CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

saka dan sihir bergabung, MELETOP! ~updates : stay strong..!!

Mellyzza posted on 19-9-2013 06:33 PM
salam...

saya ni kan..selalu sgt terkena sihir..puas dah ni berubat..ayat quran banyak dah hafal. ...

sape la dengki ngan ko ni ye...sian ko..
ko rs ko ada musuh ke..cuba igt2 blk
btl2 x puas ati dia ngan ko....

TT...nanti sambung lagi pengalaman ye...

tectonic posted on 25-9-2013 12:54 AM
TT...nanti sambung lagi pengalaman ye...

salam...banyak dah share kat rumah satu lagi.... tajuk "diganggu atau mengganggu.."

2 mggu lepas anak buah akak yg berumur 17thn tiba2 kaki kiri dia lumpuh.. tanpa sebarang sakit.. pegi klinik, doktor refer ke hospital.. bawak hospital siap buat scan bagai tapi tak dpt cari punca.. doktor kata ini kes pelik bila cucuk dgn jarum anak buah tak rasa apa2 pun.. malah darah pun tak keluar.. mcm kaki tu dah mati.. dlm masa yg sama somi akak suruh pak2 ustaz tengok2 kan.. pak2 ustaz tu kata anak buah akak nie ada gangguan makhlok halus.. pak2 ustaz nie ckp ini adalah angkara dari perbuatan ahli keluarga juga.. mungkin sifat dendam org yg mengsihirkan tu pada ahli keluarga adek akak tu..

anak buah akak tak dok lama kat spetal tu sbb adek akak mintak kuar kan anak dia nak buat cara berubat tradisional.. mlm jumaat adek akak bwk anak dia berubat dgn sorang tuan hj nie.. tuan hj nie keja guard aja.. pulak tu adek akak kena bwk anak dia yg lumpuh nie jumpa tuan hj nie kat tempat dia bertugas..  nun dlm hutan kat pencawang celcom/telekom kat mantin kalo tak silap.. (akak pendek kan citer ya).. selepas 2 kali mlm jumaat jumpa tuan hj nie.. skrg anak buah akak dah buleh berjalan mcm biasa.. alhamdullillah segala nyer dgn kehendak Allah (begitulah kata2 tuan hj tu).. cara tuan hj tu berubat senang sgt.. tiap kali dtg berjumpa dia cuma bwk 2 botol air mineral (beli kat kedai).. itu saja.. andai kata dia soh dtg lagi.. nti dia soh bwk telur ayam kg atau madu atau garam.. itu saja

mcm anak buah akak nie.. dia soh minum air mineral dgn sapu kan kat kaki yg lumpuh tu dan juga garam.. sambil dia kasi ayat2 yg harus di amalkan

adek akak citer time dlm perjalanan nak jumpa tuan hj nie.. mcm2 gangguan dia alami semasa dlm perjalanan tu.. yer laa lalu dlm hutan naik bukit.. tapi tuan hj tu mmg berani la.. dia naik motor saja ke pencawang tu..

dugaan mase nak pergi beruibat tu perkara biase....mcm kete  rosak la...jumpe ular tgh jalan la....x jumpe simpang la...itu perkara biase....dlm dunia MPS....

ok kak...sekarang gak g cari...

Follow Us
salam uols....

ape kabar? di harap semua sihat sejahtera ....

Alhamdulillah nak masuk 2 minggu aku tinggal di umah baru di Kalumpang seorang diri....dan Alhamdulillah...tiada gangguan...feeling takut sikit2 tu biase la...bkn takut pada entity tapi takut pada pencuri, kebakaran and so on... (motif nak pikir mcm tu)

hari pertama aku masuk rumah tu...ade la nmpk "si dia" intai2 dari pintu bilik...mase tu family member aku sume kat bawah tgh mkn...aku kat atas tgh lipat n hanger baju utk masuk dalam almari....dok kat katil mengadap pintu...tapi kan tgh lipat kain..so nmpk dgn ekor mate je yg menjenguk2 tu....

kejadian pelik xde la...kecuali kipas bilik terpasang sendiri sbb mmg aku igt kalao aku off plug or suis.... itu normal la..selagi takde gangguan yg over kan...setakat on/off suis tu...perkara biasa...insyallah mggu dpn baru nak buat house warming...panggil org surau utk tahlil dalam rumah ...sbb mggu ni ramai org balik kmpg ....

