CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: non.sari

[BEST]kisah-kisah angker nona sari - UPDATE!

adnil posted on 24-9-2013 04:17 PM
masa majlis kawin along aku pun ada hal gak lah... pelamin kat tengah rumah, rumah mak aku teres 2 t ...

tiles meletup tu sbb alam semulajadi..biasa terjadi..

bukan sbb mistik pun...

waneeda1904 posted on 25-9-2013 11:31 AM
bunyi tiles meletup pernah jd kt eda ngan hubby...
masa tu stay kt tiara beach ada family day co ...

pasal tile meletop/merekah ni pun aku ada pengalaman.. ada jugekkkkk...

aku tak tau nak describe bende ni seram atau faktor lain.. tapi pendapat aku ngan suami aku kuat mengatakan kejadian tu takda kaitan dengan jin syaitan semua ni. tapi ini part pengalaman aku la ye.. pengalaman korang mungkin ada kaitan sebab tengok jalan cerita memang seram and misteri..

tengah duduk tengok tv kat ruang tamu, tiba ada bunyi 'kreekkkk..kreekkk..kreekk..' macam bunyik mencakar-cakar gitu. aku rasa masa tu aku sorang kot yang dengar sebab aku paling kat laki aku selamba saje dia tengok tv. so aku anggap tu perasaan aku la, mungkin unknown sound dari luar.. tak lama lepas tu, ada bunyik lagi.. bunyik yang sama. aku dah suspen la kan. tiba-tiba laki aku tanya aku 'bunyik apa tu yang? dari tadi dengar' ooo.. dia dah dengar dari tadi. kan, betul kan aku cakap, aku kalau dah curious sangat nak tau, cepat je nak respon. sedangkan laki aku rilek je. aku pun jungkit bahu. sebab aku sendirik tak tau bunyik tu dari mana..

lepas tu bunyik lagi. bunyik yang sama. 'kreeekk...kreekkk..krekkk..' tapi kali ni bunyik dia ada kasar sikit. bila diamati betul-betul, macam bunyik something yang crack tau. aku dengan laki aku pasang telinga lagi. makin galak pulak. yang peliknya memang masa tu takda la rasa seram sangat macam sebelum-sebelum ni. takut tu takut jugak, tapi still in control. so aku dengan laki aku pun carik lah bunyik tu. cari punya cari (masa ni cari berpecah la, macam treasure hunt gitu) tiba-tiba laki aku teriak panggil aku, 'yang! yang! sini tengok sini. tengok mozek ni.' aku terus la pegi kat laki aku. tengok mozek yang dia tunjuk tu. tau apa yang aku nampak?

aku nampak ada 3 mozek tu sedang mengelembung dan merekah perlahan-lahan sehingga pecah sedikit demi sedikit then lama-lama hampir separuh dari 3 mozek yang terlibat (amboi ayat!) itu pecah! masa tu memang bunyik yang keluar tu sama lah dengan bunyik yang kitorang dengar. so aku ni surprise la. terkejut kot, mini earthquake depan mata. siap bole nampak saat-saat mozek-mozek tu mengelembung then merekah. siap ada bunyik-bunyik segala. jakun kejap.

masa tu memang takda perasaan takut pun. lebih kepada terkejut campur jakun-jakun gitu. so aku dengan laki aku andaikan ni hal-hal berkenaan dengan tindak balas tertentu yang aku sendiri pun tak tau jadah apa yang bertindak balas seumpama itu. coz aku sendiri pun bukan pro pasal fizik ke binaan-binaan ni. tu teori aku sendirik la. kalau ada sapa-sapa yang tahu kenapa mozek aku jadi macam tu, terangkan la. sebab laki aku pun macam aku jugak.  sekian cerita seram jakun dari aku..

safamm posted on 25-9-2013 12:49 PM
tiles meletup tu sbb alam semulajadi..biasa terjadi..

haaa... baru update kisah tile meletup.. dah dapat jawapan.. aku rasa aku punya case pasal alam semulajadi la tu. sebab aku tak rasa seram sangat masa tu. lebih kepada seram-seram jakun.

tapi cerita yang lain mungkin ada misterinya-misterinya kot... huhu

siapa-siapa ada pengalaman cerita mistik berkenaan pengantin atau nak jadi pengantin atau tengah jadi pengantin dialu-alukan sangat berkongsi cerita.. kita kongsi meh..

tapi sapa-sapa yang nak cerita kisah mistik luar dari cerita pengantin, pon bolehhh...

bukan ke sharing itu caring....

non.sari posted on 25-9-2013 12:57 PM
pasal tile meletop/merekah ni pun aku ada pengalaman.. ada jugekkkkk...

aku tak tau nak descr ...

yang time jadi kat eda tu...
masa gelap bunyi slow mula2.. lama2 makin kuat...
bila on je lampu.. dan2 tu terus senyap

mozek lantai pecah nie biasa saja... meletup2 pecah naik beromabak2.. bila tanya dgn kontraktor dia ckp lantai tu buat tak betul simen.. panas sbb tu pecah meletup2.. takde yg paranormal pun

