CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cutebaby5907

TOLONG SGT2!!!APA JADI DGN PREVE AKU NIH!!!

cutebaby5907 posted on 10-9-2013 08:11 AM
encik ajar sy sket blh x cara2nye
saye betul2 geram & x tau nak wat cmne...
serius ni, x tipu {: ...

ikot cara si zulka ckp pon dah ok...tp make sure everything is in ur hand. maksud semua doc lengkap, siap bukti bila hantar, apa yg diorang buat tarikh dan maklumat tempat hantar mesti lah clear before nk bawak benda ni ke tengah. maybe byk antara kita tak sedar hak2 kita ni sebenarnya dilindungi oleh undang2 terutama kalo melibatkan keselamatan. kalo nk saman pon takder masalah rasanya, cari je loyar2 kt luar tu. loyar mahal? ada jgk loyar2 yg terima kes tanpa perlu byr apa2, kalo menang baru la kira lain. owh by the way, SA yg jual keta tu kt ko dulu lepas tangan ke? aku saspek dia bg ko kete yg dah tersadai lama kt garage dia.

yerp, silap haribulan kalo isu dah sampai ke atas dan prob tak settle mau ko akan diberi kereta baru.

baru2 ni aku hantar preve yg br usia 5 hari pasal prob display tp takla teruk sgt. keta still bole gerak cambiasa. pegi kat SC dia godek2 sistem dlm tu pastu 'tada', siap. diorang tak rekod apa2 pon aku dtg dan apa yg diorang buat dlm sistem. then aku insist jgk nk ada black n white. alasan, senang ada rekod kalo prob tak settle2.

zulka posted on 10-9-2013 08:47 AM
aku dh ckp email ke tribunak pengguna...cc ke proton & media...
sure depa ambil tindakan punya... ...

off topic kejap. dulu aku penah buat aduan ke SKMM masalah maxis 3G kt area kampung aku. sblm ni takder masalah, aku boleh guna 3G. tetiba tak boleh guna. buat aduan ngan maxis 3 kali tp takder apa2 tindakan (or maybe ada tindakan tp tak menyeluruh) dan makan 4 bulan jugak takder apa2 hasil. sblm aku call maxis aku cek dulu kot kg aku 3G tak kabe, tp dlm iklan mmg tunjuk kabe. last2 aku buat aduan kat SKMM, esoknya ada org SKMM call tanya maklumat lanjut dan akhirnya kes selesai dlm masa kurang 2 minggu. prob apa? kat pencawang tu ada benda rosak. tp masa aku log ke SKMM tu siap aku bg maklumat aduan yg aku buat ke maxis, siap no aduan lg.

aks_berhad posted on 10-9-2013 09:13 AM
ikot cara si zulka ckp pon dah ok...tp make sure everything is in ur hand. maksud semua doc lengka ...

ala....silap2...
masalahnye mase air menitik2 aritu aku x sempat nak amek gambo
tgh drive kan...xkan tetibe nk benti tepi KESAS sebab nk amek gambo...kekekekek
x pasal plak kang...huhu

aku cuba tgk dulu
klu kali ni x setel gak, mmg aku kene buat sesuatu
huhu

mane tau rezeki dapat kete baru...x dapat preve dapat suprima s pun jadi la...hukhuk

aks_berhad posted on 10-9-2013 09:20 AM
off topic kejap. dulu aku penah buat aduan ke SKMM masalah maxis 3G kt area kampung aku. sblm ni t ...

ok..t aku kumpul maklumat siap2
invois aritu yg panjang berjela ntah ape benda ntah aku fotostat...

hanalisa posted on 10-9-2013 07:03 AM
honda city tu orang beli sebab dia antara kereta paling jimat minyak, bukan untuk bawa terbang ata ...

itula, bg aku kalo kita nk org hormat dan layan kita dgn baik adalah lebih baik kita dulu hormat dia dan paham keje dia. ckp baik2 maybe dgn perkataan tolong, insyaAllah dr rasa tanak tolong dia terus nk tolong.

lepas ni ko nk beli keta apa? proton dah takmo dah coz service center hampeh. BMW ke? merc ke? or VW? gudlak la ye. tp make sure kalo beli kete2 berkenaan beli baru coz dia dtg dgn 5 taun warranty. so kalo ada prob bole la bawak ke SC FOC+bole la feeling2 blagak kt kaunter. yer la keta mahal mestila layanan pon tip top.

aks_berhad posted on 10-9-2013 09:28 AM
itula, bg aku kalo kita nk org hormat dan layan kita dgn baik adalah lebih baik kita dulu hormat d ...

eh ko ni terasa ke apa? maaflah kalau aku tersalah cakap.
fyi, so far aku tak pernah berkasar dengan mana2 pomen kat proton SC pun. jegil mata pun tidak k.
aku cuma cerita pengalaman aku jer. oklah lepas ni aku tanak komplen apa da aku puji je semua..

