CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

saka dan sihir bergabung, MELETOP! ~updates : stay strong..!!

sblm ni jd SR jer...ni rasa nak komen ni..adoi sampai 3page TT oiii pun xde citanye....betol ke tak ni nak cite,,,,,apee la wat org ttunggu2....hishhh

ingatkan dah open balik thread ni sebab ada hapdet..rupanyaa....

TT kalau takde update dlm sehari dua ni...thread ni takkan kelihatan dah kat sini

last perkataan kat tajuk....MELETUP
jadi dah meletup dah kottttt

YANG BATHIL takkan kekal

open pulak...hehehehe...tgh aku updates kat umah lame....momod open balik rumah ni...ok lah...sudahnye aku akan updates kat dua2 rumah...

*tak bace segala komen2 forummer sejak aku tgglkan last post tu,,*

khamis, 18 Julai 2013, pada  jam 9.45pm, kisah perawatan bermula....

tapi sebelum tu aku nak cerita kesulitan yg aku hadapi sebelum sampai ke waktu yang tercatat di atas.... aku baru je mula berkhidmat di salah satu jabatan kerajaan di Kuala Kubu Bharu....so hari2 aku berulang alik dari sg buloh ke tempat kerja...bkn tak nak cari rumah sewa tapi aku tunggu keputusan interview yg satu lagi...hehehehe..so kalau tak dpt...baru aku carik umah sewa area sini....perjalanan pergi sejam,balik sejam tanpa jem...(setakat ni tak pernah tempuh jem lagi kat highway tu).so hari2 aku driving 2jam la kirenye....

nak dijadikan cerita... sejak hari isnin, aku dok bersms dgn ustaz yang akan datang utk rawatan kat umah aku...die pernah kol sekali bertanya serba sedikit pasal aku...so bile dah ade number tu...aku dok sms dan whatsapp dgn die...berkongsi sebanyak info yang bole....bagi memudahkan die membuat scanning atau ape2 persiapan yang perlu...aku tak perlu dan tak mau tau ape die nak buat...yg aku tau, aku nak sembuh dari sakit dan keluar dari misteri saka dan sihir ni....

sepanjang tempoh tu...setiap kali aku berkongsi cerita dgn ustaz, perut aku (bahagian rahim dan ari2) mcm direnjat elektrik....walopon sikit...tapi terkejut jgk...aku tahankan je....aku tau kalau nak berubat mmg akan ade halangan...tapi aku nekad yang teramat sgt kali ni....(mase ni aku tak period sbb mkn ubat tahan darah)

so berbalik pada cerita hari khamis...pukul 4ptg...kali ni bkn perut je yg sakit tapi aku mengalami kesakitan kat bahagian "bawah".....aku dah tak bole pastikan yang sakit tu dari lubang kencing atau faraj...tapi sakit yang teramat sangat...berdenyut lebih dari sakit gigi.....dalam ekon..aku mule berpeluh2.....aku dah takde rase malu dah...aku terus bgtau kat ustaz tu dgn mak aku pasal sakit yg aku rase...mak dah panic sbb die tau aku kena drive balik nanti...ustaz tu dgn rilek jwb "bende tu tau kami nak dtg, sbb tu awak sakit, istighfar banyak2"... pesan ustaz tu...

aku bgtau la aku kena drive lagi sejam..pastu ustaz mule risau...die pesan aku suruh hati2...berhenti kalo perlu... sbb dh janji rawatan lepas isya... so bygkan mcm mane aku driving selama sejam...dgn berdenyut2, dgn aku menahan sakit...dgn puasa...aku istighfar sampai kering2 bibir aku....(sbb dok bernafas ikut mulut..)

Follow Us
sampai rumah...denyut makin kuat...aku mule lost control aku punye temper,..anak2 sedara aku yg bising2...makin lame makin kecik aku tgk....aku mintak excuse kat mak aku (sebelum ade kecederaan berlaku)....masuk bilik nak baring sebelum buka puasa....aku mandi, solat asar dan baring.....

lepas solat...aku mule cool....sakit pon dah hilang....aku tertido sampai la mak aku kejutkan aku buka...(mmg aku dpt kelonggaran dr buat keje sbb diorg tau aku stress pasal rawatan ni), sume org bagi kerjasama la kirenye ....akak n abg ipar aku pon balik cepat hari tu....

