CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

saka dan sihir bergabung, MELETOP! ~updates : stay strong..!!

pastu baru nmpk UI dgn UN masuk bilik mak aku plak....sambil tu aku dok tunjuk kat US kat mane nenek tido dulu....n eksplen ape penyakit die sebelum meninggal...sambil dgr cerita u, die dok letup2kan jari2 die....x tau la kot tgn die mmg lenguh atau ade ape2 yg die buat...pastu aku ckp la anak sedara ku pon ckp nmpk bende2 tu....si iqbal..anak sedara aku no 2 yg paling degil...pastu US tu panggil die...n tanye ape die nmpk...sambil tu die urut2 tengkuk iqbal....lembut je die tanye...mmg mcm bapak2 mithali,.......si iqbal plak bole sengih2 je bile US

pastu UI dtg ke bilik arwah nenek...UI masuk dgn US dalam bilik tu...mase tu UN plak sibuk mintak plastic dgn besen besar....surat khabar lama...aku bygkan die nak jampi limau ke ape ke....so aku duduk je la diam2....akak aku masuk dlm bilik tu, die kate punye la detail ustaz2 tu check, sampaikan setiap lubang celah ukiran katil tu pon diorg belek!!! pastu yg diorg tersangkut kat depan tu, sebab cara simpanan al quran kami tak betul....mmg quran kat tingkat paling atas rak tu tapi rak tu letaknye di bawah siling tingkat atas!!! so bile ade org kt tingkat atas, umpama quran tu tmptnye di bawah kaki.... 9ekceli ruang atas tu baru renovate tahun lepas....dulu xde pon ruang atas....ade bawah je...

lepas tu, bile UI dah abis tgk bilik nenek, UN tanye, "sape nak buat rawatan dulu?"... aku pon dengan rela hati mengoffer diri...disebabkan aku dah boring muak dgn problem ni.... pastu ustaz tu mintak sejadah...2 helai...satu utk alas duduk, satu lagi utk tutup bahagian kaki.......cuak+nebes+nak meletop+berpeloh2..tu la yg aku rase...

aku disuruh duduk berlunjur, menghala ke pintu keluar....family aku sume ade belakang aku kecuali anak sedara aku yg gedik si aireen dok mengendeng US!!...mentang2 la ustaz tu hensem... UN mintak air masak sejug kecik, gelas dgn sudu...dan sume brg tu diletak depan aku...US kuarkan brg2 dr beg..ade beberapa botol kecik2...pastu aku tgk je la ape die buat... die amik beberapa butir garam bukit, letak  atas sudu, pastu die titik kan madu, pastu die titik kan habbatus sauda...gaye US buat bancuhan tu mcm masterchef....sblm die titik kan bende2 tu die tunjuk baru die letak....hihihii....aku disuruh telan bahan2 dlm sudu tu....tp suap sendiri la...over la kalao ustaz tu yg suap kan.....

lepas telan tu...die bagi aku minum air segelas...bahan tu rase kicap!...gelak ustaz2 bile aku kate mcm tu...pastu die pon signal kat UI yg dah stenbai kat belakang aku..pastu ustaz2 tu mintak izin kat ayah aku utk pegang aku...UN duduk sebelah tp menghadap aku....die pesan utk rilek, istighfar dan zikir....aku pon mule tarik nafas slow tapi dalam bile aku rase tgn UI ade atas kepala aku....US pulak pegang jari2 kaki aku...dua org ustaz tgh bace bacaan lain2...yg UI tgh bace ruqyah kat ubuun2...yg US aku tak past ape die bace....tp die piit dari ibu jari kaki, dua2 belah...pastu ke jari telunjuk dan sampai la ke kelingking....pastu...dh abis mcm tu aku mule rase kebas....pastu US picit atas sket dr pergelangan kaki aku...yg UI plak azan sambil die buat garis2 silang kat belakang badan aku....mase tu aku dh rase a bit dizzy....tp aku control...abis je azan...UN kate ..."ok..kite nak muntahkan bende2 asing dr badan awk..." aku pon mcm "haaaaa?? muntah??" pastu ustaz2 tu senyum... nak tarik diri mmg dah tak bole...

