CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GuaAnakMelaka

[Tempatan] Kanak-Kanak hilang : Updated dah jumpa #414

aku pernah pakaikan harnes kat anak aku masa umur 2 tahun kot.. soping sekejap je kat jalan TAR.
tapi ada sorang salegirl tu pandang2 then tegur aku.. 'kak.. kesian dia.. '
so aku pun jawab le.. 'biarkan dia menangis sekarang drp akak menangis tak jumpa dia lagi.' terus salegirl tu senyap..

Sayamama posted on 5-8-2013 09:52 AM
Kan..... kepelikan sungguh la bawa anak shopping pun salah...

katalah nak shopping tinggalka ...

Korang pandai beranak, pandailah control anak memasing. Jgn pula suruh masyarakat jaga anak korang. Nak  bawa anak pergi shopping, pastikan anak2 korang tu behave. jgn mcm beruk, lompat sana sini, jerit sana sini. Menganggu org lain. Pastu lari sana sini, langgar orang lain, terjatuh, nak salahkan siapa? Salahkan org yg dilanggar tu?

jaa139 posted on 5-8-2013 09:33 AM
BTW cikgu skolah rehat sama macam keje opis biasa ek? atau skolah tu dekat shopping mall?

cikgu lagi ler senang nak soping......keje halfday jer maybe lah ada masa2 tertentu kena standby kat sekolah tp bukan setiap hari kan?...ada masa free tu pergilah soping...asalkan pandai membahagikan masa semua benda boleh setel...

tp itulah benda dah nak jadi..sama2lah kita berdoa agar adik ni selamat......

june-july posted on 5-8-2013 10:36 AM
aku pernah pakaikan harnes kat anak aku masa umur 2 tahun kot.. soping sekejap je kat jalan TAR.
ta ...

Betul, aku setuju. Ini tindakan yg betul. Bukannya biarkan anak rayau sana sini, lompat sana sini, menjerit sana sini. Lari sana sini pastu langgar orang yg lalu lalang. Bila budak tu jatuh, mak bapa salahkan org yg berjalan. Dungu punya org tua.

izy posted on 5-8-2013 10:31 AM
Ermm..sya jenis bw anak bershopping..dr lps pantang sambil dia dah 6 thn..lmaybe sbb anak sorang...x ...

Nak bwk anak bshopping leh je.tp kita ni ibu bapak sebelum pergi kena saling mengingati.aku sampai je,akan ckp aku beli brg..suami jaga.suami beli brg aku jaga.mcm kitaorg aku bblanja brg aku dulu..suami aku akan ktempat mainan mcm arked tu,so layan anak aku main.dh giliran suami aku beli,aku pulak jaga.

Kalo xgitu,anak aku nak main lari2 pun aku ngn suami xkisah.budak2 seronok,kita ni mak bapak jgn lah berat sgt bontot nk layan.anak tu sggup ke nak layan karenah kita bwk anak menyempit bhimpit nak shopping??? Jd kenapa kita pun xlayan karenah dia.secara bgilir kan boleh.

haryatie posted on 5-8-2013 10:01 AM
dulu aku masa ank2 kecil laki aku duk rumah jaga anak..
saiz baju @kasut@ seluar aku bawak siap2  ...

Kih3...teringat lak masa kecik2...seme dah siap ukur tali..mak p beli. Klu bw pon gilir2... pdhal dulu2 xde sgt citer culik tp budak2 kang mmg klu rmai2 susah nak kawal seme...zaman tu lak kemboja selalu dtg rumah jual baju, senang citer

Follow Us
so dh jumpa ke blum ni??

fire_place posted on 5-8-2013 10:42 AM
Nak bwk anak bshopping leh je.tp kita ni ibu bapak sebelum pergi kena saling mengingati.aku sampai ...

Betul tu...saya setuju sgt....janji dua dua saling bekerjasamakan..that y saya kata xde maslah dlm nk bw anak anak ni..sbb sy bukan jns tinggal anak kat nurseri ke apa ke if bukan waktu kerja...pergi mana angkut.so ..terpaksa cr jalan semua x tired n happy ngan semua aktiviti ...alhamdulillah buat ms ni..ok je

june-july posted on 5-8-2013 10:36 AM
ta ...

aku selalu gak pakaikan harnes kat anak aku.. ada sekali tu kat KLIA ada satu family pakcik kopiah putih ni siap gelakkan bini aku.. pastu siap ambik gambar anak aku lagi.. celaka tak??

macam mana boleh dapat details penculik dgn pantas sekali? siap dapat IC and details pasal kereta sekali..

