CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: non.sari

[BEST]kisah-kisah angker nona sari - UPDATE!

non.sari posted on 24-9-2013 12:09 AM
aku siap kibas-kibas tangan aku, nak tengok betul ke tidak apa yang aku pandang masa tu. keadaan tet ...
siap aku bagi penerangan dekat mak aku ''ha mak, dorang kat luar tu''. kejap kang, ''mak dorang kat depan pintu'.. pastu, ''ha mak, dah masuk dalam. kat atas rasa nya'' boleh gitu?? memang instinct aku kuat mengatakan lokasi dorang kat mana masatu. even tak nampak muka dorang.
haha betol la dah tu..
gerak hati..
tak nengok pun .. kiter boleh agak kat ne menda tu..

non.sari posted on 24-9-2013 01:59 AM
aku diuji lagi.. kali ni pengenalan pertama aku selepas kawen adalah ditindih.

yang menjadi kepe ...
selalu je aku dapat rasa ada benda nak datang kat aku malam ni. biasa la kan, berdebar-debar. seram sejuk. rasa nak marah. sekali memang betol. elok je nak lena, aku dapat rasa angin kat kaki aku. memang selalu yang rasa dulu kaki. rasa panas dan kebas.
akak ok lagi haa.. ader tanda2 dier nak mai..
hahaha kiter ni main haruk ja bila2 dier suka ..
tapi.. tak la selalu.. sekarang makin jarang
sebab .. kiter dah tau camne nak kontrol diri
sebab tu jugak .. macam akak.. kiter pikir benda ni kot mainan otak..
tapi ada benda gak menyanggah kan .. kan..

kalo kiter..
masa kena tindih ni ..hahaha siap sempat kata : dah mula dah (dalam tido ni .. separa sedar ke apa tak tau sebab boleh nengok diri sendiri terbaring)
masa tu kira selalu la jugak kena

hanya sekali ja hampir "tewas"
cuma camne nak bagitau ey.. semangat takmo kalah..
sebab tau .. kalau "menyerah" gerenti "kalah"
apa jadi bilaa kalah .. takmo pikir

cara kiter ..
paksa otak tumpu kat jari kaki atau jari tangan..
"gerak!! gerak!! gerak!!"
kalau dapat ja gerak skit .. gerenti terbangun
yeaa!~ menang

dan selalu nya di iringi dengan Allahuakhbar
tu ja termampu sebab selalu bila bacer surah2 lain gerenti tunggang langgang

Rate

1

non.sari posted on 24-9-2013 01:59 AM
aku diuji lagi.. kali ni pengenalan pertama aku selepas kawen adalah ditindih.

yang menjadi kepe ...
cubaan kali ketiga kali ni berhasil..aku mengerang dn laki aku terus berpaling.. TETAPI!! bukan dengan wajah simpati.. dia berpaling perlahan je, slow je.. nampak tenang. sekali bila dia pandang, amekaw!! elok cantik comel je dia menyeringai panjang kat aku... menyeringai tu pun dah nampak scary.. bayangkan menyeringai cara makhluk tu macam mana?? then seraya menyeringai tu mata dia terbuntang pandang aku.. lama dia pandang aku.... aku dah kalut. sudah, laki aku pulak jadi setan.  muka dia memang nampak muka setan. jahat sangat niat dia. seolah-olah dia nak bagitau ''apa?? kau ingat laki kau pandang kau? kau nak mintak tolong laki kau?? sorry....pandangla wajah ku ini...'' ngeeeeeee...
hahahahaha pernah mengalami benda yang sama..
dan sangat2 memahami situasi ni..
sebab tu sekarang kalo tido takmo pandang muka adik2
dan belakang mesti membelakangkan dan rapat ngan dinding (hahaha bajet hantu takde ruang nak duduk nyakat )

yang terbaik dari ladang ..
hahahaha orang yang menyeringai tu ..
bila kiter bangun.. elok ja dier tido
nyenyak lak tu .. kan kan

banyak lagi nak komen sebenar nya .. hahaha nanti2 la kak..
asyik nama kiter ja naik..

best board MPS sekarang ..
banyak citer best2

FanTasyCreaTioN posted on 25-5-2014 09:03 PM
banyak lagi nak komen sebenar nya .. hahaha nanti2 la kak..
asyik nama kiter ja naik..  ...

hahaha! dikkk...

enjoy nye akak baca reply awak ni...
eksaited pulak..
anyway thanks ye..

