CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

Andartu – Inilah Jalan Penyelesaian

Orang yg dok sebuk pasal andartu ni takde kerja eh?
Yg lelaki concern sgt pasal prob ni, ha apa lagi..pergilah kawen dgn andartu2  tu sampai cukup kuota

Wanita-wanita “istimewa” ini berharap mereka akan bertemu jodoh dengan lelaki golongan atasan juga. Malangnya ini tidak berlaku. Wanita yang berkedudukan tinggi selalunya mudah ditimpa penyakit ego dan suka memerintah. Keterbiasaan mereka memerintah orang-orang bawahan memungkinkan mereka bersifat yang sama dengan suami. Ini yang menyebabkan lelaki takut untuk beristerikan wanita yang berkedudukan tinggi.

Dan gadis-gadis kampung atau gadis-gadis bandar yang sederhana lebih menjadi idaman lelaki status tinggi.

So gadis2 yang istimewa ni dihukum oleh insecurities kaum lelaki? ohohoho....

...lelaki takut untuk beristerikan wanita yang berkedudukan tinggi. --> kalo jantan mengoratlah gadis2 executive neh. heheh

espritvin posted on 6-8-2013 06:21 PM
Orang yg dok sebuk pasal andartu ni takde kerja eh?
Yg lelaki concern sgt pasal prob ni, ha apa lag ...

kan. antertu lebih risaukan andartu...padehal andartu relaxxx je happy2 tak stress

limesherbet posted on 6-8-2013 09:24 PM
kan. antertu lebih risaukan andartu...padehal andartu relaxxx je happy2 tak stress

Sharing is caring konsep namanya.

Jalan Penyelesaian Andartu bagi Masyarakat Melayu di Malaysia

5) Berpoligami.
- datok-datok dan tan sri sila ambil perhatian

4) Jangan sempitkan pilihan pd lelaki sama bangsa je.
- beri peluang kpd diri utk mengenali lelaki BUKAN Melayu - cthnya Mat Salleh. Mat Salleh ramai yg tak pandang rupa. Lelaki Melayu? Nak wanita yg superwoman-cantik-perfect

3) Migrate ke negara yg tidak kritikal masalah sosio ekonominya jadi tekanan hidup andartu berkurangan.

2) Institusi kekeluargaan & pendidikan mestilah berganding bahu utk mendidik anak2 lelaki menjadi lelaki yg berkualiti & berkepimpinan. - Sekarang ni 70% wanita kat IPT kan??? pelajar lelaki cuma goyang teluoor!!

1) Perkahwinan sama taraf mesti digalakkkan menerusi cara (2) utk elakkan masalah sosio ekonomi yg akhirnya menyebabkan perceraian/masalah rumahtangga/poligami tapi tak mampu

Antara punca kes x kahwin2 ni sbb memilih sgt kot.. tp klu x pilih pon susah jugak.. xpelah yg x berjodoh di dunia ni. insyaallah jodoh anda ada di syurga sana  

Follow Us
Nila Seorang Wanita

Al Khawarizmi,seorang ahli Matematik Islam ditanya tentang wanita terbaik ;

Dia menjawab : Jika wanita solehah dan beragama = 1
Jika dia cantik; tambah 0 kepada 1 =10
Jika dia kaya ; tambah lagi 0 = 100
Dan jika dia dari keluarga baik-baik ; tambah lagi 0 = 1000

Tetapi jika yang "1" tiada...maka...tiada apa yang tersisa pada wanita tersebut kecuali sekelompok "0"  ..

So

ifanonline posted on 5-8-2013 11:37 AM
kita beradab dear...ade sorang andartu mcm kena angin kus-kus...mungkin dildo dier patah kot...
...

dildo patah?! ko telah berjaya membuatkan aku reply dalam thread ni....you got me at word DILDO PATAH!

fieyzha posted on 6-8-2013 07:36 PM
Nila Seorang Wanita

...

Mohon share kat FB..

andartu rileks je...org lain pulak yg melebih2

kambeng_masam posted on 8-8-2013 08:33 AM
Mohon share kat FB..

