CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cutebaby5907

TOLONG SGT2!!!APA JADI DGN PREVE AKU NIH!!!

tipu ahh. keta malaya tip top. ni mesti salesman Nissan caprut

cutebaby5907 posted on 9-12-2013 08:11 AM
hahaha
rumaizi org sekampung dgn aku aka kawan kepada suami aku
mslh aku plak, anta kat sana x s ...

wa 2minggu lepak ada call public tnya hutang ada brape.hehe mau kena standby 10k kalu mau jual.tu blum pk untuk dp kete bru lg.sudahnya hadap je la pkai smpai 5tahun

otomen_taro posted on 18-12-2013 11:51 AM
wa 2minggu lepak ada call public tnya hutang ada brape.hehe mau kena standby 10k kalu mau jual.tu  ...

hahahaha
pagi ni aku baru jek tekan2 calculator urk full settlement
RM49 832.29...

check kt mudah ade yg nk jual preve mileage 6000 km, beli akhir tahun 2012, dier nk jual RM41500
giler arrrrrr!!!!!

cutebaby5907 posted on 18-12-2013 12:01 PM
hahahaha
pagi ni aku baru jek tekan2 calculator urk full settlement
RM49 832.29...

kesimpulanya.....pakai je lah dulu...smpai hutang bleh cover... ye tak

otomen_taro posted on 3-12-2013 11:25 PM
msalah d prve bkn pd sbjik bro.byk bjik n beribu bjik.aku antara batch awal.haha kalu org2 bru d ...

Batch awal tu yang selalu problem bro, tapi salute lah org yg sanggup beli batch awal nih... hehehehe biasa batch awal byk problem,, n problem tersebut sepatutnya tak ujud lagi pada batch yang berikutnya... biasala syarikat yang modal kalau dalam matawang kita mmg besar tapi, kalau dibandingkan dengan global  MUNGKIN tak cukup untuk R&D yang mmg kaw2nya..

orgkpg posted on 19-2-2014 11:29 AM
Batch awal tu yang selalu problem bro, tapi salute lah org yg sanggup beli batch awal nih... heheh ...

Sebut bab batch awal ni, teringat seorang kawan yg baru sahaja berpindah ke Malaysia (currently bekerja kt negara luar, dlm bidang automotif ni).

Katanya, sebagai contoh..kita bukan pengguna pertama vios..honda city..kiranya kita ni pengguna yg selepas pengguna pertama. Still, masa vios, city keluar memula dulu (of course bukan kt pasaran negara kita la..), banyak problem..sehingga directify berkali kali sehinggalah menjadi agak sempurna. Then barulah masuk pasaran negara kita..cuba survey pemandu dr thailand yg memula guna city/vios dulu..adakah ianya bebas dr masalah? hanya batch batch seterusnya sahaja yg lebih baik dr batch awal..so, istilah lab rat ni tak terpakai kepada proton sahaja..sama je dgn jenama lain..

same goes to preve ni..batch awal ni mmg ada masalah..dgn one way valve dll probelm, dan batch seterusnya dh semakin bagus..

Doa saya agar masalah pada kereta TT akan segera selesai..

Follow Us
haji_one posted on 19-2-2014 11:35 AM
Sebut bab batch awal ni, teringat seorang kawan yg baru sahaja berpindah ke Malaysia (currently be ...

setuju.... sebab tu diaorang beri warranty sampai 5 tahun...   dalam masa yang sama 5 tahun tu proses diorang nak tgk major problem supaya untuk model yg seterusnya masalh lebih kecil...

untuk TT gunakanlah sepenuhnya warranty 5 tahun tu.. hehehehe.. tapi nasihatkan jangan la ngutuk kereta tu, kereta pun ada "perasaan" jgak.. kekekeke, kalao tuan dia salu kutuk mmg la keta tu kuat "merajuk" kekekeke...

Z28 posted on 4-9-2013 01:00 PM
Rasanya ada gap tu diantara front windscreen dgn windscreen frame dimana air hujan boleh masuk men ...

CAdangan ttg bocor ni aku sokong...