UN kuarkan ade botol kecik dari poket die....die titik kan atas tapak tgn kiri aku....aku diarahkan utk tekap tgn kiri tu kat perut mase muntah tu....pastu UN titikkan sikit atas jari telunjuk belah kanan....jari telunjuk tu, utk diletakkan atas pangkal lidah....maknenye mcm kite jolok tekak la....pastu dlm otak aku dok ligt pikir "kalau dah dijolok, mesti la muntah...!"

aku pon redha je la...nak kena muntah dpn US!! adoiyai...abis!!!! hahahaha......elok je aku rase wap ubat kat jari aku tu masuk dlm mulut, mmg selambak muntah aku....UN tadah muntah tu...tu la yg die mintak plastic dgn surat khabar lame tu....sambil muntah tu..jari telunjuk tu xleh kuarkan..so bygkn tgn aku bersalut muntah!!... sambil tgn kiri dok tekan2 perut...muntah aku tak benti kuar...sempat alk aku tgk tgn aku....ape bende yg kuar kan....mcm bende kuning2...bercampur kahak dan lendiran jernih dan pekat...!! tu yg buat tekak aku bertambah loya...sebab rase mcm lendir tu tersangkut kat tekak tu....

dh abis satu round muntah, UN suruh aku basuh tgn dlm plastic tu n buang hingus kat tisu n buang dlm plastic tu jgk...pastu die hantar ke luar umah....pastu aku dgr UN plak muntah belilak kat luar!!! aku terus gelak x igt sbb UN tu pon muntah...US pon gelak je tgk aku...die kate "Biase mcm tu"...pastu UN masuk...die kate kena buat 2nd round muntah!! adoiyai....kali kedua aku muntah sikit je....tapi stil bende yg same yg kuar...tapi sikit je...dok la aku rodok2 tekak aku...xde ape yg kuar dah...

abis upacara muntah.....UI amik tmpt kat kaki aku...kire die bertukar tmpt dgn US....US sidi plak azan sambil silang2 kat belakang aku....UI plak bace2 kat jari kaki aku.....pastu aku dibagi minyak aura...utk disedut...dan telan bau tu.....Wangi yg amat sgt..mcm bau kat mekah...UN pesan mase telan bau tu...alirkan perkataan Allah dlm badan....sambil sapu dari kepala, bahu pinggang dan terus tolak ke hujung kaki....kali ketiga, UN tahan kat pergelangan kaki aku, and die bace2...pastu die yg tolakkan ke hujung jari kaki...(aku harap korg paham ape aku cite ni)....selesailah...pastu diorg tanye ape aku rase...aku ckp la lega...(dh la abis cun muntah depan org!!!)

UN tanye , nmpk x ape yg kuar...? aku ckp la bende kuning2 tu...die kate itu la bisa2 penyakit n kahak n lendir tu saka!!! UN kate, "Nasik yg awk mkn time buka tadi tak kuar pon kan???" pastu baru aku perasan xde pon makanan yg aku makan mase buka puasa tu kuar....padahal aku siap dh bedal sambal ayam, murtabak daging bagai....UN kate, kalo org xde gangguan, jolok la mcm mane pon, die xkn kuar....lepas tu episode bersambung dgn siri akak aku plak buat rawatan...

lipan_bara posted on 19-7-2013 02:09 PM
yenil pn prnh alami ker?lipan pon prnh tkena sihir.br g berubat last monts.dh kawen almost 2 years ...

skrg dah ok x lipan?de saket2 lagi?

siape_aku posted on 5-8-2013 04:55 PM
abis upacara muntah.....UI amik tmpt kat kaki aku...kire die bertukar tmpt dgn US....US sidi plak az ...

nauzubillah.......semoga TT cepat sembuh ek..

Huh....macam tu sekali ek... Harap getting better ek.. X sabar tunggu sambungan...

Follow Us
Cerita semakin menarik..maksudnya mmg muntah lendir dan kahak je la kan? Mmg gangguan la kiranya..

zeed posted on 5-8-2013 09:09 PM
Cerita semakin menarik..maksudnya mmg muntah lendir dan kahak je la kan? Mmg gangguan la kiranya..

