CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

saka dan sihir bergabung, MELETOP! ~updates : stay strong..!!

Skeri nya citer siape niih.... pasal telinga berdesing and bunyi angin tu... samaaaalah dengan akak... Akak pun ada masalah saka... tapi nak berubatnya payah. Adalah sebabnya. Akak meremang baca part berdarah2 ni...

Moga cepat beransur pulih sepenuhnya.. Aameen.

skang ni Alhamdulillah dah 2 kali cycle period...and dtg dlm 5 hari je...and stop...darah pon x bnyk.....harap2 akan bertambah baik...insyaallah...

salam,

klau gatal2 badan mcm kena miang rebung tu sbb ape ye??dah kena dari thn 2008 smpai la skrg ni..berubat elok kejap pstu dtg blk..berubat elok gatal blk semula smpai la skrg ni..klau citer masalah gatal2 ni kat org msti x lame lps tu kena gatal2 ni..garu smpai berdarah pun x hilang gatal2 tu..bkn gatal more to rase miang yg teramat sgt..

klau mlm2 tngah tido msti dngar mcm ada org ketuk tingkap atau pintu..klau ketuk tingkap tu msti tingkap yg berada di belakang saya..klau pintu msti pntu yg saya kluar msuk contoh klau dlm bilik msti pntu bilik klau tido kat luar msti pntu dpn (msti pntu utama saya kluar atau msuk)..bunyi ketuk2 tu pun mcm sayup2 je..bila saya terjaga, bunyi tu hilang..

kdg2 tngah mlm (dah tido) mcm trdengar ada org panggil nama slalu la mcm suara mak saya, rase mcm dkt sgt dia panggil, bila terjaga xde sape2 pun yg panggil..dah lama dah kena mcm ni..stakat pegi berubat baik sekejap slalu dah..tp btul2 baik blm lagi stakat ni..

bahu saya slalu sgt rase berat..blkg badan especially kat tngah2 dan urat belikat slalu rase mcm kena tarik kuat2 mcm rase tegang sgt..sakit dia bila sakit tu dtg xtau nak describe mcmane rasenye..smpai kdg2 trpaksa membongkok nak hilang tegang tu..bila check doktor semua kata sbb stress, angin la, terlampau byk duduk la..etc..

skrg ni ibu jari dgn jari telunjuk kiri saya rase mcm semut2, kdg2 rase mcm kena hiris2 kdg2 rase mcm kena cucuk2..check doktor dia kata urat..kurang kalsium la..check darah, gula dgn kolestrol semua normal..xtau la apa yg x kena lg ntah..

tp heavy bleeding mcm TT alhamdulillah stakat ni x penah la kena lg dan harap2 xnak la kena mcm TT..x larat dah kot nak kena bnda2 yg pelik2 ni..sorry TT kacau benang TT..

Firhanie posted on 11-9-2013 04:25 PM
salam,

klau gatal2 badan mcm kena miang rebung tu sbb ape ye??dah kena dari thn 2008 smpai la skr ...

aseye awak ade gangguan la...sbb kalao sakit badan biase...lps makan panadol n dpt rehat yg cukup...we should be fine....tapi kalao berlarutan sakit dari bahu membawa ke belikat...sile lah cari perawat ye...sbb itu antara tandanye....depa suke dok kat otot dan saraf utama...dulu sy pon rajin kebas2....now alhamdulillah...

Waiting tuk cerita seterusnya... Semoga TT terus kuat menempuh dugaan ini.. AMIN..

TT..
ade jugak hupdatenye ye..
tuh pon taw selepas melepak thread kisah seram TTDI
lau ade masa dan tak menyusahkan
hupdate la lagi..

