CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haruslah

[Tempatan] Corat Coret Bola Malaysia: JDT vs Selangor utk ke 2 & 3 MSL. Sape menang?

elisdend posted on 3-7-2013 02:56 PM
zaman kegemilangan subadron aziz ni. kegilaan awek2 time tu. last2 dpt kat salwa. tapi last2 subad ...

aku pun tatau zaman kegemilangan sape sbb era lewat 80-an tu aku tau melalui pembacaan lepas aku kenal dunia bola sepak malaysia pada awal 90-an masa aku masuk skolah rendah....tym kedah kalah 3x dgn KL tu aku x masuk pra-skolah pun lagi....hahahahhaha

tp Subadron Aziz kinda familiar to me....memang dia kot yg main dgn KL masa tu....aku start kenal pemain2 bola Kedah masa tahun 1992....tahun di mana Kedah menang Liga Divisyen 2 tanpa kalah....then kalah final Piala Malaysia 1-0 kepada Pahang selepas kesilapan bodoh Azmi Mahmud gagal rampas bola dari Zulhamizan Zakaria pada awal permainan, tahun tu Pahang menang Double....then next year 1993 Kedah plak menang DOuble iaitu Liga DIvisyen 1 n Piala Malaysia.......

masa tu duo Fariza n Farouk Ismail, Faridzuan Che Hamid, Radhi Mat DIn n Olubunmi Adigun menjadi bualan setiap peminat bola sepak Kedah.......n detik xleh dilupakan adalah sepakan penalti Alistair Edward ditangkap kemas oleh Ahmad SObri Ismail.....woooooo what a memory lane...

now zaman kejatuhan bola sepak KEdah......n mungkin makin teruk bila tonggak cam Baddrol n Meen dikhabarkan mendapat tawaran lumayan dari pasukan2 kaya...hayyaaaaaaa

axl_bach posted on 3-7-2013 03:13 PM
aku pun tatau zaman kegemilangan sape sbb era lewat 80-an tu aku tau melalui pembacaan lepas aku k ...

fariza ngn farouk ismail tu adik bradik kn? ke kembar? hehehe aku igt2 lupe

maklum la kecik2 lg

ResellerMaxis posted on 3-7-2013 12:24 PM
orang kelantan kalau nak marah awe ok ar..sebab awe tu orang kelantan..masalahnya mat yo ni bukan  ...

dik, awak orang kelantan nak belajar cakap KL ke?
tak payah la dendam sangat dengan mat yo. ikut la dia nak buang medal ke nak g main team mana pun, lagipun dia banyak diam diri dari bercakap bukan2.

masalh bini dia je

axl_bach posted on 3-7-2013 03:13 PM
aku pun tatau zaman kegemilangan sape sbb era lewat 80-an tu aku tau melalui pembacaan lepas aku k ...

peh..ko punya memori power. aku byk sgt dah lupa. kita pun time tu kecik lagi kan. mana la nak igt sgt. tp semi pro mmg meriah gila. bola dunhill taja. takraw lak perillis ke apa

elisdend posted on 3-7-2013 03:22 PM
peh..ko punya memori power. aku byk sgt dah lupa. kita pun time tu kecik lagi kan. mana la nak igt ...

dunhill mmg xleh lupe....merah kuning....perillis itam kuning kn....

yg aku igt dulu2 nye bola mase david mitchell. keeper mane tah sepak bola kena montot dia..

haruslah posted on 3-7-2013 03:16 PM
fariza ngn farouk ismail tu adik bradik kn? ke kembar? hehehe aku igt2 lupe

maklum la kecik2 lg ...

kembor, Fariza abang Farouk adik......Fariza yg dpt anugerah Bintang Harapan lepas final Piala Msia tahun tu....

Follow Us
haruslah posted on 3-7-2013 03:31 PM
dunhill mmg xleh lupe....merah kuning....perillis itam kuning kn....

yg aku igt dulu2 nye bola  ...

yup,Dunhill sponsor kaw2 kot sbb tu meriah giler scene bola masa masa tu.....aku pun tatau apsal tp kalo keeper aku cukup igt nama M Pavalamani,ex-keeper Sabah...masa tu tahun baper ntah Selangor,Singapore n Sabah bersaing sengit giler di Liga Div 2.....badan gempal tp power siot.....

axl_bach posted on 2-7-2013 11:43 PM
alah, macam ler xder pompuan yg pakai cam biatchhhhhhh camtuh....padahal belambak jer mek2 kelate  ...

ya betul betul... ramai jer mek2 kelate yg over gitu. agak2 puteri umno lah kot

smallmama posted on 3-7-2013 03:09 PM
Rumah Mat Yo dekat rumah adik saya kat Besut...tapi dia ramai saudara di Kelantan...isteri anak sa ...

Mat yo orang besut kah?....ga hairan lah jika dia ada mashalah krisis identiti...orang besut majoriti sebegini....dan yag merantau itu lebih aman akui mereka bukan ummah besut...macam rafizi...asalam besut...tapi membesar di kemaman....saya kenal dia masa dia keje dlama O&g..katanya dia orang kampung saya...orang kemaman

sitihawa posted on 3-7-2013 03:55 PM
ya betul betul... ramai jer mek2 kelate yg over gitu. agak2 puteri umno lah kot

x payah laaa nak perasan yg suci murni gadis2 PAS yg biatch sundal sumer AMNU.....sama jer mek2 kelate yg sokong PAS pun ramai jer yg seksi ngalahkan Baifern Pimchanok.........kat Kelantan sumer tutup aurat kuhnun........ptuihhhhh laaaaa

heheheheheh

axl_bach posted on 3-7-2013 03:38 PM
yup,Dunhill sponsor kaw2 kot sbb tu meriah giler scene bola masa masa tu.....aku pun tatau apsal t ...

yang aku paling igt saudara Halim Napi...slalu sgt kua paper dolu²...pemes sgt beliau kn...dh tarap lagend dh tu

axl_bach posted on 3-7-2013 03:06 PM
hahahaha,ko ingat aku tatau ker???org cakap pasal citer Johor dulu2 laaa........zaman kegemilangan ...

saya yg tak tau bang.. start kenai team johor time abas saad, elister edward main jah....

masa aku sekolah rendah, aku ingat nama ni ;

- karel stromsik
- robert dunn
- ross greer

stromsik ni idola aku nih, keeper selangor zaman kegemilangan

waaah...  terkeluar lak nama2 bintang bola di era dulu.

korang dok cite bola era 90an 2000an .. masa tu mana agaknya pergi penyokong diehard fans jdt since 2013 tu ye??? masa tu dok luaskan dada dan dahi  masing2 ke

final piala malaysia 20 tahun dulu... sempoi jah....

dan gambo johor pon ada gak.. jangan bimbang... 20 tahun dululah..

cmf_rambutan posted on 3-7-2013 07:54 PM
dan gambo johor pon ada gak.. jangan bimbang... 20 tahun dululah..

ni versi LUASKAN dahi mu ni....
tgk muka pon tau muka caprut

rebecca_nur posted on 3-7-2013 02:52 PM
Kueng kueng kuenggggg

kuang..kuang...kuang.....

my_edlin posted on 2-7-2013 11:29 AM
mcm bodoh jer komen...klu tak PIYA yg pass bola tu x leh gak Farhan sumbat bola bodoh2 jer...asal  ...

hahahhhahhaha