CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

[2013 DRAMA OF THE YEAR] [KBS]Secret Love (Ji Sung, H. J. Eum, B. S. Bin..)

inaniloquent posted on 13-12-2013 10:19 PM
wokey......ingat kan pe....salah pemahaman,,sori

cetttt huhuhuhu....

layan passionate love plak ahh

azie.dz posted on 13-12-2013 10:29 PM
cetttt huhuhuhu....

layan passionate love plak ahh

wahhhh sempat lg
mata kanan muvi,,,mata kiri spoiler

aku layan pretty man je................selebihnya jepang

inaniloquent posted on 13-12-2013 10:31 PM
wahhhh sempat lg
mata kanan muvi,,,mata kiri spoiler

buffer stress gila..meksis berukband tak stabil..stmx down

azie.dz posted on 13-12-2013 10:40 PM
buffer  stress gila..meksis berukband tak stabil..stmx down

fokus satu bidang dulu........byk keje mlm ni nk kene settle

inaniloquent posted on 13-12-2013 10:53 PM
fokus satu bidang dulu........byk keje mlm ni nk kene settle

ok ok..layan passionate love la

inaniloquent posted on 13-12-2013 10:01 PM
aku pasang spy

Ekkk ?? Mcm x sampai jer.... kihkihkih
Mgkin sbb ko bizi ngn azie neh...

Follow Us
azie.dz posted on 13-12-2013 10:11 PM
hahahahaha....ina laju je detect aku kat mana muahahahah

Sian ko, azie....hahahaha...
Ko hadap jela dia sampai dia jumpa mangsa baru....hahahha

ismaha posted on 14-12-2013 01:39 AM
Sian ko, azie....hahahaha...
Ko hadap jela dia sampai dia jumpa mangsa baru....hahahha

dia lom da mangsa kikiki...aku redhaaaa

hi ina

ismaha posted on 14-12-2013 01:37 AM
Ekkk ?? Mcm x sampai jer.... kihkihkih
Mgkin sbb ko bizi ngn azie neh...

lom abesh lg research

azie.dz posted on 14-12-2013 06:40 AM
dia lom da mangsa kikiki...aku redhaaaa

hi ina

hai azie

jgn lupa tepek lg

Rating Keseluruhan Drama: 7.8+8+7.6+3+2.5/40*10 = 7.23

Cerita: 7.8/10

Kisah pasal Kang YooJung yang dipenjarakan kerana mengaku salah bagi pihak teman lelakinya, Ahn DoHoon atas kesalahan langgar lari. Alasan YooJung ialah Dohoon dah bersusah payah untuk menjadi pendakwaraya dan dia taknak musnahkan masa depan Dohoon. Manakala mangsa kemalangan tersebut, Seo Ji Hee merupakan teman wanita kepada Jo MinHyuk, pewaris K-Hotel. Minhyuk berjanji membalas dendam pada Yoojung dan melakukan pelbagai cara termasuklah mengahalang Yoojung dari mendapatkan parole. Dohoon pula banyak berubah dan menjadi manusia yang pentingkan diri sendiri sejak Yoojung dimasukkan ke penjara.

Kisah ni akhirnya menjadi dendam bertukar cinta, dan cinta yang bertukar menjadi dendam. Dendam Minhyuk pada Yoojung da buatkan dia jadi macam stalker mengintip je kemana Yoojung pegi dengan harapan nak musnahkan hidup Yoojung. Tanpa dia sedari makin lama dia semakin nampak kebenaran serta rahsia yang cuba disembunyikan Yoojung dan Dohoon. Simpati pada Yoojung akhirnya membibitkan rasa cinta di hati Minhyuk. Cinta Yoojung pada Dohoon juga tak berkekalan dan berubah kepada dendam bila dia mendapat tau yang Dohoon mengkhianatinya hingga menyebabkan dia kehilangan bapa dan anaknya.

