CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saifulperak

Cara memasuki alam bunian - Mohon Penjelasan

berrygurl posted on 28-6-2013 04:07 PM
harap jgn salah faham eh, saya bukan mempertikaikan apa yg awak nampak, cuma camne kite nak pastik ...

eh ehhhh takk takk...sy x salah paham langsung..sy cume explain je...tp crite tu dh lame 9 yrs ago..x rase pape pon...heheh

Bagi saya, alam bunian ni memang betul2 wujud, cuma kitorang x boleh nampak dengan mata kasar, hanya mata batin saja yang mampu tembus pandang. Seingat saya dalam pengalaman obe masa lalu, saya dah banyak kali terserempak atau bertemu dengan makhluk yang berupa manusia ini, beza yang paling ketara mereka dengan kita ialah kebanyakan mereka mempunyai ilmu ghaib yang sangat tinggi dan mereka bergerak sangat pantas dalam setiap apa yang mereka lakukan. Boleh kata mereka ni semua pakar dalam ilmu ghaib. Mereka akan layan kita dengan baik sekiranya kita bersikap sopan dan tidak ada keinginan yang jahat..

Dalam satu pengalaman obe saya, selepas terbang melayang jauh di atas hutan rimba, melintas tasik dan perkampungan, saya berhenti di satu tempat yang kelihatan seperti pekan kecil, ader pasar sayur dan ader asap berkepul2 seperti orang memanggang sayap. Saya macam tak percaya dengan keadaan yang betul2 nampak real, saya tunduk dan mencabut beberapa rumput yang tumbuh di tanah, eh, basah..kemudian saya berjalan menuju ke arah pasar sayur, ader bermacam2 tapi bnyak gak yang saya tak tahu namanya..saya ternampak sayur labu, eh besarnya..saya ambil dan cuba menekan labu ni, eh keras lah..

tak jauh dari labu nie ader dua orang, satu makcik dan satu lagi pakcik(saya agak mungkin suami isteri), mereka tak kisah dengan kelakuan saya juga, tetapi saya terdorong untuk bertanya...pakcik tempat ni kat mana ya?..anehnya pakcik ni diam jer..x lama makcik yang kat sebelahnya tu jawab.." tempat ni sama juga macam tempat kamu.." lepas tu saya tanya lagi, "aper nama tempat ni makcik?" makcik tu jawab..."tempat ni ciptaan.." lepas tu makcik ni diam dan saya masih lagi tidak faham dengan maksudnya "tempat ciptaan.." tu...dia macam rahsiakan sesuatu, lagipun saya kan tiba2 muncul di sana tanpa diundang tanpa dijemput..kemudian saya tinggalkan tempat itu, cuba fokus kembali untuk melayang ke udara tetapi tak berjaya, fikir2 baik bangun jer..tup! saya terbangun, pegi minum air pastu buat catatan kat jurnal..

rasanye, pengalaman lain tu dah tulis kat thread astral projections dah..

Rate

1

olyd88 posted on 29-6-2013 05:57 PM
Bagi saya, alam bunian ni memang betul2 wujud, cuma kitorang x boleh nampak dengan mata kasar, hanya ...

'obe' tu aper?

berrygurl posted on 29-6-2013 10:03 PM
'obe' tu aper?

obe=out of body experience=pengalaman luar badan

olyd88 posted on 30-6-2013 12:24 AM
obe=out of body experience=pengalaman luar badan

ooooOoooooOoooOOOOoO.. tq

apa buktinya alam bunian ni wujud...?

Follow Us
olyd88 posted on 29-6-2013 05:57 PM
Bagi saya, alam bunian ni memang betul2 wujud, cuma kitorang x boleh nampak dengan mata kasar, hanya ...

huhuhu serius ke ni?

hanya org yg dh mengalaminye je akn percaye kan? ssh nk explain kat org laaa olyd88

surfinv posted on 1-7-2013 12:55 AM
apa buktinya alam bunian ni wujud...?

x dpt nk jawab...
harap ade yg sudi membuktikannye...

saya percaya dengan adanya buniah..bukan ke bunian tu tergolong dlm golongan jin gak?
haritu suami ada cakap dia pernah pergi gunung jerai pastu kawan dia ada tunjuk antara dua pokok tu ada satu line hijau halus je.. kalau kite p lepasi garis tu, dh sampai la alam bunian...kire cam sempadan laa..

aku percaya sbb famili aku berhubung secara x langsung dengan orang bunian
orang bunian ni dibawa oleh arwah atok aku yg berasal dr tanah jawa
yg betul2 femes dgn kami namanya salmi... dan dia dah beranak pinak..satu famili besar dia tggal di dalam kebun getah belakang umah pakcik aku kat muar

berrygurl posted on 30-6-2013 10:43 PM
ooooOoooooOoooOOOOoO.. tq

wc..

