CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: pestol

Spirit Of The Coin

so main nie mmg betul2 hantu datang la eh gerakkan coin tu??

GadisShizuka posted on 16-10-2014 03:20 PM
Malam jumaat la.baru thrill.tapi kan benda ni tak syirik ke? mcm percaya dengan antu yang tah dari ...

da terang2 syirik nak ooiii
hahahahhahhaahha
tp mase zaman hingusan mane nak pk ye dak
nk explore kekdahnyee

mimi77 posted on 6-8-2013 06:57 AM
Dulu ms kt itm pnh tgk member main..soalan yg dtanya ialah "dia" dtg dgn apa...dia jwb dgn bas mini  ...

lawak gak...hahah

Masa tu lepas SRP. Exam dah habis tapi still kene gi skolah.
Bebudak kelas ajak main Spirit of the Coin, aku tak nak. Alasan aku nak sambaing baca novel cinta tapi sebenarnya aku tak berani. Takut.

Jadi they all berempat pon main la hat ujung kelas. Aku ada dalam kelas tu jugak.

Lepas dalam 15 minit camtu tetiba semua menjerit. Sorang tu terus pengsan. Pastu semua pakat lari keluar bilik sambil jerit jerit. Terbantut aku dok tengah syok emosi cinta novel (masa tu dok berangan hero rupa cam Azhar Sulaiman hahaha)

Ustazah datang pastu baca something and basahkan muka budak yang pengsan tu.

Bila ditanya balik dia cerita la lepas dapat tanya 3-4 soalan they all tak nak main dah. Tetiba ja dia dengar suara orang tak kasi dia stop and ajak ikut dia. Kawan aku ni tanya ikut ke mana. Benda tu jawab ikut ke neraka sambil mengilai. Lepas tu dia dah tak nampak sekeliling, hanya nampak kawasan gelap asap itam saja.

Seram aku...

Roh org mati mane boleh buat sume tu. Ni sume kerja jin kot.

dulu classmate aku ada main dengan kawan2 rumah sewa dia. lama2 aku tgk mamat tu dah mcm tak berapa nak betul. dia jadi mcm berani semacam kot. asalnya amat ni baik bersopan je.

Follow Us
dulu my roomies ade yang main benda alah nie.. aku memang tak campur, coz it sounds stupid enuf. Dah tau tempat hostel kitorang tuh memang angker, saje nak cari pasal.

Tapi, after few trials, tak jadi ape. Diorang pun pelik apesal tak jadi..then they find out that one of my fren tuh siap lukis gambar smiley kat hujung paper tuh.. hehe.. tak tau la itu ke sebab sebenar benda tuh tak menjadi..

anishacute posted on 6-8-2013 09:24 AM
Ai penah lakukan spirit2 ni masa dok asrama skolah. tapi agak extrim juga sampai kawan ai exteria ha ...

HABIS TU JUMPA TAK DUIT TU... JIN TU TULIS APA...

Aku dulu pun penah main.. masa form 3 lepas habis PMR.. tak ade keje nak buat... buatlah keje ni dalam class sebab boring, kitaorg main siang2... tapi yang peliknya setiap kali panggil je, mesti hantu yang sama masuk,

'dia' siap cakap dia suka kat kawan aku sorang tu... nama pun dia tahu... mmg pelik.. sbb duit tu bergerak sendiri, sampai keras hujung jari...

last2 kawan aku yang main tu sakit, sbb diorg kata masa main tu dia datang 'bulan' so benda tu dah masuk dalam badan dia... teruk jugalah nak berubat.. sampai kurus badan dia.. ni cerita betul... aku tak reka cerita ni.

memang terjadi semasa aku form 3... sbb akulah salah sorang yang main masa tu brsama kawan2 aku yang lain... tp kami tak gunakan darah.... cuma letak jari je dekat duit syiling tu.. syiling tu memang bergerak sendiri... cuma kadang-kadang tak faham apa yg nak disampaikan..... 'benda' tu bleh siap melawak lagi bila kitaorang tanya dekat mana dia sekarang?  'dia' siap cakap dia ada dekat sebelah aku... meremang jugalah masa tu...

tp main masa ramai2 taklah rasa takut sangat....

Pernah tengok kawan2 main,time blajar kat uumdulu. Akak sorang tu malampau berani,siap panggil roh dato mazlan dengan mona fendi lagi....konon nak advanture lelebih la....nasib xjadi pon..

roomates aku pernah ajak jugak main benda nih. memang tak laa aku nak buat keje giler panggil hantu nih. aku pulak yang membebel kat roomates aku. hahaha

dulu sekolah kat area rumah aku ada kes histeria sebab kes main menda alah ni.

mula-mula main cam biasa jer, pastu budak tu jadi obses kot, dia suruh spirit tu stay,

dah stay mintak darah, budak tu bagi, darah period pulak tu dikasinya, memang

cari nahas. pastu kena rasuk, sampai kena panggil darussyifa'.

dulu2.. zaman aku budak2.. kakak aku penah gak citer psl ni.. dia ckp, amoi2 kat skolah dia.. penah main spirit ni kat umah, waktu tgh mlm... yg bestnya.. diaorang boleh Tanya.. betul ke spirit yg diaorg seru tu wujud?, kalau betul wujud, hidupkan kuda yg dalam gambar (tergantung kat dinding rumah dia).... nahh.. ambik habuan... wlaupunn gambar kuda tu takde apa2 tindakbalas.. tapi, diaorang semua dengar lah bunyi suara kuda..kuat bergema satu bilik tu... ada yg pengsan... ada yg sasau skejap....

dulu2.. zaman aku budak2.. kakak aku penah gak citer psl ni.. dia ckp, amoi2 kat skolah dia.. penah main spirit ni kat umah, waktu tgh mlm... yg bestnya.. diaorang boleh Tanya.. betul ke spirit yg diaorg seru tu wujud?, kalau betul wujud, hidupkan kuda yg dalam gambar (tergantung kat dinding rumah dia).... nahh.. ambik habuan... wlaupunn gambar kuda tu takde apa2 tindakbalas.. tapi, diaorang semua dengar lah bunyi suara kuda..kuat bergema satu bilik tu... ada yg pengsan... ada yg sasau skejap....

12
Return to list New