Follow Us
hanalisa posted on 10-9-2013 08:49 PM
eh ko ni terasa ke apa? maaflah kalau aku tersalah cakap.
fyi, so far aku tak pernah berkasar  ...

hahaha...aku tak terasa apa2, cuma bile ko kata nk pikir 80 kali sblm beli proton berdasarkan kepada pengalaman g service kt satu tempat sja agak lawak la. ko tak terai g mana2 sc ke? ko ckp seolah2 SC jenama keta lain maksum, service semua tip top+part murah+laju+layan ko cam raja. kita ada pilihan, kalo satu tmpt tak ok terai la cari tmpat lain. mana la tau tmpat satu lagi tu bole memuaskan hati ko. kalo tmpat tu ok, jadikan la tmpat pilihan.

contoh pengalaman aku ngan honda, dulu2 aku slalu hantar kat A. tp bg aku kt situ staff tak friendly+sesak+tmpat tak sesuai. then aku g ke tmpat B. Alhamdulillah, aku suka kt situ coz tmpat cantik+luas+staff friendly+professional+cepat. malangnyer 2-2 tmpat tak dpt nk settlekan masalah aku tu.

sama kes ngan peugeot..keta mahal nk mampos tp sc kat area aku tu cam hampeh sikit. staff tak professional. igt lepas ni aku nk try hantar ke satu lg tmpat under NAZA punyer.

simpati..tp nak wat camne itulah pakej yg dpt bila beli proton

aks_berhad posted on 10-9-2013 10:32 PM
hahaha...aku tak terasa apa2, cuma bile ko kata nk pikir 80 kali sblm beli proton berdasarkan kepa ...

baguslah kalau tak terasa. aku tak suke berforum kalau berperli2 bagai, boring okey.. haha. PEACE!

seriously aku pun takde hati nak cerita in detail masalah kereta aku tu dan SC itu, karang orang salah anggap pula. biarlah begitu. OK ta.

kalo ikotkan takde keta yg perfek dlm dunia ni...sure ade cacat sana sini..bezanya kecik & beso jer problem keta tu..kalo takat bunyik sana sini tu kecik jer..tapi kalo smp banjir dlm keta,handbrek tak function tu dah kira major..mohon TT tabah & sabar menghadapi dugaan ini

kecimpret posted on 11-9-2013 09:13 AM
kalo ikotkan takde keta yg perfek dlm dunia ni...sure ade cacat sana sini..bezanya kecik & beso jer  ...

huhu..
tgh sabar & tabah la ni
sebelum ni aku pakai kelisa Alhamdulillah mslh2 major xde
la ni dah 9 tahun baru nak ade kuar bunyi ngok ngek...
dah lama x serbis kot

tapi yg bengang sgt sbb kete baru 1 tahun...klu ujan @ basuh kete, abes berkocak + banjir
dah jadi aquapreve dah...naseb baik bukan kaler blue lagoon...huhu

klu mslh sentiasa berulang2, letih la ke sudah asek ulang alik SC
nak trade-in, takut plak "lucky" sgt dapat jugak lemon car...bak kate 1 forumer sblm ni
huhu...lg pun bukan ade duit nak tukar2 kereta mcm tukar baju..hukhuk

cutebaby5907 posted on 11-9-2013 09:25 AM
huhu..
tgh sabar & tabah la ni
sebelum ni aku pakai kelisa Alhamdulillah mslh2 major xde

ko takde pilihan dah selain dari bebel kat SC suh dorang repair smp ok..nnt bila abis loan jual keta cepat2 sbb air dah masuk body..takut plak karat sana sini nnt jd pape lg byk duit ko kena kuar

kalau air dh masuk dlm body, takut tak smpai setaun habis karat..

kecimpret posted on 11-9-2013 09:39 AM
ko takde pilihan dah selain dari bebel kat SC suh dorang repair smp ok..nnt bila abis loan jual ke ...

huwaaaa!!!!
loan aku lama lagi nk abes
rasa2 kan, klu aku trade-in skrg rega preve brape ek?
aku beli RM63 000, loan 90%, interest 2.8%, 9 tahun (syahdu kan?)
tp buat mase skrg x la kot..misi mustahil...aku rase lagi kene top-up kat bank ade la kot

aku survey2 gak rega kat mudah...adoiiii...sendu sgt...
ade yg jual RM52000 je?...giler la...setahun turun sampai RM11 000??

tu la...aritu aku nk beli inspira suami aku x bagi...huwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
pastu nak beli forte pun x bagi...KIA katenye...takut xde value utk jual semula..huhu...
motif tetiba salahkan suami aku?...hahahaha...[ampun bang ]...main2 jek...stressssssss xde kete...huhu

asal proton mesti gini punya hal.haw haw haw

cutebaby5907 posted on 10-9-2013 09:24 AM
ok..t aku kumpul maklumat siap2
invois aritu yg panjang berjela ntah ape benda ntah aku fotostat. ...

dengar suprima s pun que panjang..lama nak dpt keta

cutebaby5907 posted on 11-9-2013 10:19 AM
huwaaaa!!!!
loan aku lama lagi nk abes
rasa2 kan, klu aku trade-in skrg rega preve brape ek?

kalau preve CFE dlm rm55,000 rasanya..and keno top up lagi kat bank..jadi dah double topup untul loan lama dan kalau nak ambik keta baru (downpaymant). Yg masalah ni tadi preve version ape yer? kan ade version executive dan premium. Premium mungkin kurang sikit masalah

arthos7 posted on 11-9-2013 11:57 AM
kalau preve CFE dlm rm55,000 rasanya..and keno top up lagi kat bank..jadi dah double topup untul l ...

tu la...murah gilerrr...
CFE tu rega asal dulu RM73K jadi Rm55K jek lepas 1 tahun?
saya punye EXEC AUTO...rega beli dulu RM63K
aritu intai MUDAH, ade yg jual RM52K...RM51K pun hado...
sendu ya hamat...

dulu persona aku usia 7 hari.. ade bunyi belting kuat giler kat engine.. aku g SC Subang... die org marah aku.. suruh wat temujanji dulu.. aku jawab.. pale hotak ko nak temujanji.. kete aku rosak bukan wat temujanji pon.. deyy tambi.. ini kete baru 7 hari pakai.. terus die org setlekan..

Rate

1

fuhhh... nasib baik aku tak jd beli preve...
so, TT prob ko dh settle ke belum?