CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yayah8989

kerana sepotong ayat belaan si nenek tua turun kepadanya

anniez08 posted on 28-7-2013 10:59 PM
tu la.. dia da terambil jampi serapah yg x sepatut nya..
tp nenek tu xde la plak kene hisap darah d ...

maybe nenek tu tau kan yang dia ada saka. so dia bela saka tuuu.

sy pun pandai mengurut tapi takde lah sbb saka ke apa. Tapi sbb sy lahir songsang. Kaki keluar dulu. Org tua2 cakap lahir songsang pandai mengurut. Wallahualam. Alhamdulillah family mak ayah tak ada pernah dengar history saka-saka ni. Selalu sangat kena mintak urut orang sampai tak larat hari2. Free je tak mintak apa2. Hehe.

iskk takutnya. dulu aku penah pergi rumah org tua yg bedridden punya. salah sorang nenek tu sambil baring pegang tangan aku masa aku gi kat katil dia. tp aku takleh paham apa dia cakap. lama gak la. aku cakap ya, ya jer.

bila dh balik kawan aku ckp kena hati2 sbb takut dorang nak turunkan pape kat kita. trauma aku 2 minggu aku  jadi paranoid takut ada benda ikut aku. tp lepas tu aku rasa takde kot sbb badan tak rasa berat pun.

tak sangka dgn bersalam pun boleh ter inherit benda tu.

selamat hari raya..

aku tertarik nak nyelit gak kat benang TT sebab ade cite tentang urut2 ni..

tok aku bidan..dia memang mengurut orang lepas bersalin..dan buat jamu-jamu..
tapi tok aku tak ada amalkan saka-saka ni..itu apa yang diberitahu oleh tok aku..
yang ada saka ni cuma arwah moyang aku..aku pernah kena saka arwah moyang aku..

ok balik pada cita mengurut..tok aku ada 9 orang anak..sorang dah meninggal..
dalam 9 orang anak tok aku semua blh mengurut bukan belajar dari tok aku..
macam orang cakap bakat..dalam 9 orang anak nya ni..setiap satu family mesti ada salah sorang cucu nya
yang boleh mengurut..

termasuk aku sendiri..tapi aku ni tak kan urut orang saja-saja..kalo takat sakit sikit-sikit nak manja-manja
suh aku urut memey aku tak layan..sebab hati aku jenis berkehendak hanya untuk bantu orang yang benar-benar sakit. tangan aku ni jenis tarik angin orang..dan aku yang kuarkan angin tu..kalau
angin dia banyak memey sampai boleh muntah-muntah. lepas tu badan mesti letih..

aku tak pernah belajar apa-apa ilmu pun mengurut ni..tapi satu hari akak aku ni tahun 2011 dia bersalin masa tu dekat area rumahnya tak ada bidan yang betul-betul bidan..faham tak ayat ni?? maksud nya bidan olok-olok banyak..mak aku boleh urut orang lepas bersalin..tapi kena masa akak aku..mak aku tak dapat bantu sebab tangan mak aku dalam proses fisioterapi sebab ada masalah saraf.

jadi cerita satu hari ade la bidan ni mari urut akak aku..di sental nya perut akak aku dengan tungku..boleh bayangkan??mak aku tengok memang terkejut la..dia tonyoh selamba badak dia je.. akak aku dah nak nangis sebab tahan sakit..balik je makcik tu akak aku terus demam malam tu..dia migrain terus..

aku kesian tengok akak aku masa tu..sebab nak cari bidan lain tak ada yang betul-betul bidan.sebab akak aku baru lagi dekat area perumahan sana. jadi malam tu aku tolong picit kepala akak aku..dan dengan selambanya..aku offerkan diri untuk bantu akak aku..

itu la pertama kali dalam hidup aku jadi bidan terjun untuk kakak aku sendiri..malam tu depa kol tok aku dan tanya macam mana cara-cara nak habiskan mengurut 3hari..sebab aku urut akak aku tak ambil apa2 pengeras pun..aku cakap aku tolong akak aku sendiri je..so malam aku picit kepala akak aku tu kira ak dh sentuh dia le..cuma tinggal 2hari je baki..

dan dua hari baki tu aku di guide oleh mak aku sendiri..kira mama bagi command aku ikut je la..mama ajar la surah-surah yang kena baca..dan hari terakhir mengurut penutupnya bila kitaorang buat akad..dan alhamdulillah akak aku sihat walafiat..dan apa yang mak aku ajar hari tu pun hilang macam tu je la...heheheheh sebab aku niat cuma nak tolong akak aku je masa tu...

