CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

saka dan sihir bergabung, MELETOP! ~updates : stay strong..!!

teky posted on 9-1-2014 10:40 AM
saper??

duda yg ko tinggalkan dulu kaa..

duda mane plak ni??? hahaha

new story...

malam new year disambut meriah dgn ahli keluarga belah mak....dgn bertemakan western food....plan asal nak buat majlis solat berjemaah dan bacaan yaasin....tapi sbb masin2 lambat balik dari keje....kakak, sepupu n sorg makcik aku yg g bace yasin...yg lain2 dh sibuk balik keje kelaparan....so malam tu berakhir dgn jaya dan gembiranya...

esoknye...kami terima perkhabaran buruk...anak kepada sepupu aku belah abah, dimasukkan ke ICU lepas die pengsan dan tak sedarkan diri...die mcm "tarik" or "kejang" sekali sebelum die jatuh...itu kate mak die yg ade mase kejadian..budak yg baru berusia 12 tahun, kanak2 istimewa sbb die x dengar n x bole berckp...lepas die pengsan, doctor kate otak die bengkak....dalam semggu gak la kami sekeluarga dok ulang alik n berkampung kat spital sg. buloh...tiada had waktu utk family kitorg masuk kat ICU tu....Anje name panggilan die....sejak 2hb anje terpaksa gune ventilator (mesin bantuan hayat...) ...

mase masuk tgk die...aku tgk badan die dh bengkak sikit....aku pegang jari2 tgn die...sejuk...kaki die pon sejuk.... ade air mata yg dah kering kat mata die...sedihnye aku rase mase tu....sbb terbayang mcm mane die menahan sakit dgn x bole nak cakap sakit yg die rase tu...!! ade 4 jenis ubat yg di injek masuk dlm badan die....
doctor kate, organ2 anje sume dah tak berfungsi, yg berfungsi hanya buah pinggang je yg masih berfungsi...mate die sume dah tak respon...akhirnye doctor decide utk cabut mesin tu pada hari sabtu....

hari sabtu tibe...semua family dri Melaka n Singapore dah turun sg buloh, tapi ventilator x bole cabut sbb garam dlm badan anje tinggi...doctor kate, kalo cabut jugak, akan keluar darah dari rongga2 die....dan die akan rase sakit!! Allahuakbar! x sanggup aku nak tgk die bertambah seksa...dan doctor tangguhkan lagi...akhirnye semlm, pukul 12.30pm, bile garam dalam badan anje turun, doktro cabut ventilator...pukul 1.11pm...anje pergi untuk selama - lamanya.... kami redha pemergian anje.... Allah dah bg ujian utk ibu bapanye dgn anak istimewa, mereka dah jage anje dgn baik dan anje telahpon "diambil" semula... semoga anje tenang disana....aminnnnn

cerita aku jadi pada hari ahad....aku tibe2 diserang demam panas yg teramat panas dgn kadar yg sgt cepat... pagi tu aku elok je..ade la pening2 sket...tapi siap masak Nasik ayam 3 periuk besar utk sedara mara aku dtg mkn kat umah.....tup2 lepas diorg balik, aku start pening n badan aku terus jadi panas.....

panas tu satu hal, aku terus menggigil bile kena angin...and yg bestnye sebelum tu aku minum air bnyk....so asik la nak ke toilet....n bile kena air....mak oi...bole dgr gigi aku berlaga tahap kelajuan kuda! punye la sejuk.....aku tgk kuku kaki aku dah start biru, jari kaki aku dh start cramp....ish! apesal plak ni... aku dah tak sedap hati sbb semlmnye tu, aku elok je...

malam sebelum tu, malam Sabtu, bile doctor kate x jadi cabut ventilator anje...kami decide utk buat bacaan yasin kat umah atuk, dan malam tu kami berkumpul la....share duit, tong2 beli itu ini....Alhamdulillah majlis selesai...

sambil berbungkus 2 helai selimut tebal, kipas x pasang, pakai stoking, towel basah kat kepala....aku capai henpon, aku msg ustaz Iman... lambat sgt aku rase nak tggu die reply tu....tapi aku cube bersabar...org tu ade anak bini...kena la dulukan hal family....dlm 10-15minit, die reply...