lepas buka....aku dok borak2 dgn mak kejap...niat nak bangun solat maghrib...lepas tu aku boleh rase ...ade rase panas dtg dari dalam perut naik ke kepala...aku ckp kat mak .."ha...dh dtg dh setan ni..."..mak aku tanye " kenapa ko?"...aku ckp la ape yg aku rase....pastu mak aku marah aku sbb layan perasaan tu....bile kena marah temper aku pon sampai la...

aku jwb la yg aku bukan sengaja layan perasaan tu, aku just bgtau "rase" tu dtg...pastu aku pon bebel2 la ntah ape2 (tak igt ape aku ckp)....letak pinggan kat sinki...(tak basuh pinggan pon sbb tgh bengang)..terus masuk bilik dgn hati kembang kuncup menahan marah....terus lupe solat maghrib!

pastu aku bengang bile aku msg ustaz tu tak reply...sekali lagi aku tertido...

*ha satu lagi halangan mase ari kamis tu...bole plak TNB nak buat repair ape ntah...so diorg putuskan bekalan elektrik kat area umah aku!!! mujur ade balik elektrik bile aku balik dari keje tu....

pukul 9.25 aku tekejut dari tido bile ade call masuk... name ustaz nizam yg appear di screen henpon Motorola aku,,.. jantung aku mule berdegup dengan tersangat laju sampai aku menggigil mase jawab phone call ustaz tu..

UN : assalamualaikum amy
aku: waalaikumsalam (sambil control suara baru bangun tido +gigil)
UN: sy ni dari tol sg buloh, kalao ikut GPS ni, amik lane kiri skali kan?
aku: haah, haah (sambil otak ligat mengimagine jalan kat highway tu)
UN: lepas tu terus je ke?
aku: haah...lepas tu terussss je sampai nampak kompleks sg buleh The store...jangan naik fly over tu tapi u turn bawah die...tggu kat petron sebelah kanan...
UN: dlm GPS ni kate naik fly over...
aku: tak yah...tu nanti susah nak jumpe jalan...nanti ayah sy tggu kat petron...(mase ni aku dah kelam kabut cari towel utk g toilet, still menggigil) *mase ni aku dgr background lagu dlm kete ustaz tu...suara org mengaji...*..belah kanan ade nampak TSb tak?
UN: sy tak perasan...eh ko nampak TSB? (Ustaz tu tanye kat org sebelah die agaknye..."ade2" dgr ade suara menjawab...ok ade...ha dh nmpk dh fly overnye...ok petron pon dah nmpk...
aku: ok...tggu kat petron...ape no plat kete?
UN : (aku tak igt no plat kete yg die sebut...ekekeke)
aku: ok..nanti ayah sy dtg amik....

aku pon kuar bilik dgn tuala utk ke toilet...sambil berjalan ke toilet aku ckp dgn ayah aku yg ust tu dh dekat...dh bagi no plat kete sume ..aku pon bgtau mak aku n akak aku yg diorg dah dekat...aku pon masuk toilet and masih menggigil!!

tggu jap...bos ade sini...line tak clear nak updates....

sambungan....

aku pon sibuk la mengemaskan diri dan ape2 yg patut...mcm ayah aku pesan "korg nak berubat tu pakai seluar, karang kot jadi ape2..." kitorg pon stenbai la jerang air panas bagai kan...yg akak aku n anak2 die dok tgk tv..mak aku dok bersiap lagi (siap pakai lipstick merah )..

pastu aku dengar bunyi enjin kete abah..(kalo org area umh aku, mmg tau bunyi enjin tu, kete abah aku je...) so aku pon pegi la jenguk kat pintu...tgk abah tgh bersalam2 dgn ustaz2 tu (ade 3 org semuanya),...tak nmpk muke lagi tp nmpk dh susuk bdn diorg dalam kelam malam tu....nmpk mcm org mude...

pastu aku masuk balik pggl Akaka aku n mak aku...bile kitorg kuar balik...tgk abah dok borak dgn sorg ustaz...lagi 2 org ntah mane!!! aku pon tak pasti sape yg aku dok sms tu, sape yg aku kol utk buat appointment...aku pon senyum je la...mase tu aku jelling jam kat dinding luar,..kul 9.45pm...

pastu abah pon kenalkan kitorg kat ustaz tu....yg mcm umo awal 40an tu la ustaz nizam...tgh abah kenal2kan kitorg satu family...muncul la 2 org lagi ustaz tu...rupenye sorg terus round luar pagar...sorg lagi round dlm pagar tapi still luar rumah...laman rumah la kirenye....kat tmpt2 abah tanam pokok...sekali tgk, mak oi!!!! hensemnye ustaz!!!!...alamak ai...dalam hati aku (aduh! cair...)