kalao malam lepak sorg2 tgk tv pon...xde ape2 la memandangkan lokasi rumah dekat dgn surau....bangun tgh malam pon xde takut ke ape...cume sesekali dtg la pikiran jahat tu...menakutkan diri sendiri...hihihi...tido malam pon bukak tingkap....sbb panas gile...

assalamualaikum....kepada semua warga bod MPS.....

hapdet cerita...

lepas lebih kurg sebulan tggl di rumah baru....aku makin serasi dgn keadaan rumah dan sekeliling...termasuk la jiran.... dan setiap ptg jumaat or bile ade kerja di kawasan KL atau Shah Alam, aku akan balik ke rumah mak di sg buloh...seronok la kejap dpt jumpe family n anak2 sedara yg becok2 tu...

tapi yang tak bestnye....asal balik rumah mak je...kepala aku akan sakit...rase dedor2 nak demam...and paling x bole blah...sume sendi utama aku akan sakit....termasuk la belikat dan bahu aku jadi keras mcm batu!!! sampai abah aku pon x larat nak picitkan....tulang bahu,siku,ankle, lutut sume cam sakit...ngilunye mcm kena ais!! sakit...bile sume dah sakit...otometik pressure darah akan naik....kepala dan gastrik akan menyerang...

dh 4 mggu aku balik...aku kena sakit yg same...balik je kalumpang,...aku xde sakit cume mcm letih je...maybe effect dari tekanan darah yg tgh turun naik...lepas sehari aku bole berlari naik tangga, berkebun, masak n buat sume keje dgn segar bugarnye... pelik kan? (last week darah aku naik sampai 186/106!!!!)

last Saturday...aku mintak cousin aku tolong picitkan bahu n cungkilkan tulang sendi bahu tu...(mmg tu je cara bagi lega)..mule2 aku igt tekanan kerja...tapi bile berulang kali jadi n bile kat sg buloh je..aku mule selongkar bilik aku.... aku terjumpe la lagi barang2 arwah nenek aku....

xde la terkejut sgt sbb aku tau mmg brg arwah ade dlm bilik aku lagi....aku pon masukkan la dalam pplastik beg... dan malam tu...bile aku tido....

.........

aku mimpi di kelilingi oleh katak2!!!!! dan ade satu ular hitam melingkar mengelilingi katak tu!!! bole imejin tak? aku berdiri tgh2...katak beribu2 ekor...luar katak tu ade ular yg mengelilingi....kirenye sume terperangkap!! (aku mmg geli gile dgn menatang katak ni...geli dan takut yg terlampau!!)

mase mimpi tu..aku cube utk kuar dari kumpulan katak tu....mule2 diorg(katak) tu mcm berhimpit2 sesame diorg je...tapi bile aku cube kuar...diorg mule melompat2 ke arah aku!!!!...dlm mimpi tu mmg aku dah menjerit meraung dah sbb aku takut sgt....

aku terjage bile aku nmpk sekor katak melompat ke arah muke aku dgn mulut terbukak!!aku tak tau la aku tepis ke ape...tapi aku terus terjage dgn kaki tgh tendang2 n gesek2 atas tilam!!! mmg jantung aku laju gile time tu...aku kirai habis selimut2 atas tilam n bantal2...(risau kot2 ade katak terkeluar dari mimpi tu...hehehe).. sampai la aku tertarik cadar... (fyi..aku tido atas tilam atas lantai...xde katil sbb katil bawak g kalumpang)...

bile dah tertarik cadar tu...baru aku nmpk tilam yg aku gune tu...tilam arwah nenek aku yg die pakai time sakit!! tgk jam, tepat kul 3pagi!!  aku kalau bole tak nak kaitkan ape2 dgn brg2 arwah nenek aku....(kirenye tiap kali aku balik...aku tido atas tilam tu)...aku pon bangun tunaikan hajat kecik...pastu sambung tido balik...

dan aku mimpi lagi.....

