CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 63835|Reply: 27

bermimpi ular hitam ..

As Salam ... mungkin ini tempat yang betul untuk saya menguraikan tafsiran mimpi saya
saya pernah bermimpi berjumpa ular hitam ...
ce kabo kan maksud mimpi tersebut ...

baru minggu lepas rumah saya di masuki orang..

adakah berkaitan dengan mimpi saya ini ...

wasalam, mimpi brape kali? tido waktu bila? kalau waktu malam mimpi boleh percaya, kalau waktu asar, atau pagi tu mainan tido..

kalau mimpi lebih 3 kali bawa pg berubat.. jarang2 mimpi berlaku lebih daripada 3 kali berturut turut.. lain org lain signal kena gangguan mahluk halus. ada symptom gatal badan, ada symptom badan merah kena cakar, ada jenis hati tak tenteram mudah marah2..

kalau berlaku 3 kali pg bawa berubat k.. mahluk halus ada 3 jenis..

1) saka

saka ni mahluk yang di wariskan oleh orang lain kepada kita sebelum dia nk arwah. tujuannya mahluk tu ada tuan yang dpt membelanye. sekiranye tiada tuan pengganti? masa arwah mati? saka ni boleh masuk hidupkan dalam tubuh arwah, tu yang jd arwah bangun dari kubur atau bangun selepas mati

2) santau

santau ni kira dendam, biasa org melayu suka guna sebab bisnes,hal urusan pusaka tanah, hal perasaan..80% mangsa santau melayu orang bisnes..60% kena santau adalah golongan peniaga retail jual makanan, jual runcit, jual menjaja..biasanye orang melayu tak kena santau orang biz online..org cina suka guna sebab masalah cinta, dendam keluarga, orang india tak pasti suka guna untuk apa? so kalau kena santau kdg2 effect dia not at that time, tp sikit2 lama2 jd bukit..

3) jin notty

ni aku pernah kena, sebab akciden dulu, terlanggar pokok kereta total lost, and then ada jin mungkin tengah lunch dia marah aku agaknye, jd dia masuk badan aku. aku punya symptom mudah marah2, emosi, dan badan gatal tanpa sebab walaupun dh mandi 8 kali sehari.. last2  bawa berubat kt serom. so far ok..

tempat2 dilarang buat masalah, hutan, air bertakung, kawasan bangunan tinggi, rumah terbiar, tasik, tulang2 jangan disepak sebab makanan jin, jalan dalam hutan jgn main redah tp baca ayat surah jin tentang kata2 nabi sulaiman yang perintahkan pada jin..

ada jin kita tak kacau dia tp dia kacau kita, biasa kes fall in love.. tragedi ni terjadi kt anak buah aku, dia  masa lahir badan dia cm PATUNG kurus sangat2. bila jumpa dukun dia suruh tukar nama sahaja sebab jin tu kacau minat pada nama. lepas 2 tahun baru pakai nama semula.. ok. alhamdulillah.. sebelum 2 tahun tu, nasi  hancur 2 hari makan sekali je, susu dia suka mmg habis.. badan kurus kering, jarang menangis mcm budak2 biasa, mata suka tenung je..

tu jeklah kategori jin.. kalau terserempak dengan jin ke apa? jangan takut anggap pengalaman baru.. lepas tu buatlah apa yang patut lari ke? azan ke? iqamat ke?

sebab pe aku tahu, ada jin taklut dengan ayatul kursi..cmne nk ckp ek? cm ubat lah.. kalau nk bunuh demam bg panadol, kalau nk bunuh batuk bg ubat cap ibu anak.. bab ni kau tanya ustaz lah.. kalau aku, lari je terus watpe nk tunggu2..

izamasha posted on 23-9-2013 10:22 AM
baru minggu lepas rumah saya di masuki orang..

adakah berkaitan dengan mimpi saya ini ...

hi tt..saya pun ada gak mimpi ular hitam datang dok belit saya tp saya tak tau la ape maksud dia..
nasihat saya utk tt kalo mimpi buruk jgn sesekali dok cite kat org..Insya'Allah mimpi tu takkan mudarat tt..

cite kat suami aje ... memang rasa tak sedap hati ..

tiba2 minggu lepas terjadi perkara yang tak diingini ...

mungkin itu hint ... sesuatu perkara buruk akan terjadi ..

mimpi sekali aje ..

saya dulu ada gak mimpi ular hitam
masa saya nak bertunang
masa saya nak kahwin ular hitam masuk bilik mak waktu senja
mak halau je ckp baik2 pastu ular tu elok je kluar ikut lubang bawah sinki dapur
kebetulan sehari sblum kenduri kawin saya ular hitam gak dtg rumah opah hasben

masa saya mengandung dan bersalin anak sulung pun ada mimpi ular hitam gak
lepas tu dah tak ada mimpi ular sampai sekarang

Follow Us
laki nk lkawen 1 lg kot

tak pernah seumur hidup mimpi cam ni.

seram jugak..

boleh jadi mainan tido je..mimpi ular tu belit2 ke nampak dari jauh je?

masuk ikut tingkap kereta terus terjun ke kaki .... dan hilang ..