Follow Us
waneeda1904 posted on 25-9-2013 02:06 PM
yang time jadi kat eda tu...
masa gelap bunyi slow mula2.. lama2 makin kuat...
bila on je lampu ...

memang takde kesan tiles merekah la ea..kalo gitu memang kene kacau kot..
err.. apesal tiba-tiba meremang ni..

kintan posted on 25-9-2013 02:15 PM
mozek lantai pecah nie biasa saja... meletup2 pecah naik beromabak2.. bila tanya dgn kontraktor dia  ...

kannnn... ni yang berhantu ni kontraktor ke ape nih... kuahaja sangat kannn... buat kita seram sejuk..

non.sari posted on 25-9-2013 12:30 PM
kalau difikir-fikir memang nak dimakikan dan dikakikan saja orang yang suka uji ilmu ni kat majlis ...

takkkk...aku suka!! post la citer banyak2 kat sini..suka bace citer ko..

btul tuh..aku pun x paham ape masalah diorg ni..hobi kot skang ni test2 ilmu dalam majlis org.. haihhhhh

hi TT.... baru register ek? SR ke selama neh?

Sangat menarik... Ada citer menarik apa je yg ada kaitan ngan TT n family... kongsi2 la ek?

** sebut pasal hari kahwin.. tingat lak kesah mak andam.. tpi rasanyer mak andam moden mcm skrang.. tkderla misteri sgt kot... dulu2 punye.. mcm ada baca aper2 utk naekkan seri pengantin..leh gitu? **

afira posted on 25-9-2013 03:36 PM
takkkk...aku suka!! post la citer banyak2 kat sini..suka bace citer ko..

btul tuh..aku pun x pa ...

amboih! gelojoh nampak nya dia..
aku nak mengarang ni pun amik masa jugak.. aku suka buat macam ni ; taip kat notepad dulu pastu kopipes kat thread..
so cerita tak gantung-gantung. aku syok.. yang baca pun syok.
ko sabar jap ea...

BabeYSHa posted on 25-9-2013 04:16 PM
hi TT.... baru register ek? SR ke selama neh?

Sangat menarik... Ada citer menarik apa je ...

arkkk...!! hamaigad! hamaigad! hamaigad!
aku ditego momod.. momod yang selama ini mampu aku baca namanya saja.. sekarang ini menegur diriku...
pengsan!

before ni silent reader. tak penah register pon. follow2 gitu.. makin lama makin addict, tu yang register. buat pengakuan jujur ni.

anyway thanx for the tacang? kacang? kredit? err... apa-apa la ek.. selalu baca gitu la yang dorang sebut.. kita ikut je la ek... theheheehee...
kalo momod ada story, meh la share.. sharing kan caring gitu kan?

meh citer pasal mak andam meh, sementara tunggu aku nak update story baru ni..

non.sari posted on 25-9-2013 04:34 PM
arkkk...!! hamaigad! hamaigad! hamaigad!
aku ditego momod.. momod yang selama ini mampu aku baca  ...

ko neh kelakar je... kekekeh...

Ko biasa mengarang kat Microsoft word dulu ek.. pehtu paste sini? Teruskan usaha ko tue.. Kang sedap2 menaip kat lam neh... ter"hang" la..kejung la.. ilang la.. mcam2... huhu...

Tkderla citer misteri hapa dri haku neh... Cuma sgt tertarik ngan gaya penceritaan ko..

Sumer rakan2 MPS agak "kelaparan" kalo ada citer2 fresh mcmneh... termasuk haku..

**panggey haku Bicha je... *

BabeYSHa posted on 25-9-2013 04:52 PM
ko neh kelakar je... kekekeh...

Ko biasa mengarang kat Microsoft word dulu ek.. peh ...

bicha ea.. okey.. comel nama..
ini bukan bodek ea, tapi kalau yang ini pun kau nak bagi kredit, aku ambik!

oke.. i will! since aku pun banyak tak banyak jugak la pengalaman mistik ni..so, i'll try my very best!
insyaAllah..

non.sari posted on 25-9-2013 04:26 PM
amboih! gelojoh nampak nya dia..
aku nak mengarang ni pun amik masa jugak.. aku suka buat macam n ...

yer aku setuju ngn cara ko tuh..tak suka ngn story yg tergantung..byk iklan mengalahkan sinetron..citer nye pendek tapi dh bersambung2..jap nk g mkn la..nk g toilet la..boss panggil la..anti klimaks sungguh!! hahahahaha kipidap!!!

afira posted on 25-9-2013 05:08 PM
yer aku setuju ngn cara ko tuh..tak suka ngn story yg tergantung..byk iklan mengalahkan sinetron.. ...

aku benci anti klimaks ni! boleh spoiled mood taw..

jap..aku nak karang dulu. karang dalam kejujuran.. ko update la citer ko dulu..

kali ni aku nak cerita yang pendek-pendek. kira koleksi aku la. harap-harap betol lah pendek nya sebab aku kalau dah menaip, ilang ingatan. tau-tau je dah panjang cerita nya..

