CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 21800|Reply: 48

tolong!!!!pendaftaran pra sekolah dan tahap 1 2015

Saya baru perasan yang saya kena daftar awal untuk kemasukan pra sekolah 2014 & kemasukan tahap 1 2015...why am i so irresponsible???

I totally tak ingat pasal benda ni..due to many things

Harap sesiapa boleh bantu, sekiranya i nak daftar..apa prosedurnya sinca tarikh tuttup dah tamat

Terima kasih..

UTK pra sekolah tak sure plak..kalau skolah thn 2015. cuba lah g skolah tu tanya..mcm mana prosedur nya.rasa nya boleh je tu..takde masalah ..

LiliSam posted on 22-7-2013 08:49 AM
UTK pra sekolah tak sure plak..kalau skolah thn 2015. cuba lah g skolah tu tanya..mcm mana prosedur  ...

Thanks Lili

Dah memang plan untuk gi terus sekolah and if need to Jabatan Pendidikan Negeri...hopefully can get the school that we wanted....

Sembilu5 posted on 22-7-2013 11:48 AM
Thanks Lili

Dah memang plan untuk gi terus sekolah and if need to Jabatan Pendidikan Negeri.. ...

tu lah. mmg boleh rasa nya.sbb x semua org alert psl pendaftaran anak skolah ni..kdg org tak perasan .

takper...belum terlambat lagi saya pun baru ambil borang hari ni...u duduk area mana?

tarikh tutup prasekolah yg i nak mohon ni sebelum 31/7 13

Follow Us
cubalah col sekolah tu dan mana tahu boleh mendaftar lagi

cubalah col sekolah tu dan mana tahu boleh mendaftar lagi

petitemumy posted on 24-7-2013 12:05 PM
takper...belum terlambat lagi saya pun baru ambil borang hari ni...u duduk area mana?

Sorry lambat reply yer..busy sangat sampai tak de NASA nak masuk forum ni..tu yang I masih dok delay ngan pendaftaran Sekolah and prasekolah...I dok shah alam

sy buat online.. then print slip tu & serahkan pada skola berkenaan bwk skali salinan ic/surat nikah/salinan sijil kelahiran + sampul surat size a4 bersetem - nanti skola akan buat apa yg patut dan akan mail confirmation tu pd kita.

adnil posted on 22-8-2013 09:25 AM
sy buat online.. then print slip tu & serahkan pada skola berkenaan bwk skali salinan ic/surat nikah ...

hi thanks for your your reply...

actually i dah gi jabatan Pendidkan Selangor minggu lepas..kata staff kat sana..pendaftaran online dah tutul untuk tahap 1 2015 dan akan dibuka semula pada MARCH 2014. So dia mintak i tunggu dan register online..whereas untuk prasekolah dia suruh terus ke sekolah tersebut untuk register...

So i pun gi lah sekolah terus dan tanyan mengenai pendaftaran tahap 1 2015 dan prasekolah 2014...begini resultnya:-

Tahap 1 2015
Pendafataran manual boleh dibuat terlebih dahulu sementara menunggu pendaftaran online pada MARCH 2014. So staff pun bagi i senarai dokumen yang diperlukan dan dah daftar secara manual..now kena alert untuk pendaftaran online next year..lepas tu slip tu kena serah kat sekolah tersebut

Prasekolah 2014
Yang ni dia tak suruh buat online tapi memang ade banner kat depan sekolah tulah yang kat pendaftaran dibuka sehingga 31ogos...tapi mak oiiii punyalah banyak dokumen yang diminta...dan siap kena dapat pengesah dari pegawai kerajaan kumpulan A atau DATO/TAN SRI....lepas submit tu parents akan dipanggil untuk interview kerana pra sekolah ni ada syarat-syaratnya...cuma untuk yang layak sahaja akan diberi tempat..so yang ni berdoa jelah...supaya boleh dapat...kalau tak kena hantar swasta la..no choice....

Sembilu5 posted on 22-8-2013 10:02 AM

actually i dah gi jabatan Pendidkan Selangor minggu lepas..kat ...

yup, leh gak buat secara reverse... no problem.

pra-skolah tu sy xapply pun.. sy prefer private - xperlu yg mahal tapi sekadar cukup basic sebab dulu anak sy yg dua besar tu kindy qdees - english bagus, masuk je skolah rendah.. ke lautt.... lagipun sy tgk yg praskolah ada kat skolah rendah sini cam xbrapa memberangsangkan saja..

Sembilu5 posted on 22-8-2013 10:02 AM

actually i dah gi jabatan Pendidkan Selangor minggu lepas..kat ...

