CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yayah8989

kerana sepotong ayat belaan si nenek tua turun kepadanya

mamiayu posted on 30-7-2013 11:56 AM
sedihkan kalau tgk ayah sakit sampai macam tu, semoga dipermudahkan segala urusannya

insya'Allah, waktu arwah ayah i start tenat tu i masih dlm pantang kat umah mertua lgi, i still remember dia cakap kat i suruh jaga diri i dan my baby baik2, i just dengar jer dia bercakap dlm talipon camtu....terdetik d hati i nk mintak maaf dr dia, tp entah kenapa , lidah i kelu pada waktu tu.....after perbualan kami di telefon tu, badan i rasa mcam lemah sngat2, as if my body dapat rasa kesakitan yg ditanggung oleh my dad, then waktu tu i berdoa dlm hati, mintak Allah amik nyawa ayah i, kalu itu yg terbaik buat dia....drpd dia terus hidup tersiksa mcam tu, 2-3 bulan after i bawak my baby jumpe dia.....i dapat berita tentang kematiannya semasa dia dlm perjalanan dibawa ke hospital .....so arwah ayah i menghembuskan nafas, yg terakhirnya apabila disuruh Berbaring d dlm ambulans kerana jantungnya Lemas, disebabkan air terlampau banyak d dlm badannya due to kegagalan buah pinggangnya utk berfungsi Last edited by isy76 on 31-7-2013 10:29 PM

Rate

1

erm seram..mak mertua aku pon bidan..sekarang pon masih bidan, tapi banyak mengurut & buat ubat2 jelah, dah xde nak berbidan kan org dah sekarang... cuma dulu hubby aku ada citer, masa dia zaman sekolah, mak mertua aku ni kasi dia & adik pompuan dia sepotong & berpotong2 lagi ayat..siap tulis dlm buku nota sekolah lagi..adik ipar aku tu mmg amalkan, tp hubby aku tak nak..cuma dia masih simpan buku tu..

then dia pernah tunjuk kat aku buku nota tu..seram punya pasal terus aku koyak & bakarkan.. sekarang ni pon mak mertua aku ok sgt dgn aku..dia selalu ajak aku belajar mengurut & buat ubat..since aku ni sorg je menantu pompuan.. yg lagi haru, sekarang aku pandai mengurut plak..sebelum ni haram xpandai....

Rate

1

aku x penah belajar mengurut, tp klu aku berdekatan dgn orang yg duk cakap2 dia sakit kepala ke sakit badan ke, otomatik aku yang keluar angin mcm sendawa tu..
kdg tu pulak, ada yg suh mntak picit2 kepala, angin dorang ttp keluar melalui aku smpai muntah2 aku,,
dorang ckp aku pndai mengurut..sedap dan terasa,, wallahualam..aku x tau aku dpt kelebihan mengurut tu dari sapa..

ariellin posted on 30-7-2013 01:39 PM
aku x penah belajar mengurut, tp klu aku berdekatan dgn orang yg duk cakap2 dia sakit kepala ke saki ...

tu lah kadang2 susah nak explain secara scientific nya benda2 macam ni

eg ko urut orang, ko yg sendawa, tak boleh paham aku. kawan aku ada sorang macam tu

org dulu2 mst ade bela saka nye..kalau xada,macam x up to date la time tu..
dulu aku pernah sakit..dekat setahun..smpai kurus keding..bleeding..ble p hosp xda ape..
last mak aku bwk aku p brubat cra kg..ust ckp mgkin bnde xelok nk berdamping..sbb atok moyang aku dlu bela ape xtaw la..umah aku kat kg skeri la jgk..aku mmg tkt n xakan duduk umah aku sesorang,even petang skali pun..
last2 aku buat bodoh je.aku dh penat kot,sakit,duit pn habis..last2 bila ade gangguan aku maki je sekuat hati..yg pelek nye masa aku kalut duk brubat pungpang2 stiap malam aku kena ganggu..mgigau xyah crita la..tiap malam ade je yg datang mtk susu..tp lps aku buat bodoh,ubt aku xmkn,air penawar aku xminum..tp hilang macam tu je..
pastu aku sekarang akak aku lak macam kena..ust ckp bnde tu xserasi dgn aku...haha..seb baik..die igt aku nk bela die..aku sdiri pn mkn megi..tp kesian kak aku..

Rate

1

mamiayu posted on 30-7-2013 02:58 PM
tu lah kadang2 susah nak explain secara scientific nya benda2 macam ni

eg ko urut orang, ko yg  ...

yayah slalu cmtu tau. kalo yayah urut sakit org yayah yng akan sakit lak lepastu. lagi2 kalo angin.. mesti yayah akan kembung kalo urut org yg byak angin.

xtau la nape jadi mcm tu. yayah nk urut org pn x berani dh skang takut jangkit. seksa gak sebb nye org tu baik.. uayah lak yg kene tanggung sakit

Follow Us
ariellin posted on 30-7-2013 01:39 PM
aku x penah belajar mengurut, tp klu aku berdekatan dgn orang yg duk cakap2 dia sakit kepala ke saki ...

