CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5500|Reply: 22

Badan XXL

Aku ada problem dengan saiz badan aku,
aku lelaki, tinggi almost 180cm kut.. tapi berat aku around 93-95kg..
aku cuba bersenam seperti joging, tapi sakit badanlah.. terutamanya kat area peha kaki.
peha aku besar, bila berjalan, kulit tu bergesel, bila berpeluh, melecet..
aku nak tanya, ada tak cara/ senaman untuk mengecilkan saiz peha? aku ada cuba beberapa senaman kaki kat internet ni, tapi peha aku makin besar adalah, makin berotot, lagi sakit bila jalan sebab kulit bergesel, then melecet..
tolonglah bantu aku nak hilang berat.. sekarang ni susah bernafas dah..

urm. senam jeklah.. kalau nk kuruskan peha kalau kau rajin wat je poco2 tiap2 hari sampai peha banjir peluh..

cara aku joging je.. sebab joging ni mmg terasa badan bakar kalori.. senaman yang cm aerobik pe semua tu sesuai utk orang tua atau org yang ada sakit tak boleh nak joging,...

kalau malas senam xpelah.. pg slimworld je..

husband aku 115kg, tinggi 5 kaki 11, tgh mengurangkan berat ke 100kg by end of the year Last edited by cmf_blingblings on 29-9-2013 03:35 PM

Bg aku yg penting ko nak kena disiplin la...berat bdan aku 102kg, Alhamdulillah dah turunkan berat badan aku ke 84kg skang dalam masa 5 bulan. bg aku diri sendiri jer, Hati nak cekal sket la..buat pon bukan untuk orang lain untuk diri sendiri jugak. dulu berat badan 102 nak pakai stokin pun payah, saiz pinggang je dah 41, nak cari baju & seluar pon susah. skang boleh la nak pakai baju & seluar yang di idam2kan. skang ni dah masuk fasa ke 2 untuk turunkan & shape kan badan plak..
Mula dulu dengan apa yang ko mampu tuk bersenam, seminggu 2 jalan kaki dulu 15mnt. Kemudian dah ada stamina jog pulak..amik masa 15-20 sehari & jaga pemakanan ( pengambilan kalori harian ). Tengok gambar2 orang buat transfomasi dari gemuk - kurus, bg boost semangat sket..In Sha Allah pasti akan ada hasilnya..Selamat mencuba

AdamBillionaire posted on 29-9-2013 09:59 AM
urm. senam jeklah.. kalau nk kuruskan peha kalau kau rajin wat je poco2 tiap2 hari sampai peha banji ...

aku memang rajin bersenam sekarang ni, untuk turunkan berat badan,
aku prefer joging, siap dah beli kasut baru lagi tuu.. tapi sakit peha aku
poco2 tu, aku rasa memang tak buat la kut, dikhuatiri orang rumah bawah ni mengamuk, aku jalan bergegar rumah seyh.
apatah lagi poco2..

aku cuba carik dulu aerobik, sekarang ni sesi joging aku on-hold, peha melecet

cmf_blingblings posted on 29-9-2013 03:34 PM
husband aku 115kg, tinggi 5 kaki 11, tgh mengurangkan berat ke 100kg by end of the year

15 kg ye, aku pulak kena turunkan 20 kg. semoga berjaya

Follow Us
ajak78 posted on 29-9-2013 04:08 PM
Bg aku yg penting ko nak kena disiplin la...berat bdan aku 102kg, Alhamdulillah dah turunkan berat b ...

aku berjalan satu jam pun tak berpeluh,
tapi aku takleh lari gak.. sekarang ni aku rest, tunggu kaki melecet ni sembuh, cadangnya tak nak stop jog, nak balut tempat melecet dengan bandages.. ok tak?

pakai tight kat belah dalam.supaya takde bergesel kulit paha kau.

unhas posted on 30-9-2013 09:17 PM
pakai tight kat belah dalam.supaya takde bergesel kulit paha kau.

pernah consider dan carik tight.. takde size..

buat cardio+weight lifting plus jaga makan.. insha Allah turun.