MariaClara posted on 1-7-2013 12:02 PM
huhuhu serius ke ni?

hanya org yg dh mengalaminye je akn percaye kan? ssh nk explain kat org la ...

serius...

tu lah, orang zaman sekarang ni dah makin susah nak terima mende2 gini, mesti akan tanya mana bukti?...pertanyaan tu sama jer dengan bertanya samada malaikat tu wujud ker x, ia menggambarkan kurangnya kepercayaan/keimanan kita terhadap ciptaan/kekuasaan Allah Taala.

olyd88 posted on 1-7-2013 07:27 PM
serius...

tu lah, orang zaman sekarang ni dah makin susah nak terima mende2 gini, mesti akan ta ...

ya btol tu..sy pon dulu ssh nk percaya..tp bile dh mengalaminye sendiri...barulah tahu..mmg ssh nk jelaskan kat org mcm mane sy berada di sana..
sy bukan bermimpi..bukan mereka2 cerita..tp ianya benar2 berlaku...dan tidak semua org dpt mengalaminya...dan sy juga tidak pernah meminta...ini semua kerja Allah swt..

tp sy sekejap je...tak lame sbb kwn sy panggil n tarik tgn sy...dia x nmpak pape..cume sy yg nmpak....

Di sana, suasananya damai, sunyi, aman dan tenteram sekali.... anda mampu berjalan jalan ke mana sahaja selagi terdaya, selagi adanya tenaga alam ( tenaga deruan air tadi ) , tenaga ini akan digunakan sepanjang penggembaraan anda, jika tenaga ini sikit, maka perjalanan anda juga singkat dan pendek... jika tenaga ini besar, insyallah anda mampu menerokai lebih jauh.....perlu diingat, habisnya tenaga Alam ini, maka anda akan kembali ke alam nyata dan sedar semula..... ingat..jasad tetap di sini, yang pergi hanya Sukma anda sahaja....

teringat aku filem John Carter..

pengalaman aku sendiri lak aku penah belajar motor lps abis stpm dulu kat tempat tu baru bukak...aku tak tau pe2 selang beberapa ari jer kul 12thg hari-2petang jer mesti aku demam panas teruk2...setiap hari...leps tu ari khamis mlm jumaat aku mimpi aku nie ada kuarga angkat pakaikan aku baju kurung lama siap gan gelang patern purba kala...sedebuk2 kat tangan n kaki...ada lar dekat sebulan aku demam n setiap minggu mlm jumaat akan mimpi ke alam lain...alih2 kawan mak aku yg bercinta gan puteri bunian dia tegur mak aku...katanye ada pengawal dr bunian duk sebelah aku...lps tu dia mintak gf dia berunding gan org bunian yg aku mimpi tu..rupa2nye yg aku mimpi tu raja bunian...nsb baik ler berjaya rundingan...kalo tak dah kemana lar aku sekarang nie...tp serius aku mimpi tu kumain ler cantik2 org perempuan bunian nie...kulit dia org halus mulus berwarna emas yg baru kita beli n org lelaki dia teramat lar handsomenye...

aku memang teringin nak masuk alam bunian..
thanks TT.. nanti aku coba..

ada persoalan sket.
bukan nak jumpa bunian ni, hati kena bersih ker?
makna nya, bukan semua orang boleh jumpa orang bunian..

aku kalo dapat masok pun, cuma nak jalan2 saja..
sambil melihat kebesaran ciptaan Allah.. Last edited by capiloton on 2-7-2013 10:24 AM

poyohabis posted on 2-7-2013 09:56 AM
pengalaman aku sendiri lak aku penah belajar motor lps abis stpm dulu kat tempat tu baru bukak...aku ...

x menahan, member mak ko ade gf bunian....klako pulak bace coz of term 'gf' tu

knape raja bunian tu masuk dlm mimpi ko
berkenankan ko nk wat permaisuri die ke???

olyd88 posted on 1-7-2013 07:27 PM
serius...

tu lah, orang zaman sekarang ni dah makin susah nak terima mende2 gini, mesti akan ta ...

kewujudan malaikat memang dah termasuk dalam rukun Iman..
setiap orang mengaku Islam, WAJIB percaya kewujudan malaikat..

orang bodoh saja minta bukti tentang perkara ghaib..
org camni tak payah layan.. biarkan mereka dengan labu2 nya..

org yang mengalami perkara ghaib, selalunya takkan bercerita..
sebab apa yang dia lalui.. cukup cuma untuk dirinya..
dia yang mencari jawapan atas sesuatu persoalan..  dia jumpa, dia faham.. itu dah cukup..
tak perlu nak terangkan pada orang yang tak pernah mencari.. tak pernah berfikir..
buang masa saja terangkan pada orang yang takkan faham..

edoraixora posted on 2-7-2013 10:19 AM
x menahan, member mak ko ade gf bunian....klako pulak bace coz of term 'gf' tu

knape raja ...

ha ah member mak aku memang bercinta gan puteri bunia tp dr tempat lain ler...memang semua org kat opis mak aku tau...dr muda pakcik nie bercinta gan org bunian tak dpt kawin coz mak pakcik nie tak benarkan...tp bunian tu tak ler tua2 yg tuanye pakcik nie lar...memang mula2 dengar kelakor tp dah kenyataannye kan...aku tak penah jumpe gf dia tp mak aku kata tiap2 bulan gf dia dtg melawak pakcik nie...ala2 dating gitu..aku gelak je mula2 dengar...

bukan ler raja tu nak buat aku permaisuri dia dah ada permaisuri...nak buat aku jd anak angkat dia lar...tu jer...

poyohabis posted on 2-7-2013 10:27 AM
ha ah member mak aku memang bercinta gan puteri bunia tp dr tempat lain ler...memang semua org kat ...

aku percaye je pokcik tu bercinta ngan bunian
cume maksud aku yg klako tu sbb ko gune word 'gf' tu
cam kiut jer rase