Salam,
Bagi saya mimpi ular hitam ni selalunya membawa maksud yang negatif dalam hidup kita, ia merangkumi ilmu sihir, petanda tidak baik dan gangguan jin, baru-baru ini saya pun ada mimpi ular hitam yang masuk ke rumah, ular tedung hitam tetapi ia x dapat bergerak pantas, dalam mimpi tu saya tangkap kepala ular tu dan memicitnya sehingga bisa2 terpancut dari mulut ular tu, saya picit terlalu kuat sehinggalah pada satu ketika kepala ular tu remuk, dan dalam masa yang sama kulit ular itu juga mengelupas, kemudian saya lepaskan kepala ular tu sebab dah x bergerak-gerak lagi, seingat saya, saya letakkan ular yg dah mati tu dalam satu mangkuk besar sebelum terjaga.

Dulu... qt pon selalu mimpi ular nak mhampiri qt... tapi qt dpt elak/lari.. da tu .. ular gigit qt.. qt cabut.. ada ular besar.. ada ular kecik.. bila t.sedar.. qt rasa rugi jer.. entah2 ada org nak dtg mminang.tapi qt rejek.... rupanya.. bila baca artikel ni.. syukur... hrp2 mmbawa maksud ada perkara x elok.. tapi tak terjadi...

olyd88 posted on 23-9-2013 09:52 PM
Salam,
Bagi saya mimpi ular hitam ni selalunya membawa maksud yang negatif dalam hidup kita, ia me ...

saya pun rasa betul ... sebab minggu lepas rumah saya kena pecah masuk orang ..

tapi nasib kami semua tiada di rumah gi kerja ... alhamdulillah terselamat

orang solat jumaat deme buat koje tu ...

nasib le kami ni orang kurang berada tak de benda yang bernilai sangat kat umah tu ...

Ya Allah ... kami bermohon kepadaMu agar kejadian ini tidak berulang lagi ...

lindungi lah kami sekeluarga .. Amin ..

1st mimpi psl ular ni ms tu darjah 6. Ade 3ekor ular. 2ekor kaler itam, sekor lg kaler ijau. Pastu salah sekor yg kaler itam tu patuk. Sedar2 rupanya mimpi...

Dulu2 pun salu gak mimpi pasal ular. Lps jumpa ustaz dah takde mimpi dah..
ustaz bagi tau, mimpi ular tak elok. kaitan ngan jin.

Semoga TT dalam perlindungan Allah

Salam Jumaat semua...

saya mimpi ular hitam minggu lepas, selang 1 malam mimpi ular putih pulak
takut  ...  ular tu merenung saya , terus terjaga

dulu orang kata kalau mimpi ular maknanya petanda jodoh..

tapi sebenarnya bukan, itu petanda ada makhluk halus nak

mendekat..

purpledesire posted on 23-9-2013 10:53 AM
hi tt..saya pun ada gak mimpi ular hitam datang dok belit saya tp saya tak tau la ape maksud dia.. ...

nape lak x leh citer kat orang
ada apa2 pantang ke

monreyes posted on 9-10-2013 08:34 AM
nape lak x leh citer kat orang
ada apa2 pantang ke

hi monreyes..dalam Islam, Nabi Muhammad s.a.w ada mengajarkan adab2 kalo pasal mimpi nie..
andaikata kalo kita mimpi pasal perkara yg baik, lebih elok kalo kita ceritakan pada org lain..
tapi andaikata kalo kita mimpi pasal perkara yg buruk @ kita tak suka, lebih baik diamkan diri sbb Insya'Allah
mimpi buruk tu takkan berlaku secara reality..lg 1, bila kita mimpi buruk pastu kita tetiba terjaga, cuba baca taawuzz dan ludah sebanyak
3x kat belah kiri..pastu cuba ubah posisi tidur @ tukar bantal (yg selalu kita alas kepala tu)..
ini selalu yg saya buat kalo dpt mimpi buruk..

12Next
Return to list New