RikU posted on 1-10-2013 02:09 PM
pernah consider dan carik tight.. takde size..

ade. mungkin kat shopping complex xde tapi biasanya kat kedai2 cina tepi jalan biasanya ada

agliolio posted on 1-10-2013 04:24 PM
buat cardio+weight lifting plus jaga makan.. insha Allah turun.

terima kasih, aku baru google cardio exercise dengan carik video kat youtube,
weight lifting tu, kena ada dumbell ke? makan nasi sekali sehari, tapi waktu malam, siang busy tak sempat, ini kut penyebab aku gemuk..

unhas posted on 1-10-2013 04:48 PM
ade. mungkin kat shopping complex xde tapi biasanya kat kedai2 cina tepi jalan biasanya ada

biasanya kedai baju atau kedai sukan jual tight ni?

RikU posted on 2-10-2013 07:35 AM
biasanya kedai baju atau kedai sukan jual tight ni?

kedai baju biasanya.kalau kedai sukan memang susah nak cari saiz besar tak silap aku. member aku saiz pinggang dia dalam 40 lebih kot tapi ade je tight. biasanya tight2 besar ni dia jenis yang panjang.cam legging gak la.member aku main bola pakai jenis yang tu la.tapi dia potong supaya pendek.

RikU posted on 2-10-2013 07:34 AM
terima kasih, aku baru google cardio exercise dengan carik video kat youtube,
weight lifting tu,  ...

guna badan sendiri pon boleh. dumbell kalau berkemampuan. kalau berkemampuan lagi sila join gym.

Senam penting, tapi mesti control gak makanan yg ambil, krg yg lemak dan byk makan sayur dan buah.... Blh guna nutrition bantu kurang berat dgn maintain otot..

peha bergesel memang xdapat dielakkan..sedihhh. aku pun baru nak start diet balik ni. hope kuat la semangat aku kali ni. tt, try la minum teh hijau tanpa gula..pastu pastikan banyak minum air.. masa aku semangat diet satu ketika dulu, setiap hari aku minum teh hijau tanpa gula, and air masak yang banyakk..1L untuk 25kg berat badan..itu paling kurangla.nak diet ko kena tambahkan lagi dalam 2-3L..memang kerjanya p toilet every 10minutes..tapi berbaloi la, dalam sebulan tu dpt la turun dalam 4kg dengan kurangkan portion makan,,

pastu, aku baru dapat tip yg aku boleh tengok keberkesanan tip ni dengan mata aku sendiri..makan asam keping..sebab, sorang kakak ni, badan dia memang gemuk la..sekali aku jumpa baru ni, dah kurusss..dia kata dia makan asam keping je, xda supplement lain...ko boleh gak basuh asam keping tu, rebus dalam air ke,,aku pon xtry lagi ni, baru beli tadi je asam tu..hiihi

papepun, good luck tt. semangat mesti kuat.

agliolio posted on 3-10-2013 07:22 AM
guna badan sendiri pon boleh. dumbell kalau berkemampuan. kalau berkemampuan lagi sila join gym.

guna badan sendiri tu maksudnyer camne? tak paham.

http://iklansticky.com/hop.php?ref=raziah_HM

lililulu posted on 28-10-2013 04:11 PM
peha bergesel memang xdapat dielakkan..sedihhh. aku pun baru nak start diet balik ni. hope kuat l ...

ye eh kalo inum air banyak bole kurangkan berat badan? me pun tgh minum air banyak2 - tapi sbb tgh makan food supplement utk licinkan kulit.... tak tau plak kalo mimun air banyak2 bole bantu kurangkan berat sekali.... ini yg nk minum lagi banyak air nie (konon!) hahahahaha

baru minum 1L air pun dah kejap2 buat lawatan ke toilet, kalo smpai 3L - mmmm, berkampung toilet je laa kot. adoyai. tapi nk gak turunkan berat badan.

http://iklansticky.com/hop.php?ref=raziah_HM

Banyakkan bersenam.. banyakkan minum air mineral.. Ada info mngatakan bahawa setiap 25kg berat badan kita memerlukan 1 liter air.. jadikan dia amalan sehari2.. try dulu k.. semoga ni dpt mngurangkan sikit masalah berat badan kau..

12Next
Return to list New