CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

saka dan sihir bergabung, MELETOP! ~updates : stay strong..!!

fifie_olin posted on 20-1-2014 11:41 AM
umo dia bape thn...
ada la 'benda' yg bertenggek tuuu

aireen umo 5, tahun ni.....tapi 29 mei nanti...

fifie_olin posted on 20-1-2014 11:44 AM
kite mati dah hancur lebur dalam tanah tu pon die tak mati lagi mak...."

jin/syaitan dan sengkatan dengannye....

lamaran diterima...semoga Allah permudahkan segalanya.....dan xde la jin2 yang menggangu kebahagiaan aku.....

siape_aku posted on 28-1-2014 12:42 PM
lamaran diterima...semoga Allah permudahkan segalanya.....dan xde la jin2 yang menggangu kebahagiaan ...

lamaran siapa?

dari kenalan kursus....hehehe.... berkawan mcm biase cakap pon kasar2....rupenye die sudah sangkut!! ahahaha.... Alhamdulillah...

siape_aku posted on 28-1-2014 12:12 PM
dari kenalan kursus....hehehe.... berkawan mcm biase cakap pon kasar2....rupenye die sudah sangkut!! ...

wahhh nk kawin ek...
tahniah...

Follow Us
nk citer baruuu...hew...hew

cite baru?? xde ape kes besar...sekadar lintasan hitam yg biase2 je....lagipon tgh bahagia....x sempat nak pikir pasal tu.....cume skang ni selera mkn dtg balik!!! aduhai!!

wah tahniah TT!

abas8888 posted on 18-7-2013 12:43 PM
1. subhanallah
2. alhamdulillah
3.allahuakbar

tq sharing

salam....lame dah aku tak update cerita baru kat sini....

ye...mmg aku akui....ibadah aku agak longgar kebelakangan ini disebabkan masalah period yg tak berhenti....aku tanye UI...die kate maybe sbb aku nak kawen, aku diganggu semula....

dekat rumah mak, dekat rumah sewa...aku diganggu.....

malam tadi..mase layan blind audition the voice, aku baring kat sofa sambil gelak2 tgk juri2 the voice melobi utk mendapatkan ahli group diorg..... aku terasa ade yg mengintai aku dari dinding belakang sofa aku....mcm mane aku nak eksplen ea?? korg2 pandai2 la agak mcm mane...lepas tu ade mcm kabus putih....berlegar atas tv dan pufffff!! terbang keluar melalui tingkap naco....seolah2 tingkap tu sedut kabus tu..... yesss, rumah tu tinggal 4 hari... sebelum2 ni penah jgk aku tgglkan rumah tu kosong n lame sbb g kursus n urusan keje.... cume mlm tadi aku diganggu..... abis je the voice dlm kul 10, aku pon tutup la sume lampu n kipas, bukak lampu luar...aku pon naik atas....

sampai atas xde la ape kejadian pelik cume rasa panas berbahang kuat sgt......sampai aku kena tido betul2 kat sisi tilam sbb nak dekat dgn kipas duduk yg aku pasang...kipas siling pusing no 5 tapi mcm xde fungsi!! ntah mcm mane...aku terlelap....

mase terlelap tu...

aku mimpi suasana dlm rumah sewa aku tu.....aku bersalam2 dgn org...yg muke jiran aku la dlm mimpi tu.....then ade sorg pompuan rambut panjang, dlm mimpi tu aku hanya nmpka bahu n sisi badan die, rambut, n kulit die putih...muke die mmg x nmpk and suara die jelas "nak kawan bole?" katenye sambil menghulurkan tgn...tapi aku jawab "tak nak..pasal aku tak suke kau!" then aku pon terkujat la dri mimpi tu...

bile aku bangun, jaraknye dlm 15 minit sebelum aku terlelap tu...tapi rase mcm dh puas sgt tido.....aku pon bangun g toilet....lps tu baru aku terasa sejuk.....smpai kena guna selimut tebal....sudahnye sampai ke subuh aku dok terkebil2 sorg2.....

berat jodoh.... sedihnye tak dapat nak ku gambarkan.....peritnye hanya tuhan yg tahu....cume aku redha dan pasrah... Jodoh, ajal, maut...sume Allah dah tentukan....

ade je halangan....ade je rintangan...kalo tak dari pihak aku, dr pihak die....mungkin belom sampai seru lagi kot...mungkin jugak die bukan jodoh aku yg sebenarnye....

