CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

saka dan sihir bergabung, MELETOP! ~updates : stay strong..!!

updates kena hold dulu....maybe ptg sket...tggu line clear...

x sempat nak updates berikutan tanggungjawab terhadap keje...tapi sempat la jadi SR kat few threads...

lepas bace kisah "makhluk sebelum manusia" aku dah dpt jawapan yg aku cari selama ni.... dan sbb tu jugak la kat kawasan bukit bukau, gunung ganang, hutan and abandoned building menjadi destinasi pilihan makhluk2 jin.....

hmmmm....itu yg mmg bebas berkeliaran ni...tapi mcm mane pulak dgn jin2 yg dibela dan dihantar utk menyusahkan org lain..? atas sikap busuk hati, dengki khianat, tak bole terima kenyataan...manusia sanggup menyakiti org lain dgn bantuan jin.....

harap2 aku dapat keluar dari masalah yang membelenggu diri dan keluarga...

salam uols...malam tadi aku mimpi....ade 2 org budak lelaki datang mintak duit kat aku.....sorg pakai baju melayu purple...sorg lagi baju melayu kaler biru.....umo mcm lebih kurang 6 tahun....mungkin datang beraya kot....pastu mase aku bagi diorg duit tu...aku pegang henbeg...kirenye budak2 tu bole nmpk isi henbeg aku sbb aku tgh selongkar....dlm beg aku xde ape pon...ade beg mekap satu, purse dgn henpon...bile aku dh bagi duit dalam 3-4 hengget mcm tu...aku nak zip la balik beg aku tu...pastu budak yg baju purple tu ckp "eeeee...bnyk duit la dlm beg tu...." (die refer ke beg aku)..pastu aku mcm terkejut..aku ckp la "mane ade bnyk duit....ade singgit2 je..." aku jawab sambil gelak...pastu budak tu kate lagi..."iye.....bnyk duit seratus...." sambil die ckp ni...budak baju purple tu meluru ke arah beg aku....and die selongkar!!!!

aku pon mcm "eh budak ni dh kenapa?" tapi aku tak igt kat mane kejadian tu berlaku....aku tak cam aku dlm rumah siape....aku pon bangun la pegi ambik henbeg aku...aku tarik la dari budak baju purple tu...jadi mcm berebut pulak....last2 aku rentap kuat2 beg tu...bile aku tgk...ade satu sampul kad raya kaler putih....penuh dgn not seratus....lebih kurang seinci tebalnye duit tu....tgh aku kalut mikir dari mane dtg sampul tu...aku terkujat!!! tgk2 jam pukul 2.55am...!

pelik jugak mimpi ni....tak pernah aku mimpi bende mcm ni....bile aku sambung tido balik...aku mimpi lagi...

mimpi seterusnye...aku ke kedai gunting rambut yang biase aku pegi..."molly kedai kerinting rambut"

aku pon ckp la kat molly tu aku nak gunting rambut...rambut aku mcm baru nak panjang time tu....so aku nak trim sikit je....aku soh die layer kan mcm biase...sbb die mmg tau la feveret hair cut aku mcm mane... pastu si Molly ni agak pelik dari biase....die just angguk2 je...n mate die suram...mcm org sakit...pastu aku pon ala2 diva..bace la magazine...dan tanpa aku sedari...si Molly dh on kan mesin ketam rambut tu!!! mmg aku biase potong mesin no 2... tapi kali ni aku nak bela rambut panjang balik...

sambil aku bace magazine tu....si molly pon tarah rambut aku....dari bawah belakang telinge, ke depan dahi belah kiri...kali ni bukan gune no 2 tapi 0!!!!  mmg botak abis rambut aku....aku pon jerit la..."hey..i suruh u layer...u buat ape ni??" "ok2" si molly jawab...bile aku duduk balik...die tarah lagi satu line sebelah yg tadi..maknenye kawasan yg botak tu dah makin lebar....dah hamper separuh kepala aku botak...!

aku pon hangin...aku bangun..aku ckp mcm ni "I x tau la ape mslh u ni? u x dgr ke I ckp ape? jangan sampai I lempang muke u...!" mmg aku dah hangin...lepas tarahan yg pertama tu...kire berpesen gak rambut..tapi bile dh stengah kepala botak....dh mcm org sewel dh rupe aku....tu yg buat aku bengang dlm mimpi tu....