Dokumen apa yang dia minta?bole share?kami baru nak apply cuti ni..nak daftar prasekolah..anak tahun depan baru nak masuk 5 tahun

adnil posted on 22-8-2013 10:43 AM
yup, leh gak buat secara reverse... no problem.

pra-skolah tu sy xapply pun.. sy prefer private ...

jgn pandang rendah pd pra sekolah. cikgu2nya pkai degree lagi..under kementerian. pastu ada competition btwen pra sekolah ngan sek2 yg lain..ada sukan under mssm. silibus pun totally ikut kehendak kementerian...cara peksa..kaedah belajar ape sume..dah terbiasa follow guideline under kementertian, bila masuk drjah 1, bdk2 dah jadi senang follow...konsep peksa yg camna.  pastu bila masuk drjah satu, cikgu2 pun dah kenal bdk2..dah tau potensi..sbb ada sstgh guru cam subjek agama yg ajar bdk pra sekolah pun ajar bdk drjah 1. ini adalah kelebihan bdk pra sekolah..bila naik drjah 1.
kalo bdk yg dr private ni, prob nya yg saya nmpk..cikgu2 kena start balik..carik potensi..bdk tersebut. pastu bdk2 private ni masa tadika mmg hebat2..tp bila masuk drjah 1 jadi down..sbbnya maybe peksa tu..evironmnet belajar tu dah jadi lain. tp papepun ikut bdk2 ler..ni saya cerita secara keseluruhan saja.

x dinafikan..dari segi pembelajaran, maybe private lebih hebat. tp kena ingat, system education skrg x berorientasikan peperiksaan semata. dah berubah. jgn tgk pra sekolah ni suka main2..maka kita ckp, dia x bagus tuk perkembangan otak..x memberangsangkan. tp itulah cara kehidupan seorg budak2.

shida0812 posted on 6-11-2013 01:03 PM
jgn pandang rendah pd pra sekolah. cikgu2nya pkai degree lagi..under kementerian. pastu ada compet ...

ermmm sy xde pandang rendah pd pra-sekolah secara keseluruhan.. tapi more to personal preference dan observation (yg depan mata) la kiranya... lagipun nak masuk pra-skolah nih xseme dpt masuk kl apply pun.
apa apa dan kat mana je sama je pun... xbleh nak serahkan bulat bulat pada cikgu.  cuma sy kasihankan cikgu cikgu dgn cara pbs skrang nih.. cam xcukup je masa 24 jam/sehari tuh..

shida0812 posted on 6-11-2013 01:03 PM
jgn pandang rendah pd pra sekolah. cikgu2nya pkai degree lagi..under kementerian. pastu ada compet ...

setuju..Pra Sekolah dah tak macam dulu..

adnil posted on 6-11-2013 02:25 PM
ermmm sy xde pandang rendah pd pra-sekolah secara keseluruhan.. tapi more to personal preference d ...

understand. saya dulu pun berpikiran -ve pasal pra ni. sbbnya org keliling momokkan pra sekolah ni x bagus, bdk x pandai baca. terusterang, xde yg +ve. kalo yang hebat sumenya tadika private. dan saya masukkan anak pra sekolah pun sbb terpaksa..sebab diorg start belajar awal..7.30pg. kalo tadika swasta start kul 8-8.30 camtu. saya mmg x boleh antar anak lewat, nnti saya masuk keje lambat. kawan2 saya sume anak private..saya je malu nk cakap anak saya pra sekolah. tp makin hari..tgk perkembangan anak..saya tabik springggg ngan cikgu2. masuk darjah 1, anak saya makin cemerlang. compare ngan anak2 kwn saya yg dulunya pandai masa ditadika private. saya paham..adakala bukan masalah cikgu..or parents. tp suasana pembelajaran tu. mcm bdk yg dah biasa belajar dlm klas murid 20-30 org ms 5-6 thn..lebih berdikari, should be no prob bila masuk darjah 1..bila belajar ramai2, dah leh follow. tapi yg swasta..sbb bdk dah terbiasa belajar dlm kelas 10-15 org, terlalu bergantung pd cikgu.. bila masuk drjah 1..tu yg cultural shock..yg serabut. yelah, mana biasa belajar ramai2 satu kelas. tu yang ada sstgh budak bila hebat di tadika..belum tentu continuos hebat masa darjah satu dan seterusnya.

shida0812 posted on 8-11-2013 01:22 PM
understand. saya dulu pun berpikiran -ve pasal pra ni. sbbnya org keliling momokkan pra sekolah ni ...

errr... xseme private bagus pun.. yg franchise tu (krista, qdees, smart reader, genius aulad etc etc) - system pembelajaran mungkin bagus tapi xseme branch bagus.. sy ada 4 org anak, dah gone through a whole lot of kindy experience... now for my little one (5 yrs old).. i masukkan kat PASTI .. sbb practically seblah rumah depan nursery... so far xsampai setahun dia kat situ (lepas hop out dari another franchised kindy) - saya puas hati dgn prestasi dia - alhamdulillah..

Nak tanya sikitlah
Kenapa masa nak register pra sekolah pihak sekolah minta slip gaji ibubapa?
Apa kaitan slip gaji dgn nak register anak prasekolah?

Calla lily posted on 8-11-2013 04:47 PM
Nak tanya sikitlah
Kenapa masa nak register pra sekolah pihak sekolah minta slip gaji ibubapa?
Apa ...

bcoz pra sekolah utk kanak2 yg coming from household income below 3k kalau tak silap.

dier prioritise utk anak2 yg kurang bernasib baik la....

i marah sorang my frenz nie, coz dier anta anak pra-sekolah pakai cable mainly sbb dier nak anak dier senang adapt bila masuk djh 1 nanti...coz dah biasa dgn enivornment sekolah betol.

i ckp u dah amek hak anak2 yg kurang berkemampuan belajar dkt situ sbb ada limited place kan. tapi, i impress tgk development anak dier...pandai baca, pandai mengira, aktif etc etc.....thumbs up to teachers and school jugak i think. so, yg itu i jeles...bayar murah (or free?) tp anak dier as good as bebudak yg kindy private.