ustaz nizam kenalkan pulak...sorg name ustaz iman, sorg lagi ustaz sidi (yg ni yg hensem sgt tu)..dgn putih melepak, die pakai baju melayu maroon, pakai spek, die senyum je....yg ustaz iman tu kategori cute jgk!! (tgh whatsapp dgn die skang time taip nih) hehehe....die pakai baju melayu ungu pekat...dgn tasbih kat tgn...

lepas tu kitorg sume duduk kat luar...so abah pon mule la bercerita ape masalah yg melanda aku dan keluarga aku....pastu dah abis abah aku cerita..ust iman kate "pokok yg kembang tu kena buang, jangn simpan sbb tu buaian tmpt tido die" .. pokok sakat tu...yg suke tumpang pokok besar dalam hutan tu..p kat umah kitorg mmg tanam dalam pasu!!! ..ade 2 pokok kate ustaz tu....pastu ustaz tu pesan, kalao pokok banyak mcm umah kitorg tu, pastikan jangan terlampau merimbun...sampai org bole menyorok...sbb bende tu suke tmpt2 mcm tu....

pastu baru aku bersuara, "pokok pinang merah ni takpe ke? sebab ade org kate x elok jgk"..pastu UN usha2 pokok tu...die kate xde ape,... mase tu mcm ade soal jawab pasal keliling rumah la...tanye pokok itu pokok ini...so aku xde la detailkan conversationnye ye... pastu UN mintak garam kasar and lada hitam yg mmg die dh suruh aku siapkan mase buat appointment ari isnin tu....dgn sebiji mangkuk besar....

mase tu aku mcm cramp! x bergerak...kalo dieorg request ape2, akak aku n abg ipar aku je yg bergerak g carik barang...aku duduk situ dgn kaki sejuk mcm ais!! pastu UN gaul garam kasar dgn lada hitam tu sambil bace2...dalam mase yg same...UI plak mintak semua barang kemas yg ade dalam simpanan...ade yg arwah nenek aku bagi..ade yg mak aku beli, ade yg mmg arwah nenek punye dlm simpanan kami...UI kate nak matikan kalau ade "ape2" yg tumpang kat situ...mak aku pon pegi la...amik barang2 tu....2-3 kali round jgk...bkn sbb bnyk emas..hehehe..sebab bile dh kuarkan sikit, teringat plak yg nenek penah bg hadiah kat mak aku...pastu tanye plak kalau ade yg patah ke...tu yg jadi 2-3 kali kuar masuk tu....

pastu UI masukkan semua barang emas tu dalam plastic clear yg biase bungkus lauk tu....pastu die masukkan air masak n minyak aura (yg ni diorg bawak sendiri) die dah bace2...die ikat plastic tu...so emas tu terendam dalam air...die kate bukak lepas 7 hari..pastu gune je la emas tu mcm biase...cume kalo ade mimpi ape2 or rase x sedap bile pakai emas tu, die suruh g tukar kat kedai...hehehehe....

pastu UN dgn US nak mulekan upacara pagar rumah dgn garam n lada hitam tu....diorg soh simpan emas tu...pastu sume org mcm blur or takut nak simpan emas tu kat mane..tetibe US buat lawak "jgn tgglkan kat luar, karang kenyang pencurik"...hihihihi....

then abah aku n abg ipar aku bawak UN and US masuk dalam umah...die pegi ke tgh2 rumah....UI, aku, mak n akak aku ade dok kat luar...mase tu...aku dgr suara UN azan....kuat jgk la...mmg meremenag semcm bulu roma time tu.... 2x kalao tak silap aku dgr diorg azan....so diorg pusing satu rumah cari penjuru utk pagarkan rumah sambil tabur garam ngan lada hitam tu....

Rate

1

ok...ade satu part aku tertinggal...

kan aku kate dr hari aku buat appointment tu dgn hari diorg dtg aku ade sms dgn UI tu...UI dah pesan utk kuarkan semua barang2 arwah nenek...termasuk la baju, kain batik (yg aku gune hari2 lepas nenek xde), bantal, beg (pon ade yg aku gune), selimut (pon aku baru je amik dr umah die yg tggl lame tu), segala2nye yg arwah ni beli n milik die...UI soh letak luar sebab katenye kalau saka ni....die akan duduk kat brg2 peninggalan arwah....