bile aku dh marah2 tu, si molly ni mcm kena rasuk...cume aku yg x sedar...sbb tu die lain dari biase....bile aku marah2 tu...si molly menyerang aku dgn mesin ketam tu....walopon aku x pasti mcm mane mesin tu berfungsi...tapi mesti la tajam sbb bole potong rambut kan... sambil die sengih2 tapi mate die sedih....mcm mane aku nak korg imagine muke tu??? pandai2 korg la berimaginasi.......aku pon elak2 la mesin ketam rambut tu....dgn kepala yg dah botak sebelah...sampai la aku terkejut sebab terlanggar kerusi....tgk jam...kul 5.05am....

aku biase nak bangun mandi g keje kul 5.45...ngam seblom azan...lps terkejut mimpi si molly tu, aku terlelap...sampai la waghih kejutkan...(ringtone aku lagu botingkek2...hehehehe...aku suke sgt dgn waris) sbb mak aku kol...rupenye dah pukul 6am...ape lagi...melompat aku dari katil...dan bergegas bersiap utk g keje.....

ingat nak updates story lepas ni...

siape_aku posted on 5-8-2013 02:01 PM
pastu baru nmpk UI dgn UN masuk bilik mak aku plak....sambil tu aku dok tunjuk kat US kat mane nenek ...

abeh tu org dok kondo/flat/rumah bertingkat2 cam ner nak simpan alquran??? lagi2 yg umah bwh2 sikit ni... still bwh kaki org atas???? huhu... cer tanyer ustaz...

WawaRaRa posted on 22-8-2013 10:12 AM
abeh tu org dok kondo/flat/rumah bertingkat2 cam ner nak simpan alquran??? lagi2 yg umah bwh2 siki ...

ha tu la kan....tak terpikir plak..nanti aku check dgn ustaz tu mcm mane.....tapi sekarang mmg terasa "sejuk" rumah aku tu....dah takde lagi perang saudara...a.k.a bergaduh ramai2....hahahaha..alhamdulillah.... cume malam kelamrin...akak aku mimpi dipatuk ular kat tgn...sampai die terasa bile bangun dari tido...

Follow Us
siape_aku posted on 22-8-2013 10:17 AM
ha tu la kan....tak terpikir plak..nanti aku check dgn ustaz tu mcm mane.....tapi sekarang mmg ter ...

saya pun pernah mimpi ular patuk belakang tapak tangan saya.. lepastu sekarang nie kekadang terasa ibu jari kaki macam kena cucuk..  baru2 nie saya mimpi, ada penanggal  duk tinjau saya dari cermin tingkap.. katil saya menghadap tingkap.. bila saya tersedar, saya bgun, saya tgok tingkap bilik tu memang x tutup.. yg sebelum nie pulak, saya mimpi pulak saya tidur kena himpit dengan orng gemuk besar , xnampak muka (sebelah kanan) & budak sebaya dengan anak saya (sebelah kiri) tapi xde muka.. dalam mimpi tu, saya x rasa takut, tapi sebaliknya saya marah.. saya tolak dua2 benda tu sampai jatuh katil..
saya pernah temankan arwah mak mertua berubat, orng tu cakap, saya nie ada keturunan pendekar, tapi entahlah.. cuma saya x yakin dengan cara perawat tu berubat.. bila citer ngan asben, asben kata mainan tido jea... aduhai..

@siape_aku busy ye? Bla free update la cerita..

maaf semua...updates terpaksa dihentikan seketika memandangkan ade isu yg perlu ditangani....harap maklum...mod, bole kunci jap rumah ni..nanti sy balik, bukak balik....terima kasih....

TT, awak tinggal kat selangor ke? ustaz yang 3 orang tu kat mana? Kita nak lah mintak tolong dia ngubat family kita. Dari dulu tak habis-habis gangguan. TT cepat update tau!

hihihi...salam uols...gigih aku merempit and menempel kat umah org lain...umah sendiri terbengkalai.....masalahnye ade sedikit rase cemas time aku tulis cerita sendiri....tgk la esok...atau bile aku ade kekuatan....utk mule menulis sambungan kisah rumah aku dipulihkan....

menunggu update dgn sabar.......

lepas tu episode bersambung dgn siri akak aku plak buat rawatan...

updates*

lepas aku selesai..akak aku plak amik turn duduk atas tikar sejadah tu....mase ni aku dah bangun ke dapur utk minum air....n basuh tgn....pastu aku duduk dgn mak n abah aku...kali ni BIL aku dook dpn akak aku...ustaz2 pon mintak izin dgn BIL utk pgg akak aku....and diorg pon buat la cara yg same....cume kakak aku sakit kat bahagian kaki!!... mende tu lepak kat kaki die...! sbb tu die selalu sakit lutut bile naik tangga....padahal kalao oprg kenal akak aku, sume org tau tahap keaktifan die mcm mane...,

tergantungkah cite TT ni?