*mggu lepas mimpi aku bangun tido dalam satu rumah yg tersangat la besar.....bertingkat2....aku berjalan dari satu ruang ke satu ruang....sungguh! rumah tu cantik sungguh dengan perabot kayu yg besar dan berukir.....aku bgi salam n ckp hello tapi takde sape sahut....cume yg aku perasan, bhgian atas cermin rumah tu agak using...mcm rumah lame...tapi lampu2 chandeliernye terpasang.... dan aku igt setiap ruang ade vas berisi bunge segar...ros merah jambu, ros merah...cume tak igt ending mimpi tu ape...

Hmmm.... kesian tt.  Bertabahlah ye.. doakn yg trbaik wat tt.

o ye ke...
xpe la lom diizinkan lg...
sabar ye

salam....

wah...lame tak jenguk rumah sendiri...asik lepak, mkn, tido kat umah org je......

perubatan baru2 ni....di Shah Alam..... eh bukan...di TTDI, Shah Alam....

seorang lelaki agak berusia.....dlm lingkungan 50+..... dikenalkan oleh jiran aku kat kalumpang..... aku namekan jiran aku ni Lina....dan suami, Adam...

cerita Nye mcm ni...si Lina n Adam ni dah kawen dh 7 tahun tapi belum lagi dikurniakan anak... macam2 dh kaedah diorg cuba...tapi tak mau jugak... tapi si Lina ni ade problem senggugut yg teruk....sakit mcm nak mati tapi darah tak kuar....! tapi die dah check doctor takde yg tersumbat atau darah berkumpul kat dalam rahim.... sampai la die decide utk jumpe ustaz ni....(dikenalkan dek bos die)

bile die g jumpe ustaz tu.....rupenye si Lina disihir....dlm rahim die ade 11 duri landak yg dimasukkan secara batin.....oleh bomoh org asli! sbb tu die rase sakit sgt sampai telan pain killer lebih 10 hari sebijik...... effect dari pengambilan ubat yg bnyk, si Lina ni jadi tekanan darah rendah, bdn die bnyk toksik, jerawat naik teruk sgt....

jadi ubat ni buatkan la....buangkan...kebetulan mase die pegi tu, die tgh period n senggugut.....mase ustaz tu tgh mengubat, si Lina ni menangis2 sbb terlampau sakit.....si Adam, suami die pon menangis bile tgk si Lina mcm tu dan tau die disihir....(susah nak jumpe lelaki sebaik Adam ni,.....serius!! penyabar, tenang, x bnyk ckp, rajin, ringan tulang, kalo die nmpk kite angkat brg berat, die cepat2 tolong, merendah diri dan hensem..sbb tu aku namekan die adam dlm cite ni sbb kualiti yg die miliki)... bile abis je ustaz tu bacekan ayat2 utk buang sihir dan matikan sihir tu, hilang!! hilang segala sakit yg die rase mencucuk2 bukan je kat rahim tapi dh segenap inci badan die!!

kate ustaz, si Lina ni disihir dek kwn lame yg penah ditolak cintanye suatu ketika dulu,,....

*betapa zalimnye manusia...kalo org dah tak nak, carik la yg lain...punye la ramai pompuan dalam dunia ni....same jugak la pompuan yg sihirkan lelaki, sihirkan suami semata-mata utk kepuasan dunia.....

sbb tu si Lina ni bagi aku nombor ustaz tu utk buat appointment....so aku tanpa membuang mase....bermula dgn mintak izin dari parent utk berubat, aku call ustaz tu, "ha...kau datang la malam ni...malam esok ke, minggu depan aku dah pegi Sarawak, ade keje..."

aku pon cube ajak akak aku pegi tapi mcm biase, ahli keluarga aku menolak, seperti biase urusan aku terhalang.... aku xde pilihan lain selain ajak si Lina dan Adam....

aku Whatsapp si Lina bgtau appointment aku dgn ustaz...

Lina: wei!! lepas maghrib ko siap, aku dgn Adam amik ko kat umah..
aku : eh, x yah la amik kat umah, aku tggu la ko kat mane2...
Lina : ko jgn ngade2 la....karang lepas berubat tu ko letih...leh ke nak drive??
aku : bole je kot...kalo x leh...aku tido la dlm kete tepi jalan...
Lina: Adam kate ko jgn nak carik pasal...tggu je kat umah...
aku: ala...susahkan korg je nanti...
Lina: xde susahnye....yg aku tau, aku nak ko sihat...
aku : ok...thanks ....(aku pon bagi la adres rumah aku utk diorg dtg amik sbb mase ni kat umah mak)

proses perubatan mlm tu....mmg satu malam yg sgt panjang.....sbb turn aku pukul 5 pagi.!!!..sedangkan aku dh sampai umah ustaz tu pukul 9 mlm... berkicap menunggu....dan aku sangat2 berterima kasih kat Lina dan Adam...