pastu ade satu lagi...tgh aku msg2 UI tu tanye kes aku, tetibe die tanye, "ade simpan keris lame ke kat rumah?" aku ckp la setau aku xde...sbb mmg aku tau xde simpan bende2 mcm tu...tp utk kepastian...aku tanye mak...mase tu mak aku tgh layan cite The Force of Destiny kat astro Bella...(mase ni aku x keje lagi).. "mak, ade simpan keris lame ke dalam rumah ni?" aku tanye...pastu mak aku usha tak puas ati...die mmg pantang kalo org kaco die tgk cite peberet die tu...dgn kening berkerut2..die tnye "kenapa?"...pastu aku ckp la UI tu yg tanye...pastu mak aku jawab "ade...keris kecikkkk je..besar ni..." sambil mak aku buat tgn sejengkal...

mase tu aku rase kepala aku mcm nak meletup!! x ku sangka ade bende2 mcm tu dlm rumah aku...mak aku lak yg simpan..."keris sape? dh berapa lame ade kat sini?" aku soal mak aku sebelum bgtau UI... "tak tau keris sape...moyang2 dulu la kot...lame dh aku simpan...sejak kawen kot aku simpan"...mak aku melyn aku dan bukan astro bella...aku pon tarik napas panjang n bgtau UI...ade keris lame dlm simpanan mak aku...pastu sementara debar menunggu sms UI tu..mak aku kate "keris tu xde hulu, lame dh simpan...mcm mane UI tu tau?" aku hanya mampu geleng2 kepala je pndg mak aku...pastu UI kate "itulah die...situlah tmpt die, dan die lah yg menyusahkan awk, mintak mak or ayah bungkus keris tu dgn surat khabar dan letak luar rumah" mase bace msg tu, aku rase mcm tergamam...

mcm bodoh je rase simpan bende yg mudaratkan diri, marah sbb mak ayah aku yg simpan, bengang org lain yg simpan tapi aku yg sakit...pastu UI tanye lagi "awk slalu sakit kaki kn?"....mmg ankle aku sng cedera...elok kanan, cedera yg kiri..tp mase UI tanye tu....ankle kanan cedera dgn lutut kiri...pastu aku bgtau la abah aku n akak aku pon slalu sakit kaki....pastu UI kate "bende tu ikut suke die je kat mane die nak lepak...mule2 kaki...nanti akan naik ke bdn, seterusnye jantung dan stroke!" (alamak!abah aku sakit jantung!!)

pastu mak aku kate die x tau keris tu kat mane...pulakkk!!!!! satu masalah lagi! UI kate carik pelan2...dh jumpe, letak luar rumah...mase kejadian ni abah aku xde umah,...bil abah aku balik je..aku terus terjah die dgn soalan pasal keris tu....die pon bgtau la kat mane die simpan...die selit dlm almari baju die...pastu aku bgtau abah ape yg UI tu suruh...then mlm tu abah kuarkan keris tu.....dan...kisah tak berakhir kat situ...abah dilanda mimpi ngeri malam tu....

ok stop dulu....time keje...nak solat jap...

Akhirnya ada cerita dari TT..good job..semakin mendebarkan..

Wah...at last....

salam jumaat...

baru smpai opis...belanja korg story sket pagi ni......sambungan pasal mimpi abah...

malam yg abah aku letak keris lame tu kat luar...aku takde rase ape2 melainkan lega yg teramat sbb dh jumpe punca masalah....so esoknye time sahur...kul 5 kitorg sume bangun...makan2, minum2...pastu tgh kemas2 meja...yg anak2 sedara dah sambung tido balik lepas makan... abah tgh layan kopi panas...die ckp.... " malam tadi abah mimpi ape ntah setan ke ape...x tau la.."...die mule bercerita...aku pon tanye la die mimpi ape...die ckp die mimpi bunuh anjing ganas 3 ekor...

jalan cerita mimpi tu...abah pegi memburu (hobi die dulu la) dgn sorg kawan die, pkck zali...tp pkck zali tu jalan depan...biasenye kalau g memburu abah aku kat depan sbb die saiz besar dan tggi...so bile die lepas lalu...org lain pon lepas la jgk...bukak jalan la kate org.... pastu pkck zali tu bgtau ade anjing....abah describe anjing tu yg mcm jenis air liur meleleh2 dgn gigi menyeringai2 tu...ade 3 ekor...pastu diorg halau mcm biase...anjing tu makin mara ke depan...xde tanda nak berundur....dan bunyi die grrrrrrrr tu makin ganas...and kuat... abah suruh pkck zali tembak sbb pkck zali yg pegang senapang...tp pkck tu tak nak tembak...