aku tgh suapkan botol susu kat sorg budak kecik...baby kire2 usia 6-7 bulan...aku tak pasti aku dukung ke tidak baby tu...tapi...mmg aku yg pegang botol susu tu....pastu aku terkejut bile muke baby tu mule berubah jadi mcm hantu la kot....dgn mata yg makin bulat buntang....tibe2 tumbuh gigi taring2 plak...dan bile baby tu mule bangun...cube terpa aku...aku baling botol susu tu kat muke die dan aku tersentak!!!

azan subuh sayup2 berkumandang....

aku mmg dah lame x mimpi ape2... lame sgt dh rasenye sejak berubat tu....pastu aku bangun la semayang n carik minyak habatus sauda utk urut tengkuk aku dan bahu aku yg sakit...

bile siang tu...aku msg UI, tanye mcm mane...die suruh aku buang tilam tu.....aku check tilam tu....berbau ubat yg arwah nenek aku masuk kat perut tu...plus bau insulin...(baunye kuat kalau masih baru...tapi yg ni kan dh lame..mcm nipis je la bau die)...hari tu jgk aku soh anak2 sedar aku angkat tilam tu masuk bilik diorg pulak...

kes yg terbaru ni aku tak cite lagi dgn mak aku ....

tilam tu elok...cume ade bau ubat...air CAPD n insulin.....n mlm tadi aku tido lena dlm bilik aku gune tilam yg lain...nipis sket dr tilam yg bau ubat tu.... malam ni balik tido kalumpang....

salam...

hari ni 30/10/2013.....aku sakit badan....sakit belakang.....lenguh segala belikat....sbbnye malam tadi aku tido umah mak aku... adoiyai...aku redha dan pasrah je la dgn dugaan ni...

mggu depan mak aku operate mata sbb glucoma, yg mane akan menuntut lebih banyak masa aku kat umah mak...
tapi...aku akan buat segala yg aku termampu....untuk jage mak aku...

*kadang2 terpikir sbb aku lambat berjodoh ni sbb Allah dah aturkan hidup aku utk jage org tua aku agaknye... ce bygkan kalao aku dah kawen dgn anak2...maybe pindah jauh... Allah Maha Mengetahui....

Chobaan... Sabar..

salam uols...dah lame rasenye tak updates kat sini....

tgh kembang kuncup rasenye ni....bile dak2 opis dok tegur badan dah susut...hehehe....alhamdulillah

siape_aku posted on 6-12-2013 10:50 AM
salam uols...dah lame rasenye tak updates kat sini....

tgh kembang kuncup rasenye ni....bile dak2 ...

wah... ekau dah jd selim melim ko?

belum la selim melim....tapi kirenye lepas sume kembali normal....sume perkara jadi normal la...kalo dulu diet bagai nak rak...berat tak turun pon....

spoil betol arini..beli mee goreng mamak....mamak tu syok kat aku ke sampai penuh polistrin tu dgn mee n ayam!!! hahahaha... konon tak nak makan Nasik...layan la mee goring...baru mkn separuh...lagi separuh mkn ptg plak...bapak la kenyang...

*sbnrnye ade cite nak update tapi cam malas nak taip....

selamat tinggal 2013....selamat datang 2014.....
semoga kita dapat meningkatkan ibadah agar lebih mantap dan menjadi muslimin sejati....aminnnn

siape_aku posted on 31-12-2013 07:27 AM
selamat tinggal 2013....selamat datang 2014.....
semoga kita dapat meningkatkan ibadah agar lebih m ...

dah nak masuk tahun baru ni...xkan xde cite baru...

fifie_olin posted on 31-12-2013 10:55 AM
dah nak masuk tahun baru ni...xkan xde cite baru...

ade ....tapi tgh bnyk keje...check in sini pon curi2 time..... meja dah berselerak mcm sarang komodo dah ni....

OMG!!! OMG!!!! OMG!!!!

salam uols.... OMG OMG!!! sape sangka....perkara yang dah lame berlalu berulang kembali...kali ni die dtg betul2 hampir2...betul2 depan muke !!!!!

siape_aku posted on 9-1-2014 09:14 AM
OMG!!! OMG!!!! OMG!!!!

salam uols.... OMG OMG!!! sape sangka....perkara yang dah lame berlalu ber ...

saper??

duda yg ko tinggalkan dulu kaa..

more story plez..