ANGIN MEMBAWA SELENDANGNYA PERGI. gitteww.

masa ni aku kecik lagi. tapi ini yang aku ingat. cerita nya memang pendek. sebab berlaku sekelip mata. aku rasa ini lah 1st signal yang aku dapat untuk menandakan aku ni mudah dinampakkan benda-benda halus ni.

aku masa tu main lompat-lompat atas katil dengan akak aku. kecik lagi kot. so aktitviti lompat-lompat atas katil dengan tilam berspring ni sudah menjadi sangat mainstream ketika itu. masa melompat tu, tingkap bilik aku dengan akak aku (bilik share) memang di buka luas seluas-luasnya.. ala, jenis tingkap bukak katup, bukak katup tu. cermin kaca. apa nak panggil tu? haa, macam tu la tingkapnya.

malam masa tu, dalam pukul 10.30 -11.00 malam gitu. tinggal nak tido je sebenarnya. sementara tu warm up dulu, katanyaa. masa lompat-lompat tu, intro klise nya ada angin kuat gila kat luar. macam ribut. sifat cepat respon aku ni memang dari kecik. tengah melompat, terus aku melompat ke tingkap. nak tengok angin kat luar. bukan nampak pun sebenarnya, tapi sifat ingin tahu aku ni memang kuat. so angin pun nak ditengok nya.

masa tu yang jelas aku nampak kain putih besar tudung bawal aidijuma. bole?? terbang melintasi tingkap aku.  then diikuti superman! sebenarnya lebih kepada cik pon. aku budak lagi kot. pengalaman nampak jin ni, time tula pertama-tama kalinya. kalau dah terbang gaya gitu, aku cuma ingat 'eh..macam superman..' gitteww. apa yang boleh aku ingat, superman tu rambut panjang dan kusut (standard) terbang sambil kepala tunduk. ikut selendang dia yang terbang tu. aku time tu boleh pulak nak keluarkan kepala sebab nak tengok superman tu dengan lebih jelas. pon bolehhh..

mak aku kebetulan masuk bilik. nampak aku terjengah-jengah ke luar tingkap, tegur aku. 'kenapa ni?' aku jawab aku nampak macam orang terbang dengan kain putih. jujur sangat aku jawab masa tu. terus mak aku tutup tingkap suruh tido. so aku rasa macam tak adil, sebab cerita aku macam tergantung. alih-alih mak aku tutup tingkap then suruh tido. lepas tu tido, esok bangun terus lupa. sekarang ni la dia recall balik. sekian...

AMBIK WUDUK IKUT TURN YE..

alkisah bermula dari ayah aku. tak silap aku, dia nak amik wuduk solat maghrib. so paip yang biasa ayah aku ambik wuduk ni dekat dengan pintu dapur. ada satu paip kat situ. aku pun ingat-ingat lupa pasal paip tu, sebelum rumah dah direnovate.

masa nak ambik wuduk tu, pintu dapur dibukak. elok sangatlah tu, maghrib-maghrib bukak pintu. belakang rumah aku ni memang terkenal sebagai laluan pocong masa tu. tengah ambik wuduk tu, ayah aku rasa macam ada orang tunggu turn nak ambik wuduk sama.

sekali dia toleh, amik kau! pocong kat belakang dia. elok je macam tunggu turn nak ambik wuduk. ayah aku jerit, sambil tendang pintu dapur. konon-konon nak tutup pakai kaki. aku ingat masa tu memang ada insiden ayah aku menjerit dari dapur dengan muka basah lencun. butir sebenar aku tak berapa ingat sangat masa tu. bila diceritakan banyak kali, baru aku tau apa sebabnya..

masa tu ayah aku cerita balik, kondisi jin tu berbungkus macam pocong, then menghadap dia. tapi badan dia menunduk macam separa bongkok sambil badan dihayun ke depan dan ke belakang. dah jerit-jerit ketakutan, sempat pulak dia tengok jin tu macam mana. hebat bapak aku. kalau aku, koser sangat nak belek satu-satu.
sekian..

Kering jugak hati ayah awak tuan tanah. Boleh lagi tengok hantu dalam keadaan itu.

koondoor posted on 25-9-2013 07:52 PM
Kering jugak hati ayah awak tuan tanah. Boleh lagi tengok hantu dalam keadaan itu.

kering tak kering jugakla.. ayah saya penakut sebenarnya. kalau tak takkan dia bole menjerit berlari-lari nampak benda tu kan..
mungkin sambil dia jerit sambil tu dia pandang benda tu agaknya. so sempat la dia recognize satu-satu ciri2 khusus bende tersebut..

hehehe.. nak t'gelak pon ade part cite pocong tu..