CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saifulperak

Cara memasuki alam bunian - Mohon Penjelasan

pergi tak kembali nanti jawabnye...

bunian ni salah satu jin gak kan

len kali kalau dah masuk alam bunian tu bawak la camera.. pakai fon camera pun ok.. leh record bedio skali

owhhh sy pon penah hampir masuk alam bunian...ni kisah benar...bukan tipu..tp sy terselamat sbb kwn tegur sy n tarik sy...kalau tak tak tau laaa....

sy penah buat thread pasal ni beberape bulan lepas

amalan2 mistik kena ada guru...kalo tak berguru nnt setan amik alih jd guru.....motip nak masuk alam bunian??..

MariaClara posted on 19-6-2013 01:59 PM
owhhh sy pon penah hampir masuk alam bunian...ni kisah benar...bukan tipu..tp sy terselamat sbb kwn  ...

citer ler detail sikit :-) menarik tu

k_a_a posted on 19-6-2013 07:29 PM
citer ler detail sikit :-) menarik tu

oo mase tu peknen anak no.1..baru sebulan x silap....pegi konvoi ramai2 ke cherating..dlm perjalanan tu stop kat satu skola..tp sy x bape igt name tpt tu..tp mmg sunyi..mase tu pulak magrib..aku stop kat skola tu sbb nk terkencing sgt2..so pulaknye aku dgn ppuan 3 org je naik ke tpt toilet lps mntak kbenaran pak guard..pi la toilet..aku msuk dulu..mase aku tgh membuang tu pon aku dh terdengar riuh rendah kat luar..tp aku diam..lps aku kuar kwn aku plak masuk..time tu la aku dpt..aku rase mcm bdk2 skola tgh bermain kejar2 riuh rendah..aku toleh sbelah kiri aku..ade satu sinaran cahaya yg sgt terang bercahaya...dan kat situla aku nampak satu titi..mcm jambatan sgt cantik yg menghubungkan antara tpt aku berdiri dgn bangunan skola sbelah sane..mcm ade kolam keciik kat tgh2 tu..tu pasal la ade titi tu...aku rase mcm ehhhh best nyeee..cantik...aku pon jerit kat kwn aku dlm toilet tu...beb ko dgr tak suara ape tu? bdk2 skola ni tau...cpt kuar tgk...kwn aku dari dlm toilet pon ckap aku giler ke mne ade org magrib2...aku dah jln kearah jambatan tu...aku nmpk bdk2 berkejar2 dlm kelas cume x bape jelas pakaian dia...rase ingin tau tu membuak2..sbb sinaran cahaya kat jambatan tu bersinar2..pastu tetibe kwn aku kuar panggil aku..nk gi mane tu? aku cakap lg skali aku bg tau dia...kan suar abdk2 skola tu..dia dgn pantas rentap tgn aku..suh aku jln cpt....lps aku langkah beberapa tapak..hilang suara2 riuh rendah..aku toleh blakang...gelap gelita....

smpai je kat pak guard aku potpoetpotpet x puas hati...aku tnye kwn aku btol2...xkan dia x dgr..lps aku tanye pak guard dia senyum je...mcm2 ade nakkk...cume mls nk bgai tau kamu awal2..sbenarne skola ni blom bukak...dlm pembikinan kate dia...aku tersentap jap...besyukur je sbb kamu terpilih...aku pon diam...yg peliknye nk balik dari cherating aku suruh laki aku cari balik skola tu..tp mmg x jumpe..hmmmmm puas pk name skola tu tp mmg x dpt igt..padahal mase benti tu mmg aku bace name skola tu mustahil x bace mmg terpampang besar...sorang pon x igt name skola n name tpt tu..walllahualam

Rate

1

Follow Us
wowwieeee menarikkkk

tok ni nk carik mangsa rogol sebenarnye..jahat punya orng tu... nyaaaaaaaah kau dari bumi bertoah iney

Perasan tak korang..bila bercerita tentang alam bunian,kita or mereka or sesiapa pun akan guna perkataan 'orang cakap'..tak pernah lagi dengar dari orang yang konon dah masuk dalam dunia tu

Bapa ku pnh nak msuk alam bunian ni tp dia tersedar n patah balik..dia crita dia jd bingung pdhal jln tu jln yg familiar ayah ku lalu..dia dah masuk.nampak rumah mcm rumah felda..tersusun cantik tp rupabentuk pelik mcm rumah orh zaman2 dulu jenis tiang tinggi2..ayah kata dia tak nampk sape2..cuma nampk budak2 kecil main2 tp diaorang wat tak tahu je..ayah nak bertanya kat mana die tp tak jumpa2 org..ayah tak sedap hati dia patah balik..nasib jumpa jln balik.dia toleh belakang dah tak nampak rumah kayu tiang tinggi tu..hmm..wallahua'lam..hanya Allah benar2 mengetahui

kakiputaralam posted on 20-6-2013 07:57 PM
Perasan tak korang..bila bercerita tentang alam bunian,kita or mereka or sesiapa pun akan guna perka ...

sy pon dah kira masuk..cume x masuk abis sempat diselamatkan..tu je...