Silakan kambeng masam

wow , you are drafting your chapters Ifan?

thank god Alhamdulillah I am 35 this year

apa ingat yang dah kawen tu bahagia sangat ke?tipikal kebahagiaan. cukup masa kawen cukup masa ada anak cukup masa bercucu. kepada yang otak sempit tolongla beringat qada dan qadar. jangan ingat andartu ni sume angkuh. aku nak tanya, kalau la pompuan yang da kawen kecoh pasal andartu, apa lagi ko bagila laki ko kawen dengan andartu. lelaki sekarang ni BIJAK semacam weh. nak yang cantik dan berduit tapi diri sendiri macam hampas. hisap ganja la, berjudi la, malas kije la. tau nak tibai badan dan tibai duit pompuan je. nak barang free je. malas la nak kutuk laki kat luar sana tapi lu pikir sendiri la, lagi satu, ingat sikit. ANDARTULAH yang slalu bantu adik beradik yang da kawen yang selalu kesempitan duit pastu dihalalkan je utang tue. ANDARTULAH yang selalu dengan mak pak time adik beradik yang lain sibuk bergembira dengan keluarga. ANDARTULAH yang membantu meningkatkan organisasi kerana mereka sangat komited dengan kerjaya. ANDARTULAH yang bagi peluang pompuan yang kawen ni kalau tak korang la yang akan jadi ANDARTU. plssss la. ANDARTU pn bahagia. aku kesian kat laki yang kecoh pasal andartu sebab andartu tak layan korang kan. yang pompuan yang kecoh plak korang sebenarnya jeles dengan andartu kan. hidup takde tekanan. kalau tak takkan la ramai andartu awet muda.

ambipur posted on 16-8-2013 11:15 AM
apa ingat yang dah kawen tu bahagia sangat ke?tipikal kebahagiaan. cukup masa kawen cukup masa ada a ...

terbaekkk

dan nak tambah lagi satu.. yg suami orang bengang sebab andartu REJECT diorang sebab nak dibuat 2nd wife, 3rd wife... & yg pempuan plak jeles sebab andartu bebas melancong ke luar negara pada bila2 masa sedangkan mereka sibuk kelek anak & layan perangai suami diorang yg gatal, pemalas & tak berduit

andartu ini sebenarnya adalah salah satu faktor yang menyebabkan perkembangan maksiat

i totally disagree. how dare u mentioned this?do u have any prove?kau ingat orang yang da kawen tu tak buat maksiat?hello...ko tau tak berapa ramai skandal laki orang bini orang sekarang ni?ko ni duduk dalam tempurung ke?

ambipur posted on 16-8-2013 11:15 AM
apa ingat yang dah kawen tu bahagia sangat ke?tipikal kebahagiaan. cukup masa kawen cukup masa ada a ...

saya bukan andartu...tapi saya suka & setuju statement nih

wanitajelita posted on 16-8-2013 02:38 PM
terbaekkk

dan nak tambah lagi satu.. yg suami orang bengang sebab andartu REJECT dior ...

i have to agree with this. personally aku rasa sangat offended bila suami-suami orang ajak aku kahwin. alasan mereka, senang nak jaga sebab aku berdikari, pandai cari duit, takkan menyusahkan. that particular statement buat aku rasa terhina. serius. kalau aku dijadikan isteri sbb aku ni berdikari, boleh cari duit sendiri, tak menyusahkan dia yang aku fahamkan sebagai tak perlu nak dijaga, aku ni didatangi untuk berjimak semata? pelacur pun dapat duit. aku kena cari duit sendiri.

pelik orang suka nak bersusah hati bab andartu. padahal boleh dikira berapa ramai andartu yang menyusahkan orang. yang tak bekerja pun ramai duduk dengan adik-beradik, tolong jaga mak ayah yg dah tua & jaga anak-anak buah. memasak, menguruskan rumah, uruskan anak-anak, adik-beradik mereka tak payah cari maid, anak & parents terjamin dijaga baik. andartu macam inikah yang dianggap menyusahkan?

yang bekerja, ramai bantu keluarga. adik-beradik tak cukup duit pun mesti pinjam dari si andartu ni. kakak-kakak aku pun macam ni. andartu yang jenis keras, garang, kita tak tahu pula betapa susah dia menahan ejekan dan cemuhan orang semata-mata dia tak berkahwin. macamlah hina kalau tak berkahwin. lebih hina kalau mengeji orang yang redha & sabar menahan ujian Allah. kita sendiri belum tentu mampu lalui semua tu.

mana ada perempuan sengaja tak nak kahwin? manusia dungu jer yang blame andartu sengaja tak berusaha, sengaja tak cari jalan nak bersuami.  setakat kenal sekelompok dua andartu terus pukul rata semuanya sama. semoga Allah bagi bantuan untuk gerakkan akal mereka ni agar mampu berfikir sebagai manusia beragama, bukan semata-mata pandai mencerca.

fieyzha posted on 7-8-2013 12:36 AM
Nila Seorang Wanita

...