yeap....sorry...kemengantukan melanda

sabar menanti....... tgh elok2 nk pecut, traffic light merah pulak...

sambungan,...

akak ku pon melalui 2 kali proses muntah tu....tapi kali kedua, x kuar ape2 dah....habis muntah2 tu....kami pon duduk2 la borak2 dgn ustaz tu....so ustaz tu pon cerita la pengalaman diorg merawat kat mcm2 tmpt (skang tgh whatsapp dgn UI ), lepas tu kami dibekalkan dgn minyak habbatus sauda, madu lebah, garam bukit, air zam2 dan minyak aura....

rupenye..bende yg UN titikkan kat jari utk jolok tekak tu, minyak aura ni la sbnrnye....minyak ni berangin mcm minyak cap kapak tapi Wangi bau bunga....baunye sedap....macam bau suasana /udara kat mekah! semua2 ni ade harga la...kire2 mcm rm100 mcm tu...

dan Alhamdulillah..atas izin Allah...kami beransur pulih....mcm perawat2 dalam bod MPS ni bgtau la...tugas perawat hanye 20%, yg lain bergantung pada tuan yg punye badan....kirenye malam tu abis semuanya pada pukul 1.30pagi!

kisah merawat ni kan hari Khamis... hari Jumaat aku dgn akak aku collapse...kami mcm dedar2 badan.....dua2 MC... bile dah start mkn bahan2 yg ustaz2 tu bekalkan...mmg rase lain....bile dah ubah position Al-quran dalam rumah...mmg terasa sejuk rumah mase tu....aku igt aku sorg je yg rase ...rupenye yg lain pon rase jgk....

pastu dh ptg hari Jumaat tu, akak aku tanye "ko bole tidur ke mlm tadi?" aku jawab la..."elok je lena sampai pagi, xde mimpi ape pon" aku jawab mcm biase la sbb mmg xde ape yg jadi kan... pastu bile aku nmpk die buat muke pelik, aku tanye la "apesal? ko x leh tidor ke?" pastu sambil die sengih2 die ckp...."mlm tadi laki aku nmpk lelaki berjanggut putih masuk bilik ko!"

zraaaaapppppp!!!! darah naik ke kepala!! "ha? bile ? pukul brape?" aku dh mule cuak... "mase ko borak dgn mak kat meja" akak aku jawab...pastu baru teringat..patut la mase aku masuk bilik malam tu...telinge aku berdesing...mcm ade angin tiup (kate ustaz, itu tanda saka tu nak masuk balik dalam badan )

pastu aku isgtigfar..yang aku hanya perlu takut pada Allah sahaja...aku pon buat derk je...cume tiap kali bile malam...lps mkn bahan yg ustaz tu bagi...perut aku pedih sgt...pedih tersgt2....sampai aku kena minum air hampir sebotol besar...sampai aku rase nak muntah....kena tutup idung utk tahan muntah tu....

esoknye...aku bgtau la UI yg aku rase pedih n nak muntah tu....die kate "awk muntahkan la...tu tanda bisa/ jin tu ade lagi saki baki n die nak kuar sbb tak tahan dgn bahan yg awk mkn tu"...laaaa....ye ke? die kate die dah pesan...tapi serius aku tak igt! hehehehe....

pastu bile rase mcm tu...aku titikan aura tu sikit kat jari n muntahkan...mmg kuar jgk mende2 lendir kuning tu... perut aku plak kadang2 makin sakit... sampai la tibenye hari isnin....

pagi hari isnin....aku mule menghadapi heavy bleeding...berketul2 sampai aku kena tarik sendiri ketulan tu dari lubang faraj! sbb ketulan dah tersentil kat lubang tu......mase ni aku mcm teragak2 nak tarik ke tidak sbb aku bygkan..isi dalam saluran tu terkeluar...(faham x? umpama mcm stoking terbalik...) tapi bile aku tarik...xde rase sakit...means bende tu bkn part of my body...sambil teran...aku tarik ketulan tu...sbb licin...aku tekan dgn kuku....plop!!! bende tu putus 2! separuh kuar separuh masuk dalam balik n bole rase die masuk dalam saluran tu.....bentuk panjang mcm kopok lekor...kaler mcm hati ayam...bau??? bau bangkai!!!!!