Follow Us
salam...

saya ni kan..selalu sgt terkena sihir..puas dah ni berubat..ayat quran banyak dah hafal..tapi kena jugak..ada ke ustaz2 yang boleh ubat dari jauh nih..sbb sy dok jauh seberang laut..

last 3 days...buang air kecil kluar fresh blood..tapi bila check doc..dia kata ok je..infection..tapi takkan la fresh blood..

i dah give up sihir nih sebenarnya..apa dorg nak pun tak tau..buntu2 ni yang masuk sini nih..baca2 pengalaman org lain..

last berubat..dgn ustaz yg leh nampak2 ni..kasyaf apa ke..dia kluarkan tulang babi dari dada..sebab tu sakit selalu ...pastu ok...skrg dah jadi balik benda lain..nak mintak tlg ustaz tu mcm segan..dia mcm tak nak je..agaknya dia teruk lepas ubat saya kot..abis camne nih..yg ketara sgt nak keja takdemood langsung pastu kat ofis memanjang kena jek..mcm org tak nak sy kat ofis tu je kan..

Mellyzza posted on 19-9-2013 08:33 PM
salam...

saya ni kan..selalu sgt terkena sihir..puas dah ni berubat..ayat quran banyak dah hafal. ...

tulang babi??? mak oi...seberang laut mane? singapore?

mcm sy...perkara 1st sy buat minta maaf dgn semua org terutama ahli keluarga, kawan2 lame dan kawan2 opis...mintak maaf seikhlas hati...kadang2 kite tak sedar kite buat org lain tersinggung... sebab sy ni kategori berlagak gak dulu....hehehehe....bajet best! bajet sempurna! pada kite xde pape...tapi pada org lain..meluat gamaknye....

mcm awk...mungkin faktor awk cantik, so org jealous ke...atau ada lelaki yg awk tolak cinta die ke....org nak buat sihir ni, kadang2 alasan die x masuk akal....

lepas lepak kat thread rdzacess....ramai aki2 dlm cite tu suruh cube amalkan tahajjud 44 malam....mohon sungguh2 pada Allah...sungguh! nikmat tahajjud ni lain macam...kite sentiasa cukup dari segi duit, waktu, kesihatan, segala2nya....sejak sakit ni saya tak bangun tahajjud lagi...mungkin faktor penat yg teramat buat sy x terbangun malam...(nak2 skang ni asik sakit perut je...kena ubat mmg tido x igt dunia)...

kite sama2 berusaha menjadi hamba Allah yg lebih baik and of course bile dh berniat mcm tu, dugaan pasti ade! tapi...sentiasa ingat Allah bersama kita...kite mohon perlindungan Allah...kerana kita hambaNya yang lemah....hanya pada Allah tempat kite bergantung....

tapi kalao awk nak ikhtiar berubat cari jauh...bole check dgn hantukiller or leeds dari bod MPS ni.....

Nak cerita sejarah sy dgn sihir ni..Masyaallah. .teruk dah kena..org kata mati je belom..macam2 dah sy lalui..santau siam..santau malaya..sihir pemisah..segalanya..smpi lari jauh sbb rumah sy dah teruk sgt..kami tinggal semua hijrah tpt baru cuba bina apa yg dah hancur ..

Sy bkn jenis campur org..sebolehnya sy cuba tidak menyakiti hati org lain..siapa kenal sy tahu sy sgt lembut dan jarang carik pasal..cumanya kalo sy didengki dgn apa yg allah bagi..mcmana lah sy nak buat..bkn sy boleh ubah kejadian allah ni..

Skrg ni sy lgsg tak boleh masuk master bedroom rumah sy..rasa lain mcm..dah pasang ayat quran pun lain sgt rasanya. .bdn pucat dah sbb maybe darah byk kluar..sapa boleh tlg...sy dok sabah

ooo Sabah ke?? cek dgn hantukiller dulu....or Edy BSS or Ilahkhatibrani.....

laluan dari Kuala Kubu Bharu ke tol Bukit beruntung....sape penah lalu?? aku ade story sket pasal tmpt tu....jap ea...g minum dulu...laper banget!!!

dah abih minum ke? jom la sambung ceta seram.,...

