CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cutebaby5907

TOLONG SGT2!!!APA JADI DGN PREVE AKU NIH!!!

nana82 posted on 18-9-2013 04:42 PM
fuhhh... nasib baik aku tak jd beli preve...
so, TT prob ko dh settle ke belum?

1-2 jer ada masalah mcm nie. Ini dipanggil lemon car. Preve aku lebih dah setahun. Takde masalah apa pun.

ala biasala apa2 jenamapun dlm byk2 tu mesti ada sebiji dua yg buat hal...
bukan preve je...

nana82 posted on 18-9-2013 04:42 PM
fuhhh... nasib baik aku tak jd beli preve...
so, TT prob ko dh settle ke belum?

kete aku anta selasa last week
smlm baru dapat
aku tawakal je la kali ni
suami aku siap tanya.."ape jaminan awak yg kereta ni x kan bocor @ ade hal lain lagi?"
org tu jwb.."kali ni kami dah buat betul2...check semua habis2..."
suami aku sindir dier.."abes yg anta sblm ni korang x buat baik2 ke???"
diam jek org tu
nampak sgt bile dah datang balik baru nak buat kaw2!!!
klu x, buat gitu2 jek...huhu

Bell posted on 19-9-2013 08:28 AM
1-2 jer ada masalah mcm nie. Ini dipanggil lemon car. Preve aku lebih dah setahun. Takde masalah a ...

serius!!!
aku sampai teringin nak naik preve exec org lain
ade terhenjut2 x mcm kete aku
huhu...
aku nk tgk kali ni diorg betul2 wat ke x..

tahukah anda..preve sebijik dua punya hal, seproton dipalit tahi...

Follow Us
cutebaby5907 posted on 19-9-2013 12:43 PM
kete aku anta selasa last week
smlm baru dapat
aku tawakal je la kali ni

Mak aih,

Selasa last week antar, semalam baru siap ???.   

Apasal lama sgt SC buat inspection/repair tu.      

Anyway, harap2 dah OK la lepas nie.   Jgn lupa update ye TT ??

Masalah kita lebih kurang sama, tapi kes aku ni nak 5 tahun sudah masa beli kereta Persona SE. Hari penyerahan tu semua ok tapi bila hari ketiga aku perasan tempat duduk penumpang sebelah basah, rupanya air aircond tumpah kat sana dan menyebabkan air bertakung dan carpet rosak. Pagi nak pergi kerja tu juga aku jumpa SA Proton tu dan aku terpaksa cuti sehari dan masa tu juga dia bawa aku ke SC di Glenmarie, sehari juga la aku tunggu nak siap dan katanya tukar gearbox sekali (entahlah).

Hujung minggu tu aku nak buat tinted kereta, rupanya power window sebelah penumpang pun tak boleh berfungsi sangat dan susah nak naik. Jumpa lagi SA Proton tempat aku beli tu, aku cakap macam mana sekarang ni dah banyak masalah dah membazir masa, duit, tenaga, kerja aku. Akhirnya dia setuju tukarkan kereta baru tapi stok warna lain, akhirnya aku setuju dari aku menanggung sakit hati kan dan aku tak tau macam mana proses penukaran kereta tu dan yang ku tau semuanya dia uruskan dan alhamdulillah kereta aku dapat tu semua berkeadaan baik.

*Kereta aku kalau mengereng contoh kat tanah tinggi seat belt tak boleh tarik dan seakan stuck, benda normal ke?

dr.R posted on 19-9-2013 04:01 PM
Masalah kita lebih kurang sama, tapi kes aku ni nak 5 tahun sudah masa beli kereta Persona SE. Hari  ...

wahhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!
best ar ko dapat kete baru
SA proton tempat yg aku beli ni cuma bgtau suruh anta kat SC KESAS tu
pastu dah gitu jek...xmo ambik tau
harap2 pasni dah ok la kete aku tu...tp klu ditakdirkan bermasalah semula, mmg x teragak2 la aku utk call SA tu
kire sedap la best ar ko, org kate mslh power window & aircond bocor boleh dapat kete baru
hukhukhuk

cutebaby5907 posted on 20-9-2013 08:18 AM
wahhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!
best ar ko dapat kete baru
SA proton tempat yg aku beli ni cuma bg ...

SA aku ni perempuan jadi dia macam alert sedikit kita ni tak suka ke rasa nak mengamuk ke, aku kira bertuah juga sebab pilih SA yang betul sebab dia sendiri yang bawa aku ke Glanmarie tu. Benda macam ni bukan dia minta juga kan, dah Proton tu bukan dia punya jadi tak ada masalah kot bagi dia nak tukar kereta baru kalau menyusahkan pelanggan dia.

