora kucing tu...kucing tak dak pun!!!!!!!!!!! baba keriau, "hang tok sah dok menyalak kat sini,
jangan nak berani kacau anak bini aku, nanti aku bakaq hang...mama dah kecut tulang lutut semua terus undur ke belakang...terus baba tutup
pintu...terus dia masuk toilet mandi amik wuduk....mama pun ikut sama lah. Tak tau hujung pangkal tapi takut kena marah, so ikut saja lah.

Lepas tu hubby baca surah Al Baqarah dan beberapa ayat ruqyah...mama ikut separuh pas tu baby menangis, suami terus suh mama pi tengok depa...
kul 1 lagu tu, baba masuk bilik, terus peluk anak anak teruna dia, mama tidur tepi baby...tak berani nak tanya apa..

hari ahad pagi, baba bawak kami semua breakfast, lepas makan, dia ajak pi Pantai sepang, time tu baru mama tanya, apa jadi malam tu..
baba cerita....

lepas dia bukak pintu, "benda" tu tengah mencangkung korek tong sampah jiran, belakang, baju hitam, rambut mengerbang sampai ke tanah, dia tengok baba keriau kat dia, terus zusss terbang hangggg!!!!!!!!!! so baba warning. sampah ikat kuat kuat kat luaq, jangan buang sampah time maghrib.
mama terkedu, syib hang tau ka!!! alhamdulillah bukan mama yg tengok...

Rate

1

mamaezah posted on 17-6-2013 09:15 AM
ni la nak cerita ni....
hari jemaat malam sabtu..."depa" begaduh lagi, waktu sama tuuu!!! mama ke ...

so ada lagi ke gangguan lepas tu mama ? suspen noo ..

Langsuir pencacai sampah..boleh diambil bekerja oleh DBKL.