Kita boleh masuk alam bunian secara roh, mereka ni kulit putih, teknologi tinggi, alam mereka tiada pokok, tapi ada bangunan, tiada malam, cuaca cerah, tapi tiada mata hari, itu je yang aku perasan.

msrosse posted on 17-6-2013 11:59 AM
ermmm ... baguslah tu cuba mender2 yg tak berpaedah nih ... elok2 nak pergi ke alam bunian .. terus  ...

Lawak la statement nih ehehehe

Dah takde tpt lain ke TT nak g bercuti..adoiyai..kalu bukan luar negara, dlm negara nih pun banyak tpt2 menarik..xyah la cari nahas. yg kesian org2 yg kite tinggalkan tu, masuk kejap takpe, kalu g terus cam kes sepupu forummer tu camne?ada bran?

MariaClara posted on 20-6-2013 10:44 AM
oo mase tu peknen anak no.1..baru sebulan x silap....pegi konvoi ramai2 ke cherating..dlm perjalan ...

Menarik nyer citer..but komperm ke tu bunian?Kan ada macam2 makhluk lain..

Emoloser posted on 27-6-2013 03:38 PM
Kita boleh masuk alam bunian secara roh, mereka ni kulit putih, teknologi tinggi, alam mereka tiada  ...

pernah obe ke? cam details jerr ...

Sayer nie bukanlah nak memfenikkan keadaan, tapi toksah lah deme kalut2 nak masuk bunian2 nie, alam menesia pon blom habih teroka...
haish la...

msrosse posted on 27-6-2013 04:51 PM
pernah obe ke? cam details jerr ...

Masa tu saya kena anemia, badan lemah, kepala sakit, banyak darah beku, mata pula dah merah bengkak, terasa macam ada ketumbuhan di belakang mata.
Tiba-tiba terasa macam badan saya melayang naik ke atas, laju je naik, ingat dah mati, jumpa orang putih 2 orang, saya tanya dia. where am I? Dia hairan tengok
saya, pastu dia bawak saya masuk dalam satu trowong, macam trowong ex-tray yang ada kat hospital. Dia kata nak proses roh saya. Tiba-tiba saya terjaga.
Mula-mula saya ingat mimpi, tapi penyakit saya semua hilang. Pelikkan. Saya rasa diaorang tu orang bunian dari dimensi lain.  

berrygurl posted on 27-6-2013 04:43 PM
Menarik nyer citer..but komperm ke tu bunian?Kan ada macam2 makhluk lain..

xtau la berrgurl...tp sape dorang tu sume? ade makhluk bernama lain ke selain bunian yg menyerupai manusia...maaf aku pon sbenarnye kurang jelas...tp ape yg sy pasti kejadian tu mmg benar2 berlaku depan mata...skarang anak sy tu dh 9 tahun...kalau nk tau dia suke berkhayal n suke bercakap2 sendiri...dan paling best imaginasi dia sgt tgi..kalau dia nk buat sesuatu dia akan menzahirkan memalui lukisan..lukisan dia sgt menarik tau! xtau la ade kne mengena tak dgn kes tu..hehe tp ape2 pun sy tetap percaya jika Allah mengkehendaki sesuatu dia pasti akn terjadi....yg baik tu dtg dari Allah..yg buruk dari diri sy sendiri..wallahualam...

dari segi hukum agama..apa hukumnya?jaga2lah akidah tu...

MariaClara posted on 28-6-2013 11:35 AM
xtau la berrgurl...tp sape dorang tu sume? ade makhluk bernama lain ke selain bunian yg menyerupai ...

harap jgn salah faham eh, saya bukan mempertikaikan apa yg awak nampak, cuma camne kite nak pastikan sesuatu tu bunian @ golongan2 jin eh?tapi kalu simptom2 anak awak tu memang cam bunian je..