*dalam perjalanan balik, kul 7.15 aku sampai sg buloh, aku nekad, Lina dan Adam akan jadi kawan aku dunia dan akhirat...aku tak tau mcm mane nak cakap baiknye diorg ni....ade hikmah aku tercampak sorg2 kat hulu Selangor ni....berjumpe dgn org2 yg baik.....sangat2 baik.... aku doakan diorg akan dikurniakan anak2 yg sihat, comel dan soleh....

dan

aku sedang mencari Adam utk hidup aku.....

siape_aku posted on 8-5-2014 06:34 AM
salam....

wah...lame tak jenguk rumah sendiri...asik lepak, mkn, tido kat umah org je......

so mcm mana skg ade ape2 perubahan ke...rasa lebih sikat ke

updates plak pasal proses berubat...

pukul 9 mlm kitorg sampai umah ustaz tu....tgk2 dah ade 4 family dh menunggu.... "x pe...kite amik turn yg last skali" kate si Lina.... rupe2nye ustaz tu takde kat umah, g ke rumah org yg mintak tolong....dlm kul 10 mlm baru die sampai.....

so kami pon g la lepak jap kat mamak, sbb dh tau proses mengubat ustaz tu agak lame....sepanjang dlm kete, menunggu sejam n kat kedai mamak, aku bnyk borak dgn adam pasal kisah hidup aku mcm dlm forum ni....die excited nak tau....si Lina banyak jadi pendengar sbb die penakut sket...si Adam ni rupenye ade kebolehan bersilat tapi die x pernah walopon sekali belajar silat....cume die penah belajar kat sekolah pondok...mase remaja.....
(Lina dgn Adam ni sebaya, n tua setahun je dari aku)

lepas pekena tosai, nan cheese dan chapatti....serta teh tarik dan nescafe tarik...kitorg g balik umah ustaz tu....dlm kul 11 lebih gak kitorg sampai.... xde org baru dtg....mmg org2 yg tadi je ade.... so kami pon masuk la duduk kat ruang tamu.... isteri ustaz tu sempoi je... die siap buat air teh o, potong kek pisang, lagi ntah mcm2 biskut die kuarkan.... aku port atas lantai, dekat dgn tangga...duduk dgn Lina, Adam main game henpon kat luar...

mase tu ade sorg pakcik yg tak bole jalan, stroke...tgh berubat.... tibe2 aku dgr ustaz tu ckp bahasa Siam!! ah sudah!! apehal plak ni?? aku dah kecut...si Lina sengih2...die kate ustaz tu tgh berinteraksi dgn org yg buat tu kalao kena sihir....  pkck tu keje badan beruniform la dulu...so ade la kena buatan org.... so die kan ilmu siam.... lame betol pakcik tu berubat.... tapi yg aku tak bole blah bile dgr ustaz tu ckp siam, n mcm2 bunyi pelik die buat....dan seperti biase aku tanpa ragu2, terus tergelak...

aku dah cube tahan gelak tapi tak bole....makin lame makin kelakar....aku takde la gelak kuat...aku buat2 borak dgn lina....cerita Nye xde la kelakar mane pon...part gelak sbnrnye bile tgk ustaz tu....kehkehkeh.... ustaz tu pndg kat aku, die pon gelak!! hahaaha lawak der!!

pastu dgn izin Allah, pakcik yg stroke tu bole berdiri n jalan sendiri....walopon x kuat mcm org biase...die dh mampu berdiri sendiri....!!  lepas pakcik tu balik, lepas sorg, sorg amik turn... kaedah perubatan, ustaz tu akan buat sampai setel, sampai hilang rase sakit....die buat slow2 n sikit2... die bukan jenis amik air, bace2, tiup2 pastu soh balik n datang balik...xde! die buat sampai setel...tu yg jadi lame menunggu ....

mcm2 bahasa kuar mlm tu...siam, tamil, cine, bunyi segala mcm hantu ade...hahaha...kelakar seram... siap lak aku dgn Lina ni pegi lak kedai mamak tu balik kul 3pgi, g bli air....si Adam dh ngantuk...die tido duduk kat luar umh ustaz tu....