sampai la anjing tu terkam kat diorg berdua...abah dgn pkck zali jatuh...tgh kalut2 pkck zali tu tanye "mcm mane ni? mcm mane ni?" ..."tembak la..." abah jawab...pastu lembat sgt ...abah capai senapang tu, and tembak kepala anjing tu....tiga2 ekor mampus bersepai kepala kena tembak!

lepas abah abis bercerita...aku bole rase mimpi ni ade kaitan dgn keris tu....so lepas sahur tu...aku whatsapp UI..bgtau mimpi abah tu.....pastu...UI kate .. "confirm keris tu ade khadam n die yg ganggu awk...abah awk mimpi mcm tu sbb bende tu marah n nak tunjuk protes die la kirenye ..."

bile tau je mcm tu...semangat aku utk pulih makin berkobar2....bile Ui suruh kuarkan barang2 nenek...mmg syahdu sgt rase....sampai akak aku ckp "perlu ke nak kuarkan brg2 nenek? xkn kain baju die pon nak letak luar?" aku bgtau UI yg kami rase mcm tu...die kate itu lah keje saka tu...die timbulkan rase sedih n sayu...biar kite tak buat ape yg ust2 tu suruh....

ok..nak naik tazkirah pagi...adios...sambung jap lagi...

Rate

1

Fuhhh..baru puas atii camni..!hehe..

Makaseh ye TT ada jugak santapan mata di pagi jumaat ni..

Semoga TTcepat sembuh dari segala penyakit... AMIN..

DeHanna posted on 2-8-2013 09:47 AM
Semoga TTcepat sembuh dari segala penyakit... AMIN..

terima kasih.....saya ikhtiar setakat yg sy mampu...

nak setel bnyk keje lak arini...mggu depan ramai dah start cuti...huhuhuhu...tapi aku keje jugak sorg2,,,...

TT tq update..
semoga TT cepat sembuh...

sambungan...

....so diorg pusing satu rumah cari penjuru utk pagarkan rumah sambil tabur garam ngan lada hitam tu....

aku tak pasti ape yg jadi dalam proses diorg memagar rumah tu sebab aku kat luar umah dgn UI, mak n akak aku...berkongsi info tentang mimpi2 kitorg.....UI tu senyum je dgr cerita kitorg...tak pandang pon, sesekali die toleh pandang tepat kat mata...pastu UI pegi matikan pulak keris tu...kat luar pagar rumah....die mencangkung kat luar pagar rumah sambil bace2...kami pon dok diam je kat situ....pastu bile UI dah duduk balik dgn kitorg ...UN dgn US dtg ke luar dgn bekas berisi garam tu...habis semua penjuru diorg baling dgn garam tu....termasuk atas bumbung....seriau betul bile dengar bunyi garam tu timpa atap zink,....pastu lepas dah setel... semua org duduk kat luar rumah tu.....(FYI...kat luar umah aku ade kawasan  berbumbung n meja makan n kerusi...siap kipas siling bagai..so mmg tmt lepak kat luar la...)

pastu ustaz2 tu kate x payah susah2 buat air....sbb diorg dtg untuk mengubat....so semua org masuk rumah....kali ni turn UI pulak round semua tmpt....bile die masuk, die kate masih ade "sesuatu" dlm rumah aku!!! bole nmpk yg UI tu sangant tak selesa....die berdiri kat ruangan lame nenek tido...die rase sesuatu kat situ....pastu aku eksplen la dulu arwah tu tido kat tmpt die berdiri tu sebelum arwah masuk bilik....pastu Ui round ruang depan...pastu kat gmbr2 konvo aku dgn akak aku....UN tu kate "oooo ini la neneknye...nmpk mude.." .. sambil tu aku nmpk UI mulutnye kumat kamit bace sesuatu sambil ejas sikit position frame gmbr tu.... pastu die kate nak tgk bilik last yg arwah nenek duduk....so aku mendahului rombongan tu...

mungkin speed aku terlampau laju, bile aku toleh xde org kat belakang...sume org sangkut kat ruang depan...pastu muncul US yg sgt hensem tu!!! pastu aku terus je la bercerita dgn die kat sini aku nmpk itu, kat sana aku nmpk ini, termasuk la tmpt yg aku nmpk ular setinggi almari kat dapur umah aku...pastu US pandang aku n tanye "mata ular tu berkelip tak?".. aku jwb "ntah la...x pasti la kelip ke tidak ....yg pasti matenye kaler merah n bdn die hitam berkilat"....US senyum je..."itu jin" katenye .....aku pon tarik napas panjang! cuak + cair!! .....