dgn berat hati aku bgtau mak...then terus g spital.....sampai spital...doctor soh admit.....masuk plak wad 3 org...tapi aku sorg je patient..!!! 2 katil lagi kosong...aku dah goyang dah time tu...tapi aku saiko diri sendiri "ini dugaan utk aku jadi sihat dan bebas dari masalah ni"... malam first aku tido...aku bukak tv sampai pagi...kikiki...ntah ape2 cenel aku bukak pon x tau....asalkan ade bunyi....aku tido mcm biase...cume darah makin kuat kluar...sampai la pagi selasa....bile aku bangun dari katil utk g toilet...

darah tersembur dari lubang aku sampai menjejeh ke lantai!! kain hospital yg aku pakai basah lencun...x termasuk yg dah meleleh atas lantai.....selipar aku habis penuh darah....berlari2 nurse dtg tolong aku...amikkan kain...pimpin aku ke toilet..padahal aku bole je jalan mcm biase ....then cleaner dah cuci tmpt aku...aku pon dah bersihkan diri...doctor bagi ubat utk kurangkan darah....

mase tu perasaan mmg sayu n sedih....sbb doctor kate "mcm ni la keguguran" padahal aku belom kawen pon!!!!

then pukul 3ptg...aku buat D&C...sekali lagi perawan aku diragut!! ...mmg sedih sgt2...tapi ape aku bole buat? kalao tu je cara utk tau ape yg berlaku kat dalam Rahim aku...memandangkan jin tu pon lepak kat situ... aku dipengsankan...bile aku sedar...dh kul 5 lebih....pekerja hospital tanye aku nk mkn Nasik ke tidak...memandangkan aku puasa hari tu...aku ckp x yah la...bg kuih je sbb diorg nak hiding mkn malam dah...sekali tu die hantar...6 bijik kuih cara berlauk, dgn 6 bijik apam pink yg ade kelapa tu!!! amek kao!! dh la kuih tu besar2 penumbuk budak kecik...tapi abis la jgk stengah ...sbb lapo kan...

lepas 3hari masuk wad...aku dpt mc lagi semggu....padahal aku baru masuk keje 3 hari je mase tu...kire mmg rekod buruk tol aku kat tmpt baru ni...

lepas beberapa hari...aku g check up...kate doctor ade ketumbuhan yg dinamakan polip...sepupu kepada fibroid....dan Alhamdulillah semua dah Berjaya dikeluarkan....and doctor pesan soh urut dgn bidan....sbb peranakan biasenye akan jatuh lepas buat d&c...

then kisah berurut dgn bidan lak...xde ape yg misteri...cume kelakar seram!! hahahaha....mmg sakit nauzubillah mase sengkak tu...mcm nak tercabut saluran isi perut aku rasenye .....to make the story short...(aku ade keje urgent kena buat ni..tapi abiskan updates demi korg) lepas urut satu badan...dan bidan tu sengkak aku....ni (ni bidan yg aku jumpe kat ijook tu)...sambil die urut2 perut aku...die kate la Rahim aku dah masuk ke position yg betul...xde bengkak....xde rase renjatan elektrik lagi...aku pon lega...pastu die soh aku duduk...die urut kepala n tengkuk...heaven!!! mmg sedap gile ....

pastu die urut dari belakang bahu ke dada...sampai celah dada pon die urut....pastu membawa ke muke...! mase die urut kat muke and pusing2 kat kepala....aku dgr die bace bismillah n ayat2 lazim mcm 3 qul n ayat kursi...ade satu surah pendek tu aku tak igt namenye....die hembus2 ke ubun2 aku...pastu aku dgr die doa dalam bahasa melayu "Ya Allah, temukan jodoh Amy" mase die ckp ni...4 jari tgn die kiri dan kanan, cangkuk tulang pipi aku ke atas...(korg bole imagine tak? die melutut kat belakang aku)..sakit gak muke aku mase tu....

tu ok lagi...ayat die yg seterusnye ni yg kelakar seram tu....mase mengurut tu mak aku ade sekali dlam bilik tu... bidan tu ckp mcm ni "kak...die ni ...si amy ni...dh dekat jodoh die.....kuat cahaya yg sy nmpk...tapi bkn bujang...duda!" kate bidan tu....

aku pon ape lagi...gelak mcm tak igt dunia la.....bile aku gelak...die tanye "ye la tu....dah ade orgnye ye?" kate bidan tu...aku geleng2 je la ....sbb mane ade aku berkawan spesel dgn mane2 duda...dolu2 ade la couple kejap dgn duda.....pastu dh break off...ni ntah duda mane pulak....

skang ni aku kawan sume yg bujang je...