yg dtg mlm tu mcm2 jenis keje la termasuk doctor...ustaz tu plak, lepas abis satu patient, die akan berhenti minum air, mkn sikit n isap rokok...to biasenye isap rokok la..

so smpai la turn aku utk berubat....kul 5 pagi....aku tanye ustaz tu ok lagi ke x, die jawb die ok je...

yg sebenarnye die bukan ustaz, tu hanya gelaran yg dibagi dek pesakit2 die...die sbnrnye arkitek..!! patut la English die kan main slang British.... atas meja die ade bnyk buku inggeris, pasal Anatomy manusia, buku2 ilmiah la.... pastu ustaz tu amik satu kertas A4, kosong...sbb sepanjang die ngubat tu, aku nmpk die pegang pen....aku curious gak ape yg die tulis...skang aku depan mate die .... (mengubat kat meja...meja size sederhana,...die sebelah sana,kite sebelah sini, dok atas kusi...xkn nak dok atas lantai lak..mane nmpk muke ustaz tu nanti....hahaha)

pastu die tulis name aku, umur n tempat tinggal......

die tanye ape masalah...aku cite la aku ade problem period tu...kuar darah bnyk....pastu die lukis pic rahim dgn ovary atas kertas tu.... pastu die pon start buat garis2....mcm pengukur skala richter tu....macam nak kesan gegaran kuat mane....garisan mcm tu la....dari kiri ke kanan tak putus....ulang alik.. (rase korg faham kot)...

pastu pen tu buat bentuk bujur2 kat bhgian dinding rahim atas lukisan tu.....ade 6 kat dinding, ade 2 bhgian tgh rahim....total ade 8...ustaz tu tarik nafas... " ade 8 ketul ni darah beku beratur nak kuar....besar2 ni"...aku terus diam...mase ni Lina ade kat sebelah aku, Adam ade kat sebelah ustaz tu..depan aku...

aku: abis mcm mane ustaz? kenapa jadi mcm ni...
ustaz: (diam) die bace bismilah dan selawat 3x kali n terus sambung buat garisan tu lagi....
aku, Lina, Adam...dok diam tggu...
ustaz: ade 2 khadam, 7,546 ekor ular, 14 ribu bunian dalam rahim awk...
aku: (dgn mate yg agak terliak) HAAA?? bnyknye!! mcm mane bole ade ....
ustaz: ni sihir...org sakit hati kat awk...
aku: (baru je aku nak bukak mulut tanye, tetibe ustaz tu geleng2, and cakap)
ustaz: wak, dari mana wak..??
ustaz1 : aku?? aku dari parit sulong....
ustaz: org Jawa Johor la ni..
ustaz1: iyalah....
ustaz: kenapa buat budak ni wak?
ustaz1: udah disuruhhhhh....aku buat aje...
ustaz: (selawat) dari parit sulong...org yg buat sihir ni...tapi siape yg suruh, kite tak tau....nak tau ke??
aku: (sebak tahan nanges) sy tak nak tau, biarlah sy tak tau sebab kalao x, sy takkan ampunkan org tu.... bole x buang kan je?
ustaz: (angguk2, die senyum pandang aku...) kite ubat je ye...sy cube..insyallah...
aku: (angguk2...Adam pndg aku sambil buat signal OK)
ustaz: kalao rase ape2 bgtau ye...kite bakar dulu semua dalam rahim tu....
aku: (angguk lagi sambil tangan dh tekup muke)

ustaz tu pon bace2 la...sambil die hayun2 tgn die...mcm pancung2...die berubat siap dgn aksi dan bunyi2...tu yg jadi kelakar...tapi bile sampai part diri sendiri, dah tak kelakar laaa...huhuhu
mase tu aku rase isi perut aku panas....perit, sakit...kepala aku terus berdenyut...

aku: sakit ustaz...

die teruskan bacaan....dgn aksi2 macam2 tu....sampai la dekat seminit...