insyaAllah ada cerita lagi akak cerita lagi..
amik nih!

non.sari posted on 27-5-2014 06:41 PM
hahaha! dikkk...

enjoy nye akak baca reply awak ni...

yeaaa!!~ akak non dah ader

kiter pun enjoy gak baca2 citer akak

1. kekal kan satu citer sampai abes .. memang mantop sebab selalu nya kita tunggu sampai citer abes baru bacer. walaupun dah basi bagi orang lain

2. ayat2 akak senang d pahami (terlebih2 paham pulak kadang dengan sound effect background)

3. apa yang akak alami dan cerita ada antara nya kita alami jugak walaupun tak seangker hardcore gangguan yang akak rasa. nanti kita carik tang mana yang hampir2 sama

mesti ader citer baru ni

Follow Us
FanTasyCreaTioN posted on 27-5-2014 07:36 PM
yeaaa!!~ akak non dah ader  

kiter pun enjoy gak baca2 citer akak

wahh!!
ini betol punya menghayati watak nih..
thanks dik..

ade cerita ni nanti akak share..
nak cerita sekarang banyak curik masa lapang je..
kalo sempat, dapat lah share..

insyaAllah...

non.sari posted on 24-9-2013 02:40 PM
kikiki..malam ni tido ngadap pintu.. itu petua nya. jangan membelakangkan pintu. sebab kalau menga ...
malam ni tido ngadap pintu.. itu petua nya. jangan membelakangkan pintu. sebab kalau mengadap pintu, kalu dia jelmakan diri, lagi jelas rupa paras nyaaa... wakakakakak!!

hahaha yang ni memang adik amal kan

tido mesti mengadap pintu .. tingkap
sebab nekad dalam hati..

kalau .. ni kalau la yer ..
menjelma sapa2 yang nak menjelma tu..

biar kita tau ..tengok dulu
hahaha nak kata barani .. idok ler
daripada dia sidia tetiba ja dah ada kat belakang

logik kan .. kan

hahaha edit ...
lupa nak tambah ..
sama gak dengan selimut..

ada orang bila takut ..
selimut selubung habiskan..

kita lak..
rela lagi on semua lampu
baring kalau boleh tegak tengah2 .. tak ke kiri atau ke kanan
alasan yang sama
menjelma dia sidia ..
biar terus tengok

daripada dia sidia main cak!~ cak!~ tarik selimut pastu ummmpchak kat muka kita
laaaaagi gerun

Last edited by FanTasyCreaTioN on 27-5-2014 08:06 PM

FanTasyCreaTioN posted on 27-5-2014 08:03 PM
hahaha yang ni memang adik amal kan

tido mesti mengadap pintu .. tingkap

pehh..super duper berani ko dik..

padahal akak main-main je bagi petua tu..
saja nak sakat orang..

kalo akak beza sikit.. kalo tido mesti nak elak tengok pintu..
kalo selimut dah selubung satu badan umpama mayat,
sebab takut..

tapi kalo dah nak kena, mana kira benda tu semua..
silap-silap tengah selubung, elok je dia parking dalam selimut kite..

heheheee....

jeng2 sekali naaahh kak non bg update..berderet..wkwkwkkw nest story akk non..ketandusan cite seram ni..mueheheh

zilaila posted on 27-5-2014 10:37 PM
jeng2 sekali naaahh kak non bg update..berderet..wkwkwkkw nest story akk non..ketandusan cite seram  ...

sesekali belanja.. heheh

pegi la jalan-jalan thread lain..
banyak cerita kot..

non.sari posted on 27-5-2014 03:20 PM
sesekali belanja.. heheh

pegi la jalan-jalan thread lain..

dok usha2 gak ni..bnyk gak stry bru..heheeh lama xon9..ni sy nk blk unisel dh ni..esok pg bertolak..kembali ke tmpt jin bertendang..wkwkwk jem2
dah house mate 4org india..jenuh le sy kalo hantu india diorg kaco..hohoho

non.sari posted on 27-5-2014 08:31 PM
pehh..super duper berani ko dik..

padahal akak main-main je bagi petua tu..
tapi kalo dah nak kena, mana kira benda tu semua..
silap-silap tengah selubung, elok je dia parking dalam selimut kite..
hahahaha untuk mengelak benda2 macam ni la ..
adik selalu nya kalau dah "rasa takut"
memang tolak jauh2 selimut
plus macam bagitau awal2 tadi ..
tutup muka dengan selimut ..
tau2 dia sidia main ummmphchak!!~ tarik selimut kat muka
tak ka lagi naya

thanks bicha for your tacang!!
lame dah tak makan tacang...