itu lah pengalaman aku jadi bidan urut orang lepas bersalin..ini semua kehendakNya..tanpa izinNya juga benda takkan menjadi..dan alhamdulillah atas kelebihan aku ni dapat bantu kakak aku yang memerlukan bantuan masa tu...

p/s : tolong jangan inbox saya suruh jadi bidan urut lepas bersalin plak lepas ni

Rate

1

ni menurun huhu

mai-shi posted on 26-7-2014 05:31 PM
sy pun pandai mengurut tapi takde lah sbb saka ke apa. Tapi sbb sy lahir songsang. Kaki keluar dulu. ...

owh. tu dah gifted kan. bertuahla awak. hehehe tp jgn smpi naik sakit org tu kat awak sudahla

Follow Us
mystica posted on 27-7-2014 12:10 AM
iskk takutnya. dulu aku penah pergi rumah org tua yg bedridden punya. salah sorang nenek tu sambil b ...

tula jgn amik ape2 brg yg dia bagi ke ape ke.. scary laaa huwaaaaa

zilaila posted on 29-7-2014 06:30 AM
selamat hari raya..

aku tertarik nak nyelit gak kat benang TT sebab ade cite tentang urut2 ni..

wah.. ade gak ke yg inbox. hahaha. owh kalo lepas bersalin mmg kene urut ek..x cukup kalo takat pantang, berbarut, makan jamu, n bertungku je?

theflash posted on 29-7-2014 12:04 PM
ni menurun huhu

yela. kita x tau plak tu.huhu

yayah8989 posted on 31-7-2014 12:25 PM
tula jgn amik ape2 brg yg dia bagi ke ape ke.. scary laaa huwaaaaa

takut.. time tu asyik terbayang hantu mcm shutter bertenggek kat bahu.

yayah8989 posted on 31-7-2014 12:25 PM
owh. tu dah gifted kan. bertuahla awak. hehehe tp jgn smpi naik sakit org tu kat awak sudahla

a'ah sy dah stop dah tak urut orang dah. Takut sakit ke angin orang transfer pada kita pulak kan.

mystica posted on 31-7-2014 12:44 PM
takut.. time tu asyik terbayang hantu mcm shutter bertenggek kat bahu.

hehehe nasib bek terbayang jer.. kalo betul nampak tu..mmg nagis la. hehe

mai-shi posted on 31-7-2014 02:48 PM
a'ah sy dah stop dah tak urut orang dah. Takut sakit ke angin orang transfer pada kita pulak kan.

tulaaa yah dh kene dah...pastu dh xlej urut org dah skang... huhu

yayah8989 posted on 31-7-2014 04:28 AM
wah.. ade gak ke yg inbox. hahaha. owh kalo lepas bersalin mmg kene urut ek..x cukup kalo takat pa ...

selalu nya lps 3 or 4 hari bersalin..org perempuan kene berurut untuk bg bdn segar balik..dan utk mengelakkn kene angin meroyan...
sistem peranakkn kite kene tungku utk kecutkn rahim tu blk seperti sediakala..sebab rahim kite kn kembang masa mengandung tu..lps abes pantang kene naikkn balik rahim kite..org panggil sengkak..bila rahim jatuh tu punca kita akan sakit pinggang..keje harian akan terganggu..kalo blh biar la berurut dgn org yg mahir...jgn ambil org yg xde ilmu dn kemahiran ni..sbb bahananya kita akn tggung...skrg ni serba moden..ade je makcik2 yg pergi ambek khusus..walaupun dia bukan dpt melalui bakat semulajadi..tp atleast mereka ni belajar mengurut dr tukang urut...so bukan olok2 nye tukang urut..

theflash posted on 29-7-2014 04:04 AM
ni menurun huhu

apa yg menurun nye abg theflash????

sebelum nak sentuh bdn org yg nak diurut..bukan main redah je..kene ada bacaanya juga..bg mengelakkan

sakit org tu kene kat kita balik...kita tak boleh sentuh badan orang nak diurut ikut suka ati je..sbb kita xtahu

sakit dia tu punca sbb kesihatan dia atau ada gangguan2 halus ni..itu sbb bila nak mengurut tukang urut tu

akan baca la doa...saya bukan mahir..jadi sy xpndai nk ulas bnyk..hanya mana yg sy tahu je mampu sy

sampaikn.. selamat hari raya

zilaila posted on 31-7-2014 08:39 PM
apa yg menurun nye abg theflash????

menurun keseraman

hiuiui
hhiih

theflash posted on 1-8-2014 03:07 AM
menurun keseraman

hiuiui

ala cite abg theflash lg seram

ooo.klu aku gi rumah urut.dia org pandai urut tak?

laki lak ada ka dapat ilmu mengurut macam kakak-kakak dalam nie bincangkan??