.haha same la kes kita ni.. yayah pnah muntah teruk gila pas urut org.lepas pade tu yayah memg xnk urut org dah. seksa kowt.

yayah pn x pernah blaja urut gK.

yayah8989 posted on 7-9-2013 02:39 PM
yayah slalu cmtu tau. kalo yayah urut sakit org yayah yng akan sakit lak lepastu. lagi2 kalo angin ...

tu lah macam mana nak explain tu??

mamiayu posted on 7-9-2013 03:31 PM
tu lah macam mana nak explain tu??

xtau nk explain cane dh.. sebb dulu x pnah kene. tp bila yayah urut membe yayah yg ade angin kaw2 punye kuat.. terus jangkit n smpai skang dh xleh urut dah..

org ckp kene bg pengeras la bagai. tp tah mcm x caye je.. yayahbukan tokmoh pn

macam macam ... hehheheheh

TT mmg kena ambil pengeras,
kalau old school punya kena ambil asam dgn garam .

yayah8989 posted on 7-9-2013 03:40 PM
xtau nk explain cane dh.. sebb dulu x pnah kene. tp bila yayah urut membe yayah yg ade angin kaw2  ...

ooooo padan lah kat opis aku ada 2 orang kakak tu boleh urut,sorang lepas urut dia minta 15 sen, agaknya tulah pengerasnya. ada sorang lagi kakak ni kat opis gak, tapi department lain. kalau lepas urut dia minta kebab kambing yg kat kedai arab tu, sebagai pengeras... pehhh kelas tu, kebab kambing sebagai peneras. mujur tak minta nasi mandi

mamiayu posted on 7-9-2013 03:46 PM
ooooo padan lah kat opis aku ada 2 orang kakak tu boleh urut,sorang lepas urut dia minta 15 sen, a ...

yeke.  tp knapa kena ad pengeras ek?

yg kt opis akak tu yg mntak 15 c ok lagi.. yg mtak kebab tu kelako la kak sebb x pnah dgar kowt pengeras cmtu.

btw nasi mandi tu cmne ek? x pbah dgar laa

ariapersanta posted on 7-9-2013 03:45 PM
macam macam ... hehheheheh

TT mmg kena ambil pengeras,

yeke? pengeras tu untk ape? asam garam tu nk buat mcm ne lak? masal boleh?

yayah8989 posted on 7-9-2013 03:50 PM
yeke.  tp knapa kena ad pengeras ek?

yg kt opis akak tu yg mntak 15 c ok lagi.. yg mtak kebab  ...

ye yayah kisah benar ni, satu opis tau dia minta upah kebab.

nasi mandi satu jenis nasi yg femes kat kedai arab. cubalah sedap, tapi banyak kuantitinya, makan sorang tak boleh habis

mamiayu posted on 7-9-2013 03:55 PM
ye yayah kisah benar ni, satu opis tau dia minta upah kebab.

nasi mandi satu jenis nasi yg feme ...

yeke.. tp okla tu. at least dpt mkn lunch free. hihi..

laa nasi mandi yg kat kedai arab ke. ingat kan yang sewaktu dengan nasi or pulut yg dlm org bt pengeras mcm lam movie tu. hehe

susah nak jawab tu , tapi biasanya orang yang saka baka menguru pandai sendiri tak payah belajar ni mmg kena minta pengeras, apa pun ikut suka dia la , kebab pun boleh , pizza pun boleh ...
minta velfire pun boleh kalau nak hehehehhe

ni semua bersandarkan ilmu yang dan tenaga yang digunakan untuk tolong orang tu kena la di beri walau sikit ganjaran , bagi geng2 yang ada kebolehan semula jadi macam ni mmg kena minta pengeras... nak full time ke part time ke no time ke ... kena minta bayaran ....

susah2 sangan minta je ikhlas... tak payah tetapkan berapa2 atau apa2

ariapersanta posted on 7-9-2013 04:05 PM
susah nak jawab tu , tapi biasanya orang yang saka baka menguru pandai sendiri tak payah belajar ni  ...

yeke.. tp tak paham nape kene ade pengerAs tu.. ia melibatkan ape ye smpai kene bg pengeras?

ariapersanta posted on 7-9-2013 04:05 PM
susah nak jawab tu , tapi biasanya orang yang saka baka menguru pandai sendiri tak payah belajar ni  ...

oooo jadi betul lah apa kakak kat opis aku tu minta kebab, kami ingat dia main2

tq kerana pencerahan

yayah8989 posted on 7-9-2013 04:07 PM
yeke.. tp tak paham nape kene ade pengerAs tu.. ia melibatkan ape ye smpai kene bg pengeras?

sebab bila dah urut guna tenaga kena la ganti balik tenaga tu dgn kebab hehehehehe

hmmm macam ni biasanya orang yang pandai sendiri tiba2 ni ad dua jenis satu mmg anugerah (sangat2 jarang berlaku) dan keduanya dari susur galur keturunan , dan biasanya bersyarat ilmu itu haruslah dinilai (dengan pengeras) tu je lah yang saya tahu ..
lebih lebih kena tanya la mana mana tok moh yang ada benda benda macam ni.

ariapersanta posted on 8-9-2013 12:18 PM
sebab bila dah urut guna tenaga kena la ganti balik tenaga tu dgn kebab hehehehehe

hmmm macam n ...

owh anggap mcm upah jela kan. hihi..

tq atas keterangan