aku penah terbace dalam bod ni jgk tentang tempat2 yang dihuni oleh jin.....antaranye gunung-ganang, hutan dan kawasan berair dalam hutan.... so berbalik pada kisah laluan kkb ke bukit beruntung tu....ade mcm tasik2 kat dalam hutan kiri kanan jalan tu.... ade sebahagiannye kolam ikan....sbb situ ramai org benti g mancing....tapi yg kolam/tasik ori tu....xde la pulak org...sbb aku tgk, xde laluan org bole lalu....sepanjang jalan tu ade kubur cine, ade dusun2 org...pastu ade kawasan yg kete suke masuk tapi aku tak tau ade ape kat dalam tu! kirenye kalao ade org mati kena bunuh kat situ pon, xde sape tau...

so masalah aku skang ni..ialah...aku suke atau rase tertarik utk tgk tasik tu walopon tgh driving!! hati aku macam dipanggil2 utk pandang....dan kadang2 aku slalu "rase" untuk benti n turun ke tasik tu!!! kalo nak dipikirkan, mmg aku tak mampu nak redah kawasan tu....mmg takkan mampu...ade mase bile hari panas n matahari baru nak turun, kawasan kolam/tasik tu nampak cantik sgt2! masalahnye air die bukan jernih pon...keruh berkeladak je!

tapi aku Berjaya control perasaan aku dgn menguatkan radio (so focus aku hanya kat driving n suara DJ) ataupon aku siap2 start berzikir sebelum masuk ke laluan tu..... tapi mmg aku failed kontrol mata dgn kedua2 cara ni...aku tetap akan toleh utk pandang jugak! cume aku bole kawal perasaan aku....

aku takut kot ade ape2 yg memanggil aku dari situ...sebab baru semlm aku perasan, laluan kiri dan kanan aku pegi keje ni, banyak kubur....kubur islam, cine dan kristian....kiri dan kanan jalan...sebelum ni aku tak nmpk...lately baru aku perasan akan kehadiran nisan2 dan jirat2 tu....

pastu skang ni aku dok mkn garam bukit yg ustaz2 tu pesan, (kemam mcm mkn gula2) sbb ust tu kate kalao ade gangguan, akan keluar melalui najis....so skang ni, aku mmg menghadapai masalah sakit perut yg berpanjangan.....buang air pon rase x best...x puas....pastu mcm buang air org sakit perut la...mcm cirit birit tu.....namun aku gagahkan jua utk dtg opis...walopon tak bole dok diam menahan bontot dalam kete....

bile dah lepas laluan yg ade kolam ni...masuk plak ke laluan sawit sebelum masuk ke kawasan bukit sentosa...
aku tgk ade signboard kecik kat area sawit tu....sekolah pondok ape ntah namenye ..... pastu aku usha2...mcm tak logic kalau wujud sekolah pondok or any penempatan kat dalam tu....mcm musykil gak aku.... so dikhuatiri...disebabkan rase ingin tahu aku ni...aku g masuk situ sorg2...sebab kdg2 aku bole je dtg gile aku utk buat bende2 gile mcm tu! Last edited by siape_aku on 20-9-2013 12:20 PM

uhuhu.. saspen...

arini, rase cam saspen je...nak tercirit dalam kain ke...ape ke...tak tau la tu.......... pastu kat opis ni, aku suke meremang2 bulu roma kalao dok sorg2..... dok sorg time lunch or time member2 lain pegi minum berjam2!

tt msuk jugak ke?... pastu ape jadi... sambunglah lagi pliss...

bukan....hehehehe....rasenye uols salah tafsir ayat yg last tu....ejas sket...

oo.. ok. kdg2 sifat ingin tahu melebih2 dr perasaan takut kan...

tompang lalu.....iklan jap....

salam n mintak tolong sket...

housemate wanted!
rumah di Kalumpang, near to Kuala Kubu Bharu n tanjung malim n batang kali n rasa
rumah teres 2 tingkat, corner lot, 3 bilik, 2 bilik air...
partially furnished...almost complete by me...
female, muslim wanted
rumah hampir padang permainan, padang bola, surau dan gerai
belakang stesen Caltex Kalumpang
10 minit dari Bandar Kuala Kubu Bharu
kemasukan segera..(sbb sy sorg2 je...)

kalau tau ade sape2 cari bilik utk disewa, minta call saya, Amy di nombor 0126812824...terima kasih..

*sorry momod....x tau nak iklankan kat mane*