Pernah tgk org berubat dgn kuarkn muntah..mmg klau gangguan mcm tu ek?1st time tgk

nurelle posted on 5-8-2013 01:46 PM
skrg dah ok x lipan?de saket2 lagi?

hrp2 ok la.perut pn cam dah ok.cuma period bln ni len mcm sket la.ada sikit2 jer..tunggu lg bln dpn camna plk.ingt pas raya ni nk soh en. hubby buat rawatan lg..org tua2 kata klu period skit2 tu baby nk lekat.hrp2 betul..ameen..

khatam!!!!
hahaha ada updae lagi x?

lipan_bara posted on 6-8-2013 12:16 PM
hrp2 ok la.perut pn cam dah ok.cuma period bln ni len mcm sket la.ada sikit2 jer..tunggu lg bln dp ...

alhamdulillah la klo da ok...

siape_aku posted on 1-8-2013 02:21 PM
ok...ade satu part aku tertinggal...

kan aku kate dr hari aku buat appointment tu dgn hari diorg  ...

best!!!!!!!!!!!!!!!!!

nurelle posted on 7-8-2013 09:12 AM
alhamdulillah la klo da ok...

MLM TD LIPAN MIMPI LIPAN PREGNANT...HUHUHU...HRP2 BETUL...AMEEN..

lipan_bara posted on 12-8-2013 04:20 PM
MLM TD LIPAN MIMPI LIPAN PREGNANT...HUHUHU...HRP2 BETUL...AMEEN..

wahh...good news...

So how?pregnant x?

saka dan sihir?? black magic kan?? sekarang ni terkena dekat kawan-kawan aku.. satu geng lak tu.. maybe lebih dari 10 orang or hampir 20 orang yang kena.. hurm, ilmu penunduk katanya..
ape yang aku nampak, aura merah.. makhluk hitam berbulu (maybe hantu raya).. tangkal hitam untuk perang (maybe saka).. makanan yang dah di sihir/?

errrrr.. runsing ni.. hurm, kawan ade suruh aku rawat dorang. tapi aku bukan perawat. tapi aku terpaksa merawat. now aku bingung pulak..

ilmu penunduk biasanya ada kaitan dengan hantu raya.. hantu raya yang dibela or ada saka.. salah sorang ahli family mungkin akan mengalami sakit.. macam ketumbuhan otak, hilang ingatan dan sakit kepala.. suspek selalu mengadu sakit kepala.. ade ketumbuhan aneh dalam kepala dan dia pergi rawat kat hospital.. buat MRI cakap tu ketumbuhan. maybe barah..
arghhhhhhhhhh..

adekah sume ni bersangkut?? or berkait rapat? semakin aku pergi dekat, semakin jelas pulak.. DILEMA

kes belum settle lagi.

salam uols...

selamat hari raya...maaf zahir dan batin...

hai siti_VIPs...menurut kata ustaz...penyakit2 moden ni sebenarnye mmg ade sangkut paut dgn gangguan,....terutama cancer...pening kepala, sakit tengkuk, sakit belikat, sakit perut, itu mmg penyakit biase org ade gangguan....huhuhuhu....

siape_aku posted on 14-8-2013 08:53 AM
salam uols...

selamat hari raya...maaf zahir dan batin...

tu la pasal.. takpe la.. aku now tengah cari info dulu.. tu yang masuk balik forum ni. mana tau ada info berguna dari kawan-kawan kat forum ni..huhu..
sebab dalam masa terdekat ni, terpaksa berdepan dengan sume benda2 tu.. kena gagahkan diri..

check dgn hantukiller, leeds or rdzaccess...ilahkahtibrani pon bole...ade ramai je yg bole tolong...

siape_aku posted on 14-8-2013 11:02 AM
check dgn hantukiller, leeds or rdzaccess...ilahkahtibrani pon bole...ade ramai je yg bole tolong...

huhuhu..sy ada masala sikit ni..susa nk dekat dengan org..takpun sy akn suruh budak2 yg kene ni je pegi..tp tak leh gak.. takpe..sy akan try salah sorang..in shaa Allah.. thanks ye

nurelle posted on 13-8-2013 11:21 AM
wahh...good news...

So how?pregnant x?

mimpi jela..x test lg..takut kecewa.tunggu this month plk period camna.hopefully doa lipan dimakbulkn..ameen..