aku:salam ustaz, amy ni...ustaz sy tibe2 je demam panas sampai jadik purple, tak bole kena angin n air...lain mcm je demam ni...
UI: awk kat mane?
aku: sy kat umah mak....ank sedara sy tgh sakit tenat kat ICU sg buloh...sy bkn jenis lemah semangat ustaz...sbb dh beberapa hari asik ulang hospital tgk die...
UI: hmmmm.....semlm ade buat ape2?
aku: ape2 mcm mane? buat baca yasin je semlm....
UI: oooo tu la sebabnye awk demam.....awak kan ade sejarah...bende tu marah la tu sbb kena attack...
aku: laaaaaaa....ade lagi ke? igtkan dah habis
UI: yg dekat dgn awk, mmg dah takde.....cume kat kawasan umah mak awk tu, mmg ade lagi....so bile awk balik sane, die suke la....
aku: pulak dah? abis tu, sy x bole balik umah mak sy?
UI: sy pon x tau nak buat mcm mane...dh bende tu suke kat awk..hehehe (sempat die buat lawak!!) awk pakai aura bile nak balik sini....lepas ni cube muntah mcm sy ajar dulu....saka awk ni jenis degil....
(bab muntah ni yg aku malas ni....tapi utk kebaikan...aku buat jgk la lps tu...)
aku: ok...lepas ni sy buat....
UI: lepas buat tu, gune aura, zikir jgn lupe...n rehat.....
aku: ok....time kasih
UI: jangan lupe baca ayat2 pendinding tu kalo nak kemane2....
aku:hmmmmm
UI: satu lagi sy nak igtkan....jangan putus asa....insyallah mende tu sume akan hilang..yakin pada Allah swt (seriously he know what I feel and think!!)

abis je conversation tu, aku buat la ape yg disuruh... satu beg plastic aku muntah berisi lendir, kahak, hingus berperisa nasi ayam yg kuar.....huhuhu....ringan kepala aku...lega segala sengal2 badan aku....

lepas tu aku terus baring, tido sampai ke maghrib....mase tido tu aku dah start berpeluh... memandangkan esoknye isnin, aku dah berkire2 dh mmg nak mc je walopon awal tahun....tapi serious, mmg tak larat der!!! aku pon lepas mkn roi seketul, baham ubat yg patut2...aku pon tido balik.....

sehinggalah....

aku terjaga dari tido kul 3pagi! tau kenapa?? aku mimpi binatang yg paling aku geli!!!! katak!!!! arghhh!!!! s***!!! walopon hanya sekor yg muncul...tapi cukup utk buat aku rase nak mati...

cerita mimpi:

aku tgh mandi dalam bilik air rumah arwah nenek, dalam bilik air tu ade kolah, tapi kolah tu kering...(ni mmg situasi real mase kitorg kecik2 dok umh arwah nenek), sbb arwah nenek simpan air dalam tong air kaler merah yg besar tu.....kat bucu bilik air ade satu tong besar jgk warne biru kalo x silap...tapi bertutup...(buat spare kate arwah nenek aku)

tgh mandi tu...aku terpandang ade satu batu berlekuk, mcm ala2 ibu lesung batu tu......aku jenguk dalamnye, ade sekor katak!! yew!! aku dh kelam kabut dh....tapi blom siap mandi...katak tu plak mcm tau aku ni takut....die mcm menginsut2 dlm lesung tu....sampai die berpusing2 tanpa melompat tapi setempat...(bole imagine tak?) lepas tu aku pon acah2 berani, aku tolak la lesung tu ke arah kolah tu...kire kalau lesung tu jatuh, akan jatuh ke dalam kolah la dgn katak2 tu skali....

tapi apekan daya...katak tu terbang melompat tinggi dengan bunyi menguak yg sangat nyaring dan hinggap pada leher aku!!!!!!!! bile aku cube kibas2...katak tu menjalar turun dari leher  ke jari tangan n die gigit/isap satu jari tgn kanan aku!! x pasti jari mane tapi serius aku bole rase die sedut jari aku!! mmg menggelabah gile....dah la geli+takut...katak tu mcm dpt menjalar2 kat seluruh bdan aku...just imagine betapa gelinye dan takutnye aku....eeeee yucks!! akhirnye, aku dpt kumpul keberanian, aku picit katak tu dgn tgn kiri, (sambil tu die cube gak nak gigit tgn kiri aku plak...), aku baling katak tu terus ke dinding belah kolah tu....baling yg mmg no mercy la kirenye.....mmg mati punye la....

mase tu la aku terjaga.....aku tgk2 tmpt tido aku....tgk bdn aku kot ade kesan ape2.....xde pulak...cume tgn kanan aku rase kebas....jari tgn kanan yg rase kebas....lepas aku dh pasti xde ape2...aku sambung tido semula....

sehinggalah....

"uiiii.......uiiiii....tido ke???"

"uiiiii.......uiiiii....tido ke?"

ade satu suara menegur aku.....aku cam suara tu.....