Minta izin nak share kat fb.

anumqis posted on 16-8-2013 07:01 PM
i have to agree with this. personally aku rasa sangat offended bila suami-suami orang ajak aku kah ...

hai anum.. saya ni bukan andartu tapi janda... tapi kawan2 saya banyak yg lambat kahwin.. so nak reply jugak

suami-suami orang ajak aku kahwin. alasan mereka, senang nak jaga sebab aku berdikari, pandai cari duit, takkan menyusahkan.
laki-laki orang TAK BERDUIT ni diorang suka carik andartu dan janda anak 1 (macam aku) sebab faktor2 yg kau sebutkan tadi. diorang anggap wanita2 spt kita ni hanya nakkan suami sbg PELENGKAP hidup memandangkan kita dah ada SEMUA benda (ekonomi, maturity, independant). Padahal mereka silap, bukan semua andartu ni DESPERATE. setiap wanita normal yg ingin berkahwin ingin disara, dijaga & dilindungi... kalau sekadar nak menyumbang batang je, pastu kita kena JAGA dia masa sakit, supply duit masa dia sesak , atau jadi tempat dia mengadu masalah2 rumahtangga dia dengan isteri tua, tapi wanita still kena sara diri sendiri... WHAT FOR KITA KAHWIN KAN? Baik hidup membujang sampai jumpa yg betul2 elok, enjoy duit sendiri & jaga diri sendiri... tak perlu jaga orang lain

boleh dikira berapa ramai andartu yang menyusahkan orang. yang tak bekerja pun ramai duduk dengan adik-beradik, tolong jaga mak ayah yg dah tua & jaga anak-anak buah.yang bekerja, ramai bantu keluarga
yg ni aku solute dgn andartu... pengorbanan diorang takde sapa pun pandang, yg dapat cuma cemuhan je

andartu yang jenis keras, garang, kita tak tahu pula betapa susah dia menahan ejekan dan cemuhan orang semata-mata dia tak berkahwin.
individu yg mengalami tekanan memang akan bersifat defensif. no worries

mana ada perempuan sengaja tak nak kahwin? manusia dungu jer yang blame andartu sengaja tak berusaha, sengaja tak cari jalan nak bersuami.  
what u need to do is sesambil berusaha tu kita manfaatkan masa single ni utk grow diri kita setakat mana yg termampu dicapai. Antaranya beli aset, buat simpanan, kukuhkan kedudukan kerjaya sebab itulah satu-satunya utk kita enjoy life kita. bila kedudukan tinggi & income tinggi, kita boleh buat mcm2 benda cthnya wj sendiri... join grooming class, join kelas masakan, join gathering, naik helikopter, kelab hiking, pergi melancong, tambah ilmu dgn hadiri kelas-kelas berprofil tinggi spt pengurusan saham & hartanah dan jadi ahli utk persatuan profesional. dan jangan lupa membership Fitness supaya boleh kekalkan stamina di tahap optimum atau at least berlari. Mana tahu dlm kesibukan kita memberi komitmen pd aktiviti harian ada orang2 sekeliling kita berminat dgn kita, yg penting jangan sombong dgn lelaki mahupun perempuan.. siapa kata andartu stok reject? Tuanku Zara Wilson pun lambat kahwin umur 35 tahun tau!

pastu berkawanlah dgn wanita2 yg senasib, yg positif serta sama level kewangan dgn kita. kat dalam forum ni banyak forumer andartu dgn pelbagai bidang profesional. insya allah kita takkan rasa keseorangan. yg suka downkan semangat kita ni masyarakat kita sendiri.. cuba try MIGRATE ke negara2 maju takde sapa peduli ko nak kahwin umur berapa kan? lg satu, jangan fokus dgn lelaki Melayu je.. diorang ni demand tinggi tak ingat, maklumlah limited edition kan? Better bukak border kita, mana tahu pasni boleh kahwin mat salleh ke?  Bukannya takde mat salleh yg Muslim.. chaiyok!!