CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miawpink

Sham Kamikaze Dikecam Selepas Bicara Soal Agama?(Video di pg2)

begitu lah kalau berkata kata tanpa ilmu di dada........................

mizkajura posted on 25-7-2013 11:09 AM
tak mantop tu yg kena lepas...

tak mantop..si sham ni mantop sangat ke?? setakat berbekal kopiah... kah kah kah

tak silap ai, brader ni buat rujukan dgn kitab riyadhus solihin...ank murid dr maza kan..
tapi dr maza tu pn org dok gelar wahabi..xpatut..
kdg org yg ngaji hadis ni dia punya ayat kias2 ckit..

tapi ai respek la kat brader sham ni..dah byk byk ilmu dia skarang

bertabah lah Sham...dugaan di bulan ramadhan..
semoga dpt lebih belajar dan mencari ilmu sebanyak mungkin. utk membuat perkara kebaikan, mesti ada dugaan.

idadzira posted on 25-7-2013 03:37 AM
mmg rasulullah pernah bersabda mcm tu,
1. sedekah, amal jariah
2. ilmu yg di ajar kpd org lain  ...

nak like

pakwetizzaqyah posted on 25-7-2013 10:35 AM
ada bini lawa cerai....bodoh ponya mat kopiah...

ex-bini dia masuk galaksi & melodi...ckp dia trkantoi  jumpa usb drive penuh gambar2 & video x senonoh even dia dh berhijrah....

bini dia je yg tau true color dia

Follow Us
slot tu kluar tv bila? awat kt utube kluar tahun lepas?

bambimo posted on 25-7-2013 11:14 AM
ex-bini dia masuk galaksi & melodi...ckp dia trkantoi  jumpa usb drive penuh gambar2 & video x sen ...

ntah...kesian bini dia..comel2 cam tu kena tinggal..sham ni bajet mat2 kopiah normal la..ayat ada bunga2 Quran...jual la Quran tu...jual la Hadis tu..sbagai pemikat hati si Hawa..kat akhirat2 kot2 tak laku diberi shafaat

dalam ni cam ada explaination beserta dalil2..iols xreti nak ulas

https://salafytobat.wordpress.co ... ajmu-ibnu-taymiyah/

kalo orang perlih, tadak eh budaya kenuri tahlil 3hari3malam bagai nih.  ada insiden jiran lama aku apaknye meninggai.  anak pakcik ni kwn2 sepermainan aku masa kecik2 la.  makcik balu ni dgn anak2 serta menantu cucu tak benti dok baca quran dari moment suami disimpan dalam liang lahad (siang) sampai ke malam.  jiran2 yg siap makanan bagi kuarga ni.  tadak pulak org kampong pi baca yaasin rumah dia.

semoga Allah merahmatimu di alam baru, pak samat

umie_aziz posted on 25-7-2013 10:03 AM
x taulah dh amalan turun temurun.. sebenarnya memang dr segi agama memang betol.. lg2 mcm aku nie..  ...

ai stuju..kenduri tu adat org melayu jah..
kalau tang pahala akan dpt kpd si mati apbila kita jamu org ai xbrani nk ckp lebih la sbb kurang ilmu..
tapi ustaz ai penah ckp, kita buat ikut termampu jah..xnak buat pn xpe..
masa arwah ayh ai meninggal dulu kami wat 3 ari 3 mlm jah, xbuat smpai sminggu..

kdg org kg ni kalau kita xbuat dorang duk mengata..entahla

Tapi dia ni banyak dapat undangan bagi ceramah agama kan..baru2 ni lepas terawikh surau kat apartment aku ada panggil dia..en hubby aku memuji2 dia kagum dengan perubahan sham kamikaze ni..aku iye iyekan jelah..

sbb tue org kata bab agama nie kne tuntut ilmu banyak, jgn jadi ostad or setazah segera.

aku xphm konsep skrg..asal retis berhijrah stat pakai tudung/kopiah terus entitle utk bg ceramah agama ajar org ramai..org yg nk jd cikgu mendidik pn kene belajar berthn2 amik xm bagai..tu pn lom tentu penuh ilmu di dada lg..retis ni overnight je kot dh pandai..bijak sungguh

aku x berapa caya aaa mamat ni ..
air muka x berapa meyakinkan sama ngan si serap
sbb tuh biler serap buat hal aku x terkejut

klo pancing panjang sejengkal jgn la mengail di lautan..
p cari pancing panjang skt..heheheheheh

ada perbezaan pendapat antara sampai atau tidak hadiah pahala kepada si mati. setau aku dr maza pun mengakui hal ini. yg dipertikaikan tak dapat adalah apabila org yg baca itu dibayar, mcam yg ada borang utk org bacakan quran berapa juzu' atau khatam berapa kali utk ahli keluarga dan kita bayar org itu. sebab yg diberikan adalah org itu belum tentu dapat pahala kerana dia membaca quran utk mencari wang, macam mana org yg belum tentu dapat pahal tu nak bagi pahal kepada si mati.

mcm majlis tahlil, sepatutnya jiran/org ramai yg buat jamuan untuk keluarga si mati, bukan keluarga si mati yg kena keluarkan belanja. dah la kematian ahli keluarga, kena keluarkan lg duit utk buat jamuan. itu kan membebankan keluarga. mmg takde dalam sunnah pun, kalau pun niat nak bersedekah dan menjamu makan org ramai dan pahala dihadiahkan kepada si mati, setelkan dulu masalah harta pusaka, hak anak yatim semua tu. lps tu terpulanglah keluarga nak buat majlis tahlil atau sedekah ke apa.

Orang kita ni dah confuse antara amalan yg jd budaya n amalan yang sebenarnya menurut Islam. Benda2 ni termasuk talkin, tahlil adalah amalan bida'ah tp amalan bida'ah yg dibolehkan...sila rujuk pd ustaz yg pakar... Jgn krn kisah lalu sham ni...apa yg baik dia smpikan pun sume org nampak x elok. Kamon la ustaz pun x sempurnan yg smpurna n maksum hanya Rasulullah saw sj. Klu nak tgu org yg benar2 baik smpikan dakwah...smpi bila2pun dakwah xkan tersebar.

Contoh mcm tahlil...sepatutnya yg datang ziarah tu yg bawa makanan..bkn waris yg sediakan mknan ini krn waris sdg dlm keadaan dukacita, lgpun takut terguna duit pusaka arwah utk buat kenduri tahlil sdgkn duit tu ada hak anak yatim...so jika digunakan dah kira haram. Byk org kita yang x paham...jd sesapa yg selalu pg kenduri tahlil tu berhati2lah takut termakan harta anak yatim.

SANKURIANG posted on 25-7-2013 10:45 AM
Anak2 duduk di dapur makan kuaci sambil bertanya sapa nak duduk kat rumah yg baru ditinggalkan ole ...

setuju dengan uol. bab tahlil ni boleh tanya dr asri..tp org yg x buat tahlil di malaysia ni dituduh wahabi pulak..

toxicated posted on 25-7-2013 04:00 AM
setuju dengan uol. bab tahlil ni boleh tanya dr asri..tp org yg x buat tahlil di malaysia ni ditud ...

dr asri dan beberapa lagi ustaz memang tak gi majlis tahlil, tapi mereka kemudiannya dicop sebagai pengganas. ada hari tu keluar senarai wahabi pengganas, dr asri ada dlam list tu, 40 ulama muda umno pun kena sekali