Apa yang aku suka citer ni tak boring dan tak mematikan mood nak tengok…melodrama yang tak lembap…dan boleh feel cite ni….olahan cerita yang baik oleh penulisnya selain lakonan yg berkesan dari para pelakonnya…kisah pasal watak2 utama digarap dgn baik, Cuma ada subplot yg aku tak pasti kenapa penulis tak kembangkan, mungkin pasal tak cukup masa airtime…contohnya pasal Minjoo dengan maknya tu…aku tak pasti Minjoo tu anak angkat ke, tp madam tu mcmnak rahsiakan sesuatu…tiba2 episod last tu Minjoo dah tau kebenaran dan dia tak kisah pon…yang tak best ialah ending cite ni macam terlalu tergesa-gesa nak dihabiskan…kebenaran pasal San masih hidup cuma diceritakan waktu last episode…agak kurang dramatic bila tiba2 je watak2 villain hanya dalam 1 episod insaf secara drastik…tambah2 Seyeon tu mcm senang je berubah hati nak lepaskan Minhyuk…nak ujung2 episod 15 tuh pulak draggy part Minhyuk & Yoojung habiskan masa bersama…mcm rugi jah masa terbuang kat situ...Actually cite ni kalau nak extend lagi 2 episod pun lebih berbaloi dari extend citer I Hear Your Voice tu yg mana sangat la sia-sia dan buang masa....

Antara episode yang best ialah episod 4 & 5 time Yoojung dlm penjara dgn San dan bila Yoojung mula2 keluar penjara hidup dgn bapa dia…
1.   Scene yang aku suka bila Yoojung keluar penjara Dohoon datang dan peluk dia, Minhyuk pulak stalk dari dalam kereta…sakit hati punya pasal dia speed kereta dia melalui Yoojung dgn Dohoon yang tengah berpelukan…touching part Yoojung dgn Dohoon peluk tu dan rasa kelakar tengok Minhyuk sakit hati…heheh
2.    Episod 7 yg Minhyuk bangun tido ada kat rumah Yoojung, tak pakai baju pulak tuh…hehehe…Yoojung ajak makan ingatkan dia nak marah dan tak sudi nak makan rupanya laju jah dia duduk dan melahap makanan tuh…gelak jer aku tgk…

Keberkesanan Lakonan: 8/10

Bae Soobin - Pencalonan Best Supporting Actor
Dalam ramai2 aku paling suka transisi watak AhnDohoon…perubahan yg terjadi pada dia disebabkan tersepit antara mak dia,yoojung dan masa depan sendiri…lepas tu macam mana dia kecewa dgn hidup dan salahkan orang sekeliling dia, orang atasan dia, parents dia, dan salahkan Yoojung bila semua tak memihak pada dia…Memang boleh feel time dia rasa suffocated sangat bila dia tengok yoojung, antara rasa kesian pada Yoojug dan rasa pentingkan diri sendiri dia…lakonan yang sangat baik dari Bae Soobin…dari air muka dia boleh rasa apa yang dia rasa…
btw aku rasa kalau Dohoon tau yang San masih hidup mungkin dia takkan jadi sebegitu teruk…dia boleh hidup dgn Yoojung dan San…mungkin jugak hidup bahagia…sapa tau…mak dia mmg buat kesalahan besar la…

Hwang Jung Eum – Pencalonan best actress
Lakonan yg baik dari Hwang Jung Eum…juga chemistry yang baik dgn Bae Soobin dan Ji Sung…aku bukan peminat lakonan Hwang Jung Eum tp aku salute la sbb dia jenis yg berlakon tu ekspresi muka dia nampak bersungguh-sungguh sangat…takde nampak over, boleh diterima la…cuma hairan kenapa lah nak plastikkan muka yg comel tuh…agak terganggu tgk muka tirus V dia dgn mata bengkak tuh…

Ji Sung – Pencalonan Best Actor
watak cliché anak orang kaya yg obses dgn cinta sampai sanggup ketepikan keluarga…aku respek la jisung sbb boleh feel sangat lakonan dia…tambah2 bila dia dh start jatuh cinta pada yoojung…terima kasihlah jisung sbb tak menjadikan watak yg tersangat biasa ni lemau dan membosankan….

Sayangnya bg aku fokus terlalu banyak untuk watak utama sampaikan watak2 lain agak tenggelam dan tak menyerlah...tp aku bg kredit untuk watak bapa Yoojung dgn parents Dohoon...