ustaz: sakit lagi...
aku: dah tak sakit dh...
Lina: pesal ko berpeluh??
aku: tadi aku rase panas...
ustaz: sekarang panas lagi?
aku: tak....
Adam: hehehehe...
ustaz: ok...sekarang kite pulihkn semula...buang segala saki baki yg ada....(ustaz tu pon azan...)
ustaz: ok...ade masalah lain?
aku: cube ustaz tgk kalao2 ade saka ke ape ke...
ustaz tu pon buat skala richter tu semula....
ustaz: xde dah....mmg takde....ko pernah berubat ke sebelum ni...
aku: penah...dgn ustaz2 darul ruqyah syifa, ampang...
ustaz: dah habis dh tu....xde dah...mslh lain...?
aku: dulu kan ustaz, ade la atuk sedara sy dtg mengubat kat rumah sy...pastu lepas die balik, ade bunyi bende berlari2 atas siling rumah, berdenam dentum....mcm bende berat berlari n bergolek2 atas siling tu...
ustaz: itu hantu raya...
aku: (tergelak dlm hati..mcm ye je kan ape org ckp selama ni)..ustaz bole tgk2 kan rumah sy...
ustaz: (die diam sambil buat skala richter tu...)

*maaf, aku tak bole kongsi ape penemuan ustaz tu kat rumah aku....cume die kate nak dtg rumah aku n jumpe semua isi rumah....

ustaz: ade mslh lain?
aku: sakit tulang belakang, mcm minor slipped disc...
ustaz : (die buat lagi skala richter tu atas pic tulang belakang) ade sikit kat belah belakang pinggang...xpe... bole baik.... die pon buat aksi mcm merentap mcm utk luruskan bende keras....
ustaz: mslh lain?
aku : dah takde ape kot...
Lina: ko ckp je la, x yah malu2...
aku: alaaa...biar je la...
Lina: die ni ustaz, mcm berat jodoh, ade org nak die tak nak, die nak, org tak nak...yg dah plan nak kawen, x jadi plak...bnyk sgt halangan..
aku: adoi...x yah la kot...
ustaz: hehehehe...xpe..bab jodoh ni...bkn kerja kite...ko kuruskan sket bdn ko...nanti aku letak hos utk buang lemak kat bdn...
aku: hahahahahaa..bole pulak mcm tu??
ustaz: bole...kalo nak..tapi die tak turun sekaligus...slowly...
aku: okay....
so ustaz tu pon pasang la 2 hos utk buang lemak aku....ape cara die kuar, aku tak tau...

lepas tu sessi ngubat si Lina plak....so takyah aku cerita....

so lepas balik dri umah ustaz tu, aku pon semyg subuh,,kul 7.15 ok!! subuh gajah la namenye kan,...subuh dinaosor ke... sebak sgt rase mase tu...

sbnrnye 2-3 hari sebelum jumpe ustaz tu.... ade la lelaki yg main2kan perasaan aku....itupon aku berdoa Allah tunjuk kat aku ape yg benar...and dh terbukti lelaki tu tak jujur....dalam minggu tu, mmg aku semayang berteman airmata...aku tak tau la ape hukumnye semayang sambil menangis ni.... tapi mmg tak bole control...sebak sgt rase bile mengadu pada Illahi....

sejak dari fatihah pertama airmata aku mmg deras....sampai la solat subuh pagi tu...mmg sebak sgt2....tak tau la perasaan bercampur baur...sedih, gembira, terharu....aku doakan kesejahteraan utk ibu bapa aku, keluarga, kawan2, sesiapa je yg mendoakan kesihatan aku...aku menangis semahu-mahunya pagi tu....

mlm mase ngubat tu, betry henpon abis...so call mak pakai henpon nana, so xde la die risau... bile aku abis semayag, mak aku dtg tnye mcm mane..aku jwb "nanti la cerita, ngantuk" so mak aku biar aku tido....

sebelum tido...aku sempat fikir sape la yg sihir aku??? mengikut kate ustaz tu, sejak tahun 2006! aku baru habis blaja tahun 2005, may 2006 aku baru start keje kat damansara uptown.... mungkin ke lelaki2 yg aku penah tolak cinta diorg??? kawan sepejabat yg cube tekel? aku tak tau....aku xde jawapan....aku doakan org tu sejahtera hidupnya....

dan Alhamdulillah, aku takde lagi sakit pinggang n belakang.....xde mkn pain killer lagi.... dgn kuasa dan izin Allah, semuanya beransur pulih.....dan aku masih belum berjumpa Adam yg aku carik....

semoga Allah memakbulkan doa aku untuk bertemu Adam hidup aku.... semoga Allah jadikan aku rusuk yang dicari...aminnnnn

fifie_olin posted on 8-5-2014 09:04 AM
so mcm mana skg ade ape2 perubahan ke...rasa lebih sikat ke

Alhamdulillah...makin sihat ...n mule kurg berat badan....