Assalammualaikum..
Bertemu sekali lagi.. Kali ni ada story sikit nak share.

ATOK

Benda ni berlaku pada abang ipar aku dan sepupu dia masa awal tahun aritu. Then baru dia ceritakan kat aku masa kitorang bercuti tempoh hari. Masa berlaku ni yang terlibat adalah abang ipar aku, sepupu dia then anak sepupu abang ipar aku. Dan peristiwa ni menyambung ke rumah man jugak.. Jeng! Jeng! Jenggg...!

Berlaku masa on the way balik dari endau, mersing ke kluang. Dorang gerak dari endau ke kluang masa tu dalam lepas Maghrib gitu, which is pada aku awal lagi kot. Cuma sebab jalan tu sunyi so lalu jalan tu dalam waktu macam tu agak lewat jugak la. Masa intro tu semua nye berjalan lancar. Sepupu abang ipar aku yang aku namakan man dan abang ipar aku yang aku namakan din ni leka la berbual. Memang tak ada apa-apa lah.

Anak sepupu abang ipar aku yang aku namakan Linda ni dok cakap sorang-sorang kat belakang. Memang takda yang pelik la sebab budak Linda ni memang suka layan blues sorang-sorang, suka cakap sorang-sorang. Linda ni umur dia dalam 4-5 tahun gitu la tapi petah bercakap. Aku tau sebab aku pernah jumpa gak budak Linda ni, abang ipar aku pernah bawak balik umah mak aku. Memang paten suka cakap sorang-sorang. Aktif sikit budak ni.

Oke sambung, masa ni dah nak sampai ke kawasan nitar. So dari endau ke mersing ni memang takda apa-apalah. Lancar. Insiden bermula ketika lepas dari simpang nak ke Felda nitar. masa masing-masing tengah ralit berbual, si Linda ni tiba-tiba bole ph nak menyelit kat tengah-tengah antara seat driver dengan seat co-driver. Boleh pulak dia nak bertenggek dekat alas tangan kat tengah-tengah tu. Terkejut lah si man dengan din ni bila mana si linda ni boleh bertindak sedemikian tetiba. Man ni tegur la anak dia si Linda ni biar elok-elok sikit perangai dalam kereta.. Papa nak drive nak.... Gitteww..

Tapi Linda ni seboleh-boleh nak menyelit jugak kat situ. Pelik la si man masa ni. Apa kena lah anak pompuan aku nih.. Tak penah-penah umur buat perangai macam ni..
"Kenapa ni Linda.. Papa nak drive ni kan.." Begitu lah dialog dari man. Sila baca sambil mengimejin Aaron aziz umpama nya.. Ngeh ngeh ngeh.. Fefeeling drama melayu sikit.
"Adik nak duduk sini.. Nak duduk sini.." Sambil tangan dia menepis-nepis tangan abang ipar aku, din.
"Duduk betol-betol lah..jangan macam ni.." Pesan man.
"Papa nak drive ni.." Sambung man lagi

Akhirnya Linda akur.. Then dengar balik Linda ni cakap sorang-sorang. Bila man rasa semuanya kembali okey, diorang pun sambung lah berborak lagi.

Tiba-tiba Linda bersuara balik..
"Pa.. Pa... Kenapa ada atok duduk kat situ.. Adik geli laa.. Dia kotor.." Haaa... Tetiba je kan ada atok dalam cerita ni. Oke first of all, si man ni jenis tak percaya benda-benda ghaib ni. Sebab dia sendiri pun tak pernah rasa and tak pernah kena. So pada dia benda ni mungkin wujud, tapi bukan lah seseram mana, and dia selalu rasa benda ni dia boleh setel even belum penah alami lagi.

Oke sambung, masa ni abang ipar aku, din dah rasa lain dah. Tapi oleh kerana man ni macam rileks je, macam tak pot je apa yang anak dia cakap, dia pun buat saja je la.. Pikirkan mungkin tu perasaan dia.