"uiiiiii......."

yes! aku cam suara tu milik makcik aku.....tapi makcik aku tu dah meninggal!!

aku tgh tido mengiring mase tu, suara tu plak seolah2 "mkck" aku tu duduk belakang aku.....aku pon toleh ke arah suara tu.....BAMMMMMM!!!!! amek kao!!

muke mkck aku tu betul2 depan muke aku!!! (mkck aku tu mate die agak bulat n buntang sket so quite scary la bile nmpk dlm keadaan dekat n mase tu otak aku dh igt mkck aku tu dh meninggal)

korg bole imagine kot position aku mase ni....aku mengiring, so aku toleh ke arah bahu aku yg kat atas, so muke makcik aku tu pplak, tgh jenguk kat aku kat bahu yg same....ha!! bole imagine? dekat kan????

and seriously mmg mate die nmpk makin lame makin besar n muke die jadi mcm menakutkan.....

aku pon mcm biase la...aku toleh semula ke posisi asal n sambung tido....(sbnrnye buat2 tido!!!!)

pastu ape yg aku dengar? korang tau ape yg aku dengar???

"Looo die tido pulak..." kate "mkck" aku tu....

sudahnye aku sedar bile hari dah siang.....and demam aku menjadi2 balik....g klinik, katenye demam virus...dpt mc 2 hari...... semlm virus tu ade lagi...aku malas sgt g keje...aku EL je....aku dah x bole focus....mmg bende ni buat aku hilang semangat....hilang keyakinanan nak hadap dunia....dan betul kata ustaz iman...aku mmg dah putus asa.....lemah segala sendi aku bile ustaz tu kate bende tu still ade lagi walopon jauh dari kami.....hari ni baru aku masuk opis......tu pon utk share kat sini...seriously...aku dah tak mampu nak buat ape2....masuk opis x berckp dgn sape2 pon.....aku hilang arah...aku x bermaya...

seriously! I'm lost! x tahu nak buat ape...

siape_aku posted on 9-1-2014 01:15 PM
"uiiiii.......uiiiii....tido ke?"

ade satu suara menegur aku.....aku cam suara tu.....

makin serius kes ko ni...
seram la part arwah makcik ko tu...
x tercapai akal aku citer2 mcm ni wujud ..
byk2 mintak kt ALLAH S.W.T...rajin2 buat solat hajat...

Follow Us
UI ade cakap....yg katak tu pasal saka tu laparkan darah....yg mkck aku tu...sbb mende tu nak dekat semula dgn aku....and tmptnye umah mak aku! so mcm mane ni?

ptg ni...aku tgh berkire2 nak balik ke tak rumah mak? nak tak nak, aku kena balik utk urusan bisnes aku....tapi mungkin aku akan balik kalumpang awal sikit dr biase.....

Huih datang real tu... aku penah mimpi arwah makcik aku datang tapi tak de pulak dtg real... aku pun tak nak...

fuhh......giler laa....
aku baru abih khatam citer nih..

lain SA update yer..
and bersabar dan jgn putus asa..
insyaAllah..smeua ini ketentutan-Nya

siape_aku posted on 9-1-2014 01:41 PM
new story...

malam new year disambut meriah dgn ahli keluarga belah mak....dgn bertemakan western ...

takziah utk TT sekeluarga, sedih akak baca kisah anje ni

salam semua...

setelah aku fikir2 balik....buat pe aku mengalah dgn elak dari pegi umah mak aku? aku kena kuat utk lawan segala bende2 tu....mengelak seolah2 aku mengalah dgn diorg....dan itu bukan aku! dan aku tau Allah bersama aku....

*ade lagi 2-3 story tapi malas nak taip...

AKU RASE NAK MENCARUT JE DENGAN PERANGAI ORANG2 OPIS NIH!!!!!!!!

siape_aku posted on 13-1-2014 08:23 AM
AKU RASE NAK MENCARUT JE DENGAN PERANGAI ORANG2 OPIS NIH!!!!!!!!

carutkan jek ...memasing buat pangai ke....
jgn lupa stori ek....lek luuu

scary btol.. boleh plak main2 tunjuk real mcm tu... saya pon ada masalah saka ni... tp alhamdulillah x kena teruk.. tp ustzh yg ubatkan saya tu ckp, bila bab saka ni, smpai kiamat la kot bru berhenti.. sbb dorang ni x kan pernah berhanti ganggu kita.. apa yg kita kena buat, kuatkan diri, bnykkan beibadat dan abdikan diri pada Allah, insyaAllah gangguan tu akan stop.. tp tu la, manusia, buat kejap je.. pastu lupa diri blik.. huhuhu..

mimiera posted on 19-1-2014 11:45 PM
scary btol.. boleh plak main2 tunjuk real mcm tu... saya pon ada masalah saka ni... tp alhamdulillah ...

tu la pasal...skang ni mood mmg tgh down....dan mmg tau itu angkara saka2 ni.....tapi nak buat mcm mane....bile aku sorg je yg berjuang....mmg teruk la kena kali ni....

mggu lepas kan extra cuti hari jumaat sbb thaipusam....aku balik umah mak mcm biase....khamis ptg aku dah balik....melayan anak2 sedara sbb akak aku g pulau mabul utk lessen scuba die....(mujur dah lulus!!)... malam khamis tu aireen nak tido dgn aku....die x nak tido dgn abah die....aku tak kisah je pon...tapi yg aku kisahkan ialah ape yg die cakap....tapi mase ni baru kul 9 lebih...belom nak tido lagi...

die baring sebelah aku....aku hadap die...tetibe aku perasan mate die pandang kat dinding belah atas blakang aku...."eee cumi...ape tu???" aireen tanye sambil tunjuk kat atas tu...kat bucu antara siling dgn dinding... aku pon dgn kelajuan cahaya la pusing "ape? kakak Nampak ape?" sbb aku mmg takde Nampak ape2 pon....