Peterpan17 posted on 5-8-2013 10:40 AM
Korang pandai beranak, pandailah control anak memasing. Jgn pula suruh masyarakat jaga anak korang ...

ish masyarakat lak kena amik berat kan...dah tentu2 masyarakat yg dok ada situ pon sebok soping, x pon ngangkut 2,3,4 org budak2 jugak...mana nak menengok kiri kanan. dan klu tgk gambo tuh...aman2 je lalu celah masyarakat kan, xde mencurigakan mcm bapak dukung anak je, cemana nak kata masyarakat x prihatin

ekceli dah buat polis report blom kes ni yer??

budak ni bukan kena culik.mak dia bagi budak ni pada boifren dia.katenya nak kenalkan pada kakak si boifren ni.dorang janji nak kawen lepas raya.kenal pon kat FB je uols.

abil_tetra posted on 5-8-2013 11:04 AM
ish masyarakat lak kena amik berat kan...dah tentu2 masyarakat yg dok ada situ pon sebok soping, x ...

Sebelum masyarakat kena prihatin, mak bapa kena prihatin dulu dlm urusan menjaga anak bila bawa ke shopping mall. Ada jenis mak bapa bila anak ditinggalkan psl sibuk soping, org lain try to help dgn bawa budak tu ke security boleh pula dituduh kita nak kidnap anak dia. Ada lg jenis yg anak dia mcm setan lari sana sini, smp langgar org & jatuh. Pastu mak bapa marahkan org yg budak tu langgar pdhal sendiri tak reti control anak supaya behave di tempat public bukan buat nuisance.

sicantep posted on 5-8-2013 11:10 AM
budak ni bukan kena culik.mak dia bagi budak ni pada boifren dia.katenya nak kenalkan pada kakak si  ...

la knpa lak ada BF kan masih ada suami..pelik lak citer ni..
musykillll..

based on wartawan hazrey tulis kat twitter ler.dah hilang lama dah,31 july lagi

sicantep posted on 5-8-2013 11:10 AM
budak ni bukan kena culik.mak dia bagi budak ni pada boifren dia.katenya nak kenalkan pada kakak si  ...

so ibu beliau lah yg sundal dok bagi anak kat serata orang selagi ada manusia di muka bumi ini?

Rate

1

Dzeko posted on 5-8-2013 11:01 AM
aku selalu gak pakaikan harnes kat anak aku.. ada sekali tu kat KLIA ada satu family pakcik kopiah ...

memang hampeh.. ada orang lak kata cam anjing.. bawa anak ngan harness.. geram aku!!

haryatie posted on 5-8-2013 09:24 AM
aku pun x faham org yg suka shopping bawak ank berderet2 pastu riuh rendah ngan bunyi melalak@tangis ...

maybe tpksa bw anak g shopping coz tkde org nk jaga/nk belikn bju untuk anak so tkut klu beli2 anak tkbw kang blk umh saiz tk kena plk..satu hal plak nk mnukar....hihihi ni pgalaman aku ar.....mmg tpksa gak bw anak g shopping coz selalu shopping bju anak klu tk bw msti saiz tkkena....nak tukar tu 1hal plak....so senang bw anak aku sekali.....

cruz2 posted on 5-8-2013 10:07 AM
Kat jln tar bulan posa ni pon ramai jah parent bwk anak2 gi shopping sekali..
Yg berdukung Ada, yg  ...

ye betul..sy sendiri smlm berdua pon x lepas nak lalu belah kanan jln tar tuh, rmai sguh umat...surrender, patah balik je belah kiri..mmg x kuasa la. ari sebelum sy bw yg sulung, umur 6 tahun..tp sy bersama MIL dan SIL, yg kecik tgal, bw baju ukur je. mmg x berani bw wlu kami 3 dewasa ada boleh jaga..tu pon seawal2 kami pergi pon dah rmai org. x lalu pon lorong psr mlm..lalu belah depan semua house je. tulah 1st time dia ikut, klu hari lain bkn x pernah bw tp yg kecik ni biasa dlm kete dgn atuk nyer..nak ke sogo, midvalley pon x lalu lah..x jejak lgsung bln pose nih.

org bkn nak citer sini sbb nak tjuk perfect ke apa..tp memasing dah geram kot dengar kisah gini. sy pon mgkin x setabah org lain la nak heret wlu anak 2 je..beli groceries ok sbb leh dok dlm troli, tgk wayang pon bw sekali...tp utk peak time mcm nak raya nih mmg x sgup, wlu sikecik jenis pegang baju tarik beg kita tp kesian...last2 bw ke alamanda je, tu pon kena langgar dgn org jatuh tersungkur..yelah budak2 berlari x ingat dunia.

kesian, comel sgt budak ni, hrp selamat la