"Papa, papa... Kenape atok ni nak ikut kite?" Sekali lagi si Linda berbunyik lagi..
Kali ni terus abang ipar aku mencelah.
"Man, anak ko cakap apa tu man? Atok mana weh?" Seraya tu man terus toleh ke belakang pandang si linda.
"Biar la atok tu.. Dia duduk situ je.. Kesian dia.." Jawab man selamba. Terkejut badak si din bila mendengar man melayan soalan anak dia. Pehh!! Kot betol memang ada atok kat belakang tu tak ke naya!

"Linda ni kene layan je din.. Dia suka cakap sorang-sorang.. Kalo boleh dengan semua benda ni nak cakap. Nak kene layan cakap. Kat umah macam-macam soalan dia bagi kat aku dengan orang rumah aku.bertubi-tubi! Layan je la din..." Man bersuara tiba-tiba seolah-olah dapat baca apa yang bermain dalam otak din masa tu. Din cuma angguk-angguk cuba memahami kata-kata si man ni.

Then dorang pun sambung berborak. Sambil tu terdengar jugak suara Linda bercakap sorang-sorang seperti biasa..

"Papa..papa.. Kenapa atok ni kotor.." Sekali lagi Linda berbunyik.. Din makin tak senang duduk, tapi bila melihatkan si man ni masih boleh rileks lagi, din try to act normal.
Bapak dia boleh rileks, takkan aku nak lebih-lebih pulak.

"Alaa.. Biar la atok tu kotor.. Linda jangan la kacau dia.. Sian dia.." Membulat mata din mendengar statement berani mati yang baru dilontarkan man sebentar tadi.
Wahh! Kemahen! Sian kesian-kesian lagi.. Din ni sempat gak lah curik-curik pandang belakang nak tengok kot betol ada atok yang tumpang kereta. Tapi tak ada, yang ada cuma Linda je yang ada kat seat belakang. Tapi Linda tak cakap sorang-sorang macam tadi. Cuma duduk tunduk je. Ngantuk agak nya. Din pandang ke depan balik.

"Papa, papa... Kenapa atok ni..."
"Dah-dah.. Linda tido.. Biar je atok tu nak tido ke, nak duduk ke, nak kotor ke.. Dah.. Bia je dia.. Linda tido..baring.." Belum sempat Linda abis cakap, man terus potong cakap Linda. Sambil kepala nya di geleng-geleng. Rimas mungkin.

"Tak boleh baring.. Ada atok.." Masa tu man mendengus.. Mungkin dia semakin muak dengan 'atok' mainan imaginasi si Linda ni..
"Tak boleh baring, Linda duduk je.. " jawab man ringkas. Mendengar jawapan si man terus din offer Linda baring dekat riba din. Terus Linda melangkah ke seat depan dan akhirnya tertido..

Cerita dalam kereta dah setel.. Cerita ni bersambung di rumah si man ni pulak..

Oke masa ni abang ipar aku dah balik dah.. Sampai dalam pukul 9 ke 10 malam gitu la.. Then peristiwa ni man ceritakan balik pada abang ipar aku. Sebab rupanya hal atok ni ada sambungan.. Bila dah sampai kluang, man terus hantar din ke rumah nya, Linda masa tu dah bangun dah..tapi dia tak nak duduk seat belakang, nak duduk seat depan jugak. Sebab ada atok kata nya..

Sesampai nya di rumah, man terus dukung Linda masuk ke rumah.. Masuk rumah terus dorang buat hal masing-masing. Man terus ke bilik nak mandi, then Linda terus dapat kan mak dia. Masa ni seperti yang diceritakan ibu Linda ni pada abang ipar aku, mata si Linda ni asik nak pandang sofa je.. Lepas tu tutup hidung..
"Ibu.. Kenapa atok tu duduk kat sofa kita.. Nanti kotor.." Sekali lagi hal atok keluar dari mulut Linda, tapi kali ni yang jadi mangsa ibu nya pulak.

"Mana ada atok dik.. " jawab ibu dia yang aku namakan munah. Dan hal si munah ni pun lebih kurang macam laki dia ni jugak. Kurang percaya dengan benda-benda ni semua. Pada dia tu semua imaginasi si Linda ni semata-mata. Setel sume benda tu munah pun bawak la si Linda ni naik ke atas. Mandi dan tido. Man pun dah lama diulit mimpi.