Aspek Teknikal: 7.6/10

Takde masalah dgn teknik pengarahan drama ni...pengarah pon pandai cipta mood untuk drama ni...timing untuk kissing scene semua tuh cam kena jah...hehehe....selain tu editing pon ok...cuma aspek sinematografi tak menyerlah...tempat tinggal Yoojung, rumah Minhyuk, K-Hotel semua tu terlalu biasa dan nampak realistik sgt....takde effort untuk buat bg nampak special sikit...scenery pon biasa2 je takde yg menarik perhatian....

Skor Muzik: 3/5

Suka gak dengan lagu2 OST nya sbb kena dgn mood cerita…suka incurabledisease tp rasanya lagu tu cuma sesuai dgr sambil tgk cerita ni, kalau just nak dgr saja2 dlm mp3 tu tak minat kot…so takde pencalonan untuk OST…

Kebarangkalian Menonton Semula: 2.5/5

Cerita walaupun worth watching tp bukan untuk tgk banyak kali….cukup la sekali…namun sekali tengok pun takkan lupa kot ceritanya mcm mana…so good job semua pelakon, pengarah, penulis dan kru...

@dauswq  my review

Last edited by parasitology on 18-12-2013 10:05 PM

Comments

TOTAL =7.8+8+7.6+3+2.5 = 28.9/40 *10 =7.23 Terima Kasih atas review Nomination: Ji Sung, Bae So Bin, Hwa Jum Eum   Post time 18-12-2013 11:19 PM

Rate

1

assalamualaikum semua.... mintak maaf byk2 la ye, especially @dauswq sbb sampai ke sudah aku tak dapat hntr satu pun review utk k-drama tahun ni!!!! sedihhhhhhhhhhhhhhhh

rukiaichigo posted on 26-12-2013 10:48 AM
assalamualaikum semua.... mintak maaf byk2 la ye, especially @dauswq sbb sampai ke sudah aku tak dap ...

motif? bkn winter blow kau dh antar satu ke?
aku dh masuk pun sbg point pencalonan utk drama tersebut

kau tak nak antar satu review utk drama yg ni plak?
kt sini pun jgn lupa calonkan --> http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=768524&extra=page%3D1ade road tour sekali http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=774067&extra=page%3D1
Last edited by dauswq on 26-12-2013 11:35 AM

dauswq posted on 26-12-2013 11:11 AM
motif? bkn winter blow kau dh antar satu ke?
aku dh masuk pun sbg point pencalonan utk drama ...

yg tu even hbs citer tahun ni, tp aku rs mcm tahun lepas je aku hntr. hahahahaaaaaaaaa....
nnt la kalo aku sempat, aku berusaha utk join award yg tu... semoga sempat la kan...
aminnnnnnnnnnnnnnnnnn...

nota kaki: hopefully masa keje malam esok, aku sempat la nak belek2 thread tu... dh la dh lama giler x masuk menebeng sini, credit pun dah makin sendu je...

rukiaichigo posted on 26-12-2013 01:11 PM
yg tu even hbs citer tahun ni, tp aku rs mcm tahun lepas je aku hntr. hahahahaaaaaaaaa....
nnt la ...

aku carik kau, amy ngan eyka..
lame betul korg tak masuk forum..

yg pencalonan tu ditutup pd rabu minggu depan, sempat lagik nak submit...

dauswq posted on 26-12-2013 01:24 PM
aku carik kau, amy ngan eyka..
lame betul korg tak masuk forum..

semenjak keje syif ni, mmg la dh tak rajin nak masuk forum2 bagai. dok menebeng kat twitter je la. uhuhhuhuhuhuhu
kire yg ko suh aku join tu, just bg pencalonan nama je kan? xyah nak review2 bagai!!! insya Allah, aku try ek!

rukiaichigo posted on 26-12-2013 01:53 PM
semenjak keje syif ni, mmg la dh tak rajin nak masuk forum2 bagai. dok menebeng kat twitter je la. ...

yup, calonkan nama jek...
klu sempat main road tour tu sekali

dauswq posted on 26-12-2013 01:55 PM
yup, calonkan nama jek...
klu sempat main road tour tu sekali

insya Allah, kalo sempat ek...

2013 KBS Drama Awards

Hwang Jung Eum
- Best Actress (Top Excellence Actress)
- Netizens’ Award

Ji Sung
- Best Actor (Top Excellence Actor)