"jangan pandang die!! jangan pandang die!!" aireen ckp sambil tarik muke aku.... "ko Nampak ape ni kak?" aku dah mule cuak sbb die pon dh mule kelam kabut....die bangun dari katil, turun n lari kat pintu "cumi ape tu??? jangan pandang die tau!!" sambil die lari terus kuar dari bilik aku.......

dan tanpa berlengah , aku pon lari kuar bilik....hahahahaha....

ape yang die nmpk? aku pon tak tau,.....sbb aku tak tanye die ape2......

hari Jumaat, aku spend time dgn anak2 sedara aku...layan diorg basuh kasut skolah, buat homework...ptg g jalan umah makcik aku... dan bile hari malam, aku suruh aireen tido bilik abah die...aku x sanggup nak biar die trauma Nampak ape... tapi aireen ni ade satu kepelikan die ..die tak bagi org tutup pintu bilik aku kalau aku takde kat rumah.......penah sekali aku tutup pintu bilik, pastu die tanye aku sape ade kat dalam bilik aku,...aku ckp la takde sape....pastu die menjerit suruh bukak pintu bilik aku tu.....

pastu malam sabtu tu....aku tido la mcm biase dlm kul 12 gitu....lepas tu aku mcm rase satu perasaan real...antara mimpi dan reality....aku rase aku berjalan kuar bilik n  pegi dapur.....pegi jalan ke depan....sampai la aku pusing balik utk ke bilik aku, aku terberhenti depan tv.....dan aku beranak sambil berdiri!!!! terkeluar la seorang baby lelaki....tapi yg peliknye...aku rase aku dukung baby tu...tapi aku tak nmpk muke die...aku nmpk baby tu diletakkan atas katil aku tapi aku tak nmpk muke die!!

aku bole katekan yg ni mimpi la... so dlm mimpi tu...aku menjerit panggil mak aku bgtau aku beranak...pastu akak aku pon sibuk la dtg dukung baby tu....tapi yg peliknye,,,setitik darah pon takde!! and diorg pon mcm tak pelik je aku beranak padahal aku belom kawen.... siap lak diorg nak bubuh name baby tu reduan....(ekceli mmg aku dah spare name ni utk bakal anak aku nanti...kekekeke)

pastu tgh sibuk kalut2 tu....last aku nmpk aku cube baring sebelah baby tu....bile aku letak je badan atas katil dlm mimpi tu...aku tersentak!!! tgk jam kul 3.30pgi....(kalo kat umah mak, mmg ngam2 kul 3.30pgi setiap hari aku akan terjaga.....) lepas aku dah duduk tu....aku terasa sakit kat lubang bwh tu......mcm berdenyut.... tgh aku dok ejas2 position aku atas katil (sbb denyut tu lagi) anjing pon menyalak kat luar! copot la jantung aku mase tu!! berderaunye darah satu badan, toksah cakap la....

makin lame makin kuat...makin banyak bunyik anjing yg menyalak tu....pastu anjing tu benti menyalak....aku pon baring balik...elok je aku mengiring ke kanan, anjing tu menyalak balik, lebih menggila dari yg sebelumnya....!! nak bukak tingkap kul 3.30pgi, mmg aku takkan buat la....aku pon start la berpeluh2...cuak punye pasal....surah2 yg aku bace pon dah tunggang terbalik.... tak lame lepas tu aku dgr abg ipar aku kuar n halau anjing2 tu.....ntah dgn ape die baling...

aku cerita la kat mak aku....pasal aku mimpi aku beranak tu....pastu mak aku tanye "ish...x abis2 lagi ke bende ni??" dan jawapan aku "kite mati dah hancur lebur dalam tanah tu pon die tak mati lagi mak...."

dan aku sedang menunggu jawapan dari ustaz Iman.....

siape_aku posted on 20-1-2014 08:58 AM
mggu lepas kan extra cuti hari jumaat sbb thaipusam....aku balik umah mak mcm biase....khamis ptg ak ...

umo dia bape thn...
ada la 'benda' yg bertenggek tuuu

kite mati dah hancur lebur dalam tanah tu pon die tak mati lagi mak...."

sbb benda tu jin ek...