Pada tengah malam tersebut, si man ni tiba-tiba rasa kering tekak pulak.. Bajet dia masa tu nak turun bawah minum air. Pukul berapa tu aku pun tak sure. Tak pulak diberitahu pukul berapa si man ni turun masa tu. Masa on the way ke dapur tu man kene turun tangga dulu, rumah dua tingkat kan.. So melalui ke dapur tu dia akan melintasi ruang tamu dulu baru boleh ke dapur..

Masa lalu kat ruang tamu tu, ekor mata man macam terperasan sesuatu dekat sofa ruang tamu rumah dia. Segera lah si man ni berpaling ke sofa ruang tamu ruang dia. A langkah terkejut nya si man ni bila mana di dalam dalam rumah dia ketika itu bukan dia anak beranak saja yang menghuni rumah itu pada malam tu. Tetapi ada yang menumpang rupa-rupa nya.

Kelihatan seorang orang tua lelaki yang agak mengerepot badan nya duduk tunduk dekat sofa rumah man. Sempat si man ni tilik satu-satu pakaian orang tua tu. Kotor! Compang camping dengan wajah dan figure yang tak berapa jelas. Yang pasti kelihatan badan orang tua tu penuh berselut. Bertanah. Memang nampak sangat kotor.

Niat nak minum terpaksa dihentikan, terus man kelam kabut mendaki balik anak tangga ke bilik nya. Nak kejut kan munah memang tak lah. Tak sampai hati katanya.. Maka ditelan lah bulat-bulat apa yang dilihat nya sebentar tadi. Dengan harapan esok dia akan segera ceritakan ke munah. Masa tu jugak dia teringat apa yang si Linda ni dok membebel pasal atok sepanjang balik dari endau malam tadi.. Mungkin ini lah atok yang linda maksud kan. Gulp! Telan liur si man ni bila mengenangkan balik peristiwa di dalam kereta tadi. Bercampur pulak dengan insiden yang baru dia lihat sebentar tadi. Phewwwww...

Keesokan harinya. Ketika si munah ni nak turun bawah untuk mandi dan siap-siap untuk ke kerja tiba-tiba terdengar lah laungan si munah ni memanggil laki nya dari bawah.
"Abangggg....! Ni ape ni... Kotor ni... Allah! Orang nak pergi kerja dah ni.." Terdengar rungutan si munah cepat-cepat si man ni turun mendapatkan isteri dia.
Tiba je di ruang tamu, kelihatan si munah ni tengah bercekak pinggang sambil menghadap sofa rumah nya. Kelihatan sofa tersebut sangat kotor. Bertanah, berlumpur..  Bukan takat tu je, siap meleret ke pintu rumah diorang. Dan kesan kotor Bertanah itu terhenti betol-betol di depan pintu rumah nya.. Mengucap panjang si man ni bila melihatkan keadaan rumah nya pagi itu. Terus dia teringatkan hal yang berlaku pada nya malam tadi.

Mungkin bukan sekarang waktu terbaik dia perlu ceritakan pada isteri memandangkan isteri dia dah mula nak menyinga tengok sofa and rumah yang kotor tu. Terus diambil mop and kain basah, segera membersihkan kesan kotor tersebut.

Sekian..

Rate

1

HOMESTAY

Okay cerita lain pulak berlaku kat homestay.. Cerita mungkin ringkas tapi still ada seramnya..

Berlaku dalam bulan lepas yang mana yang mengalami adalah makcik pakcik aku yang yang ikut hantar pengantin kat sebuah daerah di selatan tanah air. Rombongan adalah dalam 20 orang, termasuk yang ikut tu budak-budak. Masa sampai kat homestay tu tak ada lah berlaku apa-apa kejadian pelik. Semua nya teratur dan tersusun.

Rumah ni kiranya macam rumah semi-d.. Corner lot. Ada 4 bilik di dalam. 2 bilik air. Siap dapur semua lah. Ruang tamu nye besar. Means kalo 4 bilik yang besar-besar tu tak muat nak tido, dorang tak ada masalah kalo nak tido kat rumah tamu sebab ruang tamu nya tersangatlah besar.seperti yang diceritakan, semuanya berjalan dengan lancar. Dan dorang stay rumah tu pun satu malam je.

Kawasan homestay ni takda lah sunyi mana pun. Ada jugak orang duduk kat kawasan tu, yelah.. Rumah taman kan.. Tapi oleh sebab homestay yang dorang duduk ni agak terhujung memandangkan rumah ni corner lot, tu yang nampak macam terpinggir sikit. Tepi rumah tu pulak kelapa sawit rimbun-rimbun gitu,  memang saja la nak menambahkan keseraman cerita ni.

