CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 79461|Reply: 213

Krim Ibu Putih @ Magical Whitening Cream

Assalamualaikum..saya orang baru kat sini.kalo salah tolong tunjukkan ye..fyi memang adira ada promote produk skincare yg dia guna kat ig dia tapi produk dia ada krim malam,krim siang & sabun susu je.krim ibu putih ni tak ada dalam set skincare yang dia jual.ada beberapa orang yang jual skincare yang jual produk yang sama tapi mereka rebranding semula. tapi untuk krim ibu putih ni founder cuma seorang..setahu saya la..ig dia ninaprettyshoppe.so dia rebranding semula set skincare adira dengan brand skinwhite & tambah produk dia sendiri iaitu krim ibu putih yang sangat meletopp ni.banyak testi dari customer dia yang puas ati dengan skinwhite & ibu putih ni..

Last edited by rinahadif on 26-8-2013 07:28 AM

founder krim ibu putih Last edited by rinahadif on 27-8-2013 07:15 AM

sy dh beli..dh guna..dh jual pn..mmg x mengelupas mcm sesetengah produk yg sy pernah guna actually sy guna bukan utk putih sbb  kulit sy memang dh cerah..x nak la putih sangat.sy guna utk hilangkn blackhead, jeragat etc.sy baru jg guna..blum smpai seminggu tp setakat ni sy puas ati..

xde sape mention pun adira guna ibu putih..maybe seller cuma mention kalo nk putih mcm adira.adira just guna set skincare tu je..yg die jual.set skincare tu pun banyak yang rebranding semula..biase la bisnes kn.jual baju pun design yg sama..tp mesti ade beza dari segi kualiti jahitan,kain,lace etc..tepuk dada tanya diri sndiri..tiada paksaan dlm memilih & membeli..rasanye adira pun dh delete post pasal ibu putih kat ig die tu since ninaprettyshoppe dh minta maaf..padahal sis nina xde pun sebut adira guna ibu putih kat ig dia..just misunderstanding..manusia memang suka melaga-lagakan orang & tengok sesama melayu bergaduh..stop la menjatuhkan bangsa sendiri.ni pendapat sy..

rasanye agen2 dia pun cucuk injection juga ke?pengasas produk pe2 pun..bole percya ke kalo mereka x cucuk or amik benda lain selain produk mereka?actually sy respect sis nina tu.sekurang-kurangnya die mengaku amik pil or injection ke pe..orang lain yg cantik,putih,gebu gebass tu ade ke nak ngaku??

ade claim mereka jual ibu putih..tapi sebenarnya tak ori.bila customer pakai muka bengkak.sebab pe?sebab guna krim rumpai laut..kalau allergic seafood, memang bengkak la muka.lagi nak ngaku ibu putih..orang berniaga nak cepat kaya..bila ade je sesuatu produk baru yang hot & bagus banyak la yang ambil kesempatan konon jual benda yang sama dengan harga lagi murah..yang jadi mangsa customer juga.yang nak sangat beli benda murah tapi nak kesan cepat etc lepas tu tak tau asal usul,tak tau effectnya..nanti nama yang buruk of course la orang yang mula-mula bagi nama ibu putih tu kan.alhamdulillah saya dah 2 minggu pakai ibu putih dari ninaskincare,kulit lebih cerah..bekas-bekas jerawat makin pudar,pori-pori dah mengecil,kulit lebih lembut..tak kering or berminyak.saya cakap macam ni bukan semata-mata sebab saya jual tapi sebab saya pun guna..saya jual pun bukan nak kaya tapi sebab sharing is caring kan..buat dropship je.tak mungkin bole kaya sekelip mata..so pilihan masing-masing.ninaskincare pun dah dapatkan hak milik untuk nama ibu putih.so siapa-siapa nak jual krim rumpai ke,krim gluta ke..guna la nama lain..bapa putih ke,mommy putih..

Follow Us
tak kisah la krim gluta ke,rumpai laut ke..even kalau sama pun krim-krim ni semua,letak la nama tu ikut brand sendiri,harga nak letak murah or mahal tu pun terpulanglah kan..jangan la claim semua krim pencerahan yang warna putih tu ibu putih..ibu putih tu nama yang owner dia letak sendiri.tak pasal-pasal nama produk ibu putih & owner dia buruk kalau krim lain yang kononnye ibu putih & murah gilerr tu tak bagus & beri effect tak baik pada pengguna.saya pakai ibu putih dari nina tu ok je..tak kisah la harga mahal ke,dia cucuk sana sini ke..beli dengan niat untuk bantu bisnes orang melayu.semua benda pun nak murah,nak free,macam mana?ada produk yang mahal & murah tapi bila pakai mengelupas..so sama je.cari la produk yang sesuai dengan kulit muka masing-masing..tak perlu buruk-burukkan produk orang.