Pernah berlaku kat Savvy aku dulu, Bocor sebab Bucu Atas sebelah kanan cermin depan aku ade sedikit renggang... Apa diorang buat, mereka bukak balik then betulkan semula gam silikon tu... Lepas tu dah ok...

orgkpg posted on 19-2-2014 11:29 AM
Batch awal tu yang selalu problem bro, tapi salute lah org yg sanggup beli batch awal nih... heheh ...

masalanya smpai batch ancap pun msalah xslesai gak.cer p. baca komen pengguna.dgn. masalah after sale yg bangap lg.p sc mcm haram jadah.

otomen_taro posted on 19-2-2014 10:36 PM
masalanya smpai batch ancap pun msalah xslesai gak.cer p. baca komen pengguna.dgn. masalah after s ...

Masalah after sale..... bukan masalah sangat pada kereta pun.... yg tu lebih kepada perkhidmatan.... kekeke jgn la sentap sangat bro... tu pun depend ngan sc tertentu... kena tempat yg teruk... mmg la... yg komen pengguna yg ok korang tak higlight plak... bila problem fuh macam nak berperang raksasa jer ngutuknya kereta proton... hahahaha... aku tgk ok jer kereta tu... bagi bila dah benci tu... serba serbi mmg semua x kena...

Anyway kita sebagai pengguna ada hak... mengkritik bagus, jangan mengutuk... cuma aku lihat dari satu aspek, berapa ramai anak tempatan dapat menyara keluarga dengan wujudnya proton?

Kualiti, xderlah teruk sangat dan mmg bersesesuain dengan harga yang ditawarkan... cuma aku tak puashati sebab cukai yg dikenakan keatas kereta proton tu jer... memang sengal la... kereta import aku tak kisah kerajaan nak kenakan duti pun... hmmm mencarut ke lain plak dah..

hmm....aku tengah tunggu preve aku next week...
hope tak ada la major problem macam ni...

memula nak ambik inspira tapi sa tu jujur kot..dia kata memang samai yg promote inspira sebab komisyen tinggi tapi dari ambik inspira baik ambik preve..

inspira pun kalau jual balik drop bnyak..
tah le..

UPDATE:
bunyik berkeriut tu disebabkn skru sambungan antara seat belt dgn seat
aritu servis aku dh bgtau kat situ mslhnye...mekanik tu kate mmg x blh watpe..aku pun melenting
abes tu, mmg bunyi tu x buleh ilang sampai bile2...dier geleng
aku selamba jek cakap..bunyi mcm2, tp kete baru 1 tahun ++..klu 10 tahun guane plak bunyi?

tp serius mmg kereta aku mcm2 bunyi ade..berkeriut sane sini
klu aku drive aku mesti on radio kuat2 sket..xmo dgr bunyi2 yg buat hati aku panazzzzz

yg pasal tersengguk2 especially klu nak gerak pas berhenti kat simpang pun x buleh repair
katenye SC kesas tu dh buat remaping tp still x settle gak
APTB sgt kan?

cutebaby5907 posted on 21-2-2014 12:38 PM
UPDATE:
bunyik berkeriut tu disebabkn skru sambungan antara seat belt dgn seat
aritu servis aku dh ...

Mekanik SC jenis ni mmg pemalas nak bbaiki dan buat keje lebih masa.....ko ambik nama mekanik tu dan ko emailkan kat beberapa org besar proton...ko tgk apa depa nak jawab nanti...kes ni berlaku kat sorang mamat tu dan masalah settel lepas dia email kan dekat beberapaa org.,..kalau ko nak aku ada emailnya...

medangmru posted on 22-2-2014 12:43 PM
Mekanik SC jenis ni mmg pemalas nak bbaiki dan buat keje lebih masa.....ko ambik nama mekanik tu d ...

aku x plak ter pk nk amek name mekanik tu
ca ya nun alif la...
kat SC jalan meru tu
aritu diorg call suami aku
suami aku pun komplen la..pastu diorg set kan temujanji dgn SC kesas tu
x kan nak ber'camping' lagi
susah la aku
dh la mmg kete tu aku gune pi keje
klu siap 1 ari xpe..ni mesti tahap duduk dalam 1 minggu
sadis sgt