Majlis kawen nye adalah keesokan harinya. So memandangkan dorang ni sampai awal, yang ikut hantar ni pun kebanyakkan agak berumur, so tak adalah aktiviti-aktiviti luar yang dorang nak buat selain duduk rehat depan tv, minum kopi, makan pisang goreng and tido. Termasuklah makcik pakcik aku ni.

Malam pun menjelma, pakcik aku yang aku namakan Pak munir ni dah nak siap-siap lah mandi and solat semua, aktiviti tu semua berjalan dengan lancar. Termasuklah ketika masing-masing duduk berehat tengok tv malam tu. Semua ok. Tak ada masalah. Sehingga lah pada satu ketika, sepupu aku yang aku namakan boy ni dalam lingkungan 10 tahun tetiba je meluru ke pintu depan. Gaya nya macam dia dipanggil sesuatu dan terus meluru ke pintu.

Yang makcik-makcik kat umah ni dah pelik, siap teriak lagi.. Mak si boy merangkap makcik aku ni, cepat-cepatlah teriak kat anak dia,
"Hey! Nak ke mana tu?" Dengar je suara mak dia, boy terus stop.
"Eh.. Mak ada kat sini.. Nak ape mak?" Pelik la bila terdengar soalan balas dari boy ni. kita tanya dia, dia tanya kita balik.
Makcik aku yang aku namakan mak ani ni pun buat lah soal selidik dengan si boy ni. Kenapa tiba-tiba nak meluru ke pintu.

Boy ni jawab, tadi dia dengar mak ani ni memekik-mekik panggil boy suruh keluar. Boy kata mula-mula dia buat tak pot je sebab tengah main psp, tapi bila dengar suara mak ani sekali lagi teriak dan bertukar garang tu yang dia meluru keluar dapatkan mak ani dari terus kena marah. Dan arah suara tu betol-betol kat luar rumah yang mana tersangatlah kuat sampai dia rasa satu rumah boleh dengar. Then dia kenal sangat macam mana suara mak dia ni kalo tengah marah.

Lepas je dengar kata-kata yang keluar dari mulut si boy ni masing-masing semua diam. Senyap. Sunyi. Berdoa lah masing kat ruang tamu masa tu. Ingat benda ni semua dah selesai. Bila nak masuk tido ada pulak hal lain lagi. Kali ni yang terkena sepupu aku jugak yang aku namakan ain je lah. Ain ni umo baru 4 tahun. Tapi dah pandai cakap. Laju je.

Masa tu dalam pukul 11 malam. Masing-masing nak tido. Tapi ada jugak yang laki-laki nya dah keluar pegi ngeteh katanya. So yang tinggal ni makcik-makcik dengan adalah 2 orang laki yang diharap kan untuk menjaga dorang malam tu. Tengah masing-masing layan blues nak tido tu tetiba ke si ain ni dari baring elok je terus duduk tegak pandang tingkap yang boleh nampak ke luar terus..

"Ada kepala... Besarrr!" Gittew... Terus mak si ain ni tarik ain suruh baring. Dah gitu terus di baca-baca kan ayat Kursi ke telinga ain. Tapi oleh kerana ain ni kalo dah bercakap tak berenti-renti, terus saje la ain ni bercerita dekat mak dia akan hal yang dia nampak tadi..
"Mak, ain nampak kepala.. Besharr!"
"Mak, ain nampak kepala beshaarr mak!"
"Mak, kepala beshaarr! Tu.. Tu.." Sambil tangan dia menunjuk-nunjuk arah luar yang mak dia ni kira maybe makhluk kepala besar yang ain nampak ni masih ada lagi. Terus mak dia tekup mata ain, disuruh tido.

Mak ain ni kata masa tu dia memang tak nampak, tapi dia rasa bilik dia tu penuh je dengan orang, rasa sesak nafas pun ada. Dia kata nak baca ayat memang tak larat. Susah nak fokus, then teringat kat hp ada ayat ruqyah terus je dia pasang sampai ke subuh.

Oke, hal kepala besar tu dah setel. Hal lain nye pulak terjadi dekat Pak munir. Malam tu yang tinggal kat rumah tu antara nya Pak munir la, dia antara laki-laki yang tak keluar pegi ngeteh malam tu. Dia masa tu tido kat ruang tamu, selesa katanya.