Tapi pengalaman hitam juga la sebab kereta pertama aku, selama ni tumpang rakan serumah je dan bila jadi kes macam ni rasa macam serik nak beli kereta baru. Sekarang ni berkenan dengan Suprima tu, ingat nak let go kereta lama ni ada baki 4 tahun lagi tapi tak reti sangat bab jual-jual kereta ni dan ada harapan pakai kereta sekarang sampai habis pinjaman.

dr.R posted on 20-9-2013 08:49 AM
SA aku ni perempuan jadi dia macam alert sedikit kita ni tak suka ke rasa nak mengamuk ke, aku kir ...

huhu
bgtau sat proton tang mana ko beli tu..harus carik tempat tu & SA yg same klu lain kali nk beli
kot2 nak beli suprima ke..kuikuikui..[motif sgt mimpi di siang hari]...

bg aku suprima S tu cunnnnn...kerap gak la nampak kete suprima S yg sama potong aku kat KESAS...
bikin panas jah...hahahahaha

cutebaby5907 posted on 20-9-2013 10:37 AM
huhu
bgtau sat proton tang mana ko beli tu..harus carik tempat tu & SA yg same klu lain kali nk b ...

Kat Proton Edar Seksyen 14 Subang Jaya, tapi baru ni pergi area tu sesak sebab MRT dalam pembinaan. Aku pun berkenan tengok Suprima S tu, ikutkan hati hari ni juga aku nak beli sebab monthly dia lebih kurang sekarang sebab sekaran ni % dah rendah kan masa aku beli dulu 3.99%.

haha..racun tt..sikit...lepas service...bagi lawa2..kasi jual le....beli kete lain le...ala2 keta prepare tu gak hehe

Kesian gak TT cutebaby ni, dah setle ke blum..Kalau akulah aku  perjuangkan gak hak mendapat sebuah kereta yg baik ataupun sebuah kereta gantian yang baru, proton mesti kisahkan nama baik produk dia, aku pun pakai proton. aku pikir bahagian quality control kena ambil org jepun .aku dulu pernah terjadi..kereta baru yg aku terima, bahagian bumbung dia kat belakang terkopak..dalam hati aku, siapalah yg kerja kat bahagian kualiti proton ni?kenapa bahagian terkopak ini boleh lulus bahagian quality.aku hantar kat pusat servis.. dia ganti balik bumbung baru..ha kan dah rugi kena tukar bumbung baru. qualiti produk proton yg baru ni aku x tau lah..aku tengok saga baru cam ok quailti . tapi x tau lah blum bli.
cam masaalah tt ni. tt mesti tulis email kat head proton care dan cc kan semua bahagian head proton, soal jawab mengenai masaalah cc biar semua head proton tahu.sentiasa update mengenai keaddan kereta TT
.

cashguy posted on 29-9-2013 09:56 AM
haha..racun tt..sikit...lepas service...bagi lawa2..kasi jual le....beli kete lain le...ala2 keta pr ...

jgn la jadi firestone
sejak kejadian tu aku sering termimpi2 kete lain...huahuahauahu..walaupun aku tau agak mustahil buat mase ni
dh la aku tgh berapi2..hahahahah
hahhhhh!!!skrg ni ujan
aku nak tgk, bertakung lagi x?
SA yg aku beli tu lgsg x nak tanggungjwb
suami aku uruskn sendiri sume...

agak agak rega preve selepas 5 tahun abis warranty berapa la ye resale value? 20k ke?

cutebaby5907 posted on 30-9-2013 08:16 AM
jgn la jadi firestone
sejak kejadian tu aku sering termimpi2 kete lain...huahuahauahu..walaupun a ...

kesian la ko...bg tau sikit nama SA tu serta kedai mana ko beli. utk jadik panduan pada yg lain supaya tak deal dgn SA or kedai tu lagik. tak terai jumpa manager kedai tu ke?

SA aku mmg bagus, seminggu lepas aku beli dia call aku tanya condition kereta camana. aku komplen pasal meter ada sedikit prob. tak la major, tp just annoying jer. dia kata dia akan try solve kan masalah tu dgn call KL..mmintak aku besabar tunggu dia call. memula aku malas nk caya ckp SA tu, so aku g la SC. SC cuma godek2 sikit2 dan katanya selesai...alih2 tak settle jgk. dpt call dr SA aku tu dia kata dah arrange utk tukar meter. Alhamdulillah, sampai sekarang takder prob dah.

bagi saya kalo beli kereta ni kira nasib, tak kira apa brand pun. kereta brand jepun pun ada masalah.

Tetap nak ambik preve walaupun ada sesetengah owner punya problem... bak kata bro zulka, dalam byk2 durian2 tu, adalah sebijik dua yg rosak... hehehehe al-maklumlah musim durian nih.. rasa nak beli durian lah.. preve letak tahun depan... kekekeke...  

Rate

1

zulka posted on 11-9-2013 09:55 AM
kalau air dh masuk dlm body, takut tak smpai setaun habis karat..

kereta iswara aku belah pemandu tu pun masuk air jgak.. kekekeke.. mula-mula dulu mmg xdak masuk air... dah masuk lebih 10 tahun ni baru nak masuk air.. ish.. ish.. ish.. asal ujan lebat jer basah  bawah tu... beberapa minggu lepas aku ada masa g belek-belek keta tu... siasat punya siasat rupanya air tu masuk dari lubang ariel radio tu... sebab batang ariel tu disarung dengan plastik mcam straw tu... baru aku ingat dulu aku punya gatal tang nak tarik benda tu... bila masuk balik dia tak masuk lubang asal tu yg sepatutnya air tu keluar... kekekeke cuba nak masuk balik x dapat sebab ruang nak masuk tangan tu kecik sangat.. huuhuhuhu

Sori tt off topic bukan pasal preve.. hehehehehe