So bila dah amik pot yang dia rasa kan selesa, mula lah mata dia ni mula berat nak terlelap. Masa tu semua lampu dia tutup kecuali lampu dinding, orang tua kan. Mana boleh tido lampu terang. Lampu dinding tu lampu ya warna kuning, memang nampak Samar-Samar suasana kat ruang tamu tu.

Tengah nak terlelap tu dia terperasan betol-betol kat sebelah dia ada penampakkan makhluk yang dia tak tau jantina nya apa duduk melulut berselubung sambil tengok dia tido. Umpama macam orang melawat orang mati duduk kat tepi mayat and melulut sambil berdoa.. Haa macam tu lah yang Pak munir nampak. Masa tu nak bergerak memang tak bole la. Standard la kan. Terus je setan ni mematikan pergerakkan badan kita.

Lama la jugak dia dilawat oleh lembaga berselubung tu. Masa tu hanya ayat Kursi je yang mampu dibaca, itu pun dalam hati. Pak munir ni jenis kuat jugak. Dia siap buat dialog lagi dalam hati..
"Oo..ko ingat kau kuat ye? Kau ingat aku takut ye..??" Terus dia lawan jugak masa tu. Lama jugak la pertarungan batin dorang masa tu. Pak munir cakap adalah dalam setengah jam. Tapi akhirnya tewas jugak lah pelawat tu. Kunci nya, kita jangan rasa takut. Lawan tetap lawan! Heheheh ..

Keesokan harinya semua nya bertalu-talu cerita pengalaman nak tido malam tadi. Ada yang kene ketuk pintu la. Ada yang dengar orang nangis la. Ada yang nampak Kelibat dekat luar la. Masing-masing ada cerita seram memasing. Termasuk lah laki-laki yang keluar ngeteh tu, bila mana diorang di kejar anjing hitam selamba je lari sering dengan kereta yang dorang bawak laju giler masa tu.

Sekian..

Rate

1

kadang2 ada setengah parent yg jenis xambil pusing dgn apa yg ank diorg smpaikn..

memang ada budak yang suka bercakap sorang2 tp kita kena alert..

sebab kanak2 ni senang di damping dengan meke2 yg halus ni...

jiwa kanak2 ni suci bersih..nseb baik la org tua tu just tumpang je..

kalau di angkutnya anak tu kan dh naya...

yg rumah2 homestay ni kalau yg kwsn keliling hutan memang ade stry...

mungkin diorang seronok nk ganggu nk tgok sape yg mai tmpt diorg..kekekke

agaknya apa akn jadi kalo anak dia terus keluar rumah...mau kene sorok gamaknya...

Rate

1

hidayah85 posted on 24-9-2013 10:05 AM
first tyme baca...

yaya mcm membayangkan that things tu mcm something belongs to your family... ...

owh..macam tu ya...aku sllu gak kne mase belum kawen..means kne hempap camtu..kekdang sampai mls layan..aku sampai ckp,buat la ape yg ptt aku nk tido nie esok keje...pastu terus berenti..hehehe..lepas kwen,mggu petama lepas kwen...die kaco aku smpai aku mejerit n laki aku bangun dari tido..start tu lgsg xleh tido tutup lampu..now,myb da xde kut..cume aku kekdg rasa die ade dekat ngn aku..

zilaila posted on 19-6-2014 12:51 PM
kadang2 ada setengah parent yg jenis xambil pusing dgn apa yg ank diorg smpaikn..

memang ada buda ...

Mak pak fefeeling urban bokali.. Heheh..

Tu la, aku dgr citer abg ipar aku pasal mak pak bt tak pot dgn hal si linda ni pun aku dah sakit ati je rasa..

Sian bdk kecik tu.. Tahan dr nitar smpai ke kluang bertemankan atok kat blakang..

Yg pasal homestay tu mmg la kan..
Bkn hari-hari org dtg menginap.. Harus lah ada yang tolong jagakan..

ckenj posted on 19-6-2014 01:59 PM
owh..macam tu ya...aku sllu gak kne mase belum kawen..means kne hempap camtu..kekdang sampai mls l ...

Aku sebelum kawen kena..
Lepas kawen pun kena..

Skang ni je tak berapa nak kena..

Berani nye ko kan siap pesan buat la ape yang dorang nak buat.. Hehehe..

Kalo aku dh nak nangis dah even selalu kena..
Tak da kekuatan macam ko..